Miziaforum's Blog

Jak wielka i rozległa jest islamska pajęczyna w Europie ! od odpowiedzi na to pytanie zależy też los Polaków !

Posted by miziaforum w dniu Maj 22, 2016


W latach 1970. i 1980. Europę terroryzowała wojna wypowiedziana przez zbrojne grupy komunistyczne, takie jak niemiecka Baader Meinhof lub włoskie Czerwone Brygady. Terroryści wydawali się zdecydowani obalić demokrację i kapitalizm. Obierali za cel dziennikarzy, przedstawicieli państwa, profesorów, ekonomistów i polityków, a we Włoszech w 1978 r. porwali i zamordowali byłego premiera Aldo Moro.

Wielkim pytaniem było wówczas: „Jak rozległa jest ‚szara strefa’?” – czyli ilu jest sympatyków terroryzmu w fabrykach, w związkach zawodowych i na uniwersytetach.

W zeszłym roku zbiry Państwa Islamskiego zamordowały setki Europejczyków i ludzi Zachodu. Ich najnowszy napad w Brukseli uderzył w serce Zachodu: w postmodernistyczną mekkę NATO i Unii Europejskiej.

Powinniśmy teraz odpowiedzieć na to samo pytanie: jak rozległa jest „szara strefa” Państwa Islamskiego w Europie?

Ostatnio próbowała na to odpowiedzieć Peggy Noonan na łamach „Wall Street Journal„:

„Mówi się, że na świecie jest 1,6 miliarda muzułmanów. … Powiedzmy, że tylko 10% z 1,6 miliarda ma żal do ‚Zachodu’ lub pragnienie wymazania niewiernych, albo nadzieję na ponowne ustanowienie kalifatu. Te 10% to 160 milionów ludzi. Powiedzmy, że z tej grupy tylko 10% ma inklinacje do dżihadu. To jest 16 milionów. Załóżmy, że z tej grupy tylko 10% naprawdę tak sądzi – rzeczywiście zostałoby dżihadystami lub dało im wsparcie. To jest 1,6 miliona”.

To jest bardzo dużo.

Według raportu ComRes zamówionego przez BBC, 27% muzułmanów brytyjskich ma sympatię dla terrorystów, którzy zaatakowali redakcję „Charlie Hebdo” w Paryżu (12 zabitych). Sondaż ICM opublikowany przez „Newsweek” ujawnił, że 16% muzułmanów francuskich popiera ISIS. Poparcie rośnie do 27% w grupie wieku 18-24. W dziesiątkach szkół francuskich uczniowie muzułmańscy zakłócali „minutę milczenia” dla upamiętnienia zamordowanych dziennikarzy z „Charlie Hebdo”.

Jak duża jest popularność ISIS w Belgii? Bardzo duża. Najdokładniejszym badaniem jest raportVoices From the Blogs, który naświetla wysoki stopień sympatii dla ISIS w Belgii. W badaniu monitorowano i analizowano ponad dwa miliony arabskich wpisów na całym świecie na Twitterze, Facebooku i blogach, dotyczących działalności ISIS na Bliskim Wschodzie.

Najbardziej entuzjastyczne komentarze o ISIS pochodziły z Kataru (47%); następny był Pakistan (35%); trzecia była Belgia, gdzie 31% tweedów po arabsku o Pańskie Islamskim było pozytywnych – więcej niż w Libii (24%), Omanie (25%), Jordanii (19%), Arabii Saudyjskiej (20%) i Iraku (20%). Te szokujące dane pokazują sukces sieci ISIS i jej duże możliwości rekrutowania zwolenników w Belgii.

W innych krajach europejskich dane wynosiły: Wielka Brytania 24%, Hiszpania 21%, Francja 20%.

W Wielkiej Brytanii co piąty muzułmanin żywi sympatie dla kalifatu. Dzisiaj więcej muzułmanów brytyjskich dołącza do ISIS niż do armii brytyjskiej.

W Holandii sondaż przeprowadzony przez Motivaction pokazuje, że 80% Turków holenderskich nie widzi „niczego złego” w ISIS.

Wśród młodych muzułmanów europejskich poparcie dla zamachowców samobójców waha się od 22% w Niemczech do 29% w Hiszpanii, 35% Wielkiej Brytanii i 42% we Francji, według sondażu Pew.

Poziom popularności ISIS w świecie arabskim ujawniło wiele badań: Clarion Project opublikował raport oparty na wielu źródłach: sondażu z marca 2015 r. przeprowadzonego przez Iracki Niezależny Instytut Badań Administracji i Społeczeństwa Obywatelskiego; sondażu z listopada 2014 r. przeprowadzonego przez Zogby Research Services; sondażu z listopada 2014 r. przeprowadzonego przez Arab Center for Research and Policy Studies; oraz sondażu z października 2014 r. przeprowadzonego przez Fikra Forum. Wynik: 42 miliony ludzi w świecie arabskim sympatyzuje z ISIS.

Po masakrze w „Charlie Hebdo” Al-Jazeera przeprowadziła sondaż, pytając: „Czy popierasz zwycięstwa ISIS?” 81% respondentów głosowało na „tak”.

Nawet jeśli wyniki tych sondaży i badań trzeba przyjmować z pewną ostrożnością, wszystkie wskazują na rozległą i tętniącą życiem „szarą strefę”, która karmi islamski dżihad w Europie i na Bliskim Wschodzie. Mówimy o milionach muzułmanów, którzy okazują sympatię, zrozumienie i powinowactwo z ideologią i celami ISIS.

Anthony Glees, angielski badacz radykalizmu politycznego, ujawnił „szarą strefę” grupy terrorystycznej Baader-Meinhof: „W 1977 r. zachodnioniemiecka policja miała indeks terrorystów zawierający nazwiska około 4,7 miliona podejrzanych i sympatyków, wielu z nich studentów uniwersytetów”.

Przywódcy terrorystyczni owych czasów pochodzili z dobrych rodzin niemieckich: Andreas Baader był synem profesora historii, Ulrike Meinhof była córką dyrektora muzeum, Gudrun Ensslin była córką pastora ewangelickiego, Horst Mahler był synem sędziego.

Państwo Islamskie dzisiaj ma znacznie rozleglejszą szarą strefę sympatyków w społecznościach muzułmańskich w Europie.

W latach1970. i 1980. Europę terroryzowały zbrojne grupy komunistyczne, takie jak niemiecka Baader Meinhof (zdjęcie czarnobiałe), które miały „szarą strefę” milionów podejrzanych sympatyków. Dzisiejsi europejscy dżihadyści, tacy jak organizator zamachów w Paryżu, Abdelhamid Abaaoud (po prawej), mają znacznie rozleglejsza „szarą strefę” sympatyków w społecznościach muzułmańskich w Europie.

Baader-Meinhof prowadzili wojnę z „schweine” (burżuazyjnymi „świniami”) i obierały za cel konkretne postaci polityczne; wolontariusze kalifatu prowadzą wojnę z wszystkimi „kuffar” (niewiernymi). Członkowie ISIS obierają za cel klientów restauracji, teatrów i stadionów w Paryżu; kawiarnię w Kopenhadze, gdzie odbywa się dyskusja o wolności słowa w islamie; zachodnich turystów w Tunezji; pasażerów stacji metra Maelbeek i lotniska w Brukseli.

Dla ISIS jest to odwieczna wojna w imię proroka. Jak wyjaśnił Graeme Wood w „What ISIS Really Wants„, ISIS „pragnie ludobójstwa … i uważa się za zwiastuna – i głównego aktora –rychłego końca świata”.

Właśnie opublikowana książka Ivana Rioufola, francuskiego dziennikarza gazety „Le Figaro”, wymownie zatytułowana The Coming Civil War [Nadchodząca wojna domowa] omawia zagrożenia, jakie stanowi „apokaliptyczna ideologia” radykalnego islamu w Europie. Ilu muzułmanów będzie w stanie zainfekować wirus ISIS w olbrzymiej „szarej strefie” Europy? Nasza przyszłość może zależeć od tej odpowiedzi.

 

A Polska i Liga Muzułmańska ???? 

Komentarzy 9 to “Jak wielka i rozległa jest islamska pajęczyna w Europie ! od odpowiedzi na to pytanie zależy też los Polaków !”

 1. julius said

  Ta islamska pajęczyna jest możliwa tylko dlatego, że swiat oplotła żydowska pajęczyna, która chce zniszczyć rasę aryjską i to ona jest największym wrogiem białej cywilizacji. Bez zniszczenia tej drugiej jesteśmy skazani na klęskę w walce z tą pierwszą. Przecież tak na prawdę wystarczyłoby regularnie co jakiś czas zatopić statek z muzułmanamii czy ostrzelać tłumy czarnuchów na granicy żeby dać im odpór. Zydoska pajęczyna nie pozwola na to

  Polubienie

 2. GłupiecBłazen said

  „szara strefa” – mogę prosić o sprecyzowanie?

  Polubienie

  • miziaforum said

   to takie pizdeczki które na codzień są apolityczni wzorowi obywatele a wieczorami przed komputerami stają sie bohaterami twardzielami i tp .. a o poranku znów wzorowi w społeczeństwie , nawet oficjalne poglądy mają zgodne z wymaganiami otoczenia … 🙂 ale jak kiedyś ich skrywane poglądy znają wsparcie silne w realu to się ujawnią … i wyrżną w pień swoich wzorowych sąsiadów z którymi od zawsze grilowali ..

   Polubienie

  • miziaforum said

   albo zwyczajnie V kolumna

   Polubienie

  • miziaforum said

   a ja myślałem że ktoś zapyta o to
   A Polska i Liga Muzułmańska ????

   Polubienie

   • GłupiecBłazen said

    A po co o to pytać? U mnie reakcja wywołana jak odruch bezwarunkowy. „I like this” – nie kurwa, nie lajkis. 😀

    Polubienie

    • miziaforum said

     przedchwilką cheniu napisał , a raczej wkleił info kto wzmocni flankę nato w Polsce ……….. niedługo się okaże , ale ja napiszę tu teraz wojska NATO .. OKOŁO 4000 TURECKICH ŻOŁNIERZY
     napisałem tu jako komentarz a nie art.. niedługo się Polacy dowiedzą o tym …. a dopiero dużo później jaki ma to cel ale wtedy będzie już za późno

     Polubienie

   • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

    Jeszcze ciekawsza odpowiedz.Z kim wspolpracuje ” liga muzulmanska” , jakie sa jej cele i gdzie ma siedzibe?.Arcy ciekawe w kontekscie obecnej wojny z terroryzmem.

    Polubienie

   • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

    A ” liga panstw arabskich”?.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: