Miziaforum's Blog

PUCZ W TURCJI – PROWOKACJA ERDOGANA, TAK MÓWI WIĘKSZOŚĆ TURKÓW

Posted by miziaforum w dniu Lipiec 16, 2016


To była długa i bezsenna noc. F-16 latały tak blisko domów, że wszystko się trzęsło i nie było mowy o spaniu” – opowiada w rozmowie z reporterem RMF FM Pawłem Balinowskim, Polka mieszkająca w Stambule Magdalena Ciesielska.

Stambuł, choć stał się drugim po Ankarze ośrodkiem wojskowego puczu, nie jest jednak sparaliżowany.Wyglądając przez okno, widzę, że sklepy są normalnie otwarte a ludzie idą do pracy– opowiada. Noc z piątku na sobotę była jednak bardzo niespokojna. Kulminacyjnym punktem chaosu, który zapanował w mieście było przybycie prezydenta Erdogana, który wylądował na pobliskim lotnisku Atatürka.

Mieliśmy tutaj chwilę grozy. Nie wiedzieliśmy co się dzieje: strzały nie wiadomo skąd, nie wiadomo gdzie. Krążące helikoptery– mówi RMF FM Magdalena Ciesielska. Jak dodaje, bardzo wiele osób, mówi w Stambule, że próba zamachu stanu mogła być zaaranżowana przez samego prezydenta Erdogana, który przez stłumienie przewrotu chciał pokazać swoją siłę i umocnić pozycję.Pierwszy raz od momentu, kiedy tutaj mieszkam, była taka sytuacja, że w okolicach godziny 1, czy 2 zaczęły się nawoływania z meczetów do poparcia prezydenta. Wiele osób uważa, że to wszystko było na pokaz– podkreśla Polka mieszkająca w Turcji.

W kraju nadal jest problem z informacją o tym, co dokładnie dzieje się w Turcji. Panuje też bardzo duża niepewność, zwłaszcza wśród obcokrajowców – w tym Polaków – którzy poważnie zastanawiają się, czy, choćby na kilka dni nie wrócić do swoich krajów.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polka-mieszkajaca-w-turcji-mowi-sie-ze-zamach-stanu-byl-na-p,nId,2237265#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Komentarze 24 to “PUCZ W TURCJI – PROWOKACJA ERDOGANA, TAK MÓWI WIĘKSZOŚĆ TURKÓW”

 1. falkonidas said

  No i się doigrał 🙂

  Polubienie

 2. miziaforum said

  MYŚLĘ ZE NAJLEPIEJ WIEDZĄ OBYWATELE TURCJI CO I JAK … I DAŁ BYM SOBIE SPOKÓJ Z SŁUCHANIEM DONIESIEŃ AGENCYJNYCH WYJAŚNIAJĄCYCH SYTUACJE

  CZY ERDOGAN MÓGŁ ZA TYM STAĆ MYŚLĘ ZE TAK …. JEST WYSTARCZAJĄCO STUKNIĘTY ABY COŚ TAKIEGO ZAPLANOWAĆ …. STŁUMIONY PUCZ JEST DLA NIEGO NASTĘPNYM KROKIEM NA DRODZE DO WŁADZY ABSOLUTNEJ … A PRZECIEŻ WSZYSCY WIEDZĄ ŻE CHODZI MU TYLKO O TO

  IMMAMOWIE W ŚRODKU NOCY NA MINARETACH ………. TO W ISLAMIE CHYBA 1 RAZ W HISTORII ISLAMU

  Polubienie

  • miziaforum said

   JEŚLI TO LIPA ERDOGANA TO W CUDOWNY SPOSÓB W TAK WIELKIM KRAJU UDA MU SIĘ WYGASIĆ CAŁĄ REWOLTĘ DO JUTRA JESLI PRAWDZIWY BUNT W ARMII BĘDZIE WOJNA DOMOWA …..

   JAK MOŻNA OPANOWAĆ TAKI OGÓLNOKRAJOWY BUNT W KILKA GODZIN …….. NIE MOŻNA

   A JEŚLI MOŻNA TO ZNACZY ZE BUNT ROZPOCZĄŁ SIĘ NA ROZKAZ I NA ROZKAZ WYGASŁ

   ROZKAZ ERDOGANA !!!

   ale kto z szaraczków na świecie jeszcze myśli logicznie 🙂 90% populacji ma zamiast mózgów TELEWIZOR !!

   Polubienie

   • miziaforum said

    A ERDOGAN OPRUCZ TEGO ZE SOBIE TERAZ WYCZYŚCI ARMIE I POLITYCZNY TEATR BO WIE KTO SIE ZBUNTOWAŁ , TO JESZCZE WIE ŻE

    NIEMCY I WIELKA BRYTANIA MAJĄ GO W DUPIE ………ODMOWA UDZIELENIA AZYLU 🙂

    WARIAT ALE PRZEBIEGŁY .. A TACY SĄ ARCY NIEBEZPIECZNI !!

    CIEKAWE CZY TERAZ W RAMACH REWANŻU WPUŚCI NAGLE DO GRECJI TE 3,5 MILIONA IMIGRANTÓW KTÓRE KOCZUJĄ NA BRZEGU BOSFORU …

    🙂 JA BYM TAK ZROBIŁ 3,5 MILIONA DZIADÓW WYSŁAŁ DO NIEMIEC 🙂

    oczywiście jakoś takoś przypadkowo

    Polubienie

 3. falkonidas said

  😦
  https://marucha.wordpress.com/2016/07/16/turcja-proba-zamachu-stanu-opanowana/

  Polubienie

  • miziaforum said

   no i sie potwierdza jak ja bym robił pucz to !! tylko w tedy gdy był bym pewien że mam poparcie conajmniej 40% armii

   A TU CO WOJSKOWY … KTÓRY DOWODZIŁ TĄ RUCHAWKĄ ZDECYDOWAŁ SIĘ OPANOWAĆ KRAJ 20 000 ŻOŁNIERZY ……….. TO ALBO WARIAT ALBO CHORY NIEULECZALNIE KTÓREMU JUZ WSZYSTKO JEDNO ……..

   CZYLI SPRAWA JASNA PRZEDSTAWIENIE W REŻYSERII ERDOGANA DOBIEGŁO KOŃCA TERAZ CZAS NA PIANIE PEANÓW NA CZEŚĆ OBROŃCY I PRAWIE BOGA ERDOGANA PRZEZ CIEMNĄ DZICZ NA STEROWANIU TV 🙂

   Polubienie

 4. marek said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zamach-w-nicei-falszywa-flaga-2016-07

  Polubienie

 5. KrisT said

  zrobią czystkę w armii, stanie się jeszcze bardziej poddancza i ślepo bedzie wykonywac polecenia. nawet te aby strzelać do cywili w przyszłości.

  Polubienie

 6. Ja said

  Uwaga, gości będziemy mieli:

  http://prawicowyinternet.pl/uwaga-ponad-tysiac-czeczencow-chce-sie-dostac-w-brzesciu-do-polski-czy-zostana-wpuszczeni-przed-sdm/

  Czemu teraz mikołaje stoją przy drzwiach? Ciekawe, może chcą wykorzystać sytuację?

  Polubienie

 7. miziaforum said

  Polubienie

 8. jan said

  Piątkowa noc, podczas której doszło do udaremnionej próby wojskowego zamachu w Turcji, była jedną z najbardziej dramatycznych i najdziwniejszych w nowoczesnej historii kraju. Zdaniem Witolda Repetowicza, dziennikarza zajmującego się Turcją i Bliskim Wschodem, na tyle dziwna, by budzić bardzo poważne podejrzenia o to, czy nieudany pucz nie był zainspirowany przez samego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. W ten sposób mógłby chcieć umocnić swoją władzę i ostatecznie rozprawić się z przeciwnikami w armii i reszcie aparatu państwowego. Teorie o ukartowaniu próby zamachu pojawiły się błyskawicznie, już w początkowej jego fazie.

  – Od samego początku dostawałem sygnały od dziennikarzy w Turcji, którzy uważali, że to wszystko jest wyreżyserowane przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana – mówi Repetowicz.

  Nie były to głosy odosobnione. Tezy nie wykluczają niektórzy eksperci, a nawet – w nieoficjalnych rozmowach – zagraniczni dyplomaci. Wątpliwości nie rozwiał też sam prezydent Turcji, który po wylądowaniu w Stambule powiedział, że pucz był „darem od Boga”, aby oczyścić armię ze zdrajców.

  Co wskazuje na to, że pucz mógł być prowokacją? – W całej tej sytuacji jest wiele bardzo dziwnych, trudnych do wyjaśnienia rzeczy. Przede wszystkim zastanawiająca jest indolencja wojskowych, w odróżnieniu od poprzednich zamachów stanu. Mimo czystek, wojsko tureckie ma doświadczenie w takich operacjach, a poza tym nie zraża się tak łatwo oporem cywilów, co widać w operacjach przeciw tureckim Kurdom. Musieli się przecież liczyć z oporem – mówi Repetowicz.

  – Ponadto, każdy dotychczasowy zamach stanu zaczynał się od aresztowania głównych władz. Tymczasem w tym przypadku zarówno premier, jak i prezydent Turcji pozostali na wolności i byli w stanie skomunikować się ze społeczeństwem. Nawet jeśli w oczach zagranicznych obserwatorów wyglądało to mało poważnie, jak w przypadku transmisji orędzia Erdogana z użyciem smartfona, to okazało się skuteczne – dodaje.

  Wątpliwości budzi też fakt, że podczas próby zamachu nie ujawnili się liderzy puczu, a nazwisko głównego architekta (według nieoficjalnych informacji rządowej agencji prasowej Anadolu miał nim być alawicki pułkownik Muharrem Kose) wyszło na jaw dopiero po odzyskaniu kontroli przez tureckie władze. Według Erdogana spiskowcy mieli działać na polecenie charyzmatycznego kleryka Fethullaha Gulena. Gulen, niegdyś sojusznik Partii Sprawiedliwości i Rozwoju i lider największego w Turcji ruchu społecznego zwanego Hizmet („Służba”), skonfliktował się z tureckim władcą i obecnie przebywa w Pensylwanii w USA. Od tego czasu jest uważany za wroga numer jeden obecnej władzy i oskarżany o nieustanne próby obalenia jego reżimu. Według narracji władz, Gulen zbudował w Turcji „równoległe państwo” i ma swoich ludzi w strukturach państwowych, m.in. w sądownictwie i armii. Te dwie instytucje to zresztą jedne z niewielu elementów tureckiego państwa, które nie zostały do końca sprowadzone pod kontrolę partii rządzącej. Wszystko wskazuje na to, że po puczu to się to skończy. Obok zapowiadanych czystek w armii, już w sobotę rozpoczęta została czystka w systemie sprawiedliwości. Ogłoszono zawieszenie 2745 sędziów.

  Polubienie

 9. szuwaxpl said

  Pucz w Turcji — a co powiecie na to?
  PiS to PiC

  Czy pod rządami PiS Polska wraz z 28. pozostałymi państwami UE zobowiązuje się do prohomoseksualnej propagandy i przyśpieszonego działania na rzecz praw osób homoseksualnych, transseksualnych i wszelkich tożsamości płciowych?

  Kochani rodzice, nie dziwcie się, że rząd nie wycofał antydyskryminacyjnych zapisów szkolnej podstawy programowej, a zajęcia propagujące alternatywne seksualnie style życia, odbywają się pod patronatem pełnomocnika ds. Równego Traktowania, bo to nie koniec niespodzianek. 17 czerwca nasz rząd podpisał wraz ze wszystkimi państwami Unii Europejskiej umowę, którą Kampania Przeciw Homofobii okrzyknęła wydarzeniem historycznym: „To historyczny moment! Nigdy wcześniej kraje UE nie wypowiedziały się jednym głosem w kwestii równouprawnienia osób LGBT”.
  http://www.polishclub.org/2016/07/15/rzad-pis-u-podpisal-umowe-o-rownouprawnieniu-osob-lgbt/

  Umowa ma szczególne znaczenie, ponieważ po raz pierwszy, aż 28 państw członkowskich jednogłośnie wypracowało wspólne porozumienia, którego celem jest promowanie homoseksualizmu, transseksualizmu i wszelkich innych „ekspresji seksualnych”, które mają posiadać równe uznanie społeczne, co rodzina i związek mężczyzny z kobietą.

  W posiedzeniu Rady Unii Europejskiej wziął udział Pełnomocnik Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania, minister Wojciech Kaczmarczyk. W swoim wystąpieniu powiedział: „Polska chce podkreślić, że ochrona przed dyskryminacją wszystkich osób, wszystkich obywateli, w tym także obywateli osób LGBTI jest ważnym zadaniem polskiego rządu i polskiego społeczeństwa.

  Niech jeszcze w trybie expressowym PiC wprowadzi podatek katastralny, podwyżkę wody i kanalizacji o 500 – 600% oraz podatek od starych samochodów – inaczej większość Polaków będzie łykała niczym pelikany z pis.tv wszystko jako dobrą ‚rybę’!
  Super tłumaczenie – wszystko i tak było zawarte w Traktacie Lizbońskim i tego wymaga pozycja euro CZŁONKA.
  W ‚naszym’ imieniu podpis złożył największy polityk galaktyczny – brat bliźniak.

  Polubienie

 10. szuwaxpl said

  Polecam.
  .https://www.youtube.com/watch?v=cg8Lg5T9jsw&ab_channel=SumienieNarodu

  Polubienie

 11. greg said

  turcja ma 800000 zolnierzy to jest bardzo niebezpieczna sytuacja moze dojsc do islamizacji europy

  Polubienie

  • miziaforum said

   NIC NIE BÓJ SIĘ … JAK ZACZNIE WIESZAĆ A ZACZNIE …. TO JAK WSPOMNIAŁEŚ W TYCH 800 000 TYSIĄCACH BĘDĄ SKRZYWDZENI … PO TEJ LIPIE – PUCZU …. MOZE DOJŚĆ NA SERIO DO BUNTU ARMII BO NIE WIERZĘ ŻE DADZĄ SIĘ WIESZAĆ JAK BARANY W RZEŻNI .. WSZYSTKO JESZCZE SIE MOZE ZDARZYĆ …. I PAMIETAJ WOJSKA JEST WIĘCEJ NIZ POLICJI I MA WIECEJ PUKAWEK I MOZLIWOŚCI

   Polubienie

 12. Trak said

  Może ktoś napisze o tym, jak się siedzi po turecku.

  Polubienie

  • miziaforum said

   DZIŚ PEWIEN ZNANY POLITYK TURECKI POWIEDZIAŁ NIBY NIE OFICJALNIE ALE TAK ABY USŁYSZAŁA I EUROPA I USA … ” MY NIE MUSIMY BYĆ W NATO ……….”

   Polubienie

  • miziaforum said

   WIADOMOŚCI – WIADOMOSCI.WP.PL
   Turcja: aresztowano dwóch pilotów, którzy zestrzelili Su-24

   • Pilotów ujęto za udział w nieudanym zamachu stanu 🙂

   Polubienie

  • Trak said

   Czytasz w moich myślach.
   Wkrótce (jeśli nie już) Serbowie zaczną się dozbrajać (taki znak) i szykować giwery, ponieważ kroi się coś, od czego na Bałkanach znowu zrobi się gorąco.
   Tak widzę te szachy. A oni takiej okazji nie przepuszczą.
   Bardzo ważnym elementem w tej grze są sprawy MFW, które dzieją się jakby poza sceną – niedostrzegalnie – a są głównym napędem zdarzeń dawno zaplanowanych.
   Lont bomby ogólnoświatowego kryzysu finansowego jest już bardzo krótki.
   Będzie wielkie BUM! na wszystkich rynkach.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: