Miziaforum's Blog

RZEŹ WOŁYŃSKA WERSJA OFICJALNA UZGODNIONA PRZEZ POLSKI MSZ I UKRAIŃSKI IPN – JUŻ WYEMITOWANA W UKRAIŃSKIEJ TV !!

Posted by miziaforum w dniu Wrzesień 18, 2016


ABY WAS ZAINTERESOWAĆ DODAM ŻE TEN PROGRAM TV

MIĘDZY INNYMI ZARZUCA W PROST ŻE AKTUALNIE CZYNNI POSŁOWIE I SENATOROWIE W POLSCE SĄ RUSKĄ AGENTURĄ !!!!

I MÓWIĄ TO JAKO FAKT A NIE DOMNIEMANIE !!!

CO NA TO POLSCY PARLAMENTARZYŚCI ??  TYM BARDZIEJ CO ONI NA TO SKORO MINISTER WASZCZYKOWSKI SZEF MSZ .. NIE PROTESTOWAŁ I POZWOLIŁ NA WYEMITOWANIE TEGO PROGRAMU ….

Ukraińska telewizja ICTV wyemitowała materiał  o rzezi wołyńskiej i Polsce !!

Jest to uzgodniona wersja wydarzeń Polskiego ministra MSZ pana Waszczykowskiego i Ukraińców z ich tkz. IPN

PRZYPOMINAM INFORMACJE Z PRZED KILKU DNI I SŁOWA WASZCZYKOWSKIEGO

https://miziaforum.wordpress.com/2016/09/13/waszczykowski-bedzie-wyjasnial-polakom-co-stalo-sie-podczas-rzezi-na-wolyniu-w-oparciu-o-banderowskie-dokumenty/

„w sprawie Rzezi Wołyńskiej musimy wypracować wspólną wersję prawdy , po przeanalizowaniu dokumentów Ukraińskich ”

zatem mineło zaledwie kilka dni i Ukraińska telewizja wyemitowała ” PRAWDZIWĄ WERSJE WYDARZEŃ”

BŁYSKAWICZNIE , PRAWDA ? KTO NIE JEST GŁUPI TO WIDZI ŻE TEN MATERIAŁ AV PASZKWIL ANTYPOLSKI I NA DODATEK STEK KŁAMSTW I NAWET POMÓWIEŃ BYŁ GOTOWY DO EMISJI OD DAWNA TYLKO CZEKANO NA WYRAŻENIE ZGODY NA EMISJE PRZEZ POLSKI MSZ…

tu treść / recenzja tego materiału dokonana przez Polskiego dziennikarza ale i dodatkowo zamieszczam materiał AV zawierający Ukraiński program TV NA TEMAT RZEZI WOŁYŃSKIEJ

Dziennikarz Tomasz Maciejczuk przeanalizował materiał ukraińskiej stacji ICTV, poświęcony stosunkom polsko -ukraińskim – w tym kwestii ludobójstwa na Wołyniu. Zawarto w nim liczne kłamstwa i manipulacje, stwierdzające wprost, że żadnego ludobójstwa na Wołyniu nie było, lecz zostało ono „wymyślone” przez polskich historyków i badaczy. Powielana jest teza nt. rzekomego konfliktu polskich i ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu, w którym w ramach odwetu mordowano cywilów. Wyraźnie zasugerowano też, że za mordami na Polakach nie stała UPA, ale przebrani za ich członków funkcjonariusze NKWD.

W programie „Tajny Front” nawiązano do incydentów podczas ukraińskiego marszu w Przemyślu w czerwcu tego roku, twierdząc, że na „ukraińskich patriotów” napadli „polscy radykałowie”. Całkowicie pominięto w nim m.in. prowokacyjne okrzyki ze strony ukraińskiej, jak „Jeszcze Polska nie zginęła ale musi zginąć” czy banderowskie „Sława Ukrainie! Herojam Sława!”.

Przeczytaj: Przemyśl: prokuratura wszczęła śledztwo ws. znieważania RP i propagowania banderyzmu podczas marszu Ukraińców

Eksperci są pewni – wrogość między Polakami a Ukraińcami próbuje wywołać trzecia strona, po to, by przeszkodzić Ukrainie w integracji z UE – twierdzi narrator reportażu.

– Ukraińcy starają się spychać swoje problemy i swoją winę z siebie na innych, to na Rosjan, to na Polaków, to na jeszcze kogoś innego – zaznacza Maciejczuk. – Na drodze Ukrainy do UE stoi nie Rosja, nie Polska, ale sama Ukraina. A najbardziej ukraińscy politycy, którzy 3 lata temu na Majdanie obiecali reformy i europeizację kraje. Przez te 3 lata właściwie nie zrobili nic – dodaje.

W materiale powołano się również na opinie ekspertów, którzy twierdzili, że w Polsce działają organizacje społeczne, które pracują „na rosyjskie służby specjalne”. Zaraz po tym pokazano ujęcia z Marszu Niepodległości w Warszawie. Później uchwałę wołyńską polskiego Sejmu nazwano „skandalicznym dokumentem”.

– Eksperci twierdzą, że skandaliczne głosowanie w Sejmie to część tajnej operacji Kremla, mającej na celu zdyskredytowanie Ukrainy – mówi narrator.

– To była specoperacja rosyjskiego wywiadu, którą zaczęto prowadzić jeszcze 6 lat temu – stwierdza z kolei Taras Berezowec, znany ukraiński politolog i dyrektor firmy konsultingowej Berta Communications. W tle wypowiedzi widoczne są migawki z młodymi ludźmi niosącymi flagi ONR.

W dalszej części ukraińscy dziennikarze manipulują również faktami historycznymi. Twierdzą m.in., że tuż przed wojną Ukraińcy stanowili 85 proc. ludności Wołynia (w istocie 68,5 proc.), zaś wiosną 1943 roku wybuchła tam wojna pomiędzy AK a UPA. – Niestety, ICTV nie podaje nam żadnych faktów dotyczących bitew AK i UPA w tym czasie – zwraca uwagę Maciejczuk. Podano także kłamliwe dane nt. ofiar „konfliktu”: blisko 40 tys. Polaków i niemal 20 tys. Ukraińców.

Z kolei inny ekspert, znany ukraiński historyk i profesor Uniwersytetu Kijowskiego Iwan Patryliak zanegował ludobójczy charakter działalności ukraińskich nacjonalistów. Stwierdził, że żadna ze stron nie dążyła do całkowitego wyniszczenia drugiej, ale do „zdobycia pewnego rodzaju przewagi w walce o to, gdzie będzie przebiegała powojenna granica”.

W dalszej części Patryliak mówi, że „grupki marginałów” finansowane przez Rosję dostają się do parlamentów, gdzie propagują punkt widzenia korzystny dla Rosji. Wyraźnie sugeruje, że taka sytuacja ma miejsce w Polsce. Jego wypowiedź poprzedziły migawki przedstawiające pikietę „Falangi”, a także antybanderowski protest Młodzieży Wszechpolskiej w Przemyślu. Zdaniem Maciejczuka, ukraiński historyk miał na myśli Ruch Narodowy, a także ONR (przy czym wg niego Ukraińcy powszechnie mylą tę organizację z „Falangą”).

Wcześniej informowaliśmy, że Patryliak porównał mordowanie Polaków przez Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej do walki z kolonializmem. „Czy wyrzucenie Portugalczyków z Mozambiku to było ludobójstwo?” – pytał historyk.

W materiale, powołując się m.in. na weterana UPA stwierdzono, że za mordami na Polakach nie stała UPA, ale przebrani za ich członków funkcjonariusze NKWD. – Ukraińsko-polski konflikt na Wołyniu sprowokowała trzecia strona – mówi narrator. Maciejczuk zaznacza, że nie podano na to żadnych dowodów. Przypomina też o sytuacjach m.in. z lutego 1943 roku, gdy to upowcy podawali się za sowiecką partyzantkę. – Takich przypadków było więcej. Ukraińcy zarzucają NKWD coś, co robili sami – mówi dziennikarz.

W materiale ukraińskiej stacji padają także kłamstwa pod adresem książki Ewy i Władysława Siemaszków – przy czym nie zgadzają się tak podstawowe fakty, jak np. data wydania książki. Stwierdzono, że „głównym dowodem tzw. okrucieństw UPA jest fotografia powieszonych dzieci, które rzekomo miały zostać zabite przez Ukraińców” (chodzi o zbrodnię Cyganki Marianny Dolińskiej); w tekście obok zdjęcia w ,materiale ICTV napisano: „cyniczny fejk”. Wbrew temu, co twierdzi narrator reportażu, zdjęcia tego nie ma we wspomnianej publikacji. Nigdy tez nie było ono przedstawiane jako „główny dowód na okrucieństwo UPA”.

Więcej w materiale poniżej:

Komentarzy 28 to “RZEŹ WOŁYŃSKA WERSJA OFICJALNA UZGODNIONA PRZEZ POLSKI MSZ I UKRAIŃSKI IPN – JUŻ WYEMITOWANA W UKRAIŃSKIEJ TV !!”

 1. miziaforum said

  WITAM I CO SZOK ?? CAŁKIEM NIE DAWNO PISAŁEM ARTA W SPRAWIE ZARZUCANIA POLSKIM PARLAMENTARZYSTOM AGENTURALNOŚCI NA RZECZ KREMLA WYWIAD TEN OPUBLIKOWAŁA WTEDY WYBORCZA

  ZASTANAWIAŁEM SIĘ CO ZROBIĄ POLSCY PARLAMENTARZYŚCI PO TAKICH ZARZUTACH NIC NIE ZROBILI……….

  CHODZIŁO MI O TO CZY MAJĄ PRYWATNIE JAKIŚ WŁASNY HONOR ….

  WTEDY TO CZYTALI TYLKO POLACY

  TERAZ POSZŁO W ŚWIAT W PROGRAMIE TV………………. POLSCY PARLAMENTARZYŚCI TO RUSKA AGENTURA

  TAK SIĘ PŁACI ZA BRAK REAKCJI I BRAK HONORU

  Polubienie

  • miziaforum said

   A I JESZCZE JEDNO KTO CZYTA BLOG WIE ŻE JA JUŻ ROK TEMU KILKAKROTNIE NAPISAŁEM W PROST

   CZŁONKÓW RUCHÓW NARODOWYCH W POLSCE POZAMYKA DO WIĘZIEŃ PIS !!

   I TERAZ MACIE TO NA WIERZCHU ONR – WINNY !! FASZYŚCI

   NO I ZNOWU PAN MIZIA MIAŁ RACJE ………… KACZYŃSKI NA OŁTARZU PRZYJAŹNI POLSKO UKRAIŃSKIEJ ZŁOŻY OFIARĘ Z POLSKICH NARODOWCÓW I NACJONALISTÓW !!!

   DLA CZEGO ? DLA TEGO ZE SZEF MSZ ZGODZIŁ SIĘ NA WYEMITOWANIE TEGO FILMU JAKO PRAWDY !

   Polubienie

   • krab said

    Był jeden głos krytyczny… Kukiza „- Nie mam wątpliwości, że przykrycie całej sprawy milczeniem może w przyszłości skończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami. Pamiętajmy, że pokój nie jest dany raz na zawsze, do końca świata. A w przypadku ewentualnych konfliktów, mówiąc czystko hipotetycznie, Ukraińcy mogą równie dobrze pójść po Przemyśl na takich samych zasadach, jak szli po Lwów – mordując, paląc. – Ja jestem człowiekiem wierzącym – od takich ludzi, którzy zapominają o tragedii przodków, o ich krwi i męczeństwie, Bóg się odwraca – mówi polityk. Niech PiS robi swoje – my będziemy robili swoje ”
    Projekt nowelizacji ustawy o IPN autorstwa posłów Kukiz’15 i Stowarzyszenia „Endecja”, na mocy której podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu będzie karane, został zarejestrowany w Sejmie i skierowany do I czytania.

    Polubienie

 2. miziaforum said

  18 minuta nagrania HISTORYK UKRAIŃSKI MÓWI ŻE POSŁOWIE POLSCY Z RODOWODEM NARODOWYM MAJĄ WYTATUOWANE NA RAMIONACH SWASTYKI KTÓRE TERAZ SĄ ZAKRYTE DROGIMI GARNITURAMI !!!!

  NO CO TAKA CISZĄ ???? NIE MA SPRAWY NIEMA TEMATU …. ZA CHWILKĘ JA COŚ NAPISZE Z APELEM I TEN KTO PRAWDZIWY POLAK A NIE CHUJ JEBANY CHĘTNIE SIĘ PRZYŁĄCZY AKCJA NIE KOSZTUJE NIC NIE MA POTRZEBY JECHANIA GDZIEKOLWIEK I DEMONSTROWANIA ALE W PEŁNI ANTY UKRAIŃSKA I BARDZO DOLEGLIWA

  MOMENT !!

  Polubienie

  • zagrypiona said

   Maja swastyki nazistowskie, służą Putinowi, a w wolnych chwilach drenują polski budżet na rzecz ukrainy. Kto przejmuje sie bajaniem osób chorych psychicznie? Kazdy jeden z tych ukraincow w tym materiale AV wyglada jak odpad z porodówki po wsobnym rozpłodzie. Ni to składu w mowie, ni to wyglądu. Twarze otepiałe. Swoją drogą w tym swoim bezmyslnym zacietrzewieniu i wypieraniu sie świnstw jakie uczynili przypominają pewną nacje…

   Zaorac to i będzie po problemie. Bo jak sie rozrośnie to możemy z czasem skonczyc jak palestynczycy. (ukraincom mało ze polska ich wpuszcza, ze kase dostaja itd… te roszczenia nie beda mialy konca az w koncu stlocza nas w jakiejs strefie gazy i beda tu swoje polin czy co tam miec).

   Polubienie

 3. miziaforum said

  NO TO JEST TERAZ TAK !

  POLSKI RZĄD I PARTIA PIS WYSTĄPIŁA W TEN SPOSÓB ŻE AKCEPTUJE TAKĄ „PRAWDĘ”

  PRZECIW :

  1) OKOŁO 6 000 000 POTOMKÓW OFIAR RZEZI NA UKRAINIE TAK ZWANYCH KRESOWIAN

  2) PRZECIW OKOŁO 12 000 000 POLAKÓW KTÓRZY NIE GODZĄ SIĘ NA ZAKŁAMYWANIE HISTORII POLSKI W TEJ SPRAWIE

  3) PRZECIW WSZYSTKIM POSŁOM I SENATOROM AKTUALNIE CZYNNYM W AKTUALNIE TRWAJĄCEJ KADENCJI ….. GODZĄC SIĘ MILCZENIEM NA UZNANIE ICH JAKO ROSYJSKICH AGENTÓW OPŁACANYCH Z KASY KGB

  4) ORAZ PRZECIW WSZYSTKIM RUCHOM NARODOWYM DZIAŁAJĄCYM LEGALNIE W AKTUALNEJ III R.P
  UZNAJĄC ICH MILCZENIEM ZA RUCHY FASZYSTOWSKIE OPŁACANE Z KASY KGB.

  JASNYM JEST ZATEM FAKT ŻE PARTIA PIS I AKTUALNY RZĄD JEST ANTYPOLSKI , PROBANDEROWSKI I PROFASZYSTOWSKI ……. I JEGO DZIAŁANIA SĄ SZKODLIWE DLA POLSKIEGO INTERESU NARODOWEGO

  CO ZATEM ROBIĆ POWINNI OBYWATELE W TEJ SPRAWIE

  1) NA PEWNO NATYCHMIAST ODEJŚĆ OD POPIERANIA PARTII PIS ORAZ RZĄDU KTÓRY ONI SPRAWUJĄ TERAZ ….
  2) PODJĄĆ NATYCHMIAST OBYWATELSKĄ AKCJE ANTY BANDEROWSKĄ NA TERYTORIUM POLSKI
  POLEGAJĄCĄ NA TORPEDOWANIU RZĄDOWYCH PLANÓW PRZESIEDLANIA DO POLSKI MILIONÓW UKRAIŃCÓW

  JAK TO ROBIĆ ?

  JESTEŚ POLAKIEM ? WIEC , WSZĘDZIE TAM GDZIE MASZ STYCZNOŚĆ Z OBYWATELAMI BANDEROWSKIEJ UKRAINY TYM OBYWATELOM OKAZYWAĆ NIECHĘĆ I POGARDĘ

  GDY W SKLEPIE RESTAURACJI ZORIENTUJESZ SIĘ ŻE OBSŁUGUJE CIĘ UKRAINIEC , NIE KUPUJ , NIE KORZYSTAJ Z USŁUG TEJ FIRMY !!

  WYJDŹ I ZAŁATW TĄ SPRAWĘ U INNEGO USŁUGODAWCY

  NIE WYNAJMUJ MIESZKANIA BANDEROWCOM – STUDENTOM !

  JEŚLI JESTEŚ PRZEDSIĘBIORCĄ NIE ZATRUDNIAJ UKRAIŃCÓW

  PEŁNY BOJKOT NA TERENIE POLSKI W STOSUNKU DO NICH

  NIE BĘDZIE DLA NICH MIESZKAŃ NIE BĘDZIE DLA NICH PRACY NIE BĘDZIE POPYTU NA ICH USŁUGI

  ZACZNĄ SAMI ZNIKAĆ W SZYBKIM TEMPIE

  ONI MUSZĄ TO WIEDZIEĆ I CZUĆ ŻE NIKT ICH TU NIE POTRZEBUJE I NIE CHCE

  SAMO POPARCIE I WSPARCIE IM UDZIELANE PRZEZ RZĄD NIE WYSTARCZY DO W MIARĘ KOMFORTOWEGO EGZYSTOWANIA W NASZYM KRAJU

  CZYLI JESTEŚ POLAKIEM WIĘC PRZYŁĄCZ SIĘ DO TAKIEJ AKCJI ZALETĄ JEST TO ŻE KAŻDY SAM Z OSOBNA MOŻE TO ZROBIĆ A JAK BĘDĄ NAS MILIONY TO AKCJA BĘDZIE BARDZO DOTKLIWA

  ODCIĄĆ ICH OD MOŹLIWOŚCI ZAROBKOWANIA !

  ODCIĄĆ ICH OD MOŻLIWOŚCI WYNAJĘCIA DACHU NAD GŁOWĘ

  I UŚWIADOMIĆ POLSKIM PRZEDSIĘBIORCĄ ŻE DO PUKI BĘDZIE ZATRUDNIAŁ KELNERA , SPRZEDAWCĘ , MECHANIKA, FRYZJERA BANDEROWCA TO MY POLACY BĘDZIEMY OMIJAĆ JEGO ZAKŁAD , RESTAURACJE SKLEP SZEROKIM ŁUKIEM !!

  I CHĘTNIEJ ZJEMY LUB SIĘ OSTRZYŻEMY U WIETNAMCZYKA LUB POLAKA A NIE U NIEGO GDZIE USŁUGĄ ŚWIADCZY BANDEROWIEC .

  Polubienie

  • Dag said

   Mizia,masz rację,ale moim zdaniem ,jest to niewykonalne.Nasze społeczeństwo jest za mało solidarne i w wiekszości niedoinformowane.Wiele znanych mi osób brzydzi sie interesowaniem się polityką.Uważają,że sami za mało znaczą ,aby ich głos się liczył.A politycy mają złą sławę i szkoda sobie szarpać nerwy takimi personami.Pracodawcy też nie będą kierować się sentymentami ,tylko korzyściami materialnymi przy zatrudnianiu ukrów.Niestety,ale tylko jakieś drastyczne i głośne protesty mogłyby zostac zauważone,ale kto miałby protestować?Jesteśmy w czarnej dziurze,osaczeni z każdej strony.Jedyna nadzieja w patriotycznej młodzieży,która będzie chciała zmienić wizerunek Polski.Pozdro.Dag.

   Polubienie

 4. Ktoś said

  I znowu trza będzie zaorać Kresy tylko tym razem nie będą już Dzikie a Błyszczące.

  Eh… nigdy się nie nauczą….

  PS.
  Tak poza tym to polszewicko-banderowska żydowska ustawka by się „narodowcy” tym „programem” oburzyli, wyszli na ulice i dali szansę pisdzielcom by ich wystrzelali. Bo to że „sztaby” partii „narodowych” mają wytatuowane menory to wiadomo od dawna ale chodzi o SYMPATYKÓW, o tych wszystkich których nie ma na listach (partyjnych)… czyli tych do banderożydowskich judeopolinowyych łapanek. A oni mogliby obalić „koryto” i nici z iSSraela nad wistulą by było.

  Polubienie

  • Dag said

   To interesujące spojrzenie na sprawę.I tak w istocie może być…może istotnie jest to prowokacja,aby oburzone społeczeństwo wyszło na ulice,a obserwując poczynania naszego rządu i sympatie probanderowskie,można się spodziewać,że będą chcieli wyłapać przeciwników i unieszkodliwić .Dag.

   Polubienie

  • miziaforum said

   O TO CIEKAWE PONAD GODZINNA AGITACJA I TŁUCZENIE DŁ ŁUBÓW ZE UKRAINIEC NIE TAKI ZŁY A NAWET POTRZEBNY !!!!

   k…. jak nisko można upaść za …. comiesięczną wypłatę …..

   Polubienie

 5. greg said

  a co powiecie o bezzwrotnej pomocy w wysokosci miliarda euro dla ukrainy od polskiego rzadu ?
  to skandal mililiony polakow zyja w nedzy a tu takie cos?

  Polubienie

 6. falkonidas said

  Reblogged this on .

  Polubienie

 7. miziaforum said

  a tak na marginesie polecam kanał tego młodzieńca i 2 serie jego podróży tu można się wiele dowiedzieć o tym JAK JEST W ROSJI NA SERIO , JAK NA UKRAINIE I CO RUSKIE MYŚLĄ NA SERIO POLITYCZNIE O POLSCE I UKRAINIE RELACJE ZE SPOTKAŃ Z ZUPEŁNIE NIE ZNANYMI NIKOMU LUDŹMI CZYLI Z ŻYWYM NARODEM …. BARDZO FAJNE FILMY TANIM KOSZTEM ROBIONE

  TU OSTATNI Z DOSTĘPNYCH 2 SERII O ROSJI

  Polubienie

 8. KrisT said

  macierewicz chyba się załamie, ma rząd anty ruski składający się w większości z posłów bedących ruskimi agentami pracujacymi wg wytycznych kremla….

  Polubienie

 9. krab said

  Ciekawa byłabym wyjaśnienia ze strony pisowskich patriotów inaczej a w szczególności jarosława majdaniarza, dlaczego to tylko Polska magdalenkowa, chce mieć za strategicznego partnera banderowską Ukrainę, jako jedyny kraj dawnego Układu Warszawskiego. Dlaczego inne kraje europejskie nie chcą mieć za strategicznego partnera banderowskiej Ukrainy? Inna demokratyczna Ukraina raczej nie powstanie, ponieważ jak powiedział potomek Szuchewycza, jedyną ideologią spajającą upadlinę jako państwo jest banderyzm, czyli ideologia czystek etnicznych, co próbowali uskutecznić w fizycznej likwidacji ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie ale na przeszkodzie stoi potęga militarna Rosji. Na czym jarosław majdaniarz i szalony antoni opierają stwierdzenie :”Ukraina jest naszym strategicznym partnerem na wschodzie i bezpieczeństwo Ukrainy, niepodległość Ukrainy i jedność Ukrainy jest dla Polski sprawą absolutnie zasadniczą. Bezpieczna Ukraina to bezpieczna Polska i bezpieczna Europa” Kto nakazuje tak kadzić upadlińcom ??

  Polubienie

 10. […] krab o RZEŹ WOŁYŃSKA WERSJA OFICJALNA… […]

  Polubienie

 11. greg said

  http://www.historia.azv.pl/nauki-mahometa-i-podboje-muzulmanow.html

  Polubienie

 12. greg said

  http://pikio.pl/pilne-kolejny-zamach-wybuch-w-hiszpanii-zniszczyl-budynek-sa-zabici-i-ranni/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: