Miziaforum's Blog

Litwa , Spadkobiercy sojuszników Hitlera i tradycji litewskich SSmanów OBURZENI SŁOWAMI POLSKIEGO POLITYKA !

Posted by miziaforum w dniu Wrzesień 20, 2016


Polacy i obrona Litwy Kilka dni temu Parys – szef gabinetu politycznego w MSZ – brał udział w dyskusji na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie, poświęconej polsko-litewskim relacjom po 1991 roku. Tuż po niej, w czasie konferencji, odniósł się do trudnej sytuacji polskiej mniejszości na Litwie, przede wszystkim w sferze oświaty. Powiązał tę kwestię ze zobowiązaniami sojuszniczymi partnerów w NATO, w kontekście agresywnej polityki Rosji w regionie. – Musimy wyjaśniać polskim żołnierzom, że muszą bronić krajów bałtyckich. I to jest skomplikowane, ponieważ mamy problemy z polską mniejszością na Litwie. Paradoksalnie, ale sytuacja z polską mniejszością na Białorusi jest lepsza niż na Litwie – stwierdził dyplomata, cytowany m.in. przez portal Radia Znad Wilii, polskojęzycznej rozgłośni w Wilnie. Słowa te wywołały u naszych sąsiadów burzę. Oświadczenie w tej sprawie wydało MSZ Litwy. Stwierdziło w nim, że słowa Parysa są obraźliwe, i że nie przystoi porównywać demokratycznego państwa z ostatnim reżimem totalitarnym w Europie. Autor: adso//gak / Źródło: zw.lt, TVN24, tvn24.pl (http://www.tvn24.pl)

 

OBURZENI K………… ICH MAĆ ŻE POLACY NIE CHCĄ SIĘ DAĆ ZABIJAĆ ZA ICH

ANTYPOLSKĄ OJCZYZNĘ 🙂

JAK TRWOGA TO …………. TO NIECH SOBIE BANDEROWCÓW Z UPAINY PROSZĄ O POMOC SĄ TACY SAMI ..

Komentarzy 5 to “Litwa , Spadkobiercy sojuszników Hitlera i tradycji litewskich SSmanów OBURZENI SŁOWAMI POLSKIEGO POLITYKA !”

 1. miziaforum said

  TU LINKI DO WIADOMOŚCI JAK POLAKÓW TRAKTUJE LITWA

  https://www.google.de/search?client=opera&q=POLACY+SZYKANOWANI+NA+LITWIE&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

  Polubienie

 2. krab said

  Parys powiedział prawdę. Jakoś nie robili zamieszania chociażby po tym :
  (Uczczono wyzwolenie Wilna spod „polskiej okupacji”
  Autor: Stanisław Tarasiewicz
  29 October 2014)
  We wtorek, 28 października, świętowanie 75-rocznicy odzyskania Wilna z rąk „polskich okupantów” rozpoczęto nabożeństwem w katedrze wojskowej św. Ignacego w intencji poległych w walkach o wolność i niepodległość kraju. Po mszy na cmentarzu na Rossie złożono wieńce na grobie „ofiarom okupantów”. Ceremonię uświetnił występ orkiestry wojskowej. Przy grobach wystawiono też wartę honorową.
  „Dopóki polskie państwo — ustami ministra spraw zagranicznych, czy prezydenta — nie złoży oficjalnych przeprosin za to, że stolica Litwy była okupowana przez 20 lat, dopóty musimy przypominać i świętować ten dzień. (…) Musimy pamiętać, że w Europie dochodzi do niebezpiecznych wydarzeń. Oderwanie Krymu od Ukrainy dowodzi, że granice po II wojnie światowej nie są żelazne. Są narysowane ołówkiem i ich szybko może przerysować kilku „zielonych ludzików”. Tymczasem jeśli przed Rosją chroni nas NATO i umowa, to przed Polską nie chroni nikt”
  Nie było również żadnych uwag jak Dalia Grybauskaitė stwierdziła,że Litwy z Polską nie łączy nic oprócz tego, że Polacy chronią litewskie niebo !!

  Polubienie

 3. Trak said

  Demokracja rodem z Litewskich wyobrażeń nie ma nic z demokracją wspólnego.

  Polubienie

 4. Trak said

  Widzę, że sowieci i faszyści się w tym Wilnie zasiedzieli i we Lwowie i Brześciu także. My ich tam nie chcemy, podobnie Rosja – też tych zbójów nie potrzebuje.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: