Miziaforum's Blog

NA RESZCIE PRAWDA !! Przemyśl zmiana napisów na grobach UPA !!

Posted by miziaforum w dniu Maj 18, 2016


BRAWO ! I SZACUN WIELKI ZA PROPAGOWANIE PRAWDY ZAMIESZCZAJĄC WŁAŚCIWE TABLICE Z WŁAŚCIWYM OPISEM !!

Na Ukraińskim Cmentarzu Wojennym w Przemyślu podmieniono tablice

http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/na-ukrainskim-cmentarzu-wojennym-w-przemyslu-podmieniono-tablice/e8e7y1

 

W Przemyślu na Ukraińskim Cmentarzu Wojennym, na którym spoczywają m.in. żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii, doszło do incydentu. Na dwóch zbiorowych mogiłach UPA nieznane osoby zamontowały nowe tablice w miejsce tych z nazwiskami zmarłych. Ich treść brzmi następująco „W tym miejscu zostały pogrzebane szczątki banderowskich bandytów, bestialskich katów, oprawców niewinnych polskich kobiet i dzieci. Pamiętamy”. Obok widnieje znak Polski Walczącej. Zobacz zdjęcia.

ZDJĘCIA ZABEZPIECZONE W ARCHIWUM MIZIAFORUM . ZOBACZYMY KOGO W POLSCE BĘDĄ ONE TAK MIERZIŁY ŻE AŻ BĘDĄ DOPINAĆ SWEGO ABY PŁYTY Z OPISAMI ZDJĄĆ 

SZCZEGÓLNIE INTERESUJĄCE BĘDĄ ICH NAZWISKA I MIEJSCA ZAROBKOWANIA !!

TAK TRZYMAĆ !! I NIECH WIĘCEJ TAKICH AKCJI SIĘ POJAWIA !!!

to też mój pomysł stary nie niszczyć pomników płyt nagrobków tylko opatrywać je właściwymi opisami zgodnymi z prawdą historyczną !!

Komentarzy 59 to “NA RESZCIE PRAWDA !! Przemyśl zmiana napisów na grobach UPA !!”

 1. miziaforum said

  LINKUJCIE ROZSYŁAJCIE FILM !!!

  „W lutym br.(2011 – P.J.) Prezydent Robert Choma przedstawił „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2010 -2015”. Na 164 stronie wspomnianego dokumentu widnieje pod pozycją 23. plan inwestycyjny na kwotę 900 000 zł Adaptacja, ochrona i konserwacja obiektu – Ukraiński Cmentarz Wojskowy w Przemyślu. Dla postronnego czytelnika jest to zwykły cmentarz wojenny, dla wtajemniczonych wiadomo, iż na tym cmentarzu leżą zmarli na gruźlicę żołnierze ukraińscy z 1920 r., a przede wszystkim pochowani kilka lat temu członkowie UPA, którzy zginęli atakując ludność cywilną i Wojsko Polskie w styczniu 1946 r. w Birczy. Społeczeństwo gminy Bircza nie zgodziło się aby mordercy mieli upamiętnienie na terenie ich gminy. Teraz władze Przemyśla za pieniądze niedoszłych ofiar budują nekropolię mordercom! Druga sprawa, to co ma być wykonane aż za 900 000 zł? Odpowiedz znajdziemy w dokumencie: „Oczyszczenie z otaczających zakrzaczeń na działce nr 973,

  stworzenie zaplecza sanitarnego, doprowadzenie wody oraz energii elektrycznej”.
  Warto tu wspomnieć, iż cmentarze żołnierzy polskich, którzy zginęli za Ojczyznę są od lat nieremontowane.”

  „Na tym nie koniec! Kolejną inwestycją jest (pozycja nr 20 na str. 164) Renowacja i adaptacja zabytkowego budynku przy ul. T. Kościuszki 5 – z przeznaczeniem na cele kulturalne na kwotę 3 000 000 zł. Oczywiście chodzi o remont budynku, który niedawno otrzymał Związek Ukraińców w Polsce na własną działalność. Warto przypomnieć, iż państwo polskie przekazało obiekt znajdujący się na przemyskim Rynku warty kilka milionów złotych, a teraz jeszcze społeczeństwo Przemyśla będzie płaciło za jego remont. Sprawa Domu Polskiego we Lwowie nie istnieje!

  Inną inwestycją jest remont budynku w którym się mieści siedziba grekokatolickiego arcybiskupa w Przemyślu na kwotę 7 850 000 zł. Oczywiście nikt się nie pyta gdzie mieszka arcybiskup rzymskokatolicki we Lwowie oraz co z kościołem św. Marii Magdaleny oraz kilkudziesięcioma kościołami i obiektami, które są prawną własnością kościoła na zachodniej Ukrainie!”

  Polubienie

  • Pelagia said

   na szczęście komenty wskazują, że Polacy nie zapomnieli i nie zidiocieli
   http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/na-ukrainskim-cmentarzu-wojennym-w-przemyslu-podmieniono-tablice/e8e7y1

   Polubienie

   • miziaforum said

    zwróć uwagę na to w jaki sposób opisuje to onet

    „W Przemyślu na Ukraińskim Cmentarzu Wojennym, na którym spoczywają m.in. żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii, doszło do incydentu. Na dwóch zbiorowych mogiłach UPA nieznane osoby zamontowały nowe tablice w miejsce tych z nazwiskami zmarłych.”

    słowo INCYDENT !!!

    i NIEZNANI SPRAWCY !!!

    jak to brzmi jak jakieś przestępstwo !!

    A NIE POWINNI TEGO MONTOWAĆ ŻADNI :NIEZNANI SPRAWCY” !! TYLKO POLSKIE WŁADZE SAMORZĄDOWE !!

    PO DRUGIE JAK MOŻNA NAZYWAĆ ZAMIESZCZENIE TABLIC INCYDENTEM !!

    MUSICIE PILNOWAĆ I PROSTOWAĆ TAKIE SŁOWNICTWO !! TO SĄ SZCZEGÓŁY ALE POGARDLIWIE CECHUJĄCE FUNDATORÓW I WYKONAWCÓW !!!

    to jest to o czym pisałem brak HONORU … JEŚLI POZWALA SIĘ SS… NA CHOCIAŻ SUGEROWANIE CZEGOŚ !!

    niestosownego ……

    PS W LATACH STALINOWSKICH TEŻ PO NOCACH NA GROBACH AKOWCÓW NSZ I INNYCH POLSKICH GROBACH KOLEDZY Z ODDZIAŁÓW MONTOWALI TABLICZKI I KRZYŻE !!!

    A SZMATŁAWCE PRASOWE PISAŁY O NIE ZNANYCH SPRAWCACH I INCYDENTACH !!

    A III R.P ??????? JA SIĘ PRZYJRZĘ KTO TO USUNIE !!!

    Polubienie

  • miziaforum said

   a swoją drogą to jakieś kuriozum ze ja zamieszczając informacje i zdjęcia z własciwym opisem obiektów WIEM ZE TABLICE TE ZAWIERAJĄCE PRAWDĘ HISTORYCZNĄ ZOSTANĄ USUNIĘTE !!!

   POLACY W POLSCE NIE MOGĄ NAPISAĆ PRAWDY O TYM ŻE BYLI MORDOWANI …..

   SZOK !! POLSKA TO JEDYNY KRAJ KTÓRY UTRZYMUJE ŻE JEST WOLNY I NIE PODLEGŁY A ZABRANIA SIĘ W NIM PISAĆ PRAWDY O ZAMORDOWANYCH POLAKACH !

   p.s pozdrawiam chłopaków !!

   Polubienie

   • Pelagia said

    to teraz dokładnie zobaczysz, kto zacznie robić oficjalnie aferę o te tablice. a co do onetu – co się spodziewać po tych, kt. nam podsuwają mafie jako ałłłtorytet do naśladowania.
    Na eurowizji 2017 Polska powinna zaspiewac o Wołyniu i jasyrze tatarskim, tak dla przypomnienia tatarom krymskim, co ich przodki wyprawiali

    Polubienie

 2. miziaforum said

  AD POWYŻSZEGO TEMAT TEN ZAPEWNE BĘDZIE SZEROKO KOMENTOWANY

  ZAPAMIĘTAJCIE NAZWISKA I OSOBY PUBLICZNE KTÓRE POWIEDZĄ LUB WYPOWIEDZĄ PUBLICZNIE

  SŁOWA ŻE TO P R O W O K A C J A !!!!

  KAŻDY Z NICH PODPADA POD HASŁO ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY !!!!

  Polubienie

  • miziaforum said

   BĘDĄ TACY KTÓRZY W PROST WALNĄ TO PROWOKACJA ROSYJSKA !!!

   JAK WYŻEJ WIECIE KIM ONI BĘDĄ I CO Z NIMI NALEŻY W CZASACH NIECO PÓŹNIEJSZYCH ZROBIĆ

   Polubienie

   • zagrypiona said

    Jak dla mnie to każdy który straszy Putinem i wszystkich: tuska, komorskiego, kod, po, pis, kosciol w Polsce, isis podpina pod ruska agenture, powinien zadyndac na latarni, albo kula w łeb i do dołka. Bo na leczenie psychiatryczne juz za późno. Testy już zostały zresztą zrobione i bez tego kto powie ze prowokacja czy nie, wiadomo kto powinien zostac zutylizowany.

    Polubienie

   • krab said

    Szef OUN melnykowskiego żąda przeprosin za patriotyczną rekonstrukcję grobów zbrodniarzy z UPA Według Czerwaka Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP powinno przeprosić za rekonstrukcję. Dodał też, że – Polacy nie mogą już dopuścić do tego, aby sytuacja się powtórzyła, w przeciwnym razie wszystkie słowa o „bratnich europejskich narodach” będą tylko słowami.
    Pod wpisem szefa OUN pojawiły się komentarz ukraińskich internautów. Głoszą one m.in., że ludzie, którzy wykonali rekonstrukcję upokorzyli Polskę i AK. Pojawiły się tez głosy, że jest to sprawka rosyjskiej agentury oraz, że Polacy nie przyznają się do okrutnego traktowania Ukraińców dopóki Ukraińcy nie uznają rzezi wołyńskiej. W komentarzach pojawił się również zarzut „haniebnego traktowania przez Polaków Żydów”.

    studiowschod.pl / kresy.pl

    Polubienie

 3. Ja said

  Najbardziej prawdziwy blog, a czytam masę! Bez pierdolenia i owijania w bawełnę! Dziękuję.

  Polubienie

 4. Pelagia said

  wujek mojej znajomej był w latach 80-tych wicewojewodą w Białej Podlaskiej. Powiedział, że Jego przyjaciel (!!!, tak przyjaciel) Ukrainiec z zadowoleniem kiedyś oznajmił :znowu będziemy Was Polaczków rezać !!
  Pewnie już wtedy jakieś plany powstały, a teraz coś kombinują, aby to realizować. Wszędzie pełno ich w całej Polsce, a nas się straszy Rosją

  Polubienie

 5. Roman said

  Polubienie

 6. Anna said

  Wzięli się za ONR, wzięli się za Zmianę, tablice też usuną ale dokumentacja pozostanie w dobrych rękach.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/newsbalt-ru-mateusz-piskorski-zatrzymany-przez-abw/hlhpr3

  Polubienie

  • Anna said

   Złodziej najgłośniej krzyczy – łapać złodzieja a zdrajcy patriotów nazywają zdrajcami. Tylko kto za tym stoi PIS czy PO, wygląda na PIS ale nie zawsze czarne jest czarne …

   Polubienie

  • krab said

   W artykule młodego Wildsteina chyba jest trochę wyjaśnione dlaczego:
   „W sejmie, podczas dyskusji o nowej ustawie medialnej, głos zabrała Ewa Stankiewicz. Stwierdziła tam m.in., że, tu cytat: „Dla „pełniących obowiązki Polaka” . Termin „pełniący obowiązki Polaka” odnosi się do tych, co wprowadzali stalinowski terror w Polsce. Oraz do tych, co terror kontynuowali (UB itd). Sama zresztą Ewka to w swej wypowiedzi zaznaczyła. i tutaj można Ewkę atakować- za to, że używa zbyt ostrych słów do opisu współczesnej sytuacji.
   Ale w jakiej sytuacji można uznać, że słowa Ewki odnoszące się do ludzi wprowadzających stalinowski terror i do UBeków są faktycznie antysemickie? W momencie, w którym uzna się, że faktycznie, stalinowski terror i UB to sprawa… czysto żydowska.
   Kto takie kretynizmy lansuje? No ja znam tylko jedno ugrupowanie – ONR.
   I o to właśnie chodzi. Sposób, w jaki różni ludzie wycierają sobie gebę Żydami, by bronić swoich interesów politycznych i atakować przeciwników politycznych, okazuje się dość podobny. Samozwańczy „bojownicy z antysemityzmem” i ONR gadają jednym tekstem. Obie strony sugerują, że Żydzi to stalinowscy mordercy i UB itd itd, z tym, że jedna strona używa tego argumentu by Żydów bronić (w teorii), druga- atakować.”
   http://m.niezalezna.pl/80597-w-obronie-ewy-stankiewicz-czyli-o-gorszym-sorcie-onr-owcow

   Polubienie

 7. sfgef said

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cialo-16-letniej-polki-znaleziono-na-terenie-brytyjskiej-szk,nId,2204729

  Polubienie

 8. tesa said

  http://www.tvp.info/25401702/abw-wkroczyla-do-mieszkan-dzialaczy-partii-zmiana-sa-zatrzymania

  Polubienie

  • miziaforum said

   zaczynają zamykać , ewętualną .. agenturę … no przed kazdą wojną zamyka się ewętualnych wrogów wewnętrznych , sojuszników przyszłego wroga 2×2 = wojna na ukrainie z rosją …. też o tym pisałem 2 lata temu że Pis zaprowadzi na wojenkę !! szpiedzy ruscy , incydenty z rosyjskim lotnictwem , prasa grzmi ruskie prowokacje … jak się tak przyjżycie wszystko ostatnio ruscy !!

   Polubienie

   • krab said

    Noo i gospodarka im ledwo zipie…. A my póki co idziemy powojować na Bliski Wschód !! Minister Witold Waszczykowski powiedział, że Polska jest gotowa wysłać na Bliski Wschód kilka myśliwców F-16 oraz dwa okręty wojenne, w tym fregatę rakietową. Tworzy się teraz operacja tzw. libijska, tworzy się też koalicja, która ma rozwiązać sytuację syryjską. Operacje toczą się pod przywództwem Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych, ale nie pod patronatem NATO” – mówił „Rzeczpospolitej” szef MSZ. „My jesteśmy gotowi skierować tam kilka samolotów F-16, które będą patrolowały i wspierały koalicję. Trwa jeszcze dyskusja czy one polecą do Jordanii czy do Kuwejtu. Poza tym jesteśmy gotowi wysłać tam dwa polskie okręty „Kościuszko” i „Czernicki” .
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/szef-msz-polska-wysle-wojska-na-bliski-wschod-

    Polubienie

 9. marek said

  Polka zgwałcona przez imigranta po niemieckiej stronie naszej granicy
  BY ADMIN · MAJ 18, 2016

  Państwo niemieckie nie potrafi zapewnić kobietom bezpieczeństwa na własnym terytorium. 24-letnia Polka została brutalnie zaatakowana i zgwałcona przez imigranta z Kenii. O sprawie poinformowała dziś niemiecka policja. Do gwałtu miało dość w sąsiadującym ze Słubicami Frankfurcie.

  http://tak3maj.pl/778-2/

  Polubienie

 10. KrisT said

  ahahahaha wiecie co oficjalnie nasze mendy, osły powiedzą? iz to robota prowokacja rosjan! ROSJAN ! ba na ukrainie napisza iz sam putin te tablice zamienił….
  ROSYJSKA PROWOKACJA! V RUSKA KOLUMNA W POLSCE CHCE NAS SKŁÓCIĆ Z UKRAINĄ…. czekajcie jak się szpece odezwą iz to taka sama prowokacja jak latanie Su nad amerykanskim okrętem…. 😉

  Polubienie

  • KrisT said

   z drugiej strony nie zdziwię się jak obciązą za to ONR…. i wezmą się za ich delegalizację skoro inaczej nie mozna! a wezmą sie za szerzenie nienawisci narodowosciowej, i pogorszenie stosunkow polska-ukraina i obrazę dzielnych UPAincow za co na ukrainie jest wyrok…..
   ktos odwala krecią robotę bo atak teraz pójdzie na narodowców…. to nie bedzie traktowane jako incydent….

   Polubienie

 11. mironik said

  http://www.ebroker.pl/wiedza/kiedy-rzad-podniesie-place-minimalna-do-12-zlh/4971?utm_source=newsletter&utm_medium=mailing&utm_campaign=16052016
  a nie teraz (dlaczego?) a potem, nie dla wszystkich (dlaczego?)

  Polubienie

 12. Elsa said

  dalszy ciąg okradania w majestacie prawa. No i co na to pis? Ano nic….
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03031-Zagraniczne-firmy-wciaz-masowo-oszukuja-nasz-kraj.htm

  Polubienie

 13. tadzik said

  Już wszystko ok

  http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/a/zdjeto-nielegalne-tablice-z-mogil-upa-w-przemyslu-zdjecia-aktualizacja,10006874/

  Polubienie

 14. […] W Przemyślu na Ukraińskim Cmentarzu Wojennym Na dwóch zbiorowych mogiłach UPA nieznane osoby zamontowały nowe tablice w miejsce tych z nazwiskami Ich treść brzmi następująco „W tym miejscu zostały pogrzebane szczątki banderowskich bandytów, bestialskich katów, oprawców niewinnych polskich kobiet i dzieci. Pamiętamy”. Obok widnieje znak Polski Walczącej. Zobacz zdjęcia. link https://miziaforum.wordpress.com/2016… […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: