Miziaforum's Blog

UKRAINA APEL O USTANOWIENIE 3 DNI PAMIĘCI OFIAR POLSKICH ZBRODNI NA UKRAINIE

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 30, 2016


Apel o ustanowienie dni pamięci ofiar „polskich zbrodni” na Ukrainie
• To propozycja grupy ukraińskich intelektualistów i polityków
• Wśród nich jest były prezydent Leonid Krawczuk
• Apel skierowany został do parlamentu w Kijowie
Flaga przed budynkiem ukraińskiej Rady Najwyższej
Ma to być odpowiedź na lipcową uchwałę Sejmu w sprawie Wołynia. Głosi ona, że ofiary zbrodni popełnionych w latach 40. przez ukraińskich nacjonalistów nie zostały należycie upamiętnione, a masowe mordy nie zostały nazwane, zgodnie z prawdą historyczną, ludobójstwem. Wyrażono w niej zarazem szacunek wobec Ukraińców, którzy ratowali Polaków.

– Ta uchwała narusza wszystkie wcześniejsze dwustronne ustalenia i oceny konfliktu polsko-ukraińskiego w latach 1943-45 – oświadczył na konferencji prasowej w Kijowie jeden z sygnatariuszy apelu, były dyplomata Wołodymyr Wasyłenko.

Uznano w nim, że uchwała Sejmu „zniekształca prawdę historyczną”, „manipuluje faktami” i zawiera „politycznie nieodpowiedzialne i niepoprawne z prawnego punktu widzenia oskarżenia wobec ukraińskiego ruchu narodowowyzwoleńczego o dokonanie zbrodni ludobójstwa na obywatelach II Rzeczpospolitej”.

Autorzy ukraińskiej petycji chcą, by Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy w odpowiedzi na decyzję Sejmu „uznała za zbrodnicze działania strony polskiej na ukraińskich terytoriach etnicznych przed, w czasie i po drugiej wojnie światowej”.

W petycji zaproponowano, by parlament ogłosił trzy daty upamiętniające ofiary konfliktu ukraińsko-polskiego: 23 września jako „Dzień (pamięci) polskich represji wobec autochtonicznej ludności ukraińskiej Galicji”, 25 grudnia jako „Dzień pamięci ludobójczego wyniszczenia przez polskie podziemie autochtonicznie ukraińskiej ludności na odwiecznie ukraińskich ziemiach” oraz 25 kwietnia jako „Dzień pamięci Ukraińców, którzy padli ofiarą przymusowej deportacji, dokonanej przez państwo polskie”.

Wyjaśniono, że pierwsza data odnosi się do podjętej 23 września 1930 r. decyzji polskich władz o – jak czytamy – „szerokich antyukraińskich działaniach represyjnych”. Druga data ma upamiętniać 25 grudnia 1942 r., kiedy „polskie formacje zbrojne rozpoczęły masowe zabijanie Ukraińców”, a trzecia – 28 kwietnia – odnosi się do 1947 r., gdy rozpoczęła się akcja przesiedlania Ukraińców, znana jako Akcja Wisła.

Komentarze 34 to “UKRAINA APEL O USTANOWIENIE 3 DNI PAMIĘCI OFIAR POLSKICH ZBRODNI NA UKRAINIE”

 1. miziaforum said

  A MOZE JUŻ CZAS MIEĆ W DUPIE POLITYKĘ USA I PIS W SPRAWIE UKRAINY I OGŁOSIĆ APEL O ZAŁOŻENIE PONAD NARODOWEJ KONFEDERACJI POLSKI BIAŁORUSI SŁOWACJI WĘGIER I ROSJI

  czyli tych narodów których przedstawicieli mordowały bandy UPA

  I DOKONAĆ ROZBIORU TEGO SIEDLISKA KURW BANDYTÓW I ZŁODZIEJI RAZ NA ZAWSZE !!

  • Pelagia said

   no dobrze, ale przy okazji rozbiorów musimy się zabezpieczyć, żeby bandersynów nie wpuszczać

  • krab said

   Są narody, którym kagańca z mordy zdjąć nie można bo wściekliźnie należy zapobiegać! Zamorski pan, któremu zamarzyły się „pokojowe” bazy u samych granic Rosji spuścił ich z łańcucha, a polscy pachołkowie nieustannie niosą dary w przeróżnej postaci. Pierdzielenie w koło, że bez silnej upadliny nie ma niepodległej Polski pozwala ukrom robić nam łaskę, że nasze pokłony i dary przyjmują!! Ciekawe czy będzie jakakolwiek reakcja naszych władz? myślę że żadna albo co najwyżej… nic się nie stało… Polacy, nic się nie stało !!

   • miziaforum said

    OSTATNIO SYN BANDEROWCA SZECHOWYCZ CZT INNY HUJOWYCZ NA ŁAMACH G.W POWIEDZIAŁ POLSCY PARLAMENTARZYŚCI BIORĄ PIENIADZE OD ROSJI – KGB FSB ZA UCHWALANIE USTAW I CO JAKIŚ POWIEDZIAŁ COŚ … NIC ZERO NUL …….. WNIOSEK SĄ CHUJAMI CZYNNYMI TYLKO DO SZCZANIA … BEZ HONORU ZERA !!

    • krab said

     To jest stosunek polskojęzycznej ELYTY do tej sprawy !!!!!
     „Nie wnikając w spór, czy było to ludobójstwo, czy wyjątkowo krwawa czystka etniczna, PRZYJĘCIE UCHWAŁY WOŁYŃSKIEJ TO ze strony polskich parlamentarzystów DEMONSRACJA GŁUPOTY, SZOWINIZMU I PODŁOSCI. Było to splunięcie w twarz ukraińskiej demokracji, ukraińskim – często propolskim – patriotom” – napisał Adam Michnik na łamach „Gazet Wyborczej”.
     Michnik odniósł się także do skandalicznego wywiadu „Wyborczej” z Jurijem Szuchewyczem – ukraińskim deputowanym, synem zbrodniarza i głównodowodzącego UPA Romana Szuchewycza. Uważa je za „niesprawiedliwe i jednostronne”, ale będące jednocześnie tylko wynikiem „reakcji na uchwałę polskiego Sejmu”. Jego zdaniem, wypowiedź Szuchewycza to głos „dość typowy dla ukraińskiego tradycjonalizmu”, a ponadto „GŁOS UKRAIŃSKIEGO PATRIOTY- NACJONALISTY, KTÓRY POCZUŁ SIĘ ZRANIONY W SWOICH NAJSWIĘSZYCH UCZUCIACH „

    • krab said

     Pluj świni w ślepia to ci powie, że deszcz pada !!! Cała prawda o naszych parlamentarzystach .

  • mirek said

   Admin cos dla ciebie, zebys nie straszył rosja https://www.youtube.com/watch?v=6vC0uTmstIw&index=1&list=PLsl9qhb8vVlJ0iiU9p0OIjr_cEK3ECDb0

 2. marek said

  http://prostozmostu.net/news/francja-policjantka-pchnieta-nozem-w-gardlo

 3. krab said

  Nagranie zamieszczone w sieci przedstawia uroczystości podczas których uroczyście pochowano odnalezione szczątki żołnierzy zbrodniczej, kolaboracyjnej ukraińskiej dywizji Waffen-SS Galizien. Brał w nich udział Światosław Szeremeta, obecnie ukraiński urzędnik państwowy w randze ministra.

 4. krab said

  Nie na temat… ale perełka !!!
  „Mateusz Kijowski jako lider ma być nowocześniejszą wersją Lecha Wałęsy — postsolidarnościową, postpolityczną i ponowoczesną, i oczywiście pozbawioną jego deklaratywnej katolickości. Komentator opisuje też kulisy planu mającego przyczynić się do metamorfozy lidera KOD oraz zdradza, że uczestniczy on w seminariach ze znanymi profesorami wielu humanistycznych specjalizacji.
  Te trwające po kilka godzin seminaria mają za zadanie poszerzenie horyzontów Kijowskiego oraz dostarczenie mu wzorów argumentacji. Ci sami profesorowie robią liderowi KOD po kilka wykładów, a potem ćwiczą z nim posługiwanie się podsuwaną mu wiedzą w polemikach. Plan jest bowiem taki, że jesienią 2016 r. Kijowski ma wyzywać różnych polityków na pojedynki przed kamerami. I musi być do nich dobrze przygotowany. Początkowo podsuwano mu różne lektury, ale to nie skutkowało, więc wymyślono prywatne seminaria czy też warsztaty dokształcające i ćwiczące w sztuce argumentacji.Jednym z konsultantów i mędrców KOD oraz Mateusza Kijowskiego jest 90-letni prof. Zygmunt Bauman, „

 5. marek said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/na-morzu-srodziemnym-w-ciagu-jednego-dnia-uratowano-6500-uchodzcow

  • KrisT said

   rozumie jakby naprawdę ratowali , nastepnie z powrotem zawozili do kraju wypłynięcia w morze…..
   bo takie „ratowanie” to nic innego jak pomoc w nielegalnym dostaniu sie do europy drogą morską!

   • krab said

    Najlepszy komentarz pod tekstem:
    autor: Adrem (niezweryfikowany) (2016-08-30 21:52)
    Podobno libijscy rybacy boją się kutrami na połów wypływać, bo ich łapią ci z Frontexu i wywożą do Włoch jako uchodźców.

 6. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03256-Erdogan-znowu-otwiera-migrantom-bramy-do-Europy.htm

 7. krab said

  Zostanie odwołany, czy nie ? Ciekawe jak zareaguje Jarosław?
  Dworczyk: Z ukraińskich twarzy spadły maski. – Wielu ukraińskich polityków walczy nie o prawdę, lecz o zyski polityczne; postrzegają relacje z Polską jako konfrontację – uważa poseł Michał Dworczyk, przewodniczący sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą.
  Spada maska nacjonalistów ukraińskich i możemy wyczytać prawdziwy stosunek do Polski i Polaków – pełen niechęci i uprzedzeń. Dobrze, że spadają maski. Widzimy prawdziwe oblicze tych ludzi, którzy do tej pory obłudnie zapewniali, że zależy im na pojednaniu, a tak naprawdę chodziło oto, żeby realizować cynicznie polityczne cele. Tak naprawdę nie zależało im na prawdziwym dialogu z Polską – podkreśla Michał Dworczyk,
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dworczyk-z-ukrainskich-twarzy-spadly-maski

 8. krab said

  Taką informację o zajściu na pogrzebie Inki posyła w świat „pani na Chobielinie”

 9. marek said

  http://prawy.pl/36331-george-soros-powolany-do-narodowej-rady-inwestycyjnej-ukrainy/

 10. marek said

  http://prawy.pl/36328-szczepienia-doroslych-kontrowersyjna-szczepionka-mmr-beda-przymusowe/

 11. marek said

  http://prostozmostu.net/news/imigrant-zdradza-prawdziwy-powod-przyjazdu-do-europywideo

  • krab said

   On chce do muzułmańskiego nieba…..„Będą tam hurysy o wielkich oczach, podobne do perły ukrytej – w nagrodę za to, co czynili”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: