Miziaforum's Blog

Merkel muss ap weg , reportaż po Polsku !!

Posted by miziaforum w dniu Maj 15, 2016


Komentarzy 6 to “Merkel muss ap weg , reportaż po Polsku !!”

 1. hgjhj said

  jeżeli „rządy światowe nie potrafią się zjednoczyć, to niech wszystkie narody się zjednoczą przeciw cezarowi” „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga” ” zadbajcie o lepsze miejsce z tymi którzy swojej pomocy wam nie odmawiają a odgradzajcie się od tych którzy wam jej odmawiają” „zło złu nie pomoże(a podstępem przejmie władzę drugiego), zło zła nie słucha( i wykorzysta każdą okazję by wam rozum omamić)”

 2. miziaforum said

  60 belgijskich żołnierzy jest pod obserwacją wojskowego wywiadu w związku z podejrzeniami o ekstremizm. Informację podała belgijska agencja prasowa powołując się na Ministerstwo Obrony.
  Zachowanie i wypowiedzi 60 żołnierzy wzbudziły podejrzenia przełożonych. To muzułmanie, którzy – jak wynika z informacji szefa resortu obrony Belgii, Stevena Vandeputa, bardzo szybko się radykalizują i wykazują sympatie dla dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Stąd zapadła decyzja o ich obserwacji.

  Belgijskie władze po marcowych zamachach były krytykowane za to, że ignorowały doniesienia o ekstremistycznych zachowaniach. Tym razem armia postanowiła więc „dmuchać na zimne”. Obserwowani żołnierze nie będą już wysyłani do pilnowania porządku na ulicach, nie będą brali udziału w zagranicznych misjach, ale pozostaną w wojsku. Resort obrony tłumaczy to gwarantowaną swobodą wyznania i wypowiedzi. Dodaje, że nie można zwolnić nikogo za przekonania czy wyznanie.

  IAR, lalibre.be

 3. krab said

  W rozmowie ze „Spieglem” szef SPD i wicekanclerz Sigmar Gabriel zarzuca kanclerz Merkel całkowite odejście od dotychczasowej polityki uchodźczej. Zdaniem szefa SPD i wicekanclerza Sigmara Gabriela kanclerz Angela Merkel całkowicie odeszła od swojego wcześniejszego kursu nieograniczonego przyjmowania uchodźców. Jak wyjaśnił w rozmowie ze „Spieglem”, we wrześniu ubiegłego roku nie było żadnej alternatywy wobec decyzji szefowej rządu Niemiec, by otworzyć niemiecką granicę przed migrantami z Węgier.
  Gabriel stwierdza jednak, że tymczasem kanclerz Merkel całkowicie zmieniła swoją politykę. Po tym, jak Austria, Węgry i Słowenia zamknęły szlak bałkański, kanclerz twierdzi, że Niemcy nie będą przyjmować żadnych uchodźców z Idomeni, ponieważ migranci mogą sobie tam na miejscu szukać mieszkań. „W moim pojęciu to zwrot o 180 stopni”, stwierdził Gabriel.
  http://www.dw.com/pl/wicekanclerz-merkel-zrobi%C5%82a-zwrot-o-180-stopni-w-polityce-imigracyjnej/a-19256741

 4. krab said

  Już chociaż nie zaprzeczają !!
  Jak poinformowała „Neue Osnabrücker Zeitung”, Federalny Urząd Kryminalny (BKA) obserwuje obecnie 369 uchodźców, którzy zostali wysłani do Niemiec przez Państwo Islamskie w napływającej do kraju od ubiegłego roku fali uchodźczej. W 40 przypadkach wspomniany urząd wszczął formalne postępowanie, zarzucając imigrantom przynależność do organizacji terrorystycznej lub przygotowywanie zamachu. Najczęściej jednak, pomimo silnych podejrzeń, brakuje wystarczającego materiału dowodowego.
  Liczba podejrzanych o terroryzm szybko rośnie. Jeszcze w lutym oficjalnie mówiło się o 250 uchodźcach oraz o 22 postępowaniach. BKA przyznaje, że zagrożenie terrorystyczne jest w całej Europie wysokie. – Nie można wykluczyć kolejnych ataków islamistycznych komórek terrorystycznych – zapewnia cytowany przez „NOZ” urząd.
  Sytuację znacząco pogarsza fakt, że tożsamość większości przybyłych do Niemiec imigrantów jest nieznana. Jak powiedział w rozmowie z „NOZ” polityk CDU Wolfgang Bosbach, zagrożenie należy brać pod uwagę „bardzo, bardzo poważnie”: aż 60 proc. uchodźców napływających do RFN w ostatnich miesiącach nie miało przy sobie żadnego paszportu.
  Terrorystami mogą jednak być także ci, którzy paszport posiadają. Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest przekonane, że Państwu Islamskiemu w Syrii i Iraku udało się zdobyć wiele pustych paszportów, które terroryści mogli swobodnie wypełniać, tworząc wiarygodną tożsamość dla dżihadystów jadących do Europy.
  Niemieckie służby posiadają też informacje o 810 obywatelach RFN, którzy wyjechali do Syrii i Iraku, by walczyć w szeregach terrorystów. Do kraju wrócił już co trzeci; większości jednak nie sposób postawić żadnych zarzutów. Jedynie wobec kilkudziesięciu toczą się postępowania.

  pch24.pl / noz.de

 5. marek said

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: