Miziaforum's Blog

Poroszenko na dzień niepodległości 24 sierpnia OBIECAŁ UPAIŃCOM ARESZTOWAĆ RZĄD ROSYJSKI !! :-) !!!

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 23, 2016


Prokuratura Generalna Ukrainy rozesłała list gończy za rosyjskim ministrem obrony, generałem Siergiejem Szojgu oraz szefem rosyjskiego Sztabu Generalnego, generałem Walerijem Gierasimowem. I nie tylko, bo osób ściganych przez nią listami gończymi jest jeszcze cały szereg: rosyjscy wiceministrowie obrony Dmitrij Bułhakow i Nikołaj Pankow, dowódca Floty Czarnomorskiej admirał Aleksandr Witko, doradca rosyjskiego prezydenta Siergiej Głaziew i były prezydencki pełnomocnik w Krymskim Okręgu Federacyjnym, Oleg Bielawiencew. Kijów rozesłał listy gończe również za dowódcami zachodniego i południowego okręgu wojskowego w Federacji Rosyjskiej oraz ich podwładnymi. Łącznie na liście ściganych znalazło się osiemnaście osób publicznych z Rosji. Osoby te podejrzewane są o zamach na bezpieczeństwo narodowe Ukrainy.

Jak z powagą zapewnił ukraiński prokurator generalny Jurij Łucenko, podejrzanym doręczono pocztą elektroniczną lub kurierską zawiadomienia o wszczęciu postępowania oraz wezwania do stawienia się na przesłuchanie. Dodał, że obecnie kierowana przez niego Prokuratura Generalna rozważa rozesłanie listów gończych za prezydentem Władimirem Putinem i premierem Dmitrijem Miedwiediewem.

Źródło: Polska Agencja Prasowa 

Komentarz Redakcji: Jak wiadomo, obecne ukraińskie władze rozważają też wystąpienie do Mongolii o odszkodowania za XIII-wieczny najazd Mongołów na Ruś i spalenie Kijowa przez Batu-chana. Politycy z obozu „euromajdanu” zwalają na Władimira Putina winę nawet za obsikane klatki schodowe na Ukrainie. W sklepach za to pojawiła się kiełbasa „Banderowska”, żeby było bardziej patriotycznie. A teraz aresztują sobie władze sąsiedniego państwa, a co! Rozwijająca się polityczna schizofrenia władz zainstalowanych w Kijowie na początku 2014 r. dla zewnętrznego obserwatora jest niewątpliwie zabawna. Ośmiesza jednak Ukrainę na arenie międzynarodowej, co nie może podobać się zwykłym obywatelom tego kraju. (A.D.)

 

 

Jedna odpowiedź to “Poroszenko na dzień niepodległości 24 sierpnia OBIECAŁ UPAIŃCOM ARESZTOWAĆ RZĄD ROSYJSKI !! :-) !!!”

  1. Ja said

    Boże widzisz i nie grzmisz! Podjudzają, aż dostaną po popapranych łapach.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: