Miziaforum's Blog

Ukraina , jednostka MSW AZOV oddaje hołd Dywizji SS „Galizien” (Hałyczyna)

Posted by miziaforum w dniu Maj 2, 2016


29 Kwietnia Ukraińcy z nacjonalistycznego batalionu Azow, w Stanisławowie (Iwano-Frankiwsk) zorganizowali marsz w 73 rocznicę utworzenia Dywizji SS Galizien” (Hałyczyna) Około 100 osób uczestniczących w zgromadzeniu niosło ze sobą race i pochodnie. Całe wydarzenie zostało zakończone mszą w intencji poległych żołnierzy z tej dywizji.

Oddziały Dywizji SS „Galizien” brały udział w akcjach przeciwpartyzanckich na Lubelszczyźnie i Podolu, gdzie dopuściły się zbrodni wojennych. Natomiast 4 pułk z tej dywizji dokonał masakry na polskiej ludności cywilnej w miejscowościach Huta Pieniacka, Podkamieniu i Chodaczkowie Wielkim.

Żołnierze Dywizji SS „Galizien” wraz z nacjonalistami ukraińskimi dokonali także masowego mordu na polakach w miejscowości Majdan Nowy i Majdan Stary gdzie w czasie pacyfikacji zamordowali łącznie 65 osób, w tym 28 kobiet, 15 dzieci. Ponadto spalili 76 gospodarstw, zdemolowali kościół, niszcząc obrazy, naczynia liturgiczne itp. Od samego początku formowania tej jednostki, retoryka antypolska była na porządku dziennym. Dziś po 73 latach od momentu powstania tej zbrodniczej jednostki, nadal się czci na Ukrainie ich żołnierzy.

video i foto :RuptlyTv/youtube

Komentarzy 7 to “Ukraina , jednostka MSW AZOV oddaje hołd Dywizji SS „Galizien” (Hałyczyna)”

 1. miziaforum said

  Druga rocznica krwawej tragedii w Odessie. Do miasta ściągnięto wzmożone oddziały policji i Gwardii Narodowej MSW

  W związku z przypadającą w poniedziałek drugą rocznicą wydarzeń w Odessie do tego położonego nad Morzem Czarnym miasta władze ściągnęły wzmożone oddziały policji i Gwardii Narodowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
  Otoczyły one plac Kulikowe Pole, gdzie wiosną 2014 roku miały miejsce starcia między zwolennikami i przeciwnikami prozachodniej rewolucji na Ukrainie z przełomu 2013 i 2014 roku. Mieszkańcy miasta stoją w kolejce przy wykrywaczach metali, aby przedostać się na Kulikowe Pole, już zebrało się kilkadziesiąt osób. Są wpuszczani na plac przez bramki bezpieczeństwa; po południu ma się tam odbyć żałobne nabożeństwo.
  2 maja 2014 roku w Odessie w czasie walk ulicznych podpalono siedzibę związków zawodowych na Kulikowym Polu. Zginęło wtedy 48 osób, w zdecydowanej większości prorosyjskich aktywistów.

  w tragedię zaangażowani byli funkcjonariusze milicji

  Polubienie

  • krab said

   Na części Kulikowego Pola trwają uroczystości ku czci ofiar pogromu z 2 maja 2014 r. Zwolennicy miejscowego „Majdanu”, ukraińscy nacjonaliści uderzyli wówczas na miasteczko namiotowe organizacji prorosyjskich. Część jego uczestników została zapędzona do budynku związków zawodowych, który następnie został podpalony. W pożarze zginęło 48 osób.
   W trakcie dzisiejszych obchodów policja aresztowała już 12 ich uczestników. Zabrani wypuścili białe gołębie i czarne balony na znak pamięci o zabiatych.

   Polubienie

  • krab said

   Odessy „pilnuje” Azow: Jak informuje portal Ukraińska Prawda, żołnierze Azowa, czyli oddziału 3012 ukraińskiej gwardii narodowej zostali w środę rozlokowani w Odessie. Na wyposażeniu mają lekkie wozy opancerzone. Pierwsi żołnierze gwardii narodowej zostali skierowani do miasta dwa tygodnie temu.
   Rzecznik pułku Azow Andrij Diaczenko potwierdził, że jeden z ich oddziałów szybkiego reagowania rozlokowano w Odessie. Jak twierdzi, przybyli by wziąć udział w ćwiczeniach w zakresie wykrywania i neutralizowania wrogich grup o charakterze terrorystycznym. „Myślę, że miejscowa gwardia narodowa będzie brała udział w ochronie porządku publicznego. Nasz oddział prawdopodobnie wkroczy w razie, gdyby potrzebna była nadzwyczajna reakcja” – powiedział.

   Polubienie

 2. mirek said

  Jak widac idiotów nie brakuje 😀 czy tym ludziom ktos płaci. tak samo jak na tym forum, jaki to korwin zły jest bo jako jedyna partja mowi kategoryczne stop imigrantom i uni europejskiej

  Polubienie

 3. krab said

  Nareszcie !!!! Niemiecki minister sprawiedliwości z ramienia SPD salwował się ucieczką w otoczeniu ochroniarzy zaraz po przemówieniu. Maas znany jest jako zwolennik cenzury i karania więzieniem za tzw. mowę nienawiści w Internecie. Głośno wspierał też swoją partię głoszącą, że przyjęcie tylu imigrantów ile to możliwe jest jedyną szansą na odkupienie win za II wojnę światową.

  Polubienie

  • Pelagia said

   najlepszym odkupieniem win za II w. św. jest wypłacenie Polsce odszkodowań ( wysokość odszkodowania, wyliczoną przez Kaczyńskiego należy oprocentować od dnia 1.09.1939r. oraz pomnożyć przez liczbę zamordowanych Polaków). Przypomnę, że Niemcy mordowali nawet polskie niemowlęta. Do tego należy dodać natychmiastowe zakończenie sabotażu prowadzonego przez Niemcy przeciwko Polsce (kłamstwa historyczne, wrogie działania gospodarcze itp.) To jest odkupienie win, a nie przyjmowanie imigrantów z krajów, kt. ucierpiały przez kolonizację, w kt. Polska nie brała udziału, a Niemcy nam ich wciskają

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: