Miziaforum's Blog

USA niczym nie różni się od Rosji. czyli stary i nowy Alfons Polski…

Posted by miziaforum w dniu Czerwiec 24, 2016


Już polska to tradycja a nawet cecha narodowa , MIEĆ ALFONSA SWEGO !!, ostatnio alfonsem owym była Rosja radziecka , jak wszyscy wiemy tamten burdel skapitulował po 45 latach , ale jak wspomniałem Polakom potrzeba posiadania swego alfonsa weszła w krew i w dniu kiedy otrzymała „wolność” 1989 r uznała że należało by aby kuratelę nad Polską stanowiło wielu alfonsów , i tak też się stało zespół międzynarodowy za zgodą Polaków a przynajmniej elit roztoczył szeroko rozumianą „opiekę” opiekę takiego rodzaju jaką może roztoczyć alfons nad kurwą

Po 27 latach intensywnej opieki międzynarodowego teamu  alfonsów , Polska stanęła znów przed dylematem ,międzynarodowy team alfonsów porzucił Polskę zajmując się problemami typu bliższa koszula ciału , i tak w roku pańskim 2016 Polska została osierocona , ale jak wyżej wspomniałem , 73 lata kurateli alfonsów nad narodem zrobiło swoje …. i ni jak dziś wybrańcy narodu Polskiego nie wyobrażają sobie funkcjonowania i istnienia bez posiadania alfonsa , nie długo to trwało i wybór kolejnego alfonsa dla Polski na być może kolejne lat 70 padł na USA ….

Zatem skoro alfonsa wyznaczono , poproszono o przyjęcie obowiązków i alfons nie odmówił to uznałem że warto by było wykazać podobieństwa jakie zachodzą w stosunku do starego alfonsa Polski oraz nowego , a nawet wykazać iż nie taki nowy alfons straszny , bo bardzo podobny w stosunku do wykonywania przyszłych obowiązków które stary alfons realizował w imieniu Polski i Polaków w latach 1945 – 1989 , ba nawet są dziedziny w których obaj alfonsi już współpracowali a wspólnym mianownikiem była Polska ….

i tu słów kilka :

 

Nie można marzyć o silnej, bogatej Polsce z zachodnimi wynagrodzeniami, kiedy ciągle okłamują naród. Sedno zrozumienia finansowego kolonializmu Polski jest zaakceptowanie prawdy geopolitycznej i ekonomicznej.

Tak, wcześniej ZSRR, teraz Rosja okupowała Polskę, zamieszana jest w zbrodnie przeciwko naszemu narodowi. Należy o tym mówić.

Jednak większość prawicy dziennikarskiej okłamuje Polaków. Przedtem, czerwoną propagandę skutecznie siali lewicowcy, dzisiaj to samo robią prawicowcy.

Jak można w kółko Macieju mówić o jednej stronie geopolitycznej, o jednych zbrodniach, o jednym mocarstwie?

Musimy wbić sobie wszyscy do głowy: USA niczym nie różni się od Rosji. Wszystko co działo się po 1945 roku akceptował amerykański gigant. Mało tego, nie tylko akceptował, ale również podejmował decyzje: już w 1943 roku w Teheranie Amerykanie zdecydowali o oddaniu Polski w ręce mordercy Stalina.

Po 1989 roku, wszystkie decyzje podejmowali Amerykanie.

Przyznaje to człowiek, który działał na zlecenie Waszyngtonu – Jeffrey Sachs:

„Według niego, wbrew temu co mówią polscy ekonomiści, z prof. Witoldem Kieżunem na czele, nie było alternatywy dla terapii szokowej.

>> Nie było cudownego rozwiązania << —utrzymuje Sachs. Według niego to Balcerowicz zrealizował jego pomysły i dobrze wiedział co robi.

>>  Zwłaszcza latem 1989 r. wiele z moich pomysłów zostało wprowadzonych w życie, choćby szybkie przywrócenie wymienialności złotego, starania o pomoc zagraniczną, liberalizacja handlu zagranicznego. Ale co do szczegółów decyzje należały do niego << (Balcerowicza – red.) — dodał. Sachs wyznaje również, że nie podobało mu się to, że pomoc waszyngtońskich instytucji była tak mała”.

Jednak najważniejsze jest to, co powiedział w poniższym zdaniu.

Kiedy oskarżali Sachsa o negatywne skutki terapii szokowej, odpowiedział:

„Taka była wola waszyngtońskich instytucji”.

Proszę zwrócić uwagę na ważny fakt. Nie obwinił za terapie szokową, czyli kolonizacje Polski rząd USA, czy tamtejszych decydentów, tylko „waszyngtońskie instytucje”.

W dalszej części udzielonego wywiadu, Sachs wychwala przemiany w Polsce po 1989 roku. Jednak my znamy prawdę opisaną choćby przez posła Wojciecha Błasiaka czy Witolda Kieżuna.

Proszę przypomnieć sobie, o jakim sukcesie mówi Sachs:

„Uwalnianie cen rozpoczął już wcześniej w sposób szokowy komunistyczny rząd Rakowskiego. Z dniem 1 sierpnia uwolniono bowiem ceny żywności. Był to główny powód gwałtownego wzrostu wysokiej inflacji, który w 1989 roku wyniósł 251%, a w odniesieniu do cen towarów i usług konsumpcyjnych aż 351%. Natomiast styczniowe uwolnienie prawie wszystkich cen spowodowało natychmiastowy wybuch hiperinflacji. Ceny produktów i usług wzrosły w 1990 roku o 586% (w roku 1991 o 70%, a w roku 1992 o 43%), a ceny produktów i usług konsumpcyjnych aż o 686% (w roku 1991 o 170%, a w 1992 o 143%)”. – pisze w „Jak finansjera wprowadziła plan Balcerowicza?

Bandyckie uwolnienie cen spowodowało wzrost towarów i usług o ponad pół tysiąca procent! Do tego doszedł zakaz podwyżek wynagrodzeń.

Co oznacza wzrost cen o ponad 500% bez podwyżek wynagrodzeń?

Biedę, brak pieniędzy, szok społeczeństwa. W końcu miało być lepiej, niż w komunizmie. Polskę zalały zagraniczne towary, jednak tak podniesiono ceny, że mało kto mógł sobie na nie pozwolić.

Jednak było wyjście z sytuacji…

Kredyty – prezent od międzynarodowego bankiera.

Od 15 lipca 1989 roku do grudnia 1990 roku oprocentowanie kredytów wzrosło o 2200%. Uruchomiło to kulę śnieżną zadłużenia i zacisnęło pętlę zadłużeniową na szyi przedsiębiorstw państwowych. Rozpoczęło się celowe i zamierzone bankrutowanie polskich firm.

Po co nam ta wiedza o zniszczeniu polskiej gospodarki przez amerykańskie mocarstwo? 

Należy ośmieszać wszystkich prawicowych dziennikarzy, którzy otwierają szeroko drzwi przed Amerykanami. Kompletnie nie wyjaśniając przy tym zdrad USA na narodzie polskim.

Komentarzy 16 to “USA niczym nie różni się od Rosji. czyli stary i nowy Alfons Polski…”

 1. miziaforum said

  należało by dodać iż stary alfons niejako roztoczył poieke swą nad Polska bez większosciowego przyzwolenia z niedużym wkładem sił w jego zachwalanie wizerunku przed Polakami , dziś jednak w stręczenie nowej kandydatury alfonsa włączyło sie wielu rajfurów dysponujących tak zwanymi TV internetowymi , z bardziej znanych są to Paweł Chojecki i Marian Kowalski z Lublina , no cóż za jakiś czas ich działania marketingowe i reklamowe czynione przez nich w imieniu nowego alfonsa dla Polski ocenimy sami ……

  Polubienie

 2. heniu said

  dokladnie ze usa to alfons rosjanie wywozili na syberie amerykanie wiz nie daja traktuja nas bardzo nie elegancko

  Polubienie

  • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

   Kogo oni traktuja elegancko?.Patrza wylacznie na siebie i trzesa calym swiatem, wykorzystujac idiotow i jakos im leci.Boja sie arabskich ksiazat ( juz sie z nimi rozprawiaja), ruskich i chinoli zwanych czajnikami.Oby ta bojazn nie przerodzila sie w swiatowa zawieruche.Kasy brakuje, dlugi rosna, to trza cos wymodzic..zeby nie byc wykupionym przez zoltych , bezowych..

   Polubienie

 3. marek said

  dla zainteresowanych
  https://translate.google.at/translate?hl=pl&sl=de&u=https://unternehmensteilbrd.wordpress.com/2014/01/29/die-parallel-zivilisation-ist-wirklichkeit/&prev=search

  Polubienie

 4. miziaforum said

  wpadłem na chwilkę zobaczyć czy jest pożadek na blogu 🙂

  spadam bo jestem chwilowo zajęty 😉

  Polubienie

 5. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03114-Tusk-Juncker-Schulz-czyli-triumwirat-nieudacznikow.htm

  Polubienie

 6. Elsa said

  http://prawy.pl/33091-polska-armia-bedzie-szkolila-neobanderowskich-zolnierzy-z-ukrainy/

  Polubienie

 7. heniu said

  Przemyśl: Polacy zablokowali marsz Ukraińców. Szarpanina i porwanie barw UPA

  http://pikio.pl/przemysl-polacy-zablokowali-marsz-ukraincow-doszlo-do-bijatyki/

  kurcze zaczynaja sie prowokacje

  Polubienie

 8. heniu said

  Skąd sympatia Russella Crowe do Polski?
  zobaczcie ludzie jak nas musza nie lubiec w europie skoro tylko jeden czlowiek wyraza sie pozytywnie o polsce ? a powinno ? mysle ze z kilka tysiecy ?

  http://pikio.pl/skad-sympatia-russella-crowe-do-polski-znamy-odpowiedz/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: