Miziaforum's Blog

UKRAINA APEL O USTANOWIENIE 3 DNI PAMIĘCI OFIAR POLSKICH ZBRODNI NA UKRAINIE

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 30, 2016


Apel o ustanowienie dni pamięci ofiar „polskich zbrodni” na Ukrainie
• To propozycja grupy ukraińskich intelektualistów i polityków
• Wśród nich jest były prezydent Leonid Krawczuk
• Apel skierowany został do parlamentu w Kijowie
Flaga przed budynkiem ukraińskiej Rady Najwyższej
Ma to być odpowiedź na lipcową uchwałę Sejmu w sprawie Wołynia. Głosi ona, że ofiary zbrodni popełnionych w latach 40. przez ukraińskich nacjonalistów nie zostały należycie upamiętnione, a masowe mordy nie zostały nazwane, zgodnie z prawdą historyczną, ludobójstwem. Wyrażono w niej zarazem szacunek wobec Ukraińców, którzy ratowali Polaków.

– Ta uchwała narusza wszystkie wcześniejsze dwustronne ustalenia i oceny konfliktu polsko-ukraińskiego w latach 1943-45 – oświadczył na konferencji prasowej w Kijowie jeden z sygnatariuszy apelu, były dyplomata Wołodymyr Wasyłenko.

Uznano w nim, że uchwała Sejmu „zniekształca prawdę historyczną”, „manipuluje faktami” i zawiera „politycznie nieodpowiedzialne i niepoprawne z prawnego punktu widzenia oskarżenia wobec ukraińskiego ruchu narodowowyzwoleńczego o dokonanie zbrodni ludobójstwa na obywatelach II Rzeczpospolitej”.

Autorzy ukraińskiej petycji chcą, by Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy w odpowiedzi na decyzję Sejmu „uznała za zbrodnicze działania strony polskiej na ukraińskich terytoriach etnicznych przed, w czasie i po drugiej wojnie światowej”.

W petycji zaproponowano, by parlament ogłosił trzy daty upamiętniające ofiary konfliktu ukraińsko-polskiego: 23 września jako „Dzień (pamięci) polskich represji wobec autochtonicznej ludności ukraińskiej Galicji”, 25 grudnia jako „Dzień pamięci ludobójczego wyniszczenia przez polskie podziemie autochtonicznie ukraińskiej ludności na odwiecznie ukraińskich ziemiach” oraz 25 kwietnia jako „Dzień pamięci Ukraińców, którzy padli ofiarą przymusowej deportacji, dokonanej przez państwo polskie”.

Wyjaśniono, że pierwsza data odnosi się do podjętej 23 września 1930 r. decyzji polskich władz o – jak czytamy – „szerokich antyukraińskich działaniach represyjnych”. Druga data ma upamiętniać 25 grudnia 1942 r., kiedy „polskie formacje zbrojne rozpoczęły masowe zabijanie Ukraińców”, a trzecia – 28 kwietnia – odnosi się do 1947 r., gdy rozpoczęła się akcja przesiedlania Ukraińców, znana jako Akcja Wisła.

Komentarze 34 to “UKRAINA APEL O USTANOWIENIE 3 DNI PAMIĘCI OFIAR POLSKICH ZBRODNI NA UKRAINIE”

 1. miziaforum said

  A MOZE JUŻ CZAS MIEĆ W DUPIE POLITYKĘ USA I PIS W SPRAWIE UKRAINY I OGŁOSIĆ APEL O ZAŁOŻENIE PONAD NARODOWEJ KONFEDERACJI POLSKI BIAŁORUSI SŁOWACJI WĘGIER I ROSJI

  czyli tych narodów których przedstawicieli mordowały bandy UPA

  I DOKONAĆ ROZBIORU TEGO SIEDLISKA KURW BANDYTÓW I ZŁODZIEJI RAZ NA ZAWSZE !!

  Polubienie

 2. marek said

  http://prostozmostu.net/news/francja-policjantka-pchnieta-nozem-w-gardlo

  Polubienie

 3. krab said

  Nagranie zamieszczone w sieci przedstawia uroczystości podczas których uroczyście pochowano odnalezione szczątki żołnierzy zbrodniczej, kolaboracyjnej ukraińskiej dywizji Waffen-SS Galizien. Brał w nich udział Światosław Szeremeta, obecnie ukraiński urzędnik państwowy w randze ministra.

  Polubienie

 4. krab said

  Nie na temat… ale perełka !!!
  „Mateusz Kijowski jako lider ma być nowocześniejszą wersją Lecha Wałęsy — postsolidarnościową, postpolityczną i ponowoczesną, i oczywiście pozbawioną jego deklaratywnej katolickości. Komentator opisuje też kulisy planu mającego przyczynić się do metamorfozy lidera KOD oraz zdradza, że uczestniczy on w seminariach ze znanymi profesorami wielu humanistycznych specjalizacji.
  Te trwające po kilka godzin seminaria mają za zadanie poszerzenie horyzontów Kijowskiego oraz dostarczenie mu wzorów argumentacji. Ci sami profesorowie robią liderowi KOD po kilka wykładów, a potem ćwiczą z nim posługiwanie się podsuwaną mu wiedzą w polemikach. Plan jest bowiem taki, że jesienią 2016 r. Kijowski ma wyzywać różnych polityków na pojedynki przed kamerami. I musi być do nich dobrze przygotowany. Początkowo podsuwano mu różne lektury, ale to nie skutkowało, więc wymyślono prywatne seminaria czy też warsztaty dokształcające i ćwiczące w sztuce argumentacji.Jednym z konsultantów i mędrców KOD oraz Mateusza Kijowskiego jest 90-letni prof. Zygmunt Bauman, „

  Polubienie

 5. marek said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/na-morzu-srodziemnym-w-ciagu-jednego-dnia-uratowano-6500-uchodzcow

  Polubienie

  • KrisT said

   rozumie jakby naprawdę ratowali , nastepnie z powrotem zawozili do kraju wypłynięcia w morze…..
   bo takie „ratowanie” to nic innego jak pomoc w nielegalnym dostaniu sie do europy drogą morską!

   Polubienie

   • krab said

    Najlepszy komentarz pod tekstem:
    autor: Adrem (niezweryfikowany) (2016-08-30 21:52)
    Podobno libijscy rybacy boją się kutrami na połów wypływać, bo ich łapią ci z Frontexu i wywożą do Włoch jako uchodźców.

    Polubienie

 6. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03256-Erdogan-znowu-otwiera-migrantom-bramy-do-Europy.htm

  Polubienie

 7. krab said

  Zostanie odwołany, czy nie ? Ciekawe jak zareaguje Jarosław?
  Dworczyk: Z ukraińskich twarzy spadły maski. – Wielu ukraińskich polityków walczy nie o prawdę, lecz o zyski polityczne; postrzegają relacje z Polską jako konfrontację – uważa poseł Michał Dworczyk, przewodniczący sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą.
  Spada maska nacjonalistów ukraińskich i możemy wyczytać prawdziwy stosunek do Polski i Polaków – pełen niechęci i uprzedzeń. Dobrze, że spadają maski. Widzimy prawdziwe oblicze tych ludzi, którzy do tej pory obłudnie zapewniali, że zależy im na pojednaniu, a tak naprawdę chodziło oto, żeby realizować cynicznie polityczne cele. Tak naprawdę nie zależało im na prawdziwym dialogu z Polską – podkreśla Michał Dworczyk,
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dworczyk-z-ukrainskich-twarzy-spadly-maski

  Polubienie

 8. krab said

  Taką informację o zajściu na pogrzebie Inki posyła w świat „pani na Chobielinie”

  Polubienie

 9. marek said

  http://prawy.pl/36331-george-soros-powolany-do-narodowej-rady-inwestycyjnej-ukrainy/

  Polubienie

 10. marek said

  http://prawy.pl/36328-szczepienia-doroslych-kontrowersyjna-szczepionka-mmr-beda-przymusowe/

  Polubienie

 11. marek said

  http://prostozmostu.net/news/imigrant-zdradza-prawdziwy-powod-przyjazdu-do-europywideo

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: