Miziaforum's Blog

Federacja Rosyjska obroni „REDUTĘ ORDONA ” w Warszawie , i uniemożliwi rozbudowę dzielnicy islamskiej w okół meczetu !!

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 9, 2016


Witam i informuję w pierwszym rzędzie iż zostały podjęte starania o zainteresowanie ambasady Federacji Rosyjskiej w….. sprawą tak zwanej „REDUTY ORDONA ” w Warszawie 

o której jest ostatnio bardzo głośno w związku z tym iż planowane są prace budowlane w okolicy warszawskiego meczetu t/j zabudowy terenu w okół meczetu dzielnicą mieszkalną , którą to inwestycje sponsorują biznesmeni z Arabii Saudyjskiej .

link do szczegółów

https://miziaforum.wordpress.com/2016/06/15/warszawski-meczet-stoi-na-kosciach-chrzescijan-jesli-sie-wszyscy-razem-postaramy-bedzie-rozbiorka-zgodnie-z-prawem-budowlanym/

W związku z tym iż polskie władze nie potrafią sobie poradzić z sprawą zabezpieczenia miejsca zwanego „REDUTĄ ORDONA” w sposób należyty dla tego właśnie miejsca walk historycznych , które defacto jest też miejscem spoczynku żołnierzy – powstańców Polskich , ale też miejscem spoczynku żołnierzy rosyjskich !!

Moim osobistym staraniem i wielu innych osób zainteresowaliśmy ambasadę Federacji Rosyjskiej właśnie tą sprawą i prośbą o pomoc w nie dopuszczeniu do profanacji tego miejsca które jest cmentarzem wojennym żołnierzy polskich i rosyjskich .

Ponadto iż sprawą już zainteresował się ambasador Rosyjski , wiemy że sprawa została przekazana również do Moskwy a mianowicie kancelarii prezydenta Federacji Rosyjskiej p. Władimira Putina .

Oczekujemy i spodziewamy się iż sprawa poruszona z tak wysokiego szczebla , pomoże nam Polakom zabezpieczyć skutecznie teren „REDUTY ORDONA” raz na zawsze !

🙂

A tu dodatek co dzieje się w tej sprawie aktualnie w Polsce

Sprawa „Reduty Ordona” została odesłana do ponownego rozpatrzenia. Powstanie nowy wpis do rejestru zabytków. Chodzi o to, aby zapewnić jej rzetelną ochronę konserwatora.

Minister kultury prof. Piotr Gliński uchylił wpis „Reduty Ordona” do rejestru zabytków i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Dotychczasowy wpis do rejestru zabytków był jedynie wpisem nominalnym.

„Reduta Ordona” została wpisana do rejestru zabytków 16 listopada 2015 roku decyzją mazowieckiego konserwatora zabytków. „Dzieło Fortyfikacyjne nr 54 (Reduta) – pozostałość po umocnieniach obronnych Warszawy, Miejsce Walk Stoczonych 6 września 1831 roku w czasie Powstania Listopadowego (29 listopada 1830 – październik 1831)”.

8 różnych podmiotów zaskarżyło tę decyzję do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 19 lipca minister uchylił całość decyzji i oddał ją do ponownego rozpatrzenia.

List otwarty w sprawie Reduty Ordona do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wystosowała we wrześniu 2015 roku minister Anna Maria Anders. Czytamy w nim m.in.: „Z dużym niepokojem obserwuję współczesne losy Reduty Ordona, miejsca szczególnego dla polskiego doświadczenia historycznego, a jednocześnie miejsca wpisanego głęboko w nasz kod kulturowy, kształtujący polską tożsamość”. Córka generała Andersa zwróciła uwagę, że istnieje obawa, że w miejscu, w którym odnaleziono szczątki poległych, zostaną wybudowane prywatne apartamenty.

Obecnie zadaniem konserwatora zabytków jest ustalenie stanu faktycznego i precyzyjne określenie przedmiotu ochrony oraz wykazanie jego wartości zabytkowej.

/ Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
AKTUALNY WYGLĄD CMENTARZA WOJENNEGO NA KTÓRYM POCHOWANI SĄ ŻOŁNIERZE ROSYJSCY I POWSTAŃCY POLSCY ROKU 1831

WSTYD I HAŃBA DLA WŁADZ STOLICY

p.s to jakiś absurd żebym to ja musiał interweniować w takich sprawach na szczeblu międzynarodowym 🙂no ale jak trzeba to trzeba ktoś rozum mieć musi !!

Komentarze 22 to “Federacja Rosyjska obroni „REDUTĘ ORDONA ” w Warszawie , i uniemożliwi rozbudowę dzielnicy islamskiej w okół meczetu !!”

 1. miziaforum said

  Jestem pewien na 90% że islamskie inwestycje będą niebawem w Okolicach reduty anulowane , a być może i sam meczet będzie musiał ulec rozbiórce ponieważ bedzie zapewne potrzeba przeprowadzenia w tej okolicy prac archeologicznych , przez międzynarodowy zespół badawczy ! 🙂

  Polubienie

  • Polak said

   Orzesz ty ruski chuju !! od tego są urzednicy i władza a nie wpierdalasz się w nie swoje sprawy !
   PROWOKATOR

   Polubienie

   • miziaforum said

    JA CIEBIE TEŻ !! 🙂 JAKA PROWOKACJA BARANI …. ?? RUSCY MAJĄ TAKIE SAMO PRAWO DO CMENTARZY NA KTÓRYCH SĄ ICH ŻOŁNIERZE JAK POLACY ….. I NA BANK NIE ZOSTAWIĄ TEJ SPRAWY 🙂 WIEM WIEM JEST IM WYGODNA ……… NO TO TRZEBA BYŁO TYMI SWOIMI URZEDNIKAMI ZROBIĆ TAK JAK POWINNO BYĆ A NIE SKANDAL

    🙂 niedługo sobie poczytasz na rosyjskich stronach i moze w ich tv jaki w Polsce jest bardak … a/d reduty Ordona

    Polubienie

   • Pelagia said

    tylko, że urzędolnicy robią wszystko aby zniszczyć tak ważne miejsca. Dlaczego ? Dla kasy, z nienawiści do Polaków. dziwne, że Ty tego nie zauważyłeś, bo każdy Polak to widzi na każdym kroku

    Polubienie

   • kacperkias said

    Polak glupi to czy niedouczony ??

    Polubienie

   • Eryka said

    Polak?Ciebie nawet nie mozna nazwac ch….,nie zaslugujesz na to.Jedynie parszywa gnida.

    Polubienie

  • Anna said

   Cmentarz Żołnierzy Radzieckich jest w idealnym stanie więc zainteresowanie strony rosyjskiej miejscem pochówku poległych na Reducie Ordona powinno odnieść skutek.

   Polubienie

  • greg said

   wyglada na to ze tylko razem z rosjanami mozemy uniknac islamizacji polski
   apropo zauwazylem ze pod warszawa wiele nieruchomosci jest wystawionych na sprzedaz od kilku lat nie mogac znalezc nabywcy a tu przejezdzajac dzisiaj zauwazylem kilka samochodow i facetow w turbanach (wygladali jakby z indii?) robiacych remont tego budynku kuzwa wykupuja posiadlosci w ten sposob moga nas wyrolowac ?

   Polubienie

 2. KnUR1 said

  ten zapuszczony „cmentarzyk” wiele wyjaśnia; zwłaszcza tym co drą ryja i mają prestensje do tych co uciekli; (nie pierwszy raz go widzę); ten i inne … bo mnie CHUJ STRZELI . miałem nie bluzgać, CWELE ZAJEBANE; PIS pfffff; tak jak stonoga gada takie kurwa wy kurwy; Fajnie, że nie muszę być z wami, więcej zrobie gdziekolwiek dla Polski. Nara.

  Polubienie

 3. marek said

  http://www.polishexpress.co.uk/szkocja-14-latka-zgwalcona-w-centrum-miasta/

  Polubienie

 4. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03208-Spelnia-sie-czarna-prognoza-Banku-Swiatowego.htm

  Polubienie

 5. Reblogged this on koniec iluzji matrixa.

  Polubienie

 6. […] https://miziaforum.wordpress.com/2016/08/09/federacja-rosyjska-obroni-redute-ordona-w-warszawie-i-un… […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: