Miziaforum's Blog

Europa – schizofernia multikulti cofa się !!

Posted by miziaforum w dniu Maj 6, 2016


Przywódca austriackiej Partii Wolności Heinz-Christian Strache nazwał Angelę Merkel i premiera Włoch Matteo Renziego „państwowymi przemytnikami” migrantów.

Włoch się obraził i racjonalnych argumentów swojej polityki nie podał. To przecież „haniebne”, krytykować politykę migracyjną jakiegoś państwa.

http://www.rp.pl/

Skrajna prawica daje się we znaki nie tylko w Austrii. Socjaldemokratyczny prezydent Francji Hollande ma niższe poparcie niż jego rywalka z Frontu Narodowego. Marine Le Pen, jak pokazują sondaże, przejście do drugiej tury ma w kieszeni.

http://www.rp.pl/

Na prawo skręca również znaczna część Niemców. Antyislamska partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) cieszy się rekordowym poparciem 15 %. To najwięcej w historii tej organizacji. Już czekam na analizy ekspertów, przekonujących o irracjonalnych źródłach popularności tego rodzaju ruchów.

http://wpolityce.pl/

„To nie kara, ale forma lojalności” – tymi słowami skomentowała Angela Merkel propozycję Komisji Europejskiej, zgodnie z którą państwa nie przyjmujące imigrantów mają płacić 250 tysięcy euro za każdego uchodźcę. Jak to było w komunizmie? To nie inwazja, to bratnia pomoc… Kanclerz Merkel zapewne pamięta to hasło jeszcze z NRD.

http://wiadomosci.dziennik.pl/

Potwornie nielojalny wobec unijnej wspólnoty okazał się premier Czech, który zapowiedział, że obowiązkowe kwoty imigrantów będzie stanowczo odrzucał.

http://wiadomosci.wp.pl/

Szefowa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Elżbieta Witek ostrzega przed poważnym kryzysem UE w związku z „lojalnościową” polityką imigracyjną.

http://wpolityce.pl/

Nielojalność szerzy się od Renu po Odrę. 62% Niemców nie chce zniesienia wiz dla Turków. Wobec tego proponuję, żeby wszyscy przeciwnicy porozumienia Turcja-UE zapłacili po 250 tysięcy euro za każdego Turka tym, którzy będą go u siebie gościć. Może w ten sposób raz na zawsze solidarność zastąpi uprzedzenia!

https://www.wprost.pl/

Ci, którzy cieszyli się z rychłej porażki Państwa Islamskiego, muszą czuć się zawiedzeni. Stany Zjednoczone chcą, żeby Niemcy i Francja bardziej się zaangażowały  w wojnę z ISIS. Amerykanie mają nadzieję, że w ten sposób powtrzymają także kryzys migracyjny. Mrzonek ciąg dalszy?

http://www.rp.pl/

„Polityka” zastanawia się, co przyciąga młodych ludzi od Państwa Islamskiego. Ciekawe wyniki badań, choć, jak sądzę, oparte na za małej próbie respondentów. Mimo to warto je znać.

http://www.polityka.pl/

Zostajemy na froncie. Froncie militarno-ideologicznym. Ewa Kaleta w „Dużym Formacie” pisze, że polscy żołnierze walczący w Afganistanie to zwykli rasiści, którzy „nienawidzą obcych”. Zastanawiam się jedynie, komu zadedykować hasło: „Make love, not war”.

http://wyborcza.pl/

Zebrał i skomentował Piotr Ślusarczyk

Komentarzy 5 to “Europa – schizofernia multikulti cofa się !!”

 1. miziaforum said

  Węgry jeszcze bardziej zaostrzą prawo imigracyjne

  Węgierskie ministerstwo spraw wewnętrznych zadeklarowało, że nad Dunajem nie będzie ani jednego nielegalnego imigranta. Resort przedstawił projekt nowelizacji prawa imigracyjnego.

  Do tej pory wszyscy nielegalni imigranci zatrzymani nad Dunajem byli przewożeni do ośrodków dla uchodźców znajdujących się w głębi kraju.
  Zaostrzona polityka azylowa
  Od jesieni na Węgrzech obowiązuje zaostrzona polityka azylowa. Nielegalne przekroczenie granicy bądź próba uszkodzenia płotu granicznego jest przestępstwem, a nie – jak do tej pory – wykroczeniem.
  Na podstawie nowych przepisów węgierskie sądy deportowały już kilkuset imigrantów.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-wegry-jeszcze-bardziej-zaostrza-prawo-imigracyjne,nId,2198315#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

 2. ghnfghn said

  jak to nie jest „niewolnictwo” to już nie wiem co.

  Polubienie

 3. Marysia...zwyczajnie Marysia. said

  Najlepszym rozwiazaniem tzw. kryzysu migracyjnego to zakonczenie wojen w Afryce.Ludzie nie beda migrowac.Dla kazdego normalnego czlowieka takie rozwiazanie jest najlepsze.Nie ma wojen, nie ma migracji.

  Polubienie

 4. statystyki i sadarze ,zawieraja tyle prawdy ! co i glosujacy w wyborach ! w panstwach tak zwanych „demokratycznych 🙂 i tu klamstwo i falsz i tam klamstwo! ale bydlo podatkowe ciagle wierzy i wierzy w kazde niuemal slowo mowione czy pisane w … ..sprywatyzowanych mediach ….:)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: