Miziaforum's Blog

„Polska” zawarła z „Ukrainą” porozumienie ws. dostarczania broni!!!

Posted by miziaforum w dniu Lipiec 11, 2016


forumemjot dla Polski

a23d9eaebd9919ea99c8ca72674680f2 1Stepan Połtorak i Antoni Macierewicz. Fot. twitter.com

Przedstawiciele rządów Polski i Ukrainy podpisali podczas warszawskiego szczytu NATO porozumienie ws. współpracy wojskowej i technicznej. Umowa dotyczy m.in. dostaw uzbrojenia na Ukrainę.

Podczas drugiego dnia szczytu NATO w Warszawie, szef polskiego MON Antoni Macierewicz podpisał z przedstawicielem Ukrainy, ministrem obrony Stepanem Połtorakiem dokument dotyczący dostaw uzbrojenia dla Ukrainy.

— Wprowadza on zmiany do porozumienia zawartego w 1996 roku.

Dokument to umowa w sprawie porozumienia między rządami Polski i Ukrainy o wzajemnych dostawach uzbrojenia, techniki wojskowej i świadczenia usług o charakterze wojskowo-technicznym. — Według dziennika „Fakt”, szczegółów umowy na razie nie ujawniono.

Również ukraińskie wydanie Polskiego Radia zatytułowało wiadomość na ten temat, że  —  „Polska i Ukraina zawarły porozumienie ws. dostarczania broni”.

View original post 416 słów więcej

Komentarzy 36 to “„Polska” zawarła z „Ukrainą” porozumienie ws. dostarczania broni!!!”

 1. miziaforum said

  no i pięknie to wyglada USA wystła broń na ukrainę przeciw rosji ALE OFICJALNIE TO DZIAŁANIE JEST JAKO SAMODZIELNA DECYZJA POLSKI .. PRZECIW ROSJI !! OFICJALNIE I OTWARCIE

  PYTAM CZ JAK WASZ SĄSIAD ZACZOŁ BY DOSTARCZAĆ WASZEMU WROGOWI NARZĘDZI ABY WAS ZABIĆ TO CZY NIE WKURWILIBYŚCIE SIĘ NA SĄSIADA I MU NIE PRZYJEBALI Z NIENACKA ???

  PRZECIEŻ OFICJALNIE MÓGŁ DOSTARCZYCIELEM BRONI ZOSTAĆ DOWLNY KRAJ NA ŚWIECIE …..

  A TU POLSKA OFICJALNIE JAWNIE I Z PRZYTUPEM …………… MYŚLCIE DALEJ

  Polubienie

 2. mgrabas said

  http://7777777blog.wordpress.com/2016/07/11/banderowskie-zagrozenie/

  Polubienie

 3. Elsa said

  No tak, nas stać, żeby dawać darmo upadlinie, najpierw 4 mld w prezencie, gaz za darmo a teraz broń (pomijając konsekwencje tego). Z tego wynika, że żont jest mocno probanderowski, a to z kolei oznacza, że Polacy się dla nich nie liczą czyli zdradzili nas kolejni….

  Polubienie

  • Elsa said

   Polubienie

  • miziaforum said

   TU CHODZI O TO ŻEBY CAŁY ŚWIAT WIEDZIAŁ KTO DOSTARCZA BROŃ … BROŃ BOZE USA …….. POLACY A KTO IM ZABRONI ? WOLNY NIE PODLEGŁY KRAJ WOLNE I NIEPODLEGŁE DECYZJE 🙂

   bo nawet jakby po cichu sprzedawali broń to ruscy by wiedzieli że to polska A JAK JAWNIE I Z HUKIEM ……. PO CO POLSCE TEN HUK ??? NO !!! NA KONIEC DOWIEDZĄ SIĘ ŻE TO POLSKI POMYSŁ I NIECH SAMI SOBIE RADZĄ PROSTE …….. ZAWSZE TAK JEST A W POLSCE TO JUŻ TRADYCJA 🙂

   Polubienie

   • KrisT said

    USAmani powiedzieli wyraznie iz ukraina odstanie od nich….. suchary i sprzęt z demobilu oczywiscie poza techniką sluzącą do zabijania…
    Więc musieli znaleść głupka, w razie czego powiedzą to nie MY! oczywiscie ruscy nie debile i dobrze o tym wiedzą. Cuż na arenie miedzynarodowej usmiechaja sie do siebie, podają dloń a za plecami knują jak jeden drugiemu dowalic…..
    oczywiście najbardziej wpierdol dostaną małe szczekające kundelki….

    Polubienie

   • krab said

    Cały świat to już zobaczył żołnierzy ukraińskich w donbasie walczących w polskich mundurach !!!! Żołnierz upadliński tłumaczył się, że kupił na bazarze !! za swoje pieniądze !

    Polubienie

 4. KrisT said

  wymiana techniki wojskowej.. my im karabiny, rakiety a oni ma widły i siekiery?sztuka za sztuke?

  Polubienie

 5. KnUR1 said

  Jaka broń jak nawet naboja nie robimy. Zwykły przemyt czy chuj wie jak to nazwać… Budowanie wspólnej bomby, na której się siedzi i to nawet nie z przyjacielem. Kurwa jak się pozbyć tych śmierdzieli z nierządu…. nie wiem. … I tak jak ktoś tu gada, że Ruskie jakiś grzyb zrobią to ma coś z głową na moje.

  (czas na wakacje do Gruzji)

  Polubienie

 6. marek said

  http://www.polishexpress.co.uk/polacy-musieli-wyjezdzac-za-chlebem-a-uchodzcy-dostaja-wszystko-za-darmo-emerytka-mowi-co-mysli/

  Polubienie

 7. krab said

  Komunikat ze spotkania mediów konserwatywnych i narodowych.

  „W dniu 9 lipca br. we Wrocławiu odbyło się spotkanie polskich konserwatywnych i narodowych środowisk medialnych. W obecnej sytuacji politycznej, reprezentowane portale i redakcje uznały bliską współpracę środowisk konserwatywnych i narodowych za konieczność. Wobec dominującej w mediach głównego nurtu, jak również w tzw. mediach niezależnych związanych z obecną partią rządzącą, narracji o polskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej, uznano, że nie może zabraknąć głosu ideowej prawicy.
  Sygnatariusze niniejszego komunikatu wyrażąją szczególne zaniepokojenie kierunkami polityki rządu premier Beaty Szydło. Nasze obawy odnoszą się zwłaszcza do obecnie realizowanej polityki zagranicznej, którą uważamy nie tylko za irracjonalną, szkodliwą dla polskiego interesu narodowego, ale wręcz zagrażającą bezpieczeństwu państwa polskiego i polskich obywateli, zarówno w kraju jak i za granicą.
  Wobec faktu, że niemal wszystkie państwa Unii Europejskiej i NATO prowadzą dialog z Federacją Rosyjską, brak aktywności dyplomatycznej w kontaktach z naszym wschodnim sąsiadem, jest skrajną nieodpowiedzialnością. Co gorsza, jest to polityka oparta na nieaktualnych schematach myślowych, które nijak się mają do obecnej sytuacji politycznej w naszym regionie. Coraz bardziej staje się jasnym dla opinii publicznej, że jednostronne zaangażowanie się władz Rzeczypospolitej Polskiej w ukraińskiej wojnie domowej nie przyniosło Polsce żadnych wymiernych korzyści. Obecny rząd kontynuuje a nawet zintensyfikował błędne kierunki polityki wschodniej wytyczone przez ekipę Platformy Obywatelskiej, wobec której PiS deklarowało wszem i wobec opozycyjność. Jak widzimy, jest to opozycyjność pozorna. Polskie władze na obecnym etapie, świadomie bądź nie, biorą udział w ideologicznej wojnie przeciwko Rosji, która jest ewidentnie inspirowana przez środowiska i ludzi odpowiedzialnych nie tylko za destabilizację takich państw jak Irak, Libia, Egipt, Syria i Ukraina, lecz którzy również są rzecznikami agendy demoliberalizmu wprost zaprzeczającego naszej ponad tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej. Wobec usilnych starań obecnego rządu o sprowadzenie do Polski jednostek NATO, przypominamy celne słowa prof. Bronisława Łagowskiego: Bazy wojskowe obcego, potężnego mocarstwa, niezależnie od tego, czy zostały nam narzucone, czy sprowadzone na nasze usilne prośby, nie są dowodem naszej niepodległości. Przeciwnie, w tym wypadku świadczą, że na niepodległość nas nie stać. Warto dodać, że całkowitym złudzeniem jest przeświadczenie o możliwości prowadzenia konserwatywnej polityki w przymierzu z liberalnymi podmiotami.
  W kontekście polityki wschodniej i wobec odradzającej się na Ukrainie ideologii antypolskiego i antychrześcijańskiego integralnego nacjonalizmu ukraińskiego, wzywamy polski parlament i rząd do uchwalenia ustawy jednoznacznie potępiającej ludobójstwo dokonane przez siły OUN-UPA na ludności polskiej w trakcie drugiej wojny światowej.
  Nasze środowiska są zdeterminowane kontynuować dalszą współpracę na rzecz realnie niezależnej polityki polskiej we wszystkich jej wymiarach, uwzględniającej przede wszystkim polską rację stanu”.

  Podpisali:
  Redakcja portalu Konserwatyzm.pl
  Redakcja portalu Kresy.pl
  Redakcja dwutygodnika „Myśl Polska”
  Redakcja portalu „Na argumenty”
  Redakcja kwartalnika „Opcja na Prawo”
  Redakcja miesięcznika „Polityka Polska”

  Polubienie

 8. krab said

  Albo oszalał, albo coś gorszego !!!!!!
  – Istotą rzeczy jest to, że Ukraińcy tak naprawdę nie wiedzą, co naprawę się stało, co zrobili ich dziadowie, nie rozumieją, co to była zbrodnia ludobójstwa. Nie mają podstawowych informacji. I jest naszym także obowiązkiem zadbać, by Ukraińcy to zrozumieli właśnie dla współpracy, dla współdziałania. W związku z tym nie można łączyć polityki państwowej, polityki bezpieczeństwa z polityka historyczną, to dwie osobne kwestie. Trzeba rozwijać jak najbliższy sojusz państwowy z Ukrainą, trzeba zdecydowanie mówić o tym, że zbrodnia ludobójstwa wymaga ze strony Ukraińców zrozumienia i wyciągnięcia konsekwencji – powiedział minister obrony narodowej.

  Macierewicz wyraźnie stwierdził także, że z Rosją można rozmawiać będziemy tylko po uzgodnieniu swojego stanowiska z… Kijowem.

  –Z Rosjanami – proszę bardzo – trzeba rozmawiać, warto rozmawiać, ale wtedy, kiedy będzie jasno zdefiniowana nasza polityka obrony flanki wschodniej i przede wszystkim gdy dokona się to po konsultacjach z przedstawicielami Ukrainy, – zaznaczył Antoni Macierewicz.

  Polubienie

 9. krab said

  Też go nie kochają !!!!!!
  Znajdujący się w Monachium grób przywódcy ukraińskich nacjonalistów był w przeszłości wielokrotnie dewastowany. Tym razem nieznany sprawca wylał na pomnik czarną farbę.
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13600283_1337700186247630_2701804431911776366_n.jpg?oh=3bce747e43ee08b8b358771c9d7fca65&oe=57ED29DE

  Polubienie

  • miziaforum said

   JAKIŚ CZAS MIESZKAŁEM W MONACHIUM I Z CIEKAWOSCI BYŁEM TAM NA TYM CMENTARZU …. PÓŹNIEJ ROZMAWIAŁEM Z OCHRONIARZEM NA TYM OBIEKCIE I POWIEDZIAŁ ZE MAJA JUZ TEGO BANDERY TAM DOSĆ BO CIĄGLE SĄ PROBLEMT A TO KTOS TAM SRA SZCZA ALBO MALUJE ALBO DEMOLUJE I TO TRWA JUZ DZIESIĄTKI LAT .. POLICJA ŻYGA JAK MA CO ROKU TAM JECHAĆ BO KTOS ZNÓW COŚ

   Polubienie

   • krab said

    Kijowska brać powinna zabrać truchło swojego „narodnego hieroja” do siebie !!! ale im nie chodzi o „hieroja” tylko o jego idee i kult, na którym mogą hodować następne pokolenia rezunów!

    Polubienie

    • miziaforum said

     A TAK BYŁO NIEMCY W LATACH 90 CHCIELI SIE POZBYĆ TEGO GROBU ALE UKRAINA ODMÓWIŁA JEGO PRZYJECIA !! SERIO ROZMAWIAŁEM Z TAKIM NIEMIECKIM …….. OPOWIADAŁ ŻE BYŁO NAWET W PRASIE ALE NA ŻĄDANIE WŁADZ UKRAIŃSKICH ARTA USUNELI .. NIEMCY CHCIELI GO EKSCHUMOWAĆ NA WŁASNY KOSZT I WYSŁAĆ DO KIJOWA ALE UKRAINA ODMÓWIŁA … JA NAWET MAM TEN ART W ORGINALE SKSEROWANY I NAZWISKA UKRAIŃSKICH POLITYKÓW KTÓRZY ODMÓWILI PRZYJĘCIA JEGO TRUCHŁA …….. WIESZ CO JEST ZABAWNE ŻE JEDEN Z NICH DZIŚ JEST KIMŚ WAŻNYM I JAKBY TO WYPŁYNEŁO ŻE ON W TEJ ODMOWIE ŁAPY MACZAŁ ………. BANDEROWCY BY GO ZABILI !!

     Polubienie

 10. krab said

  Dzisiaj już pan zza wielkiej wody zezwolił ????? No tak, czas przyrzeczony przez kuchcińskiego skończył się !!!
  „11 lipca 1943 roku rozpoczęła się zaplanowana przez część dowództwa UPA ludobójcza operacja przeciwko polskim mieszkańcom Wołynia. To nieprawdopodobnie okrutna operacja, a zbrodnie, które tam popełniono są bez precedensu, jeśli chodzi o poziom okrucieństwa. Doszło do rzeczy naprawdę strasznych” – mówił dziś Jarosław Kaczyński.
  „Senat podjął w tej sprawie uchwałę – na najbliższym posiedzeniu podejmie także Sejm. W żadnym wypadku i nigdy nie możemy o tym zapominać. Nigdy nie może być tak, by tego rodzaju zbrodnia była pomijana, relatywizowana i określana jako coś mniej istotnego niż to, co wyraża słowo ludobójstwo” – stwierdził prezes PiS.”
  Pytanie tylko o datę, czy przyjmą 11 lipca, czy jak do tej pory forsowali 17 września. Senat przyjął 11 lipca.

  Polubienie

  • Pelagia said

   powinna być uchwalona ustawa o 11 lipca a nie uchwała, powinni ustawowo zabronić kultu banderowców itp., tak jak hitlera, natychmiast wstrzymać przyjmowanie Ukraińców do Polski. Znam niejednego Polaka, kt. plakal, że przez ukrainca straci pracę. To nie jest więc tak, że ukraińcy wchodzą tam, gdzie Polacy nie chcieli pracować, natychmiast zakończyć finansowanie ukrainy.
   Czy przed wyborami PIS mówił jasno i wyraźnie, że będzie robił dobrze.. ukraińcom a nie Polakom? Proszę z ukraińskich podatków ich wspomagać a nie moich. Jak ja miałam kłopoty, to państwo polskie się na mnie wypięło, zero litości. Proszę teraz mnie tak samo finansować jak ukraińców albo lepiej. W końcu placę w Polsce podatki w przeciwieństwie do banderowców. Czy PAD z prywatnej kieszeni dał ukrom prezent w postaci mld. ?? Chyba wątpię. To ja też chętnie swą kieszeń nadstawię i nie chcę słyszeć, że nie ma dla mnie kasy. Zapraszam Polaków do wspólnej akcji wobec władz ” np. nazwanej ” kieszeń Polaka”.

   Polubienie

 11. julius said

  Chiny oferują Rosji sojusz przeciwko NATO. Jaka będzie odpowiedź Moskwy?

  Nie mniej ważne jest to, że Rosja i Chiny mają wiele sobie do zaoferowania i jest to dobra okazja dla Rosji w celu złagodzenia niektórych obciążeń przez sojusznika, ale także stymuluje proces ponownej industrializacji. Czekamy na odpowiedź Rosji i reakcję „światowej społeczności.”
  https://southfront.org/china-offers-russia-an-alliance-against-nato-what-will-be-moscows-response/

  Polubienie

  • krab said

   Parząc na zachowania z czerwca…..
   „- Jestem pewien, że nasze kraje mogą osiągnąć jeszcze większe sukcesy w takich dziedzinach jak handel, inwestycje, rolnictwo, energetyka i oczywiście zaawansowane technologie, które są dla nas priorytetem – powiedział Putin.
   -Oba kraje powinny „szeroko krzewić ideę bycia przyjaciółmi na zawsze” – odpowiedział Xi.
   – Wraz z prezydentem Putinem ustaliliśmy, że wobec zmieniającego się i coraz bardziej skomplikowanego kontekstu międzynarodowego musimy podwoić wysiłki, by podtrzymać ducha chińsko-rosyjskiego partnerstwa i współpracy – zadeklarował przywódca Państwa Środka. (http://www.tvn24.pl)
   pewno będzie tak:

   Polubienie

 12. KnUR1 said

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: