Miziaforum's Blog

POLAKU MASZ WYBÓR CHINY ROZWÓJ I POKÓJ – USA PODLEGŁOŚĆ I WOJNA !

Posted by miziaforum w dniu Czerwiec 26, 2016


Może się to komuś podobać lub nie, ale właśnie wchodzimy w epokę nowego rozdania w systemie gospodarczym świata, gdzie Chiny będą odgrywać pierwsze skrzypce. Położenie geograficzne oraz rola naszego kraju w Europie może sprawić, że staniemy się dla Chin partnerem handlowym o znaczeniu strategicznym. Jeśli do tego doliczyć ewentualne zbliżenie na gruncie militarnym, to okaże się, że układ z Chinami będzie dla nas więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte!

Dlaczego zbliżenie z Chinami może być dla nas bardzo korzystne? Są co najmniej dwie przyczyny, mocno ze sobą powiązane. Po pierwsze – Chiny traktują nasz kraj jako naturalnego lidera i największego gracza w Europie Środkowo-Wschodniej. A to może nieść ze sobą konkretne benefity. Wykorzystując nasze położenie geograficzne i rolę jaką odgrywamy w regionie Chińczycy mogą dążyć do zwiększenia swoich obrotów handlowych z całą Europą. W takich okolicznościach możemy się stać – jakkolwiek to brzmi – „chińskim hubem towarowym” na Starym Kontynencie, gospodarczym łącznikiem między Dalekim Wschodem i całą Unią Europejską. Wchodzimy w epokę nowego rozdania w systemie gospodarczym świata, gdzie Chiny będą odgrywać pierwsze skrzypce. Warto o tym pamiętać, szczególnie że sukces Chin może być także i naszym.

Drugi powód, dla którego warto się trzymać z Chińczykami to… Rosja. A dokładnie szachowanie przez Pekin naszych braci ze wschodu. Jeśli Wołodia zacznie Chinom psuć interesy w Europie (np. poprzez robienie „dymu” wokół naszego kraju rozumianego jako „chiński hub towarowy” na UE), to będzie im zależało na szybkim jego zdyscyplinowaniu. Warto przypomnieć, że ekipa Putina przez kilka lat próbowała przekonać Chińczyków do kupowania rosyjskiego gazu. Kiedy w końcu udało się im podpisać z Państwem Środka kontrakt na dostawy (2015 r.), to Kreml odtrąbił sukces na miarę zdobycia Berlina. Gazprom ma bowiem ogromne ciśnienie na dywersyfikację rynków zbytu. Kwestia w tym, że Chiny – póki co – kupują tego gazu niewiele i za psie pieniądze, a Wołodii bardzo zależy na zwiększeniu dostaw. Gdyby mu się pogorszyło na linii kontaktów z Warszawą i zacząłby robić „dym” wokół Polski, rozumianej jako kluczowe państwo dla chińskiego obrotu z Europą, to w interesie Pekina byłoby szybkie przywrócenie spokoju. Gdyby Putin nadal robił hryję, to w wariancie totalnym musiałby się liczyć z tym, że pewnego dnia na Syberii pojawia się milion uzbrojonych żółtych ludzików, których można kupić w każdym sklepie z żółtymi ludzikami…

Innymi słowy – dobry układ Polski z Chinami jest obecnie więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte!

p.s Jeśli w Polsce znalazł by się polityk mądry , pragmatyczny i w dodatku realista , to Polska mogła by śmiało :

Wypiąć się na NATO , U.E, USA i włażenie na czworakach w banderowską dupę !!

Szansa jest wręcz nie prawdopodobna , zresztą kolejna w ciągu zaledwie 2 lat o pierwszej pisałem jak , Putin proponował po cichu rozbiór UPAINY po miedzy Rosję , Węgry , Polskę i Słowację a być może i Białoruś taki plan był pisałem o tym , co potwierdził ciut później niejaki Sikorski Radosław… tamta szansa na wielkość Polski z zachowaniem zdobyczy Piastów i Jagiellonów została przesrana w imię planu USA ponad wszystko , dziś widzicie sami że Unia się sypie USA może nam pomoże 1 BATALIONEM WOJSKA …….

ZATEM CO JA BYM ZROBIŁ W PRZYPADKU CHIŃSKIEJ CHĘCI WSPÓŁPRACY Z NAMI POLAKAMI !!! A NIE UNIĄ …..  🙂

ODNIOSĘ SIĘ DO UROJEŃ USOFILÓW …. ONI ARGUMENTUJĄ IŻ TYLKO USA BO TO MOCARSTWO GOSPODARCZE I ATOMOWE

OWSZEM NA DZIŚ JESZCZE TAK !! ALE USA JEST MOCARSTWEM W FAZIE ZMIERZCHU

I TEMU NIKT NIE ZAPRZECZY !!

A CHINY MOCARSTWEM GOSPODARCZYM MILITARNYM ATOMOWYM I NA DOKŁADKĘ W FAZIE WZROSTU .. PRAKTYCZNIE NIE OGRANICZONEGO

ZATEM JAK W TYTULE , POLAKU MASZ WYBÓR !! CHINY – ROZWÓJ , POKÓJ I ZAMOŻNOŚĆ

LUB USA – WIERNOPODDAŃCZA ZALEŻNOŚĆ W KAŻDEJ SPRAWIE I W PERSPEKTYWIE NIEUCHRONNEJ KRYZYS BIEDA I WOJNA !!

PYTANIE ZASADNICZE CZY W POLSCE NA DZIŚ JEST POLITYK KTÓRY WEŹMIE NA BARKI PODJĘCIE ODWAŻNEJ SAMODZIELNEJ DECYZJI !!

🙂 USA W OBRONIE PRZYSŁANEGO BATALIONU ROTACYJNEGO NIE ZARYZYKUJE WOJNY Z ROSJĄ !!

CHINY GDY W POLSCE BĘDĄ PROWADZIĆ INTRATNE INTERESY !!! NIE POZWOLĄ NA JAKĄKOLWIEK PRZESZKODĘ W DZIAŁANIU , A KTO ZARYZYKUJE WOJNĘ Z CHINAMI ??

USA 🙂 ROSJA 🙂 NATO 🙂 LUB WSZYSCY NA RAZ 🙂 BARDZO ALE TO BARDZO WĄTPLIWE I MAŁO REALNE

A DLA NAS ? CO ? Z ŚCISŁEJ WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ , MILITARNEJ … SAME KORZYŚCI !!

 

Komentarze 22 to “POLAKU MASZ WYBÓR CHINY ROZWÓJ I POKÓJ – USA PODLEGŁOŚĆ I WOJNA !”

 1. KnUR1 said

  Tak, tak, śmialiście się z Chińczików ( zółtków jak to ich nazywacie, chociaż na oczy nie widzieliście ) . Że za miskę ryżu jebią. Hahahaha. Kurwa jacy wy jesteście zabawni na przestrzeni lat – dosłownie do ŁEZ. To teraz lizać im JAJA :DDD

  Polubienie

 2. krab said

  Ciekawy artykuł poświęcony temu zagadnieniu:
  „Trzeba z Chińczykami rozmawiać konkretnie: o znoszeniu blokad na mleko, jabłka itd. To są kwestie znacznie ważniejsze od geopolitycznych ogólników o budowie Nowego Jedwabnego Szlaku. Kreśli się wielkie wizje, a liczy się konkret. A tym są właśnie takie certyfikaty czy ułatwienia dla naszych przedsiębiorców, żeby mogli wejść na chiński rynek i tam ekspandować. To najlepszy sposób na dalszy rozwój Polski” – mówi Kresom.pl dr Michał Lubina.”
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/w-rozmowach-z-chinami-licza-sie-konkrety
  Ale my jako służebnicy pana zza wielkiej wody nie wiadomo jak się zachowamy. Przecież naszym obowiązkiem jest podpisanie TTIP i służenie usmańskim koncernom a nie dbanie o własne interesy ! No i jeszcze Putin, który ma z nimi dobre relacje….

  Polubienie

 3. miziaforum said

  Dziś rano na frontowej ścianie budynku Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego pojawiły się wulgarne hasła, w których wzywano Polaków do opuszczenia Wielkiej Brytanii. Policja potwierdziła interwencję w związku z „uszkodzeniem mienia o rzekomej motywacji ksenofobicznej”. Wcześniej obraźliwe ulotki wobec Polaków pojawiły się w pobliżu jednej ze szkół podstawowych w hrabstwie Cambridge.

  Polubienie

 4. miziaforum said

  A MOZE SIĘ MYLĘ I DUDA JEST KIMŚ ??? WARTYM MOJEJ UWAGI

  Mleko i soki pojadą do Chin. Co Polska zyska na umowie z Pekinem?
  http://r-scale-4a.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/a981f2b708044d6fb4a71a1463242520/0b5e9b9b-ef1f-448f-9c1e-abd5a95250a6.jpg?type=1&srcmode=0&srcx=0%2F1&srcy=34%2F100&srcw=99%2F100&srch=84%2F100&dstw=1260&dsth=708&quality=75
  Foto: Jacek Turczyk / PAP
  Foto: Umowy z Chińczykami wesprą budowę dróg w Polsce

  Wsparcie finansowe dla infrastruktury, m.in. przy budowie dróg i autostrad, linii kolejowych, lotnisk, w tym Centralnego Portu Lotniczego w Polsce, czy sprzedaż do ChRL katod miedzianych, mleka MLEKPOL-u i napojów „Kubuś” dla dzieci mają m.in. przynieść zawarte z Chinami umowy gospodarcze.
  Ponad 20 umów, głównie w formie memorandów o porozumieniu, podpisano podczas niedawnej wizyty w Warszawie przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jingpinga. Większość z nich ma charakter deklaratywny lub ramowy, nie nakłada więc na strony obowiązku realizacji kontraktu, a jedynie wyraża wolę przyszłej współpracy.

  Poczta Polska zawarła porozumienie o strategicznej współpracy z chińską firmą ku… ZOBACZ WIĘCEJ »
  – To są wszystko deklaracje woli, które są oczywiście pozytywnym sygnałem i bardzo dobrze, że się pojawiły, ale nie ma tutaj żadnego przełomu, ani jednej wielkiej umowy – ocenił w rozmowie ekspert Instytutu Jagiellońskiego Wojciech Jakóbik.
  Porozumienie
  Porozumienia biznesowe podpisały m.in. firmy P4 i Huawei w zakresie telefonii komórkowej oraz Polfarmex i Wuhan Tongyuan Pharmaceutical Industry Co. Ltd. – dotyczące leków.
  Zawarte między Ministerstwem Rozwoju a Eksportowo-Importowym Bankiem Chin (EXIM Bank of China, Zhongguo Jinchukou Yinhang) memorandum o porozumieniu w sprawie współpracy w obszarze infrastruktury przewiduje możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego EXIM Banku. Dotyczy finansowania projektów infrastrukturalnych w Polsce, takich jak drogi krajowe, drogi ekspresowe, autostrady, kolej, lotniska, w tym projektu Centralnego Portu Lotniczego, oraz transportu morskiego.
  Memorandum w imieniu Polski podpisał wiceminister rozwoju Radosław Domagalski, a ze strony chińskiej – szefowa EXIM Banku, Hu Xiaolian.
  Jabłka, Jedwabny Szlak i miliardy dla inwestorów. Pięć rzeczy,
  Oto niektóre z gospodarczych efektów polsko-chińskich porozumień, które przynios… ZOBACZ WIĘCEJ »
  EXIM Bank to jeden z trzech instytucjonalnych banków Chin. Głównym obszarem jego działania jest promocja chińskich produktów i usług za granicą, a także realizacja polityki państwowej w przemyśle, handlu zagranicznym, gospodarce i finansach. Finansuje też dużą część chińskich inwestycji zagranicznych.
  Kto zyska?
  Wsparciu projektów inwestycyjnych polskich i chińskich firm w sektorach odnawialnych źródeł energii, energetycznym, elektromechanicznym, spożywczym, telekomunikacyjnym, artykułów rolniczych i wysokich technologii ma służyć porozumienie ramowe o współpracy zawarte między Bankiem Gospodarstwa Krajowego a Chińskim Bankiem Rozwoju (China Development Bank, Guojia Kaifa Yinhang).
  Podpisali je prezes BGK Mirosław Panek oraz prezes CDB Zheng Zhije.
  Chiński Bank Rozwoju to instytucja finansowa, nadzorowana bezposrednio przez Radę Państwową. Odpowiada za gromadzenie funduszy na wielkie projekty infrastrukturalne; bank uczestniczył m.in. w budowie uważanej za najdroższy projekt świata Zapory Trzech Przełomów, wycenianej na 37 mld dolarów, oraz obsługującego rocznie ok. 60 mln pasażerów portu lotniczego Pudong w Szanghaju.
  Sprzedaż katod miedzianych przewiduje umowa ramowa w zakresie dostaw, zawarta między KGHM S.A. a chińskim przedsiębiorstwem zajmującym się handlem surowcami mineralnymi China Minmetals Corp.
  Podpisali je szef KGHM Krzysztof Skóra oraz prezes chińskiej korporacji He Wenbo.
  Strategiczne kontrakty
  „China Railway Express” dotarł do Warszawy. To przełomowe połączenie

  Pociąg towarowy z Chin do Polski – po raz pierwszy opatrzony logo „China Ra… ZOBACZ WIĘCEJ »
  Współpracę strategiczną w realizacji projektów w obszarze infrastruktury sieciowej do roku 2025, prace nad rozwojem sieci 4.5G i w przyszłości sieci 5G w celu zapewnienia lepszej jakości usług szerokopasmowego internetu dla abonentów sieci Play, w tym budowę sieci bezprzewodowej, sieci transmisyjnej, sieci IP oraz wsparcie operatora Play w zakresie rowiązań informatycznych, jak również dostawę urządzeń mobilnych zakłada umowa między P4 sp. z o.o. a Huawei Technologies.
  Podpisali ją szef P4 Jorgen Bang-Jensen oraz wiceprezes Huawei Jim Lu.
  Huawei to producent urządzeń telekomunikacyjnych, w tym smartfonów, telefonów i modemów. Swą siedzibę ma Shenzhen, w południowo-wschodnich Chinach.
  Ta firma telekomunikacyjna zawarła też umowę z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM). Porozumienie dotyczy utworzenia centrum innowacji, współpracy w zakresie badań i rozwoju oraz promowania rozwiązań informatycznych dotyczących przetwarzania danych, rozwiązań chmurowych, modelowania i analityki danych oraz wielkoskalowych obliczeń komputerowych.
  Szansa dla naszych produktów
  Huawei ma wspierać ICM UW w opracowywaniu efektywnych metod analizy danych i ich interpretacji w obszarach medycyny, opieki zdrowotnej, transportu, geologii, bezpieczeństwa publicznego, energetyki, nauk społecznych itp.
  Szydło o współpracy gospodarczej z Chinami: „to nasza wielka ambicja”

  Polska ma wiele projektów gospodarczych i inwestycyjnych, które chcielibyśmy rea… ZOBACZ WIĘCEJ »
  Udzielenie licencji na samolot EM 11 ORKA na rynku Chin kontynentalnych, a także pomoc w uzyskaniu chińskiego certyfikatu i uruchomienia produkcji w Chinach zakłada memorandum o porozumieniu w sprawie projektu lotniczego, zawarte między Zakładami Lotniczymi Margański & Mysłowski S.A. a Jiangsu Lantian Aerospace Industrial Park.
  Eksport 800 ton polskiego mleka przez okres jednego roku przewiduje z kolei umowa intencji zakupu, podpisana przez MLEKPOL i Chintex Corporation – przedsiębiorstwo branży tekstylnej i surowców spożywczych z siedzibą w Pekinie.
  Dystrybucja i promocja preparatu wziewnego produkowanego w Polsce przez firmę Polfarmex to przedmiot umowy handlowej w zakresie sprzedaży i dystrybucji produktów farmaceutycznych, podpisanej przez Polfarmex i Wuhan Tongyuan Pharmaceutical Industry Co. Ltd. Zawarli ją prezesi przedsiębiorstw z Polski i Chin – Mieczysław Wośko i Huang Yi.
  Wuhan to jeden z największych środkowochińskich ośrodków gospodarczych, położonych nad Jangcy. W 2015 roku liczbę mieszkańców miasta szacowano na ponad 10 mln.
  Pogłębieniu współpracy w zakresie dystrybucji i sprzedaży produktów żywnościowych dla dzieci pod marką „Kubuś” w Chinach oraz sprzedaży 100 mln litrów napojów rocznie przez 3 lata ma służyć memorandum o porozumieniu w sprawie partnerstwa strategicznego między Grupą MASPEX oraz Beingmate Baby & Child Food Co. Ltd. Podpisali je prezes MASPEX-u Krzysztof Pawiński i wiceszefowa Beingmate Yu Jiangxin.

  Polubienie

 5. miziaforum said

  I PRZYPOMNIENIE ARTA…
  Wywiad z wykładowcą w partyjnej szkole Komunistycznej Partii Chin.

  Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 4, 2013

  5 Votes

  L. jest wykładowcą nauk politycznych w partyjnej szkole Komunistycznej Partii Chin. Sympatyczny sześćdziesięciolatek nie ma w sobie nic z tępego, podręcznikowego politruka, wmawiającego ogółowi, że Karol Marks objawił światu prawdę ostateczną. Poznaliśmy się w okolicznościach nietypowych – o tyle nietypowych, że L. wyciągał mnie i dwójkę moich azjatyckich przyjaciół z komisariatu policji w stanowiącym zamkniętą enklawę mieście T. Wjazd do tego typu terytoriów na terenie Chińskiej Republiki Ludowej wymaga specjalnego zezwolenia, którego z racji na niewiedzę nie posiadaliśmy. Ten stary przyjaciel Sunnego z uśmiechem przyglądał się jak miejscowi gliniarze nie za bardzo wiedzieli co z nami zrobić.
  – A teraz pojedziemy z policjantami na drugi komisariat, Paul jest pierwszym obcokrajowcem w mieście T. i każdy chce go zobaczyć.
  – Pierwszym? – zapytałem z niedowierzaniem.
  – Tak mówi komendant, biali tu nie przyjeżdżają bo miasto leży na uboczu i jest turystycznie nieciekawe.

  Faktycznie T. nie imponuje ani położeniem ani też architekturą, jedynym interesującym obrazkiem są wszechobecne na ulicach uzbrojone oddziały wojska i policji. Wszyscy napotkani mundurowi, włącznie z tymi, którzy byli łaskawi nas zatrzymać są mili i uśmiechnięci, a piękna policjantka z lokalnego komisariatu znakomicie wie jak kokietować zatrzymanego obcokrajowca.

  Po godzinnej przygodzie z „bijącym sercem systemu” trafiliśmy do lokalnej restauracji. L. zamówił jedzenie i wyposażył nas w zgrzewkę piwa.
  A więc wykładasz w partyjnej szkole L.? Czy mogę przeprowadzić z Tobą wywiad?

  – Z przyjemnością – odparł politruk i dolał wszystkim piwa.

  Co sądzisz o zmianach w Europie Środkowej po 1989 roku, o odejściu od komunizmu?

  – Jesteśmy przyjacielsko nastawieni do wszystkich krajów dawnego bloku wschodniego, jeśli ludzie wybrali zmianę widocznie Polska jej potrzebowała.

  A co z komunizmem?

  – Z wielką sympatią patrzymy na europejskich komunistów – odparł L. i położył na mojej miseczce kilka kawałków gotowanej ryby.

  Teraz mamy w Europie kryzys gospodarczy – czy nie sądzisz, że przenoszenie przez korporacje fabryk do Chin i wykupywanie przez Chińczyków europejskich firm stanowi dla nas zagrożenie? Ludzie nie mają gdzie pracować…

  Na twarzy chińskiego politologa pojawił się pobłażliwy uśmiech.

  – Nie sądzę . Taka jest gospodarka. Kryzys nie dotyka jedynie Europy, w Azji też jest kryzys. Gospodarka to sinusoida – raz jest dobrze, raz jest źle. W latach dziewięćdziesiątych mieliśmy w Azji załamanie, później przyszły lata rozwoju. Tu nie ma co panikować, to jest naturalne. Europa i Ameryka muszą zrozumieć, że Chiny są normalnym graczem na arenie międzynarodowej. Nasze firmy, tak jak firmy z każdego innego kraju, mogą handlować akcjami.

  Mówisz jak kapitalista L. – powiedziałem z uśmiechem. – Jaką drogę Twoim zdaniem powinna wybrać teraz Europa, więcej interwencjonizmu czy wolnego rynku – komunizm czy kapitalizm?

  – Z gospodarką jest tak, że i komunizm i kapitalizm mają swoje dobre strony, muszą się uzupełniać. Od tego jest państwo aby decydować czy w danym momencie gospodarka potrzebuje więcej komunizmu, czy kapitalizmu. Tu nie powinno być mowy o wojnie, musi panować harmonia. Kraje, które tego nie zrozumieją są skazane na porażkę we współczesnym świecie.

  Czyli wszystko zależy od sytuacji?

  – Dokładnie, jeżeli ludzie nie mają pracy i pieniędzy potrzebna jest interwencja państwa, aby ograniczyć pomoc gdy już będzie dobrze. Te dwa systemy muszą się uzupełniać.

  Czy uczycie w szkołach marksizmu i czy młodzi rozumieją nauki Karola Marksa?

  – Owszem, uczymy – odparł L. nalewając kolejną szklankę piwa – … ale nie każemy czytać młodzieży opasłych tomów trudnej literatury, młodzież uczy się o Marksie z łatwiej napisanych podręczników innych autorów.

  A jaka stoi przyszłość przed Koreą Północną, też podobno jest krajem komunistycznym?

  – Korea Północna jest socjalistyczna, komunizm to stan idealny, droga do niego wiedzie przez socjalizm. Korei Północnej bardzo daleko jest do ideału, musi się otworzyć na świat, na innowacje i jestem przekonany, że w przyszłości to zrobi. Inna droga nie istnieje.

  Nie chcąc dłużej zamęczać naszego gospodarza oraz przyjaciół tłumaczących pytania na chiński i odpowiedzi na angielski zabrałem się za jedzenie.

  – Jak Ci się podoba w Chinach ? – tym razem to L. zadał pytanie.

  Bardzo – odpowiedziałem zupełnie szczerze – wiele się można tutaj nauczyć.

  Polubienie

 6. iva said

  Ku pamięci – Chiny przynajmniej dwa razy obronili Polskę. Pierwszy raz w październiku 1956 r. wyrazili zdanie odrębne przed interwencją ZSRR, a drugi przed EURO 2012 r. emitując klip ujawniający „plany” wobec Polski i Ukrainy – https://www.youtube.com/watch?v=CQhitdYuzmQ

  Polubienie

 7. heniu said

  mizia 100% racji w 1939 anglia nas zostawila w 1945 usa nas sprzedalo powinnismy postawic wszystko na jedna karte pojsc na uklad z chinami gospodarczy i militarny wtedy jestesmy z dnia na dzien mocarstwem ktorego ani rosja ani niemcy nikt nie ruszy pozdrawiam milego dnia

  Polubienie

 8. Anna said

  Szykują nam pasztet, europejskie superpaństwo wymyślone przez Berlin i Paryż.
  „Kraje członkowskie nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego.”
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1636331,TVP-Info-europejskie-superpanstwo-zamiast-Unii-Europejskiej

  Polubienie

 9. […] heniu o POLAKU MASZ WYBÓR CHINY ROZWÓJ… […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: