Miziaforum's Blog

WSIok , Pijak i Kapuś wraz z kolektywem napisali list !

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 25, 2016


Byli prezydenci Polski wraz z innymi osobami odpowiedzialnymi w przeszłości za rządy, wystosowali list otwarty. W pięciu punktach apelują w nim o przywrócenie demokratycznego państwa prawa w Polsce.

Apel opublikowała dzisiaj „Gazeta Wyborcza”, można go również znaleźć na stronie internetowej BronislawKomorowski.org. Został podpisany przez byłych prezydentów: Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Bronisława Komorowskiego. Ponadto, sygnatariuszami są: były premier, Włodzimierz Cimoszewicz, ministrowie spraw zagranicznych, Andrzej Olechowski oraz Radosław Sikorski oraz działacze Solidarności: Ryszard Bugaj, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis i Jerzy Stępień.

Autorzy listu piszą, że Polska zmierza do autorytaryzmu. Krytykują Prawo i Sprawiedliwość za podporządkowanie sobie instytucji publicznych.

Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zejść z drogi niszczenia porządku konstytucyjnego, paraliżowania pracy Trybunału Konstytucyjnego i całej władzy sądowniczej. Parlament pracuje pod dyktando niewielkiej większości lekceważąc argumenty i interesy mniejszości. Pojawiają się projekty drakońskich ustaw, takich jak bezwzględny zakaz przerywania ciąży. Władza eskaluje konflikty i podziały w społeczeństwie

– ostro piszą sygnatariusze listu. Dodają również, że rządzący występują przeciwko Unii Europejskiej oraz NATO, zmierzając w ten sposób do izolacji.

Rządzący wybrali konfrontację ze wspólnotą euroatlantycką. Spór w sprawie Trybunału realnie grozi ograniczeniem praw członkowskich w Unii Europejskiej. Antyeuropejskie i ksenofobiczne wypowiedzi i działania rządzących podważają spójność Unii, działają na rzecz interesów imperialistycznej Rosji. Z wiarygodnego, cenionego partnera w Unii i NATO, stajemy się „państwem specjalnej troski”. Chwieją się fundamenty naszego bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego. Polska zmierza do autorytaryzmu i izolacji w świecie

– czytamy w liście.

Sam apel składa się z pięciu punktów. W pierwszym, sygnatariusze zwracają się do wszystkich Polaków oraz do polityków obozu rządzącego, by nie zgadzali się na łamanie Konstytucji. Drugi punkt jest wyrazem uznania dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz dla innych przedstawicieli organizacji sądowniczych i prawniczych, których należy objąć ochroną przed obecną władzą. Trzeci punkt to apel do opozycji parlamentarnej.

Opozycja parlamentarna nie może ulec presji rządzących. Nie mogą podlegać negocjacjom kwestie fundamentalne (…). Apelujemy o współdziałanie polityków opozycji w obronie państwa prawa oraz swobód obywatelskich

– czytamy. Czwarty punkt to wyraz uznania dla Komitetu Obrony Demokracji, który powinien stać się organizacją społeczną, działającą poza podziałami partyjnymi. Ostatni punkt to pochwała wobec instytucji europejskich.

Wyrażamy uznanie wspólnocie euroatlantyckiej i Unii Europejskiej, za jej zaangażowanie na rzecz ochrony praworządności i demokracji w naszym państwie. Prowadzone na jej forach dyskusje, podejmowane uchwały, opinie i rekomendacje nie są „ingerencją w wewnętrzne sprawy Polski”, lecz wyrazem uzasadnionej troski o stan naszego państwa i prawa obywateli. Apelujemy o wytrwałość we wspólnej trosce o łączące nas wartości

– głosi list otwarty.

Źr.: BronislawKomorowski.org
Fot.: Wikimedia/Michał Koziczyński

Komentarzy 13 to “WSIok , Pijak i Kapuś wraz z kolektywem napisali list !”

 1. miziaforum said

  zajebiście we trzech go pisali 🙂 zatem ile maja mózgu w czaszce pojedynczo skoro trzech – 1 MÓZG !

  Polubienie

  • Elba said

   No przecież oni sami nic nie pisali! Pisał im jakis wynajęty pismak…Może Nałęcz, albo inny jemu podobny sługus? Razem to oni mogli przy okazji pisania co najwyżej jakąś flaszkę obalić, a najpewniej nie jedną… niczym w Magdalence!
   Wstydu nie mają za grosz!

   Polubienie

 2. miziaforum said

  Polubienie

 3. PATRIOTA Z LONDYNU said

  Ci wszyscy ludzie powinni byc osadzeni i wsadzeni do wiezienia. TOWARZYSZE SOWIECI NA ZDJECIU

  Polubienie

 4. Ex REI said

  Pytanie do p. miz.. czy słyszał pan coś na temat możliwości służby byłych żołnierzy L.E w nowo tworzonych w Polsce formacjach O.T.K , w środowisku chodzi taka informacja że , istnieje możliwość podjęcia służby w O.T.K z zachowaniem stopnia z L.E , chodzi oczywiście o ludzi którzy zrealizowali choć 1 cały kontrakt .

  Polubienie

  • miziaforum said

   🙂 DOBRE PYTANIE NIC O TYM NIE SŁYSZAŁEM CHOĆ W NORMALNYM KRAJU WETERANÓW L.E PO 1 KONTRAKCIE W WIEKU 25- 26 LAT A NAWET TYCH PO 2 KONTRAKTACH , ARMIE NARODOWE BIORĄ DO SŁUŻBY JAKO CENNY NABYTEK FACET PO PEŁNYCH 2 KONTRAKTACH W L.E MA WIĘKSZE WOJENNE DOŚWIADCZENIA NIŻ CAŁA POLSKA ARMIA 🙂 …W POLSCE DO NIEDAWNA WSADZALI DO KICIA ZA TO A TERAZ ??/ NIE WIEM

   WĄTPIĘ ZAPEWNE TO PLOTA POLSKA BYŁA I JEST NADAL RZĄDZONA PRZEZ ……….

   p.s a swoją drogą to mieli by w tym OTK niezłą kadre podoficerską która dobrze szkoli i uczy ważnych nawtków nie tylko …. 😉 SALUT !

   Polubienie

 5. KnUR1 said

  Jakby ktoś miał linka do wysokiej rozdzielczości tego zdjęcia to poproszę. W ramkę i na ścianę. Żeby pokolenia wiedziały na kogo szczać.

  Polubienie

 6. Anna said

  warchlaki i maciory na dywanach, do czego to doszło? ja już nie trawię tego warcholstwa…

  Polubienie

 7. Anna said

  jak ja byłabym Matką Boską a takie lw miałoby w klapie wpięty mój wizerunek to… ziemia by go pochłonęła w nicość

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: