Miziaforum's Blog

Turecka armia przejęła arsenał jądrowy USA w Turcji ,bazę w Incirlik otoczyło 7000 żołnierzy Erdogana

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 1, 2016


 

Wczoraj (30.07) w nocy około godziny 23.00 ponad 7 tysięcy żołnierzy tureckich otoczyło strategiczną bazę#NATOIncirlik – poinformowała gazeta „Hurriyet”.

Sprawa do chwili obecnej nie jest do końca wyjaśniona. Turecki minister do spraw Unii Europejskiej na portaluTwitter napisał, że jest to rutynowa kontrola bezpieczeństwa. Z informacji innych źródeł rządowych wynika, że akcja odbyła się z powodu pogłoski o ewentualnym buncie w bazie.

Pikanterii i powagi całej sprawie dodaje fakt, iż w Incirlik są przechowywane potężne głowice jądrowe, które w nieodpowiednich rękach mogą stać się problemem na skalę światową.

Załoga bazy, w tym między innymi amerykańscy dowódcy, piloci, inżynierowie, oddziały łączności, kontroli powietrznej i transportu oraz personel szpitala wojskowego – zostali odcięci wraz z bronią jądrową, która znajduje się prawdopodobnie na chwilę obecną pod ich kontrolą.

http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/07/photo/photogallery-pilne-turecka-armia-otoczyla-baze-nato-z-glowicami-jadrowymi-wideo-810223.html

Komentarzy 35 to “Turecka armia przejęła arsenał jądrowy USA w Turcji ,bazę w Incirlik otoczyło 7000 żołnierzy Erdogana”

 1. miziaforum said

  Czy Erdogan może przejąć arsenał nuklearny USA zdeponowany w Turcji ?

  Posted by miziaforum w dniu Lipiec 21, 2016

  6 Votes

  Witam , i pytam jak w tytule poniżej widać tekst z którego wynika że nie tylko ja sobie myślę tak , czy wariat i szaleniec jakim jest Erdogan mógł by się posunąć do tego ??

  Chyba tak , to bardzo prawdopodobne … i co by mu zrobili ? podejrzewam że nic !

  no całkiem niezły plan , zapewniający że imperium Osmańskie z sułtanem Erdoganem stało by się prawdziwym imperium z bronią atomową !!

  Jak pisze amerykański magazyn „Foreign Policy”, nieudany zamach stanu w Turcji, a także skala retorsji, jakie władze w Ankarze podjęły wobec uczestników zamachu, ale też i osób z nim niezwiązanych, już doprowadziły do napięć między Turcją a Waszyngtonem.

  W Turcji znajduje się baza lotnicza Incirlik, w której od lat 60. przechowywane są bomby nuklearne. Lotnictwo USA wykorzystuje ją obecnie do operacji przeciw Daesh w Syrii i Iraku.

  Tureckie władze zamknęły Incirlik podczas tłumienia zamachu, argumentując, że puczyści mieli w bazie swoich ludzi i wykorzystali stacjonujące tam samoloty tankujące.

  „Wzbudziło to niepokojące refleksje. W bazie Incirlik jest kilkadziesiąt grawitacyjnych bomb nuklearnych B61. Czy trzymanie tam amerykańskiej broni atomowej wygląda teraz na dobry pomysł?” – pisze na łamach „Foreign Policy” Jeffrey Lewis, znany ekspert specjalizujący się w kwestiach bezpieczeństwa i proliferacji broni nuklearnej.

  Na poligonie w Nevadzie myśliwiec F-15 zrzucił bombę atomową B61. Był to pierwszy taki test w programie modernizacji wiekowych ładunków, które stanowią jeden z filarów odstraszania atomowego NATO. Błysku i wielkiego wybuchu nie było, bo w zrzuconej bombie nie było ładunku jądrowego. (http://www.tvn24.pl)

  A TU MACIE DOWÓD ŻE BOMBY B61 SĄ DLA ERDOGANA KUSZĄCE … BO MOZE JE PRZENOSIĆ MYŚLIWIEC ZATEM PROBLEM NOŚNIKA Z GŁOWY !!!

  JAK POŁOŻY ŁAPĘ NA ARSENALE TURCJA Z GODZINY NA GODZINĘ STAJE SIE MOCARSTWEM ATOMOWYM OKOŁO 40 TAKICH BOMB JEST NA STANIE W AMERYKAŃSKIEJ BAZIE W TURCJI

  Polubienie

  • miziaforum said

   jeśli przejeli to mogą z nato wyjść bo po co im NATO

   Polubienie

   • greg said

    dokladnie kto ma glowice nuklearne nie potrzebuje nato po za tym turcja ma okolo 800000 wojska to jest 10 razy wiecej niz polska plus iran kilka milionow plus teraz skradzione glowice powiem krotko mozliwa inwazja islamu na europe w najblizszym czasie ?
    a tak swoja droga dlaczego te glowice sa w turcji a nie np w grecji ?

    Polubienie

 2. greg said

  kobieta ukamienowana na smierc w syrii bez komentarza

  http://theync.com/woman-is-stoned-to-death-in-syria.htm

  Polubienie

  • greg said

   od 18 lat drastyczne i niech ktos mipowie ze tych zwyrodnialcow nie powinno sie zutylizowac bomba jadrowa?

   Polubienie

   • marek said

    przeciez tak kazal biblijny „bog”, w ktorego wierza tez katole…

    Polubienie

    • greg said

     ty jestes debil jezus powiedzial kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamien i nikt nie rzucil

     Polubienie

     • marek said

      poczytaj stary testament,a wyzywajac kogosc postepujesz wbrew temu co glosil Jezus

      Polubienie

      • marek said

       no i Jezus nie jest bogiem a mowa o biblijnym bogu

       Polubienie

       • KrisT said

        ten Bóg ojciec Jezusa ma imię Jahwe….. poczytajcie jak Jahwe pomagał zdobywać i wyzynać całe miasta…

        Polubienie

       • KrisT said

        poczytajcie tez kto dał islamistom koran…… był to archanioł Gabriel….. zonk? zatkało?

        Polubienie

       • marek said

        KrisT kogo zatkalo, to zatkalo, za dobrze znam biblie i nie tylko, prawda jest taka, ze to kosmici od zawsze nami manipuluja i nas hoduja jak rolnik swinie…biblie i koran po to dali swoim zmanipulowynym genetycznie „dzieciom”, zeby nas doic jak krowy z energi zycia…a najbardziej im smakuje energia fanatyzmu, nienawisci, strachu i bolu…stad mamy co mamy…

        Polubienie

       • KrisT said

        nie pisz ogólnie kosmici… bo tych jest zbyt duzo ras aby ich do jednego wora wsadzać…. a nie wszystkie mają nas za dojne krowy. religie zostały stworzono po to aby zapanować na ziemianami, niestety ewoluowały one samoistnie nie w tym kierunku co miały…. a o interpretacji nawet nie wspominam bo każdy uj na swój strój…. i wyszło co wyszło….

        Polubienie

       • marek said

        jakos trudno mi uwierzyc w dobrych kosmitow, dowody wsakzuja na istnienie tylko zlych a jesli innych to tylko dbajacych o wlasne interesy

        Polubienie

       • Pelagia said

        to talmudyści twierdzą, że Jezus nie jest Bogiem, nienawidzą Go do dzisiaj. radzisz komuś by poczytał stary testament, to ja Tobie radzę bys poczytał Nowy Testament. Ktoś na siłe łączy stary z Nowym, które pasują do siebie jak wół do karety.
        „Na początku było Słowo i Bogiem było Słowo”
        Słowianie-od Słowa

        Polubienie

       • Pelagia said

        @Krist – żaden zonk – poczytaj list św. Pawła Apostoła do Galatów

        gdyby nawet anioł z nieba głosił Ewangelię różną od tej… niech będzie przeklęty
        http://www.nonpossumus.pl/ps/Ga/

        LIST DO GALATÓW

        PRAWDZIWOŚĆ GŁOSZONEJ PRZEZ ŚW. PAWŁA EWANGELII

        Prawdziwa Ewangelia
        6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!
        …..
        przy okazji – Jezus chyba tylko raz (nie kojarzę innych wypowiedzi) wypowiedział się dosadnie, że potrzebna jest surowa kara – dotyczyło to krzywdzenia dzieci -…”” kamień młyński uwiązać””

        Polubienie

       • marek said

        Pelagia, ales odleciala, podajesz info wyssane z palca a nie z bibliii-
        J 5:23 – „aby wszyscy szanowali Syna, tak jak szanują Ojca. Kto nie szanuje Syna, ten nie szanuje Ojca, który go posłał”.
        J 8:19 – „Nie znacie ani mnie, ani mego Ojca. Gdybyście mnie znali, znalibyście też mego Ojca”.
        Łk 9:26 – „tego Syn Człowieczy się zawstydzi, gdy przybędzie w chwale swojej i Ojca, i świętych aniołów”.
        2Kor 13:14 – „Niezasłużona życzliwość Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga oraz wspólnota w duchu świętym niech będą z wami wszystkimi”.
        Ga 1:1 – „Paweł, apostoł nie od ludzi ani nie przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa oraz Boga, Ojca, który go wskrzesił z martwych”.
        2Tes 2:16 – „A sam nasz Pan, Jezus Chrystus, oraz Bóg, nasz Ojciec, który nas umiłował i ze swej życzliwości niezasłużonej dał wiecznotrwałe pocieszenie oraz dobrą nadzieję”.
        Flp 2:11 – „Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga, Ojca”.

        Polubienie

       • Pelagia said

        to dla was talmudystów Jezus nie jest Bogiem. Dla nas chrześcijan jest, wszystkie ewangelie czytane całe, o tym świadczą. „Ja i Ojciec jedno jesteśmy. Kto widział Syna, widział l też Ojca. Cały Prolog do Ew. św. Jana pokazuje Boskość Jezusa.
        Ciekawe, że talmud jest zbieżny z koranem pod względem okropnego traktowania obcych. nara talmudysto

        Polubienie

       • marek said

        do Pelagii- na szczescie nie naleze do zadnej religii a Ty ponizasz sama siebie tymi obelgami, nie mowiac juz jakie swiadectwo wystawiasz swojej wierze

        Polubienie

       • Pelagia said

        talmudysta to obelga ?? no cóż, to Ty to powiedziałeś. Dla mnie to określenie wyznania

        Polubienie

 3. zagrypiona said

  A co właściciel tych głowic ma do powiedzenia światu? Czemu siedzi cicho? Jezeli usa utraca te głowice w tak głupi sposób, ktoś, powinien ich podobnie jak i niemców, usunac z pozycji dowodzenia swiatem. Jak oni nawet swojej broni nie potrafia upilnowac na terenie rzekomo sojusznika, to swiat powinien im podziekowac zrywajac wszelkie stosunki z nimi.

  Polubienie

 4. smyxx said

  to chyba wykluczone by USA mogły utracić kontrolę nad swoim arsenałem , nawet gdy to jest w innym państwie , musi istnieć jakiś system zabezpieczający ten „atom” ,a w najgorszym razie można go zdetonować na miejscu , co chyba Turkom by za bardzo nie pasowało

  Polubienie

  • KrisT said

   USA jakoś dziwnie milczą!? zresztą wszystkie media jakos nabrały wody w gębę…..

   Polubienie

   • zagrypiona said

    No własnie, może to jest kontrolowane przejecie. Bo przeciez jakby tak jawnie przekazali isisowcom te ładunki to byłoby duzo szumu. A tak, to tylko powiedzą, że bomby im skradziono. Oni czyści a isis zadowolony z prezentu.

    Polubienie

    • KrisT said

     to można dwojako rozumieć, jesli dojdzie do przejęcia bazy to USA stracą na swojej pozycji, taka utrata twarzy jest oznaką słabości wobec większej potęgi militarnej i sygnałem dla innych suwerennych krajów w ktorych amerykance stacjonują iz można na swoim terenie „wyprosic ich ” i przejąc cały arsenał.
     Moim zdaniem amerykanie mają problem i nie wiedzą do konca co zrobić….bo erdogan okazał się bardzo agresywnym kundlem, a jesli to faktycznie USA maczały palce w puczu to…… sprawa jest poważna.

     Polubienie

   • smyxx said

    reporters.pl/…/15-tys-amerykanskich-zolnierzy-z-bronia-jadrowa-uwiezionych-w-baz… jeśli to wszystko jest prawdą , t zn przede wszystkim to żądanie wydania Turkom tego Gulena , to nie ma się co dziwić ,że Jankesi milczą bo sytuacja jest wyjątkowo niezręczna bo wydając go ulegną presji czyli w świat pójdzie przekaz ,że nie są wcale takim mocarstwem , a już na pewno żadnym „światowym żandarmem , z drugiej strony Turcy chyba niepotrzebnie sięgają do aż tak ekstremalnych środków

    Polubienie

 5. kpiz said

  Tą suką z armatką wodną idą na amerykańską bazę wojskową? He, he, ale to się nie nadaje nawet na amerykańską ambasadę 🙂

  Polubienie

 6. julius said

  Polubienie

 7. IMĆ said

  Polubienie

 8. marek said

  http://prostozmostu.net/news/wegierski-narodowiec-do-onz-zabierzcie-smieci-po-swoich-klientach

  Polubienie

 9. marek said

  http://prostozmostu.net/news/naplyw-imigrantow-praktycznie-sie-zakonczyl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: