Miziaforum's Blog

Podwyżka wynagrodzeń poselskich 1050 zł , by żyło się lepiej ? kolejnym chwastom

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 29, 2016


Oficjalnie wynagrodzenie polskiego posła od wielu lat jest niezmienne i wynosi 9.892,30 zł. W praktyce jednak parlamentarzyści otrzymują regularne podwyżki, które doliczane są do… ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego! Obecnie jest to 12.150 zł miesięcznie (w czasach rządów PO-PSL kwota ta wzrosła łącznie o 2.000 zł). Teraz szykowana jest kolejna podwyżka – tym razem w wysokości 1.050 zł. 

Ustalenia jakie wypłynęły z ostatniego posiedzenia Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich są następujące – tzw. ryczałt na biuro poselskie ma zostać zwiększony o 1.050 zł do kwoty 13.200 zł miesięcznie. Podwyżka czeka jeszcze na formalną akceptację marszałka Sejmu.

Przypomnijmy, że w 2009 roku marszałkowie Sejmu i Senatu zdecydowali o podwyżce ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego o 1000 zł (z 10.150 zł na 11.150 zł). Na początku 2011 roku przeforsowana została kolejna tego świadczenia – tym razem o 500 zł (z 11.150 zł na 11.650 zł). W trakcie trwania kolejnej kadencji (2011 – 2015) kwota ryczałtu urosła o kolejne 500 zł – do wysokości 12.150 zł miesięcznie.

W kontekście powyższego przypomina mi się jeszcze sprawa kwoty wolnej od PIT dla posłów i senatorów. Warto podkreślić, że diety polskich posłów są wolne od podatku dochodowego do wysokości 27.360 zł w skali roku! Reszta społeczeństwa musi się zadowolić kwotą wolną od PIT, która jest blisko 9-razy niższa i wynosi zaledwie 3.091 zł.

Źródło: Informacja o posiedzeniu Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich (Sejm.gov.pl)

Komentarzy 26 to “Podwyżka wynagrodzeń poselskich 1050 zł , by żyło się lepiej ? kolejnym chwastom”

 1. szuwaxpl said

  ■■ SB przegrywa w Strasburgu ■■

  Jest choć mały, ale dobry znak.
  Europejski Trybunał Praw Człowieka nie dopuścił do rozpatrzenia skargi byłych funkcjonariuszy UB i SB na polskie przepisy odbierające im wysokie emerytury. To ostateczny wyrok, który oznacza, że nic już nie cofnie decyzji polskiego parlamentu. Świadczenia dla służących w reżimowych służbach pozostaną obniżone.
  https://wzzw.wordpress.com/2016/04/29/%e2%96%a0%e2%96%a0-sb-przegrywa-w-strasburgu/#more-96872

  Polubienie

  • KrisT said

   swiadczenia i tak bedą znacznie wyzsze od sredniej przeciętnego kowalskiego.
   Mam pytanie dlaczego nikt nie zskarzy kwoty wolnej od podatku? to raczej nie jest konstytucyjne iz wybrancy mają wuzszą kwotę wolna od podatku! wg konstytucji wszczyscy jesteśmy równi!

   Polubienie

 2. Konarski said

  Komentarz Tygodnia: Bunt sędziów – kulisy

  Polubienie

 3. krab said

  W najbliższym czasie Klub Kukiz’15 ma zamiar złożyć aż 12 projektów ustaw – pisze „Rzeczpospolita”.
  Pierwsze projekty, które mają zostać złożone w tym tygodniu, dotyczą podwyższenia kwoty wolnej od podatku do progu przysługującego parlamentarzystom (27 360 zł). Drugi ma zaś obniżyć tę kwotę parlamentarzystom do poziomu, który przysługuje obecnie zwykłym obywatelom. Zdaniem przedstawicieli Kukiz’15 parlamentarzyści nie mogą być bardziej uprzywilejowani niż zwykli obywatele. Zaznaczają też, że postulat podwyższenia kwoty wolnej od podatku był czołowym hasłem kampanii wyborczej Beaty Szydło.
  Rp.pl

  Polubienie

 4. krab said

  Jak donosi RMF FM MON zajął się doniesieniami o próbach z „bronią elektromagentyczną”, która ma rzekomo być testowana na Polakach.
  W odpowiedzi na skargi osób, którym wydaje się że prowadzone są na nich nielegalne eksperyment ministerstwo stwierdziło, że sprawą zajmuje się Inspektorat Implementacji Technologii Obronnych. Podobno miało dojść do spotkania z osobami, które są ofiarami „broni elektromagentycznej”. Miały one podzielić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Ludzi tych poproszono by skontaktowali się z MON gdy tylko stwierdzą wystąpienie nowych objawów.
  Resort zbiera wszelkie informacje i dane dotyczące przedmiotowego obszaru. Stąd niezwykle istotna jest lektura nadesłanych 16 opisów objawów u konkretnych osób. Do koordynowania tych tematów z ramienia naszego resortu wyznaczony został Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych. MON dąży do zabezpieczenia bezpieczeństwa Polakom i wszelkie uwagi opinii publicznej są traktowane z należytą uwagą- napisano w piśmie MON.
  Ludzie, którzy zwrócili uwagę resortu obrony twierdzili, że atakuje ich sztuczna inteligencja, super-komputery, nanoimplantowaniem oraz „łączeniem mózgu z komputerem”.

  RMF24

  Polubienie

 5. Elsa said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jezus-nie-przyjalby-uchodzcow-upadek-naszej-cywilizacji-2016-04

  Polubienie

 6. […] @ 8:22 PM and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 […]

  Polubienie

 7. krab said

  Holenderski rząd zamówił 15 milionów tabletek z jodyną, aby w wypadku awarii chronić ludzi mieszkających w pobliżu elektrowni jądrowych. Dzień wcześniej władze sąsiedniej Belgii poinformowały, że zamówią takie same tabletki dla 11 mln swoich obywateli. Prasa przypomina, że na początku roku belgijska policja odkryła plany terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego dotyczące przygotowań do zamachów na elektrownie atomowe.
  http://m.niezalezna.pl/79763-grozba-zamachu-na-elektrownie-jadrowa-realna-na-zachodzie-juz-kupuja-miliony-tabletek-z-jodyna
  http://niezalezna.pl/78196-pilne-zabito-straznika-elektrowni-jadrowej-w-belgii-i-zabrano-mu-przepustke

  Polubienie

 8. krab said

  Może być nieciekawie…..
  – PO, Nowoczesna, PSL, lewica pozaparlamentarna i KOD wspólnie wzywają do marszu 7 maja
  Manifestacja ma zebrać niemal opozycję. Liderzy partii są zgodni w wyznaczonym celu, jakim ma być obalenie rządu PiS. Zarówno partie jak i KOD uważają, że Prawo i Sprawiedliwość łamie praworządność i demokrację.
  Jednocześnie w swoich deklaracjach podkreślają związki z Unią Europejską. Chcą w ten sposób stworzyć wrażenie, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE,
  – Ruch Narodowy planuje kontrmanifestację na 7 maja pod hasłem: Odwagi Polsko!
  Manifestacja organizowana jest wspólnie przez Ruch Narodowy, Krucjatę Różańcową za Ojczyznę oraz Ruch Kontroli Wyborów, Ruch Kontroli Władzy. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to kontrmanifestacja przeciw „targowickiej” manifestacji KOD, PO, Nowoczesnej i PSL.
  Ma to być również zachęceniem rządu do współpracy z konstruktywną opozycją związaną m.in. z Ruchem Narodowym. Hasło manifestacji ma zachęcać rządzących do dalej idących zmian i odważniejszej polityki.
  kresy.pl / wpolityce.pl

  Polubienie

  • miziaforum said

   targowiczan się wiesza tak jak w 18 wieku a nie pozwala na burdy z wiadomym celem , tym bardziej że wiemy jakie jest zagrożenie z doswiadczeń 18 wieku PO CO DOPROWADZAĆ DO TEGO SAMEGO ? madry Polak po szkodzie ? tak ma znów być ?

   Polubienie

   • krab said

    Jasne, że się wiesza !!! tylko powiedz jak w obecnej sytuacji politycznej to zrobić ?? Ruszysz któregoś psubrata ? nie ruszysz bo nic w tym kraju nie jest pewne nawet wojsko. Sądy podporządkowane sitwie, sam widzisz co robią. Za frak i na gałąź, tak może zrobić ogół narodu czyli suweren, ale nie zrobi bo naród jest podzielony i ogłupiały !

    Polubienie

 9. Konarski said

  Władze Niemiec odmówiły wojskom USA zgody na przekroczenie granicy z Polską.

  Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Marek Tomaszycki poinformował, że władze Niemiec nie wydały wojskom amerykańskim zgody na przekroczenie granicy z Polską. W związku z przygotowaniami do manewrów Anakonda-16 konieczne było obranie innego wariantu transportu wojsk – przez Czechy.

  Jak wynika z komunikatów resortu obrony do tej pory nie było jeszcze tak dużego jednoczesnego udziału wojsk i takiej obecności wojsk sojuszniczych i polskich w naszym narodowym ćwiczeniu. W ćwiczeniu Anakonda-16 ma wziąć udział prawie 30 tyś. żołnierzy, w tym około 12 tyś. Polaków. W manewrach biorą udział również żołnierze z 24 państw NATO oraz krajów partnerskich. Zaplanowano zaangażowanie 60 statków powietrznych, 12 okrętów i 3 tyś. pojazdów.

  Dziś Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Marek Tomaszycki ujawnił jednak, że doszło do pewnego incydentu z udziałem niemieckich władz.

  – Niemcy nie wydały zgody dla wojsk amerykańskich na przekroczenie granicy Polski (!) sprawdzamy wariant przez Czechy – tłumaczył gen. Tomaszycki.

  Obecny na konferencji prasowej minister Antoni Macierewicz nie chciał komentować szczegółów sprawy, a gen. Tomaszycki tłumaczył, że strona niemiecka odmówiła amerykanom przejścia wojsk ze względu na utrudnienia i remonty. Taki przynajmniej był oficjalny powód.

  Następnie wyjaśniono, że w głównej mierze chodziło o ograniczenia w ruchu po drogach i ewentualne utrudnienia związane z transportem wojsk na odcinkach, w których trwają prace remontowe.

  Ponadto na konferencji poinformowano, że w trakcie manewrów Anakonda-16 po raz pierwszy symulowane będzie połączone uderzenie na baterię systemu S-400 , a na specjalne życzenie ministra Macierewicza w ćwiczeniu wezmą udział również organizacje proobronne.

  niezalezna.pl

  Polubienie

  • Konarski said

   jeszcze kilka dni temu Obama ścisał się z Makrelą i nawet doszło do uzgodnienia tajnego paktu w sprawie TTIP. Czy oni nie stworzyli też innego paktu typu Ribentrof-Mołotof???

   – gdyby wybuchła wojna z Rosją – Niemcy zapewne zamkną granicę z Polską a nawet Czechami dla transportu sprzętuamunicji z Zachodu – zapewne działała także dyplomacja rosyjska

   Polubienie

 10. Konarski said

  Polubienie

 11. Konarski said

  „Polska leży w strefie zgniotu między mocarstwami”

  Tu jest wytłumaczenie dlaczego Amerykanie pchają do nas sprzęt i wojsko…. bo mają magazyny pełne! Muszą je zużyć. Do tego potrzebna im jest wojna. To jest kraj żyjący z wojen!! Warto posłuchać całe nagranie, krótkie. Bardzo logicznie i łopatologicznie wytłumaczone. Oni idą do nas na wojnę! Gość mówi że podczas gdy MY będziemy się dzielić na Polaków katolików i ateistów, oni nas załatwią …. i Polski nie będzie w ogóle.

  Kto chce wywołać wojnę naszymi rękoma – Ryszard Klein

  Polubienie

 12. Konarski said

  „Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce”

  Polubienie

 13. Konarski said

  CNN: rosyjski myśliwiec wykręcił beczkę nad amerykańskim samolotem

  Rosyjski myśliwiec Su-27 wykręcił beczkę nad amerykańskim samolotem zwiadowczym RC-135 w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem – poinformowała dziś telewizja CNN, powołując się na dwóch przedstawicieli sektora obronności USA

  Polubienie

 14. fhjnhgm said

  „Po ich owocach ich poznacie”. Kocham Boga nie dla tego że nim jest, a dla tego co zrobił. Co ja nie mogę, to on może. Mógłby i może. Oddajcie co złe złu a co dobre dobru.
  Wciąż zapominacie….i zapominacie….Mówicie o nagradzaniu za trudy. A czym nagrodzicie Boga za to co zrobił? Ziemię skąd macie ? srebro skąd macie……(…)? złoto……(…) ? rośliny………(…)? lekarstwa………….(…)? wiedzę?………(…) wodę?…..(…). Zapominacie………. wciąż………..(…). Dlaczego „Jezus” rybołówstwo, a nie, „Jezus” Łowiectwo. ?

  Polubienie

 15. mironik said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-przygotowuje-ustawy-na-wypadek-buntu-narodu-2016-04
  co mogą zrobić takiego że będzie bunt? ukraincy zajmą wszystkie miejsca pracy?… bo sie hurtowo sprowadza, słyszę że do mojego małego miasteczka do fabryczki 40 ukrainek ma być sprowadzone, ja sam tam nie dostałem, wogle sobie obleśny typ przyjmujący robił pośmiewisko z ludzi.

  Polubienie

 16. marek said

  http://prostozmostu.net/swiat/we-wloszech-uchodzcy-podawali-sie-za-policjantow

  Polubienie

 17. Konarski said

  Grzegorz Braun – Nie dla obcych wojsk w Polsce

  Polubienie

 18. Konarski said

  Grzegorz Braun o fałszywej edukacji i jej skutkach dla Polaków.

  Grzegorz Braun o potrzebie sojuszu z Białorusią

  Grzegorz Braun. Prawda o Hugonie Kołłątaju i Komisji Edukacji Narodowej

  Grzegorz Braun – prawo do posiadania broni 26.04.2016 r.

  Grzegorz Braun ostrzega przed radami Brytyjczyków

  Grzegorz Braun krytykuje polski wymiar (nie)sprawiedliwości – Etatowi podsądni

  Grzegorz Braun – Stałe warianty GRY. Kto walczy z Polską?

  Polubienie

 19. szuwaxpl said

  Pani Jagoda podkreśla, że jej syn Aleksander został skazany za udział w Marszu Niepodległości w 2014 r. Sąd rejonowy chłopaka uniewinnił, ale prokuratura odwołała się do Sądu Okręgowego dla Warszawy-Pragi, a on nakazał ponownie rozpatrzeć sprawę. Tym razem sąd rejonowy skazał Aleksandra Galanciaka za udział w zgromadzeniu, w trakcie którego wybuchły zamieszki. Ten wyrok utrzymał się w apelacji.

  Prawnik, który bronił Aleksandra przed sądem drugiej instancji, był przekonany, że ilość błędów formalnych popełnionych w trakcie postępowania była tak wielka, że uniewinnienie mężczyzny jest kwestią czasu. Stało się inaczej.

  – Do kancelarii prezydenta wysłałam pismo z prośbą, by okazał prawo łaski synowi. W moim domu najważniejsze zawsze były prawda, honor, ojczyzna i sprawiedliwość. Teraz syn stracił wiarę, że wartości przekazane przez matkę mają znaczenie – mówi z goryczą kobieta.
  https://wzzw.wordpress.com/2016/04/30/%e2%96%a0%e2%96%a0-skazany-za-udzial-w-marszu-niepodleglosci-%e2%96%a0%e2%96%a0/#more-96914

  Czy nową nazwą PIS jest PIC??? (w innych tematach także)

  Polubienie

 20. […] Odpowiedz […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: