Miziaforum's Blog

Uchwała o RZEZI WOŁYŃSKIEJ w Polskim Sejmie – ROSJA opłaciła Polskich parlamentarzystów – gazeta wyborcza Michnika !

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 27, 2016


Jurij Szuchewycz, syn współodpowiedzialnego za ludobójstwo na Polakach Romana Szuchewycza, stwierdził w wywiadzie udzielonemu gazecie, że Kreml zrobi wszystko, żeby skompromitować postać Stepana Bandery, ukraiński nacjonalizm, myśl polityczną OUN i działalność UPA. Zrobi wszystko, żeby opluć naszych bohaterów i podzielić naród – i dlatego to najprawdopodobniej Rosja jest odpowiedzialna za uchwałę polskiego Sejmu. Szuchewycz powiedział, że Putin opłaca polskich parlamentarzystów. Jego zdaniem nie można być prawdziwym Ukraińcem jeżeli odrzuca się Stepana Banderę i jego ideologię.

Według Szuchewycza Polacy prowadzili politykę wynarodowienia Ukraińców. Berezę Kartuską nazwał on „obozem koncentracyjnym dla Ukraińców”.

A wasza akcja „Burza”? O niej też cisza, a była to ostatnia desperacka próba współpracy z Sowietami, znów w imię utrzymania polskich imperialnych zdobyczy na etnicznych ziemiach Ukraińców – powiedział Szuchewycz zaznaczając, że Polacy kolaborowali z sowietami od 1939 roku za co zapłacili krwawą cenę w Katyniu.

Syn dowódcy UPA opowiedział także co, jego zdaniem, wydarzyło się na Wołyniu: Doszło do partyzanckiej wojny i masowego antypolskiego wystąpienia ukraińskiego ludu, z jednej strony umęczonego kolonialnym uciskiem Polaków, a z drugiej – podejmującego samorzutne akcje samoobrony przeciw groźbie i aż nadto czytelnym, brutalnym próbom przywrócenia statusu quo ante bellum.

Jurij Szuchewycz stwierdził, że obecna polityka Polski to wbijanie noża w plecy Ukrainie. Chce on także by Polacy przestali pisać Ukraińcom historię i pozwolili nam samym ją napisać.

Szuchewycz już w wieku 15 lat trafił do więzienia w związku ze swoim pochodzeniem. Wyszedł z łagrów dopiero w 1989 roku. Od tego czasu jest on ważną postacią ukraińskiego ruchu narodowego, współtwórcą różnych organizacji i idolem dla młodych nacjonalistów. Wszedł jako poseł do Najwyższej Rady z ramienia Partii Radykalnej.

Czytaj także:

Gazeta Wyborcza/KRESY.PL

W wiadomościach

Komentarzy 16 to “Uchwała o RZEZI WOŁYŃSKIEJ w Polskim Sejmie – ROSJA opłaciła Polskich parlamentarzystów – gazeta wyborcza Michnika !”

 1. miziaforum said

  kolejny SKURWESYN zabrał głos w tej sprawie

  Polubienie

 2. KnUR1 said

  Polubienie

  • NIANIUŚ said

   Ks. Isakowicz – Zaleski: Zawiodłem się po raz kolejny na panu prezydencie Andrzeju Dudzie

   Przeczytałem całą deklarację prezydentów Polski i Ukrainy. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że zamiast prawdy o ludobójstwie dokonanym na Polakach w latach 1939 – 1947 oraz urzędowej gloryfikacji zbrodniarzy z UPA i SS Galizien znalazłem w niej wyłącznie puste frazesy, godne nowo-mowy z epoki PRL.
   Z kolei w przemówieniu w Akademii Politycznej użył wprawdzie słowo ludobójstwo, ale nie wyjaśnił, kto i na kim jego dokonał. A była to idealna okazja do tego
   Zawiodłem się po raz kolejny na panu prezydencie Andrzeju Dudzie, który pomiędzy I a II drugą turą ubiegłorocznych wyborów prezydenckich zapewniał o swoim przywiązaniu do prawdy historycznej o Kresach Wschodnich oraz szacunku dla rodzin ofiar. Jak widać, słowa nie dotrzymał. – pisze na swoim facebookowym profilu ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski.

   Polubienie

   • KnUR1 said

    bo to zwykła kurwa jest, co się afiszuje na jakiś banderowskich świętach; przepraszam za słowa, ale chuj mnie strzela, jak można tak poniewierać ludzi żyjących i pamięci; … nie wiem … może ta demografia okaleczona i zwyczajnie już nie wiemy jak to jest stracić bliskiego; ale nie możemy być znieczuleni na MORDY – kurwa mać, to nie żadna norma. Ukraińskie ścierwa tchurzowskie, mordowały i to mają chuje POWIEDZIEĆ! PRZEPROSIĆ! …. a jak nie pasuje, to zaorać ich razem z Rosją. …. I Wszystkim 2-3 mln Ukraińców żyjących w Polsce ujebać prawo pracy i przebywania w PL. Sorry. Przepraszam, ale nie rozumiem.

    Polubienie

 3. […] NIANIUŚ o Uchwała o RZEZI WOŁYŃSKIEJ w P… […]

  Polubienie

 4. tteis said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: