Miziaforum's Blog

Członkowie O.N.R nie mogą zostać żołnierzami brygad obrony terytorialnej , oświadczył Wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki

Posted by miziaforum w dniu Wrzesień 14, 2016


Żołnierze służący w wojskach obrony terytorialnej będą musieli zawiesić swoją działalność w organizacjach o charakterze politycznym – powiedział w środę w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Kownacki odpowiadał w Sejmie na pytania posłów PO: Sławomira Nitrasa i Pawła Olszewskiego. Pytali oni między innymi, czy w wojskach obrony terytorialnej będą mogły służyć osoby, które działają w ONR.

Entuzjastyczną chęć uczestniczenia w tych jednostkach wyrażają brygady ONR, ale też inne skrajnie nacjonalistyczne, ekstremalnie prawicowe organizacje

—mówił Nitras.

Wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki podkreślił, że osoby, które będą służyć w wojskach obrony terytorialnej obowiązywać będzie ustawa o obowiązku obrony Polski.

Artykuł 65 ustawy o powszechnym obowiązku obrony jasno stanowi, że żołnierz służby wojskowej musi zawiesić swoją działalność w partiach politycznych i organizacjach o takim charakterze. A w przypadku uroczystości, wydarzeń o charakterze politycznym nie może występować w umundurowaniu, a także oznaczeniach wojskowych

—powiedział.

Osoby, które naruszają porządek prawny Rzeczypospolitej, ze względu na określone jasno zasady rekrutacji, nie mogą przynależeć do wojsk obrony terytorialnej i do innych rodzajów sił zbrojnych

—zaznaczył wiceszef MON.

Kownacki podkreślił, że kryterium przy rekrutacji do wojsk obrony terytorialnej będzie „patriotyzm i gotowość do działania”.

Żadne względy prasowe, religijne, czy ideologiczne, płeć czy orientacja seksualna nie będą miały znaczenia

—powiedział.

Idea wojsk terytorialnych oparta jest o wartości etyczne, moralne wspólne wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej. W wojskach obrony terytorialnej będą mogli służyć zarówno ci, którzy dziś przynależą do organizacji proobronnych, innych organizacji pozarządowych. Jak również ci, którzy do takich organizacji nie należą

—mówił Kownacki.

Wiceminister wyjaśniał, że jednym z kryteriów przy powoływaniu do jednostek obrony terytorialnej będzie konieczność posiadania polskiego obywatelstwa, wiek, stan zdrowia, a także w niektórych przypadkach wykształcenie.

Nie ma też wątpliwości, że w wojskach obrony terytorialnej będą mogły służyć osoby niekarane

—dodał.

Przypomniał, że podstawowym celem stworzenia wojsk obrony terytorialnej jest podwyższenie potencjału obronnego Polski.

Ci żołnierze będą doskonale znali teren swojej gminy, swojego powiatu. Co będzie świetne nie tylko w przypadku zagrożenia klęskami żywiołowymi, ale także w przypadku zagrożeń geopolitycznych, które dziś w tej części Europy, w Polsce są szczególnie dostrzegalne

—zauważył wiceszef MON.

MON chce, by obrona terytorialna stała się piątym rodzajem sił zbrojnych obok sił lądowych, morskich, powietrznych i specjalnych. W skład wojsk obrony terytorialnej mają wejść rezerwiści i ochotnicy z organizacji proobronnych.

Obrona terytorialna docelowo ma liczyć ok. 35 tys. żołnierzy. W ciągu kilku latMON zamierza utworzyć 17 brygad (po jednej w każdym województwie, a na Mazowszu dwie). W pierwszej kolejności mają powstać brygady w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim oraz cztery bataliony: w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie i Siedlcach.

ann/PAP

Komentarzy 16 to “Członkowie O.N.R nie mogą zostać żołnierzami brygad obrony terytorialnej , oświadczył Wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki”

 1. miziaforum said

  🙂 no i wszystko jasne Pis tworzy typowo polityczną formacje wojskową … DO KTUREJ TRUDNIEJ BEDZIE SIĘ DOSTAĆ NIŻ TU

  BO TU L.E NIKT O NIC CIĘ NIE PYTA SKORO CHCESZ SŁUŻYĆ FRANCJI WCHODZISZ I NIEMA POTRZEBY TŁUMACZENIA SIĘ

  p.s co nie oznacza że nie jesteś sprawdzany bez twojego udziału przez t/z „gestapo”

  ALE SZUKAJĄ TYLKO CZY NIE JESTEŚ POSZUKIWANY ZA BARDZO POWAŻNE PRZESTĘPSTWA

  jeśli jesteś czysty inne sprawy ich nie interesują …. rozgrzesza cię chęć służby dla Francji !!
  🙂
  ważne !! otwierają przed tobą bramę i jesteś a sprawdzanie realizują nie zmuszając cię do jakichś przesłuchać wstępnych … jeśli coś znajdą co uniemozliwia służbę dyskretnie to przekażą i skierują do wyjścia na zewnątrz koszar… i tyle

  A Z TEGO CO WIDZĘ PIS BĘDZIE DOBRZE WAŁKOWAŁ KANDYDATÓW DO W.O.T i przebierał

  DUPA NIE WOJSKO 🙂

  Polubienie

 2. krab said

  Boją się sukinkoty o swoją dupę, a w ONR przecież sami „faszyści” !!!! i jak tu takich jeszcze ćwiczyć i dać choćby starą pepeche ?! A nuż im przyjdzie do głowy skierować ją przeciwko wodzowi! Szalony antoni i spółka niech utworzą lepiej wojska szturmowo-desantowe złożone z szybowców i latawców a obsługę naziemną powierzą gimbusom pod wodzą Edmunda Jannigera. Putin od razu padnie na twarz….

  Polubienie

  • miziaforum said

   PISANIE TAKICH PEANÓW JAK ART WCZEŚNIEJ I SELEKCJA POLAKÓW DO SŁUŻBY ………. DUŻO DAJE DO MYŚLENIA I NIE JEDNEMU POWINNO SIE ZAPALIĆ CZERWONE ŚWIATEŁKO!!!

   Polubienie

  • miziaforum said

   JUŻ WIDZĘ TĄ SELEKCJE NIE KOCHASZ UKRÓW BANDEROWCÓW FASZYSTÓW ….. JESTEŚ
   RUSKIM SZPIONEM I NIE GODZIEN JESTEŚ SŁUŻYĆ W WOJSKU 🙂

   NIESTETY ALE TAK TO BEDZIE !!!!

   Polubienie

   • krab said

    🙂 więc będą musieli adoptować upadlińców, zresztą tylu ich tu już mamy , a jak praktyka pokazuje obywatelstwo to kwestia kilku dni.

    Polubienie

    • miziaforum said

     JUŻ O TYM PISAŁEM ZE MOZE BYĆ CELEM PRAWDZIWYM Z 1,5 MILIONA UKRÓW W POLSCE STWORZENIE WŁAŚNIE TYCH BRYGAD Z UKRÓW ,,,, UMUNDUROWAĆ PO POLSKU I WYSŁAĆ JAKO POSIŁKI NA UPAINĘ ….

     NIE DA SIĘ OFICJALNIE TO MOŻNA I TAK WPROWADZIĆ POLSKĘ NA WOJNĘ Z ROSJĄ ….

     Polubienie

     • krab said

      A dzisiaj pier…nięty lizidupa jak sprytnie zamienia demokracja na banderokracja !!!!!
      „We wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski spotkał się z ukraińskim premierem Wołodymyrem Hrojsmanem. – Minister Witold Waszczykowski potwierdził, że bez demokratycznej Ukrainy projekt zintegrowanej Europy nie jest możliwy do przeprowadzenia – mówił dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak. Jak podkreślił, Polska będzie działała na rzecz integralności terytorialnej Ukrainy „w związku z konfliktem ukraińsko-rosyjskim”.

      Polubienie

      • miziaforum said

       TO NIECH SOBIE DZIAŁAJĄ SAMI I Z GARSTKĄ A MOZE I TŁUMAMI FRAJERÓW …… KTÓRZY PO JAKIMŚ CZASIE TEŻ OTRZEŹWIEJĄ MAM NA MYSLI WŁAŚNIE TO ZOMO PISOWSKIE

       Polubienie

       • krab said

        Już dużo ludzi ma oczy otwarte, tutaj dla przykładu wypowiedź internauty na jednym z forów :
        ” niczego innego nie można się było spodziewać po tym głupku !!………Nikt z nas przecież nie liczył, że ta kukła sterowana z faszyngtonu powie coś niezgodnego z opcją swojego pana !!………Ale my możemy powiedzieć, że deklaracje zdrajców sprzedajnych to jedno, a odczucie narodu polskiego to drugie!!………..Polacy wiedzą i czują, że z nazi-banderowską upadliną nigdy nie będzie żadnego porozumienia!!…….Nigdy!!……….I nie ma znaczenia, co wyrzygują zdradzieckie gnidy sprzedajne, jak ta tutaj tłusta kukła !!………Jeżeli będzie trzeba, ja pierwszy zdezerteruję z anty-polskiej armii i stanę przeciw banderowskiej upadlinie i przeciw tym, którzy ją wspierają !!………”

        Polubienie

 3. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03288-Czarne-chmury-nad-tropicielka-afery-dorszowej.htm

  Polubienie

 4. Elsa said

  http://pikio.pl/calais-kierowcom-puscily-nerwy-i-ciezko-pobili-imigrantow-video/
  🙂

  Polubienie

 5. Elsa said

  http://prawy.pl/37132-minister-waszczykowski-obiecal-petrowi-poroszence-ze-wladze-polski-wiecej-nie-beda-sie-zajmowaly-rzezia-wolynska/
  i komentarz pod nim
  Nie jeden Polak dał się naciągnąć polskojęzycznym z PiS…Jeśli chcemy prawdy,to musimy zjednoczyć się i wybrać takich,ktorzy nie będą udawać,że są polakami. Szkoda właściwie komentować zachowania takich kanalii ja waszczykowski (nie poprawiać) bo to śmieć i zdrajca narodowych interesów.Tacy jak to indywiduum w PiS-ie jest pełno.Zadawanie się z ukraińcami,to stracony czas.Niebawem zajmą sie nimi ruscy.Czekaja tylko na stosowną chwilę…A takie śmiecie jak tzw.minister spraw zagranicznych,będą szukali dla siebie mysiej dziury….O pozostałych draniach z PO,PSL itp.partii nie ma co wspominać.My tylko tych politykierów utrzymujemy i nie mamy nic do powiedzenia..Chyba,że dojdzie do gwałtownych zmian przy korycie rzadzących..

  Polubienie

 6. mironik said

  Na zostanie posłem Kownackiemu wystarczyło 9000 głosów, oni on ani Macierewicz w wojsku nie byli, można na wikipedi poczytać.

  Polubienie

 7. IMĆ said

  http://www.dzienniknarodowy.pl/2713/niemcy-zamieszki-w-budziszynie-uchodzcy-starli-sie/

  Jak podała niemiecka telewizja MDR, na rynku Kornmartk w Budziszynie doszło do starcia miejscowych z uchodźcami. Jak podaje tamtejsza policja w starciach wzięło udział ok 100 osób, z czego 20 to byli imigranci. W ruch poszły butelki, którymi obie strony się obrzucały. Nie zabrakło również rękoczynów. Próbująca zaprowadzić porządek policja, została obrzucona przez uchodźców butelkami i sztachetami. Policjanci byli zmuszeni użyć siły w postaci pałek i gazu pieprzowego.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/2697/holandia-turcy-terroryzuja-miasto-i-krzycza-gdzie-/

  Grupa agresywnych tureckich imigrantów sfilmowała się w trakcie terroryzowania przechodniów w holenderskim Zaandam, a następnie pochwaliła się tym w Internecie. Imigranci zastraszali policjantów, skakali po samochodach policyjnych i pobili rowerzystę

  zastraszali policjantów HA HA HA.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: