Miziaforum's Blog

Merkel muss ap weg , reportaż po Polsku !!

Posted by miziaforum w dniu Maj 15, 2016


Komentarzy 6 to “Merkel muss ap weg , reportaż po Polsku !!”

 1. hgjhj said

  jeżeli „rządy światowe nie potrafią się zjednoczyć, to niech wszystkie narody się zjednoczą przeciw cezarowi” „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga” ” zadbajcie o lepsze miejsce z tymi którzy swojej pomocy wam nie odmawiają a odgradzajcie się od tych którzy wam jej odmawiają” „zło złu nie pomoże(a podstępem przejmie władzę drugiego), zło zła nie słucha( i wykorzysta każdą okazję by wam rozum omamić)”

  Polubienie

 2. miziaforum said

  60 belgijskich żołnierzy jest pod obserwacją wojskowego wywiadu w związku z podejrzeniami o ekstremizm. Informację podała belgijska agencja prasowa powołując się na Ministerstwo Obrony.
  Zachowanie i wypowiedzi 60 żołnierzy wzbudziły podejrzenia przełożonych. To muzułmanie, którzy – jak wynika z informacji szefa resortu obrony Belgii, Stevena Vandeputa, bardzo szybko się radykalizują i wykazują sympatie dla dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Stąd zapadła decyzja o ich obserwacji.

  Belgijskie władze po marcowych zamachach były krytykowane za to, że ignorowały doniesienia o ekstremistycznych zachowaniach. Tym razem armia postanowiła więc „dmuchać na zimne”. Obserwowani żołnierze nie będą już wysyłani do pilnowania porządku na ulicach, nie będą brali udziału w zagranicznych misjach, ale pozostaną w wojsku. Resort obrony tłumaczy to gwarantowaną swobodą wyznania i wypowiedzi. Dodaje, że nie można zwolnić nikogo za przekonania czy wyznanie.

  IAR, lalibre.be

  Polubienie

 3. krab said

  W rozmowie ze „Spieglem” szef SPD i wicekanclerz Sigmar Gabriel zarzuca kanclerz Merkel całkowite odejście od dotychczasowej polityki uchodźczej. Zdaniem szefa SPD i wicekanclerza Sigmara Gabriela kanclerz Angela Merkel całkowicie odeszła od swojego wcześniejszego kursu nieograniczonego przyjmowania uchodźców. Jak wyjaśnił w rozmowie ze „Spieglem”, we wrześniu ubiegłego roku nie było żadnej alternatywy wobec decyzji szefowej rządu Niemiec, by otworzyć niemiecką granicę przed migrantami z Węgier.
  Gabriel stwierdza jednak, że tymczasem kanclerz Merkel całkowicie zmieniła swoją politykę. Po tym, jak Austria, Węgry i Słowenia zamknęły szlak bałkański, kanclerz twierdzi, że Niemcy nie będą przyjmować żadnych uchodźców z Idomeni, ponieważ migranci mogą sobie tam na miejscu szukać mieszkań. „W moim pojęciu to zwrot o 180 stopni”, stwierdził Gabriel.
  http://www.dw.com/pl/wicekanclerz-merkel-zrobi%C5%82a-zwrot-o-180-stopni-w-polityce-imigracyjnej/a-19256741

  Polubienie

 4. krab said

  Już chociaż nie zaprzeczają !!
  Jak poinformowała „Neue Osnabrücker Zeitung”, Federalny Urząd Kryminalny (BKA) obserwuje obecnie 369 uchodźców, którzy zostali wysłani do Niemiec przez Państwo Islamskie w napływającej do kraju od ubiegłego roku fali uchodźczej. W 40 przypadkach wspomniany urząd wszczął formalne postępowanie, zarzucając imigrantom przynależność do organizacji terrorystycznej lub przygotowywanie zamachu. Najczęściej jednak, pomimo silnych podejrzeń, brakuje wystarczającego materiału dowodowego.
  Liczba podejrzanych o terroryzm szybko rośnie. Jeszcze w lutym oficjalnie mówiło się o 250 uchodźcach oraz o 22 postępowaniach. BKA przyznaje, że zagrożenie terrorystyczne jest w całej Europie wysokie. – Nie można wykluczyć kolejnych ataków islamistycznych komórek terrorystycznych – zapewnia cytowany przez „NOZ” urząd.
  Sytuację znacząco pogarsza fakt, że tożsamość większości przybyłych do Niemiec imigrantów jest nieznana. Jak powiedział w rozmowie z „NOZ” polityk CDU Wolfgang Bosbach, zagrożenie należy brać pod uwagę „bardzo, bardzo poważnie”: aż 60 proc. uchodźców napływających do RFN w ostatnich miesiącach nie miało przy sobie żadnego paszportu.
  Terrorystami mogą jednak być także ci, którzy paszport posiadają. Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest przekonane, że Państwu Islamskiemu w Syrii i Iraku udało się zdobyć wiele pustych paszportów, które terroryści mogli swobodnie wypełniać, tworząc wiarygodną tożsamość dla dżihadystów jadących do Europy.
  Niemieckie służby posiadają też informacje o 810 obywatelach RFN, którzy wyjechali do Syrii i Iraku, by walczyć w szeregach terrorystów. Do kraju wrócił już co trzeci; większości jednak nie sposób postawić żadnych zarzutów. Jedynie wobec kilkudziesięciu toczą się postępowania.

  pch24.pl / noz.de

  Polubienie

 5. marek said

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: