Miziaforum's Blog

MARSZ UKRAIŃCÓW W PRZEMYŚLU POD HASŁEM ” JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA ALE MUSI ZGINĄĆ ” !

Posted by miziaforum w dniu Czerwiec 27, 2016


W niedzielę 26 czerwca w Przemyślu, w dniu miał miejsce marsz zorganizowany przez Ukraińców. Był on częścią obchodów Dnia Ukraińskiej Pamięci Narodowej. Podczas jego trwania doszło do starć uczestników z młodymi Polakami. Ze strony kontrmanifestantów padały hasła potępiające ideologię banderowską, natomiast jeden z uczestników marszu krzyknął: Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć!. Sprawą zainteresował się dziennikarz – Tomasz Maciejczuk, który wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu tej osoby. 

Od kilku tygodni powraca kwestia odpowiedniego upamiętnienia polskich ofiar ukraińskich nacjonalistów z czasów drugiej wojny światowej. Środowiska kresowe apelują do rządu i polskiego parlamentu o to, by zbrodnię nazwać ludobójstwem. Z drugiej strony jednak docierają różne komentarze od osób związanych z partią rządzącą, które albo negują zbrodnię, albo apelują o nie burzenie polsko-ukraińskich relacji. Podobne tendencje widać także na samej Ukrainie. Tym samym, tak jak można było się tego spodziewać, zorganizowany przez Ukraińców marsz, spotkał się z reakcją środowiska m.in. Młodzieży Wszechpolskiej oraz Polonii Przemyśl. Według portalu kresy.pl udział w pochodzie wzięło ok. 500 osób.
Młodzi Polacy skandowali m.in. „Znajdzie się kij na banderowski ryj” „Polska antybanderowska”. Jak podają kresy.pl, atmosferę podgrzał fakt, że jeden uczestnik miał koszulkę w czerwono-czarne barwy. Wcześniej jednak padły podane wcześniej słowa. Sprawą zajął się m.in. Tomasz Maciejczuk, który w niedzielę wieczorem na swoim profilu na Facebooku poinformował, że za pomoc w ustaleniu tożsamości i ukarania osoby krzyczącej zmienione słowa polskiego hymnu. Filmik, na którym słychać okrzyk dostępny jest tutaj.

maciejczukb

Człowiek krzyczy „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginać musi”. Krzyczy to w czasie ukraińskiego marszu w polskim Przemyślu. Policja nie reaguje, człowiek pozostaje bezkarny. Który to już raz Ukraińcy plują nam w twarz, a my udajemy, że pada deszcz?

– powiedział dla portalu wMeritum.pl dziennikarz.

Stwierdził także, że ważniejsze od tego, co o tej akcji będą myśleć jego ukraińscy znajomi jest fakt, że na takie zachowania trzeba odpowiednio reagować.

Polska to mój dom, to moja Ojczyzna i uważam, że tego typu zachowania oraz okrzyki są po prostu niedopuszczalne. Albo będziemy reagować, albo Ukraińcy nie będą nas szanować Zbyt długo czekamy na dialog polsko-ukraiński, zbyt długo pozwalamy im uprawiać kult UPA bez wyspowiadania się za grzechy związane m.in. z rzezią wołyńska.

Korespondent w Donbasie oraz były wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog odniósł się także do bieżącej polityki wobec Ukrainy.

Nie możemy wciąż udawać, że problemu nie ma, bo Ukraina prowadzi mityczna wojnę z Rosja. Wojnę, która przecież od półtora roku jest konfliktem zamrożonym. Ostatnia prawdziwa ofensywa miała miejsce w lutym 2015 roku. Powinniśmy postawić sprawę jasno – albo rozwiązujemy problem UPA, albo nie ma mowy o pomocy dla Ukrainy. Możemy pomagać, ale tylko i wyłącznie po spełnieniu przez nich pewnych warunków

– dodał.

Jak poinformował na swoim profilu, policja wylegitymowała Polaków, a 23 osoby zostały odprowadzone na komisariat i będą miały sprawy sądowe m.in. za zakłócenie marszu. Ostatecznie udało się „namierzyć” na nagraniach kto krzyczy te słowa, jednak nadal nie udało się ustalić jej personaliów. Według dziennikarza nie jest wykluczone, że nie została ona nawet wylegitymowana przez policjantów, którzy stali niedaleko. Maciejczuk skomentował także artykuł portalu gazeta.pl, gdzie informowano tylko i wyłączenie o zachowaniu Polaków i porwaniu koszulki jednego z uczestników, ale pominięto m.in. fakt o barwach koszulki i okrzyku.

Tomasz Maciejczuk relacjonował m.in. konflikt w Donbasie. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że otrzymał zakaz wjazdu na Ukrainę, ponieważ „stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa” (zob.tutaj).

Źródło: facebook.com/kresy.pl/wMeritum.pl

Komentarzy 13 to “MARSZ UKRAIŃCÓW W PRZEMYŚLU POD HASŁEM ” JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA ALE MUSI ZGINĄĆ ” !”

 1. miziaforum said

  Polubienie

 2. krab said

  „….. tolerowanie banderyzmu to tzw. sojuszniczy wymóg ze strony Imperium Dobra, któremu nie są potrzebne awantury na „wschodniej flance”. Dla nadwiślańskich elit, których polskimi nazywać nie sposób, taka daleko posunięta tolerancja wobec uszczuplania własnej suwerenności przez Kijów to koszt, jaki są one w stanie zapłacić za protekcję w obronie przed strasznym Putinem ze strony naszego obecnego patrona.”
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/jesli-banderowcy-na-ukrainie-to-margines-to-skad-problemy-z-uchwala-wolynska
  Zapewne z tego względu Kuchciński negocjował uchwałę ws. 11 lipca m.in. z synem zbrodniarza z UPA ( Jurija Szuchewycza, syna Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA) i przyrzekł, że do szczytu NATO żadnej chwały nie będzie !!! A co robią w tym czasie ukry ??? Ano to ! :
  „Petro Kraluk z Akademii Ostrogskiej, twierdzi że nie było żadnej rzezi wołyńskiej i że jest to wymysł propagandy komunistycznej i rosyjskiej. Twierdzi on, że „wołyńscy Polacy w 1943 roku poszli pracować do niemieckiej policji i aktywnie współpracowali z nazistami, wojując przeciwko UPA” i sugeruje, że to doprowadziło do tragedii.”
  A co na to Polska ? Ano to ! :
  „W depeszy jaką przygotowała Polska Agencja Prasowa o wydarzeniach podczas wczorajszej Panachidy w Przemyślu zbrodniarzy z UPA odpowiedzialnych za wymordowanie wsi Bircza, nazwano „ukraińskimi powstańcami, którzy w styczniu 1946 r. i maju 1947 r. zginęli w Birczy i Lisznej”. „Powstańcy”, którzy zginęli w Birczy o których mówi depesza, byli odpowiedzialni za wymordowanie Polaków, w tym kobiet i dzieci w okolicznych wsiach.

  Polubienie

  • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

   Pisze sie dzieje od nowa.Trza stare ksiazki chowac po piwnicach na lepsze czasy..jak dozyjemy.

   Polubienie

  • miziaforum said

   o tu w tym filmie jest o tych co piszesz banderowcach dokładnie tych , w opisie pod filmem szczegóły jak zamieniono płyty i dodatkowo o tym jak polska policja w nocy !!!! te płyty zdjeła !!! link o nocnej akcji policji w komenterzu pod artem DZIWNE CO NIE POD OSŁONĄ NOCY ROBIŁA TO POLICJA PAŃSTWOWA POLSKA ..

   Polubienie

   • miziaforum said

    Wiemy już co się stało w tablicami z polską treścią, nielegalnie umieszczonymi (przyklejonymi) do mogił na grobach członków UPA na cmentarzu wojennym w Przemyślu. To policjanci, oficjalnie, w obecności przedstawiciela Związku Ukraińców w Polsce, we wtorek zdjęli z obu mogił tablice z polską treścią. Zostały one przez policję zabezpieczone. Przemyscy urzędnicy miejscy dopiero przed chwilą od nas dowiedzieli się, że to policjanci oficjalnie zdjęli i zabezpieczyli tablice.

    Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/a/zdjeto-nielegalne-tablice-z-mogil-upa-w-przemyslu-zdjecia-aktualizacja,10006874/

    Polubienie

    • gość said

     Do władz samorządowych powiatu przemyskiego:
     Co Wy wyrabiacie. Postawa Wasza nie mieści się w głowie. Czy walczycie cały czas o głosy wyborców pochodzenia banderowskiego? Chcę Wam przypomnieć, że jesteście władzą samorządową na polskiej ziemi. Wasza postawa świadczy o tym, że godzicie się z hasłami nacjonalistycznymi głoszonymi przez ugrupowania nacjonalistyczno – ukraińskie. Patrząc z drugiej strony, dostajecie pensje a naszych pieniędzy, nie ukrańskich i tym samym macie reprezentować interesy polskie. I, to czy się Wam to podoba, czy nie.

     Polubienie

 3. szuwaxpl said

  Polubienie

 4. miziaforum said

  O „dramatycznych przeprosinach” ze strony Turcji pisze rosyjski dziennik „Kommiersant”. W poniedziałek poinformowano o liście prezydenta Recepa Erdogana do Władimira Putina, w którym turecki prezydent przeprosił za zestrzelenie rosyjskiego bombowca Su-24 w listopadzie minionego roku.
  Kreml wielokrotnie jasno domagał się od Ankary przeprosin i odszkodowania dla rodziny zabitego pilota Olega Peszkowa – było to przedstawiane jako warunek przywrócenia dialogu miedzy państwami.
  „Biorąc pod uwagę, że pierwszy krok w kierunku pojednania został uczyniony zgodnie z warunkami postawionymi przez Moskwę, eksperci uważają, że główna przeszkoda we wzajemnych stosunkach została usunięta i ich wznowienie może nastąpić już w najbliższym czasie” – pisze „Kommiersant”. Jak uważa dziennik, poprawa relacji rosyjsko-tureckich ma potencjał, by poważnie zmienić sytuację na co najmniej trzech głównych rynkach obu krajów.
  Sprawę tureckich przeprosin skomentował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. – Prezydent Putin otrzymał wiadomość od prezydenta Turcji Erdogana, w której turecki przywódca wyraził zainteresowanie rozwiązaniem sytuacji związanej z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu wojskowego – relacjonował Pieskow. Jak dodał, Erdogan „wyraził głębokie ubolewanie z powodu incydentu, a także podkreślił gotowość do podjęcia maksymalny starań zmierzających do przywrócenia tradycyjnie przyjaznych stosunków między Turcją i Rosją, a także współreagowania na zdarzenia kryzysowe związane z walką z terroryzmem”.
  W oświadczeniu zamieszczonym na internetowej stronie Kremla Erdogan nazwał Rosję „przyjacielem i strategicznym partnerem” Turcji i zapewnił, że tamtejsze władze „nie chcą psuć wzajemnych stosunków”. Prezydent wyraził także ubolewanie z powody śmierci pilota oraz przekazał kondolencie rodzinie.
  Jak komentują dla „Kommiersanta” wojskowi eksperci, Moskwa czekała nie tylko na oficjalne przeprosiny, ale też na „aktywne diząłania w celu zwalczania terroryzmu”. „Niech Turcy udowodnią w praktyce, że są gotowi do walki z radykalnymi islamistami, a nie tylko do karmienia ich na swoim terytorium” – stwierdził cytowany przez gazetę wojskowy. Zdaniem „Kommiersanta” nagła zmiana postawy Erdogana, który wcześniej nie kwapił się z przeprosinami, spowodowana może być jego skonfliktowaniem z europejskimi partnerami.
  / Źródło: „Kommiersant”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: