Miziaforum's Blog

Europejski Bank Centralny , rozpoczyna druk miliardów Euro , aby spłacić długi niemieckich włoskich i francuskich firm prywatnych ! , nie to nie żart !

Posted by miziaforum w dniu Czerwiec 11, 2016


Chciałoby się powiedzieć – to się nie dzieje naprawdę. A jednak… Europejski Bank Centralny (EBC) pod wodzą Mario Draghi’ego wpadł na szalony pomysł. Właśnie ogłoszono, że będzie on masowo drukował euro (mówi się, że ma to być kwota między 3 a 5 miliardami miesięcznie) tylko po to, aby skupować za ich pomocą obligacje (długi) prywatnych firm!

Zgodnie z doniesieniami agencji Bloomberg – na wsparcie EBC mogą liczyć Siemens AG i RWE AG (Niemcy), Assicurazioni Generali SpA i Telecom Italia SpA (Włochy), Renault SA i Engie SA (Francja) oraz Telefonica SA (Hiszpania).

Nie wiem czy specjaliści podzielą moją opinię – jeśli opisywana powyżej interwencja EBC wejdzie w życie, to będzie ona jawnym zaprzeczeniem podstawowych zasad wolnego rynku. Jak bowiem takie wsparcie dla wybranych firm z Niemiec, Francji czy Włoch będzie się miało do braku wsparcia EBC dla np. firm z Polski, Czech czy Węgier? Czy przypadkiem ten wielomiliardowy zastrzyk gotówki dla największych firm i korporacji z Euro-zony nie zachwieje konkurencją w UE? Co na to Komisja Europejska? 

Źródło: Draghi Fires Starting Gun on Corporate Bond Purchases in Europe

mój komentarz do tego Obywatele polscy zadłużeni na wiele lat !!!

bierzcie przykład z najlepszych , kup dobrą kopiarkę lub drukarkę i wydrukuj tyle ile potrzebujesz EURO , ZŁOTÓWEK LUB FRANKÓW

WPŁAĆ TEN WYDRUK DO PIERDOLONEGO BANKU I UWOLNIJ SIĘ OD KŁOPOTÓW !!

no tak skoro oni mogą to dlaczego nie wy ????????

Komentarze 2 to “Europejski Bank Centralny , rozpoczyna druk miliardów Euro , aby spłacić długi niemieckich włoskich i francuskich firm prywatnych ! , nie to nie żart !”

  1. miziaforum said

    🙂 nie dawno chciałem na serio zmienić profil bloga na satyryczny ……. i co sam się zmienił na satyryczny patrz ten i 1 wstecz art . tyczy sie spraw poważnych i prawdziwych a jaja jak ……… co się będę na satyryka kreował ładuje kopiuj wklej i jest na serio strasznie śmiesznie

    RAZ STRASZNIE RAZ ŚMIESZNIE ALBO STRASZNIE-ŚMIESZNIE

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: