Miziaforum's Blog

media -Terroryści i inne pierdalanse , a w Turcji rośnie Hitler.

Posted by miziaforum w dniu Lipiec 23, 2016


Wszystko w Turcji wyglądało surrealistycznie: żołnierze zapraszający szefa brygady antyterrorystycznej policji na „spotkanie”, tylko po to, by strzelić mu w głowę; wierchuszka wojskowa, włącznie z szefem sztabu generalnego, dowódcą sił powietrznych, dowódcą sił lądowych i dowódcą żandarmerii, wzięta jako zakładnicy przez ich adiutantów; potem ludzie wychodzący tysiącami na ulice, by przeciwstawić się zamachowi stanu, wdrapujący się na czołgi, zabijani, żołnierze otwierający ogień do cywilów i wreszcie zwycięscy zwolennicy Erdoganalinczujący przeprowadzających zamach żołnierzy, gdzie tylko mogli ich dopaść.

Turecka NTV TV pokazuje żołnierzy biorących udział w próbie zamachu, którzy poddają się na stambulskim moście na Bosforze z podniesionymi rękami, 15 lipca 2016.

Prezydent Recep Tayyip Erdogan oskarżył swojego byłego najbardziej zagorzałego sojusznika politycznego, muzułmańskiego duchownego na wygnaniu w Stanach Zjednoczonych, Fethullaha Gulena i jego zwolenników w wojsku. Występując przed tłumem swoich fanów partyjnych,Erdogan zwrócił się do Waszyngtonu o ekstradycję „terrorysty” Gulena.

Siły wywiadu i policji lojalne wobec Erdogana natychmiast aresztowały niemal 6 tysięcy oficerów i pracowników wymiaru sprawiedliwości, twierdząc, że należą oni do „gulenowskiej organizacji terroru”. Minister sprawiedliwości, Bekir Bozdag, powiedział, że będą dalsze aresztowania, sygnalizując polowanie na czarownice w całym kraju. Następnie minister spraw wewnętrznych zawiesił 8777 pracowników, włącznie z gubernatorami, podejrzanych o bycie „gulenistami” oraz aresztował tysiące ludzi z wymiaru sprawiedliwości. Wielu liberałów sądzi, że rząd użyje próby puczu jako pretekstu do zastraszenia swoich przeciwników, niezależnie od tego czy mieli jakiekolwiek związki z Gulenem.

„[Erdogan] wyłania się z tego niesamowicie wzmocniony” – mówi Howard Eissenstat, profesor historii Bliskiego Wschodu w St. Lawrence University in Canton, New York. „Zmobilizowało to na nowo bazę, która była już nim jakby nieco zmęczona. Dało mu moment, w którym zjednoczył wszystkie segmenty społeczeństwa przeciwko wyraźnemu zagrożeniu”.

Dla dysydentów Turcja będzie teraz jeszcze trudniejszym miejscem do życia. Erdogan już mówi o ponownym wprowadzeniu kary śmierci. „Nasz rząd przedyskutuje [kwestię kary śmierci] z opozycją” – powiedział, kiedy przemawiał do tłumu fanów partyjnych, którzy przerwali jego wystąpienie okrzykiem „my chcemy kary śmierci”. Następnie powiedział, że zatwierdzi ponowne wprowadzenie kary śmierci, jeśli zaaprobuje je parlament.

Tymczasem Departament Ogólnego Bezpieczeństwa (który kieruje policją) wydał oświadczeniewzywające obywateli do informowania ich o jakimkolwiek materiale na mediach społecznościowych, który popiera terrorystów, organizację Gulena lub zawiera propagandę antyrządową.

Cały ten turecki wstrząs polityczny przypomina o pożarze Reichstagu, podpaleniu budynku niemieckiego parlamentu 27 lutego 1933 r. Młody bezrobotny komunista holenderski, Marinus van der Lubbe, został aresztowany za to przestępstwo. Niedawno przybył do Niemiec; złapany wyznał winę i został skazany na śmierć. Partia nazistowska użyła pożaru Reichstagu jako pretekstu, by powiedzieć swojej publiczności, że komuniści spiskują przeciwko rządowi Niemiec – co było decydującym wydarzeniem w ustanowieniu Niemiec nazistowskich.

Możemy nigdy nie dowiedzieć się, czy nieudany zamach stanu z 15 lipca był turecką wersją pożaru Reichstagu. Wiemy jednak, że zostanie użyty jako pretekst do twierdzenia o rzeszach wrogów, wewnątrz Turcji i za granicą, którzy spiskują przeciwko rządowi.

Burak Bekdil: Popularny publicysta wychodzącej w języku angielskim gazety tureckiej „Hurriyet Daily News”.

Komentarzy 28 to “media -Terroryści i inne pierdalanse , a w Turcji rośnie Hitler.”

 1. miziaforum said

  Polubienie

 2. miziaforum said

  A CO DO MONACHIUM TO JEST TAK

  TYM CO RELACJONOWALI W PIERWSZEJ CHWILI

  JEST TRZECH STRZELAJĄCYCH !!!

  MONITORING W TYM SKLEPIE NIE DZIAŁAŁ W PEŁNI !!

  I ZASTRZELONY SZCZENIAK Z PRZYŁOŻENIA !! Z BRONI KTÓREJ NIE MIAŁ PRZY SOBIE !!

  TAKA JEST PRAWDA ZATEM JA JUZ NIE BĘDĄ PISAŁ O ZAMACHACH BO NIE BĘDĘ PRZYKŁADAŁ RĘKI DO ROZPOWSZECHNIANIA FAŁSZYWYCH INFORMACJI !!! TAK ZWANYCH OFICJALNYCH WERSJI !!

  TAK BYŁO ICH TRZECH TAK TWIERDZI PONAD 30 OSÓB …….. KTÓRYM KAZANO ZAMKNĄĆ BUŻKĘ !!

  Polubienie

 3. marek said

  http://wpolityce.pl/swiat/301920-erdogan-msci-sie-na-swoich-wrogach-turecka-policja-aresztowala-bratanka-kaznodziei-fethullaha-gulena

  Polubienie

 4. greg said

  ja jeszcze widze takie zagrozenie turcja i iran inwazja na europe a erdogan i ten kurdupel z iranu na czele inwazji ???

  Polubienie

 5. miziaforum said

  Polubienie

 6. julius said

  Propaganda antyrosyjska i zastraszanie państw Europy Wschodniej na zachodzie sięga zenitu.

  NATO na krawędzi: Jeden z wysokich rangą wojskowych ostrzega, że Putin jest gotowy do rozpoczęcia trzeciej wojny światowej z dnia na dzień.

  Władimir Putin może wywołać wojnę światową w dowolnym momencie, podejmując decyzję o inwazji na Polskę w ciągu kilku godzin, ostrzegł dzisiaj Generał Richard Shirreff.
  Rosyjski przywódca ma już wojska gotowe do rozpoczęcia błyskawicznego przejęcia Europy Wschodniej w jednym ruchu, który rozpocznie globalny konfliktu na progu Europy.
  Generał Shirreff ostrzegł: „Jest oczywiste, że Rosja jest zdolna do zaskoczenia Zachodu …z potencjalnie katastrofalnymi konsekwencjami dla Polski wschodniej i śmiertelnymi konsekwencjami dla Sojuszu.”
  http://www.express.co.uk/news/world/692601/NATO-military-chief-warns-Vladimir-Putin-invade-Poland-start-World-War-Three

  Polubienie

 7. julius said

  Straszenia Polaków ciag dalszy

  .http://www.express.co.uk/news/world/692601/NATO-military-chief-warns-Vladimir-Putin-invade-Poland-start-World-War-Three

  Polubienie

  • greg said

   teraz duda powinien powiedziec sprawdzam zlozyc wizyte putinowi i wszystko wyjasnic nie dajmy obcym zydoskim mediom manipulowac nami tylko bezposrednie relacje

   Polubienie

   • greg said

    duda powinien powiedziec putinowi ze chcemy nowych dobrych wzajemnych relacji miedzy soba niech zydoskie media nie manipuluja relacjami polska – rosja no chyba ze putin bierze udzial w tym cyrku ?

    Polubienie

  • greg said

   kuzwa jesli faktycznie jest takie zagrozenie wojna to dlaczego polska nie odbudowuje swojej armii ?
   faktycznie jestesmy w nato ale sami tez musimy miec armie gwarantujaca duzy poziom bezpieczenstwa czyli minimum 300 000 dobrze uzbrojonych i wyszkolonych zolnierzy po za tym mlodzi ludzie nie maja zielonego pojecia o poslugiwaniu sie bronia sluzba wojskowa to dobra forma wychowania mlodych ludzi to szkola zycia obecnie tego nie ma powiem tak lepiej miec silna armie niz jej nie miec

   Polubienie

 8. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03173-Watpliwosci-wokol-zamachu-w-Monachium.htm

  Polubienie

  • mentronik said

   Mój brat mieszka w Berlinie i tam też bardzo dużo czytają niezależnych małych gazet, witryn itd. Napastnik krzyczał Allah Agbar.. to był pierwszy sygnał od świadków (CNN i Reuters), zaraz po tym podano liczbę zamachowców – 3 . Od razu po tej informacji podano do wiadomości wszystkich, że kawałek dalej jest wyraźnie głośna strzelanina. Ok 15 minut później we wszystkich tv, relacjach internetowych, radiu, fb twitter, pojawiały się raz za razem informacje by nie udostępniać zdjęć, nagrań, nie opisywać sytuacji na bierząco, bo w ten sposób pomaga się w ucieczce sprawcom…W ten sposób bierze się każdą relację za pewnik i powiększa się obszar działań, wysyła się jednostki nawet w mało prawdopodobne miejsca. Natychmiast pojawiały się ekspertyzy ekspertów policyjnych którzy chwalili (bezradną i pogrążoną w chaosie ) policje. Usuwano i blokowana konta ludzi, którzy mieli cenne informacje np na fb i pisali wprost z telefonu o podejrzanych na tablicę monachijskiej policji. Nie komentarze, a całe konta! Taka była panika władz. Z tego co wiem od brata szczególnie na prawicowych stronach oraz na stronie znanego AFD pojawiały się komentarze nawołujące do obalenia rządu, do kupywania broni, zbrojenia się w domach, kupowania zapasów jedzenia i leków. Do organizowania się aby bronić sie nie tylko przed zamachowcami, ale WŁASNĄ POLICJĄ, RZĄDEM ORAZ ZWYKŁYM TERROREM CODZIENNYM JAK GWAŁTY, POBICIA, KRADZIEŻE CHOĆBY W DRODZE DO PRACY CZY SZKOŁY. Atak młodego afganskiego „uchodźcy” gdzie zaatakował bezbronną rodzinę siekierą i tasakiem pokazuje, że tego będzie o wiele więcej. Ludzie w Niemczech się boją, takie komentarze są usuwane , konta blokowane masowo po kilka tysięcy dziennie. Zostają przeważnie lewackie i parę dla potwierdzenia reguły nieprzychylnych rządowi , które są od razu atakowane przez dziesiatki hejterów. Tam każdy normalny człowiek wie, że wkrótce wybuchnie tam konflikt i wojna. Ludzie ok setka w Monachium szukała schronienia na posterunku policji od razu po wiadomosci o drugim zamachu. Zostali wyrzuceni, niezapewniono im ochrony, odesłano ich do domów i polecono…oglądac tv Wink Nie Francja , Turcja czy Szwecja wojna domowa wybuchnie już wkrótce za Odrą. Dodam, że ponad 80% więźniów w Niemczech to muzulmanie w wiekszosc radykalni, którzy bardziej radykalizują się tam..za choćby rasizm w necie idziesz siedzieć więc taki biały Niemiec sra w gacie na myśl o takich 3 latach w celi z ciapactwem za ich obraze. Niemcy już nie istnieją.

   Koment z ZNZ

   Polubienie

 9. mentronik said

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: