Miziaforum's Blog

PIS wprowadza kolejny program 500 + !! beneficjentami kilkadziesiąt tysięcy Polaków start już we wrześniu 2016 !!

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 17, 2016


We wrześniu rusza nabór do nowej formacji wojskowej – Obrony Terytorialnej. Wszyscy ochotnicy będą otrzymywać od ministerstwa 500 zł miesięcznie.

Ochotnicy, którzy wstąpią do Obrony Terytorialnej, będą otrzymywać od państwa 500 zł miesięcznie. – Za każdy dzień szkolenia żołnierz będzie otrzymywał 100 zł z tytułu utraconych dochodów i kosztów dojazdu – zdradza dr Grzegorz Kwaśnik, pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. obrony terytorialnej. Obecnie każdy rezerwista dostaje prawie 100 zł za każdy dzień szkolenia. Żołnierz Obrony Terytorialnej też będzie dostawał taką kwotę.

Koncepcja powstania Obrony Terytorialnej została podpisana przez ministra obrony Antoniego Macierewicza pod koniec kwietnia. Przewiduje ona, że szkolenie trwać będzie przez dwa dni w miesiącu. Wynika z tego, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą dostawali 200 zł miesięcznie z tego tytułu. Ale to nie wszystko. – Każdy z ochotników otrzyma również 300 zł miesięcznie za bycie w „stanie gotowości” do obrony kraju – dodaje Kwaśnik. – Razem każdy ochotnik będzie dostawał więc ok. 500 zł miesięcznie – wyjaśnia pełnomocnik MON. Skąd będą pochodzić pieniądze wypłacane nowym żołnierzom? – Środki rozdysponowane zostaną z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej – zapewnia Kwaśnik. Jak podkreśla pełnomocnik ds. Obrony Terytorialnej, nabór do nowej formacji ruszy już we wrześniu.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/bedzie-nabor-do-obrony-terytorialnej-i-po-500-zl-na-kazdego-zolnierza,10074544/

 

2 dni w miesiącu 🙂 czyli wyszkolenie pełne zajmie jakieś 15 ? lat ??/ 

bo tak na serio to potrzeba na szkolenie minimum 30 miesięcy !!

a 2 dni w miesiącu .. to jest 24 dni w roku !! 

CZYLI 10 LAT TAKIEGO TRYBU SZKOLENIA RÓWNA SIĘ 1 PEŁNY ROK SŁUŻBY WOJSKOWEJ !

no ale nie krytykuję przynajmniej sobie chłopy dorobią łatwo do pensji ..

i to tyle korzyści , aqle dobre i 500 zł dla dzieci polskich 

Komentarzy 9 to “PIS wprowadza kolejny program 500 + !! beneficjentami kilkadziesiąt tysięcy Polaków start już we wrześniu 2016 !!”

 1. miziaforum said

  Kolejny artykuł pełen politycznie poprawnego bełkotu. Jasne, imigranci to same aniołki znające język i palące się do nauki oraz pracy, tylko trzeba ich „wyedukować” odnośnie stosunku do LBTQWERTY. A najgorsza jest ta AfD, bo może ich od tego odciągnąć

  Deutsche Welle: Twierdzi pan, że uchodźcy są gotowi zainwestować u nas w kapitał kulturowy. Co ma pan na myśli?
  Ronald Freytag: – Przede wszystkim chodzi o język. Wiele osób trafia do Niemiec już z dobrą znajomością języków obcych. Ale niezależnie od tego uchodźcy bardzo chcą się uczyć niemieckiego i domagają się umożliwienia im tego. Języka chce się uczyć ponad 95 procent uchodźców. Napawa to bardzo optymistycznie.
  Co oprócz tego badani mówili na temat swojego zainteresowania kulturą codziennego życia?
  – Pytaliśmy, co ich interesuje, jakich informacji szukają w mediach. Oczywiście każdy chce wiedzieć, co się dzieje w jego ojczyźnie, co nie jest niespodzianką. Ale bardzo dużo, bo od 60 do 70 procent badanych, interesuje się kulturą i dniem powszednim w Niemczech.
  Kultura i dzień powszedni – co należy pod tym rozumieć?
  – W najszerszym rozumieniu nasze zwyczaje, sposób życia, wszystko, co związane jest z naszą kulturą. Na przykład, jak należy zachowywać się w restauracji, czy się chodzi kina i z kim? Czy można pójść do kina z obcą kobietą? Czy można usiąść obok niej? Czyli codzienność, która jest u nas zupełnie inna niż u tych ludzi w ich ojczyźnie.
  W Berlinie głośna była swego czasu sprawa nauczycielki i ojca jednego z uczniów. Nauczycielka chciała mu podać rękę, mężczyzna odmówił tego. Zrobiła się z tego cała afera. Myśli pan, że taki gest byłby problematyczny dla wielu uchodźców?
  – Oczywiście zawsze istnieje niewielka grupa, która różni się od większości uchodźców. Są osoby przeciwne na przykład sekularyzacji, takie, dla których jest niewyobrażalne, by ich muzułmańska córka wyszła za chrześcijanina. Ale są to nieliczni. Zdecydowana większość w naszym badaniu opowiedziała się zaskakująco jasno za rozdziałem państwa od religii.
  Częścią naszej kultury jest tolerancja i akceptacja innego, bardziej liberalnego sposobu życia, chociażby tolerancja wobec homoseksualistów. Akurat w Berlinie widać to bardzo wyraźnie. Jakie stanowisko zajmują w tej kwestii uchodźcy?
  – Wielu jest zaskoczonych i bardzo sceptycznych. Widzą, że panuje tu inna kultura, która jest im obca. Pytaliśmy, jak by zareagowali, gdyby ich sąsiadami była homoseksualna para. Pamiętam zwłaszcza jedną ankietę, na której badany podkreślił swoją dezaprobatę stawiając nie jeden krzyżyk, ale od razu kilka. W sumie ponad 40 procent badanych odpowiedziało, że nie byłoby w stanie zaakceptować homoseksualnych sąsiadów. W ostatnim badaniu przeprowadzonym na ten temat w Niemczech takie stanowisko reprezentowało 13 procent badanych. Ale to nastawienie zmieniło się dopiero w ostatnich latach. Jeszcze 30 lat temu sytuacja była zupełnie inna.
  Prezentując w Berlinie wyniki badania powiedział pan, że sceptyczne nastawienie większości uchodźców do środowisk LGBT jest zbieżne z opinią dominującą wśród członków i sympatyków partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Jak to możliwe?
  – Odwołuję się tu do badania „Środek społeczeństwa bez zahamowań“ Uniwersytetu w Lipsku. Pytanie dotyczące homoseksualizmu było tam nieco inaczej sformułowane niż u nas, ale badanie to pokazało, że największymi przeciwnikami homoseksualizmu są w Niemczech zwolennicy AfD. W żadnej innej partii w Niemczech nie ma tak zdecydowanej dezaprobaty.
  Czyżby rysował się w dalekiej przyszłości sojusz kulturowy między uchodźcami a AfD?
  – Niewykluczone, jeżeli takie kwestie znajdą się w centrum politycznych dyskusji. Ale nie spodziewam się tego. Na razie jest to tylko ukryta zgodność poglądów.
  Badanie zawierało też pytania dotyczące edukacji. Chcieliście państwo wiedzieć, co jest dla uchodźców ważniejsze: inwestowanie najpierw w wykształcenie czy znalezienie od razu pracy i zarabianie pieniędzy. Jakie można wyciągnąć wnioski?
  – Niemal wszyscy chcieliby pracować, zarówno mężczyźni jak kobiety. Uważają, że życie na państwowym garnuszku pozbawia godności, po prostu to wstyd. Mimo to: jeżeli uchodźcy mieliby wybierać między możliwością uzyskania wykształcenia a pracą, dwie trzecie wybrałoby naukę uważając, że najpierw warto zainwestować w wykształcenie. Jest to zaskakująco duża grupa, co pozwala być dobrej myśli.
  Gero Schliess / Elżbieta Stasik, Redakcja Polska Deutsche Welle

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-uchodzca-2016-spojrzenie-na-swiatopoglad-uchodzcow,nId,2253310#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

 2. Elsa said

  pis niech sie zajmie uszczelnianiem naszej granicy
  http://monsieurb.neon24.pl/post/133298,sa-juz-przy-naszej-granicy

  Polubienie

 3. KrisT said

  wiecie ile ciapaci dostają w nieczech socjalu? z tego co mi mowią ludzie ktorzy tam przebywają jest to4100 euro miesięcznie!
  znajomi mieszkający w małej miejscowości (nie moge podać dokładnie gdzie) zostali ulokowani w hali sportowej gdzie zrobiono im boksy…. hale najlepiej wyburzyć i zbudowac nową bo remont jest nieopłacalny! takiego syfu i smrodu to niemcy nawet w czasie ostatnich dni IIWS nie widzieli!
  ulokowali ich w szkole….. to co zobaczyli po ich przesiedleniu to……. przerasta ludzkie pojecie o wandalizmie!

  a tak psioczyli na polakow iz to brudne świnie…. teraz mają za swoje! oczka im sie otwierają…..

  Polubienie

 4. miziaforum said

  🙂 to już lepiej było kiedyś a nie niedzielna szkółka przykoszarowa imienia ministra maciurowicza ?

  Polubienie

 5. Anna said

  Ochotnicy mają być „gotowi” oddać życie, nie muszą umieć walczyć dlatego ich nie nauczą 😦 300 zł za swoje życie to bardzo niska cena, nabór frajerów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: