Miziaforum's Blog

USA niczym nie różni się od Rosji. czyli stary i nowy Alfons Polski…

Posted by miziaforum w dniu Czerwiec 24, 2016


Już polska to tradycja a nawet cecha narodowa , MIEĆ ALFONSA SWEGO !!, ostatnio alfonsem owym była Rosja radziecka , jak wszyscy wiemy tamten burdel skapitulował po 45 latach , ale jak wspomniałem Polakom potrzeba posiadania swego alfonsa weszła w krew i w dniu kiedy otrzymała „wolność” 1989 r uznała że należało by aby kuratelę nad Polską stanowiło wielu alfonsów , i tak też się stało zespół międzynarodowy za zgodą Polaków a przynajmniej elit roztoczył szeroko rozumianą „opiekę” opiekę takiego rodzaju jaką może roztoczyć alfons nad kurwą

Po 27 latach intensywnej opieki międzynarodowego teamu  alfonsów , Polska stanęła znów przed dylematem ,międzynarodowy team alfonsów porzucił Polskę zajmując się problemami typu bliższa koszula ciału , i tak w roku pańskim 2016 Polska została osierocona , ale jak wyżej wspomniałem , 73 lata kurateli alfonsów nad narodem zrobiło swoje …. i ni jak dziś wybrańcy narodu Polskiego nie wyobrażają sobie funkcjonowania i istnienia bez posiadania alfonsa , nie długo to trwało i wybór kolejnego alfonsa dla Polski na być może kolejne lat 70 padł na USA ….

Zatem skoro alfonsa wyznaczono , poproszono o przyjęcie obowiązków i alfons nie odmówił to uznałem że warto by było wykazać podobieństwa jakie zachodzą w stosunku do starego alfonsa Polski oraz nowego , a nawet wykazać iż nie taki nowy alfons straszny , bo bardzo podobny w stosunku do wykonywania przyszłych obowiązków które stary alfons realizował w imieniu Polski i Polaków w latach 1945 – 1989 , ba nawet są dziedziny w których obaj alfonsi już współpracowali a wspólnym mianownikiem była Polska ….

i tu słów kilka :

 

Nie można marzyć o silnej, bogatej Polsce z zachodnimi wynagrodzeniami, kiedy ciągle okłamują naród. Sedno zrozumienia finansowego kolonializmu Polski jest zaakceptowanie prawdy geopolitycznej i ekonomicznej.

Tak, wcześniej ZSRR, teraz Rosja okupowała Polskę, zamieszana jest w zbrodnie przeciwko naszemu narodowi. Należy o tym mówić.

Jednak większość prawicy dziennikarskiej okłamuje Polaków. Przedtem, czerwoną propagandę skutecznie siali lewicowcy, dzisiaj to samo robią prawicowcy.

Jak można w kółko Macieju mówić o jednej stronie geopolitycznej, o jednych zbrodniach, o jednym mocarstwie?

Musimy wbić sobie wszyscy do głowy: USA niczym nie różni się od Rosji. Wszystko co działo się po 1945 roku akceptował amerykański gigant. Mało tego, nie tylko akceptował, ale również podejmował decyzje: już w 1943 roku w Teheranie Amerykanie zdecydowali o oddaniu Polski w ręce mordercy Stalina.

Po 1989 roku, wszystkie decyzje podejmowali Amerykanie.

Przyznaje to człowiek, który działał na zlecenie Waszyngtonu – Jeffrey Sachs:

„Według niego, wbrew temu co mówią polscy ekonomiści, z prof. Witoldem Kieżunem na czele, nie było alternatywy dla terapii szokowej.

>> Nie było cudownego rozwiązania << —utrzymuje Sachs. Według niego to Balcerowicz zrealizował jego pomysły i dobrze wiedział co robi.

>>  Zwłaszcza latem 1989 r. wiele z moich pomysłów zostało wprowadzonych w życie, choćby szybkie przywrócenie wymienialności złotego, starania o pomoc zagraniczną, liberalizacja handlu zagranicznego. Ale co do szczegółów decyzje należały do niego << (Balcerowicza – red.) — dodał. Sachs wyznaje również, że nie podobało mu się to, że pomoc waszyngtońskich instytucji była tak mała”.

Jednak najważniejsze jest to, co powiedział w poniższym zdaniu.

Kiedy oskarżali Sachsa o negatywne skutki terapii szokowej, odpowiedział:

„Taka była wola waszyngtońskich instytucji”.

Proszę zwrócić uwagę na ważny fakt. Nie obwinił za terapie szokową, czyli kolonizacje Polski rząd USA, czy tamtejszych decydentów, tylko „waszyngtońskie instytucje”.

W dalszej części udzielonego wywiadu, Sachs wychwala przemiany w Polsce po 1989 roku. Jednak my znamy prawdę opisaną choćby przez posła Wojciecha Błasiaka czy Witolda Kieżuna.

Proszę przypomnieć sobie, o jakim sukcesie mówi Sachs:

„Uwalnianie cen rozpoczął już wcześniej w sposób szokowy komunistyczny rząd Rakowskiego. Z dniem 1 sierpnia uwolniono bowiem ceny żywności. Był to główny powód gwałtownego wzrostu wysokiej inflacji, który w 1989 roku wyniósł 251%, a w odniesieniu do cen towarów i usług konsumpcyjnych aż 351%. Natomiast styczniowe uwolnienie prawie wszystkich cen spowodowało natychmiastowy wybuch hiperinflacji. Ceny produktów i usług wzrosły w 1990 roku o 586% (w roku 1991 o 70%, a w roku 1992 o 43%), a ceny produktów i usług konsumpcyjnych aż o 686% (w roku 1991 o 170%, a w 1992 o 143%)”. – pisze w „Jak finansjera wprowadziła plan Balcerowicza?

Bandyckie uwolnienie cen spowodowało wzrost towarów i usług o ponad pół tysiąca procent! Do tego doszedł zakaz podwyżek wynagrodzeń.

Co oznacza wzrost cen o ponad 500% bez podwyżek wynagrodzeń?

Biedę, brak pieniędzy, szok społeczeństwa. W końcu miało być lepiej, niż w komunizmie. Polskę zalały zagraniczne towary, jednak tak podniesiono ceny, że mało kto mógł sobie na nie pozwolić.

Jednak było wyjście z sytuacji…

Kredyty – prezent od międzynarodowego bankiera.

Od 15 lipca 1989 roku do grudnia 1990 roku oprocentowanie kredytów wzrosło o 2200%. Uruchomiło to kulę śnieżną zadłużenia i zacisnęło pętlę zadłużeniową na szyi przedsiębiorstw państwowych. Rozpoczęło się celowe i zamierzone bankrutowanie polskich firm.

Po co nam ta wiedza o zniszczeniu polskiej gospodarki przez amerykańskie mocarstwo? 

Należy ośmieszać wszystkich prawicowych dziennikarzy, którzy otwierają szeroko drzwi przed Amerykanami. Kompletnie nie wyjaśniając przy tym zdrad USA na narodzie polskim.

Odpowiedzi: 16 to “USA niczym nie różni się od Rosji. czyli stary i nowy Alfons Polski…”

 1. miziaforum said

  należało by dodać iż stary alfons niejako roztoczył poieke swą nad Polska bez większosciowego przyzwolenia z niedużym wkładem sił w jego zachwalanie wizerunku przed Polakami , dziś jednak w stręczenie nowej kandydatury alfonsa włączyło sie wielu rajfurów dysponujących tak zwanymi TV internetowymi , z bardziej znanych są to Paweł Chojecki i Marian Kowalski z Lublina , no cóż za jakiś czas ich działania marketingowe i reklamowe czynione przez nich w imieniu nowego alfonsa dla Polski ocenimy sami ……

 2. heniu said

  dokladnie ze usa to alfons rosjanie wywozili na syberie amerykanie wiz nie daja traktuja nas bardzo nie elegancko

  • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

   Kogo oni traktuja elegancko?.Patrza wylacznie na siebie i trzesa calym swiatem, wykorzystujac idiotow i jakos im leci.Boja sie arabskich ksiazat ( juz sie z nimi rozprawiaja), ruskich i chinoli zwanych czajnikami.Oby ta bojazn nie przerodzila sie w swiatowa zawieruche.Kasy brakuje, dlugi rosna, to trza cos wymodzic..zeby nie byc wykupionym przez zoltych , bezowych..

 3. marek said

  dla zainteresowanych
  https://translate.google.at/translate?hl=pl&sl=de&u=https://unternehmensteilbrd.wordpress.com/2014/01/29/die-parallel-zivilisation-ist-wirklichkeit/&prev=search

 4. miziaforum said

  wpadłem na chwilkę zobaczyć czy jest pożadek na blogu 🙂

  spadam bo jestem chwilowo zajęty 😉

 5. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03114-Tusk-Juncker-Schulz-czyli-triumwirat-nieudacznikow.htm

 6. Elsa said

  http://prawy.pl/33091-polska-armia-bedzie-szkolila-neobanderowskich-zolnierzy-z-ukrainy/

 7. heniu said

  Przemyśl: Polacy zablokowali marsz Ukraińców. Szarpanina i porwanie barw UPA

  http://pikio.pl/przemysl-polacy-zablokowali-marsz-ukraincow-doszlo-do-bijatyki/

  kurcze zaczynaja sie prowokacje

 8. heniu said

  Skąd sympatia Russella Crowe do Polski?
  zobaczcie ludzie jak nas musza nie lubiec w europie skoro tylko jeden czlowiek wyraza sie pozytywnie o polsce ? a powinno ? mysle ze z kilka tysiecy ?

  http://pikio.pl/skad-sympatia-russella-crowe-do-polski-znamy-odpowiedz/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: