Miziaforum's Blog

Co Polsce oferuje NATO i USA w zamian za rolę prowokatora wojennego…

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 12, 2016


Witam oto najbardziej interesujacy na s , Polaków fragment wywiadu z przewodniczącym Komitety NATO

więcej nie trzeba cytować choć podam po niżej link do całości.

 

Anna Gwozdowska: Jak szybko Rosja może zając wschodnią Polskę?

Gen. Richard Shirreff: Generał Petr Pavel, przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO, powiedział, że na zajęcie państw bałtyckich Rosja potrzebowałaby dwóch dni, a Polski niewiele dłużej. Rosjanie zaatakowaliby wschodnie regiony Polski z Białorusi albo od strony państw bałtyckich, już po zamknięciu tzw. przesmyku suwalskiego. Opanowanie wschodnich terenów Polski zajęłoby im pewnie z tydzień, choć jestem pewien, że Polacy stawialiby niezwykle zacięty opór i nie byłoby to dla Rosjan łatwe zadanie.

Jeśli wyobrazimy sobie , że wschodnia część Polski wpada w ręce Rosjan, to co dzieje się wtedy w NATO?

– Przede wszystkim należy uniknąć takiego scenariusza i dlatego NATO musi skutecznie odstraszać Rosję. Jeśli już jednak coś takiego się wydarzy, NATO ma dwie opcje. Pierwsza polegałaby na odbiciu wschodniej Polski, co wymagałoby przygotowania inwazji, do której trzeba zgromadzić olbrzymie siły i sprowadzić m.in. amerykańskie dywizje z drugiej strony Atlantyku. Szczerze mówiąc, wątpię, czy NATO będzie w stanie zacząć taką operację wcześniej niż w ciągu kilku miesięcy. Nawet wysłanie kilkusetosobowej grupy bojowej z Portugalii do Polski, co oznacza równocześnie transport kilkuset pojazdów wojskowych i amunicji, trwa tygodniami. Druga opcja oznacza z kolei brak reakcji na inwazję rosyjską w Polsce, na którą stawiałby pewnie Putin. Gdybyjednak NATO spróbowało odpowiedzieć na agresję Rosji, Putin wysłałby wtedy taktyczne rakiety jądrowe na jedną z NATO-wskich stolic, Berlin albo Warszawę, przekazując w ten sposób komunikat, że jeśli Sojusz się zbliży, Rosja odpowie atakiem nuklearnym, co oczywiście doprowadziłoby do katastrofy.

Czy myśli pan, że Rosja rzeczywiście jest zdolna do takiego uderzenia?

– Oczywiście, że są do tego zdolni, zresztą regularnie ćwiczą takie scenariusze. Użycie broni nuklearnej jest ważną częścią rosyjskiej doktryny wojskowej

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wprost-Jak-potoczy-sie-wojna-z-Rosja,wid,18463993,wiadomosc.html

 

p.s tekst na czerwono to dyplomatyczne stwierdzenie tego „POLACY MUSICIE SIĘ WTEDY POGODZIĆ Z UTRACENIEM WSCHODNIEJ POLSKI NA ZAWSZE ”

czy warto wspierać i popierać Ukrainę w sporze z Rosją o Krym ???

🙂 jak widzicie „sojusznicy ” mają już scenariusz dla nas Polaków …….

CO RYZYKUJEMY POWIEDZIANO W PROST A CO ZYSKAMY ? ALBO CO CHOCIARZ  MOGLIBYŚMY ZYSKAĆ ?

MILCZĄ ZATEM NIC … ZERO !!

KOLEJNY ŚWIETNY INTERES POLAKÓW …

Komentarzy 30 to “Co Polsce oferuje NATO i USA w zamian za rolę prowokatora wojennego…”

 1. Pelagia said

  właśnie nasz PAD jedzie kochać upadlinę, ciekawe, czy znowu zawiezie tam kase. A może tony kredek dla NATO, by mogło pisać po chodnikach w razie włazu Rosji do Polski ? Ja w każdym razie nie zamierzam umierać za usa i ich biznesy. więc z Rosją nie będę walczyć. W imie czego ?? Z winy polskiego prawa upadłościowego zostałam doprowadzona do ruiny jak tysiące Polaków, chociaż zapłaciłam 100% za mieszkanie developerowi, to po upadłości cwaniaka ,syndyk pastwił się nad nami, traktował nas jak przestępców, straciłam swoje wierzytelności, nie dość tego, wpisano mi do księgi wieczystej długi developera !! Ja w tej sytuacji jeszcze mam się poświęcać dla jakiś idee fix, bo dranie chcą zrobić kasę na wojnie ?? A pocałujta misia w …
  A teraz na łykiend idę się relaksować ; masażyk relaksacyjny, tylko proszę solidnie, bez obijania się, trochę w lewo, wyżej, pod łopatką
  https://pl.fotolia.com/id/100484968

  Polubienie

 2. miziaforum said

  Rosja odłączyła internet w północnej części półwyspu Krymskiego po strzelaninie na granicy z Ukrainą. Początkowo przekonywano, że jest to wynik awarii w tych regionach. Mówiono o „pracach inżynierskich”
  12.08.2016 14.32

  Polubienie

 3. miziaforum said

  14:57 12.08.2016(zaktualizowano 15:44 12.08.2016) Krótki link
  1301160
  Krym uzbrojono w systemy rakietowe S-400 Triumf.

  Pułk Sił Powietrznych i Obrony Przeciwlotniczej na Krymie otrzymał na uzbrojenie systemy rakietowe S-400 Triumf — poinformował RIA Novosti rzecznik Południowo-Wschodniego Okręgu.

  Polubienie

 4. tteis said

  . Nawet wysłanie kilkusetosobowej grupy bojowej z Portugalii do Polski, co oznacza równocześnie transport kilkuset pojazdów wojskowych i amunicji, trwa tygodniami.
  Jak myślisz, JEDWABNY SZLAK Z CHIN PO CO?

  Polubienie

 5. miziaforum said

  Polubienie

 6. miziaforum said

  Polubienie

 7. krab said

  Polska to miły kraj, ale chronicznie nieodpowiedzialny, jak pokazały dwie wojny. . Robiąc wiele niezręcznych kroków w 1939 r., Polacy i Bałtowie zostali ostatecznie na lodzie. Wówczas Francja i Wielka Brytania miały zaryzykować własne istnienie przychodząc im na pomoc. Przy czym na próżno. Dlatego będzie lepiej, jeśli teraz podobny scenariusz się nie powtórzy. Na początku lipca Sojusz Północnoatlantycki zorganizował szczyt w Polsce oraz wysłał tysiące żołnierzy pod granice Rosji. Kilku wschodnich członków organizacji na własne ryzyko próbuje powrócić do klimatu zimnej wojny – pisze Roland Hureaux w „Atlantico”. Za to ryzyko jest pewne: przeprowadzenie takiego spotkania tuż pod bokiem największego w świecie mocarstwa jądrowego nie może pozostać bez konsekwencji. Oczywiście, nie można zachowywać się tchórzliwie, ale co powiedzieliby Amerykanie, gdyby Rosja przeprowadziła tego rodzaju szczyt w Meksyku?
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/nato-czyli-jak-prowokowac-rosje-nie-broniac-polski

  Polubienie

 8. mironik said

  https://pracownia4.wordpress.com/2016/07/14/rozmowa-z-igorem-strielkowem-o-polsce-i-polakach/
  Zacznijmy od tego, że Polska to kraj zamieszkały praktycznie w całości przez Słowian (przede wszystkim Polacy, ale również Rusini: Białorusini, Rosjanie, Ukraińcy, Łemkowie i inni Słowianie (Słowacy, Czesi). W zdecydowanej większości są to Słowianie Wschodni, u których są wspólne i bardzo bliskie korzenie kulturowe i genetyczne z sąsiadami ze wschodu, a nie z zachodu. Jeżeli dobrze pamiętam, to jeszcze w wiekach XI – XII polscy i ruscy książęta i bojarzy (szlachta) kontaktowali się pomiędzy sobą praktycznie bez żadnych problemów i bez tłumaczy, bo ich języki były bardzo zbliżone. Zaczęło się to zmieniać stopniowo. Ze strony wschodu od momentu mongolskiego najazdu na Ruś, który na prawie trzysta lat oderwał znaczną część Rusi europejskiej cywilizacji, zaś od strony Polski poprzez coraz większe wpływy kościoła katolickiego i latynizację, a co za tym idzie wypieranie kultury słowiańskiej przez łacińską – katolicką (działania te nasiliły się zwłaszcza od końca XV wieku). Te fakty z obu stron wpłynęły na powstawanie najpierw nieporozumień, potem braku zrozumienia aż do wrogości pomiędzy obiema stronami, pomiędzy naszymi bratnimi narodami.

  To co dziś określamy w Polsce jako „rusofobia”, powstało w wyniku krachu polskiego projektu budowy imperium Międzymorza – Polski Wielu Narodów, od morza, do morza. Ten projekt Polski upadł, poniósł porażkę w II połowie XVII wieku, bo Polska przegrała rywalizację z Moskwą, a potem jeszcze, pod koniec XVIII wieku nastąpiły trzy rozbiory Polski i znaczna część Polski była wchłonięta przez imperium rosyjskie (podporządkowanie polityczne, jurysdykcyjne, wojskowe…). Oczywiście liczne małe i czasem większe konflikty graniczne i wojny pomiędzy Polską a Rusią były i w Średniowieczu, potem od końca XV wieku praktycznie aż do końca XVIII wieku. Poparcie przez znaczną część Polaków Napoleona i udział wojsk polskich w wyprawie na Rosję, no i potem w XX wieku – pod koniec I wojny światowej i po rewolucji w Rosji. Te konflikty, polskie powstania i działania wojenne nie mogły zostać bez śladów w tak zwanej pamięci narodowej obu narodów (polskiego i rosyjskiego). Ale przecież, pomimo to (mimo tych różnic), mamy wspólne korzenie. Właśnie dlatego tak bliskie nam są wspólne wartości bazowe naszych narodów (a tak różne od praktycznie wszystkich pozostałych państw Europy zachodniej i centralnej). Te wspólne, czy też bardzo bliskie naszym narodom wartości skupiają się wokół głównej idei: ważniejsza jest duchowość niż cielesność i materializm, mamy wyczulone poczucie sprawiedliwości, podobnie rozumiemy miłosierdzie, współczucie… . Rosjanie i Polacy tak naprawdę są bardzo podobni mentalnie.

  W związku z tym Polska jeszcze nie raz będzie miała bardzo trudny dla siebie wybór celów i wartości pomiędzy: swoimi narodowymi i chrześcijańskimi (czyli słowiańskimi, bliskimi z Rosją), a „europejskimi” (czyli zachodnimi – liberalnymi, tak naprawdę bez tożsamości narodowej, czy religijnej, a oceniając po licznych działaniach, to wręcz satanistycznymi)

  Polubienie

 9. greg said

  Szczerze mówiąc, wątpię, czy NATO będzie w stanie zacząć taką operację wcześniej niż w ciągu kilku miesięcy. Nawet wysłanie kilkusetosobowej grupy bojowej z Portugalii do Polski, co oznacza równocześnie transport kilkuset pojazdów wojskowych i amunicji, trwa tygodniami.

  ludzie to jest naprawde chore jak mozna polske kraj ze 100000 armia napuszczac na mocarstwo atomowe z kilku milionowa armia?
  my po prostu jestesmy militarnie niczym
  apeluje do kaczynskiego i pisu zeby chociaz powiekszono nasza armie do 300 000 to moze w jakis sposob odstraszyc kogo kolwiek od agresji turcja ma 800000 zolnierzy to od razu i putin z nimi sie liczy czy wy tego nie widzicie?

  Polubienie

 10. tteis said

  to czekam na wojnę, życzę utraty dorobku całego życia z kłamstw i cierpienia innych.

  Polubienie

 11. marek said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/8165-ostre-slowa-trumpa-obama-i-clinton-sa-wspolzalozycielami-panstwa-islamskiego

  Polubienie

 12. marek said

  http://polskaniepodlegla.pl/filmy/item/8092-jak-imigranci-zmienili-bawarska-wies-polak-opowiada-co-sie-dzieje-naprawde-i-dodaje-wracam-do-polski

  Polubienie

 13. szuwaxpl said

  Dlaczego dni i lata tak szybko przelatują ?

  Chyba każdy to odczuwa, ale są na to nawet dowody, choć można różnie je interpretować, ale coś w tym musi być!

  Nie zdążyliśmy „wjechać” w trzecie tysiąclecie, jak przeleciało już dwanaście lat ( a teraz to już 16 lat, 4lata od powstania tego artykułu), a myśmy tego nie zauważyli. Poprzednie tłumaczenie tego zjawiska, że, powiedzmy, im starszym staje się człowiek, tym szybciej leci jego życie, jest już nieaktualne. Obecnie błyskawiczny bieg czasu zauważają nie tylko ludzie dorośli, ale nawet podrostki i młodzieńcy! A więc co się dzieje z czasem?

  Doby stały się krótsze

  W prywatnej rozmowie pewien staruszek – kapłan, znany ze szczególnego daru widzenia niewidzialnego, podał robiącą wrażenie informację: czas zaczął się skracać! W porównaniu z tym, co było sto i więcej lat temu, obecna doba stała się krótszą. Według realnego, a nie kalendarzowego przebiegu czasu, jeśli weźmiemy za wzorzec stary, nie zmieniający się od stuleci czas, obecna doba trwa tylko 18 godzin zamiast poprzednich 24.

  Okazuje się, że codziennie mamy brak 6-ciu godzin i właśnie dlatego ciągle nam nie wystarczy czasu, a dni lecą w przyspieszonym tempie. Szczególnie zauważalne skrócenie doby nastąpiło na przełomie XX i XXI wieku. Można wątpić w przenikliwość kapłana i obiektywność jego wniosków. Ale okazuje się, że istnieją również inne fakty, wskazujące na skracanie czasu.

  Na świętej Górze Athos mnisi nawet noce spędzają na modlitwie. Przy czym u Starców Athosu już od dawna wypracowała się specjalna reguła modlitewna: w ustalonym okresie czasu powinni oni przeczytać ustaloną ilość modlitw i tak codziennie, dokładnie według godzin. Poprzednio mnisi nadążali przez noc w pełni wykonać ten „program” i do porannego nabożeństwa mieli nawet trochę czasu na odpoczynek. Ale teraz, przy takiej samej ilości modlitw, Starcom nie wystarcza już nocy, aby zdążyć je zakończyć!

  Nie mniej zaskakującego odkrycia dokonali mnisi z Jerozolimy, służący w Ziemi Świętej. Okazuje się, że od kilku lat lampy oliwne przy Grobie Pańskim palą się dłużej niż wcześniej. Przedtem olej do dużych lamp dolewany był w tym samym czasie, w przeddzień Wielkanocy. W ciągu roku olej ten całkowicie się wypalał. Ale teraz, już po raz któryś z rzędu, przed głównym świętem chrześcijańskim pozostaje w lampach jeszcze dużo oleju. Wychodzi na to, że czas wyprzedza nawet fizyczne prawa palenia!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-dni-i-lata-tak-szybko-przelatuja-2016-08

  „… Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi … Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz ze względu na wybranych ów czas zostanie skrócony” (Mt 24: 7-22).

  Polubienie

 14. marek said

  Niemcy uciekaja na Wegry przed muslimami i tam kupuja domy…

  Polubienie

 15. marek said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/islamizujaca-sie-za-erdogana-turcja-legalizuje-pedofilie

  Polubienie

 16. marek said

  Polubienie

 17. julius said

  W „Bloku Petro Poroszenko,” nie mogą się nacieszyć z oporu i niezłomności swego patrona i prezydenta kraju, który przeniósł stosunki ukraińsko-rosyjskie na prawdopodobieństwo inwazji wojskowej Rosji. Tak stwierdził przedstawiciel tej frakcji w Radzie Najwyższej, Alexander Briginets.
  Briginets uważa, że ​​sytuacja jest naprawdę godna podziwu.
  O tym tzw polityk napisał na swojej stronie na portalu społecznościowym, komentując ewentualne zerwanie stosunków dyplomatycznych z Ukrainą przez Federację Rosyjską.
  Pomimo ekscytującej akcji swojego prezydenta, uważa on jednak, że w razie wojny ucieknie z Ukrainy ogromna liczba mieszkańców, tak bardzo, że na wszystkich granicach będzie to widać, w Rosji też będzie niezwykła kolejka uciekinierów. Z tego powodu, Briginets radzi pragnącym ucieczki działać już teraz, nie czekając na pośpiech w niedalekiej przyszłości.
  „Separatystyczne media krzyczą, że w najbliższych dniach dojdzie do zerwania stosunków dyplomatycznych między Rosją a Ukrainą.
  Muszę powiedzieć, że sam w sobie „krymskiej incydent” może mieć kilka obszarów rozwoju, a tylko jeden z nich jest bezpośrednią inwazją. Ale jeśli zostana zakończone stosunki dyplomatyczne z Rosją, inwazja wydaje się być bardziej realna.
  Każdy z nas musi sam decydować, co zrobi. Kto będzie uciekać, niech robi to teraz, ponieważ okaże się, że będą kolejki na wszystkich granicach.”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: