Miziaforum's Blog

Węgry konstytucyjny zakaz islamizacji . Ogłosił dziś Orban

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 25, 2016


I CO ? JAK SIE CHCE TO MOŻNA WSZYSTKO !!! TYLKO NIE WOLNO SIĘ BAĆ RZĄDZIĆ WE WŁASNYM KRAJU A W TEDY MOGĄ WROGOWIE SKOCZYĆ 🙂 

Orban: Islamizacja została konstytucyjnie zakazana na Węgrzech

Viktor Orban poinformował w poniedziałek 25 kwietnia, że „islamizacja” została zakazana konstytucyjnie na Węgrzech. Te słowa padły w parlamencie podczas uroczystości w 5. rocznicę zatwierdzenia konstytucji.

Węgierski rząd nie może popierać napływu imigrantów, które stoją w sprzeczności z zobowiązaniami ujętymi w tej konstytucji. „Takiej polityki nie może zgodnie z konstytucją prowadzić ani ustawodawca, ani rząd” – stwierdził Orban podczas uroczystości.

Konstytucja Węgier zakłada przede wszystkim pielęgnowanie kultury, języka oraz dziedzictwa węgierskiego. Jest w niej także zapis mówiący o ochronie instytucji małżeństwa jako związku kobiety z mężczyzną oraz o ochronie życia poczętego.

Orban uważa, że każde państwo powinno podejmować takie decyzje względem demografii i rynku pracy, które będą w pełni niezależnymi ustaleniami. Aby móc ochronić obywateli i postępować zgodnie z konstytucją „musimy wiedzieć, kto i dlaczego chce do nas przyjechać, i mamy prawo wybrać, z kim chcemy żyć, a z kim nie” – stwierdził.

Zauważył także, że Unia Europejska nie ma obecnie konkretnych rozwiązań wobec występujących kryzysów, w odróżnieniu do Węgier i całej Europy Środkowej, które według niego „cechuje zdolność do działania, a także energia i żywotność”.

Premier Węgier jest zdania, że jego kraj ma nowoczesną konstytucję, a tym samym wie w jakim kierunku zmierza, skąd przyszedł i gdzie się znajduje obecnie. Jednak w jego mniemaniu „Europa wypiera się tego, skąd przyszła, i nie chce przyznać, dokąd zmierza”.

Według Orbana Unia Europejska mogłaby być światowym mocarstwem, jednak zamiast planować działania w tym kierunku zajmuje się wewnętrznymi sprawami państw UE, chociażby widać po atakach na Polskę i Węgry, które dotyczą porządku konstytucyjnego.

Węgierska Partia Socjalistyczna skrytykowała konstytucję Węgier, nazywając ją „konstytucją Orbana” oraz dodała, że żąda jej nowej wersji. Lewicowa partia Egyuett skomentowała ją jako „konstytucję zimnej wojny”, z kolei Opozycyjna partia Zielonych – Dialog na rzecz Węgier dostrzega w tej konstytucji „esencję orbanizmu”, uznając ją także za antydemokratyczną. Węgierska Partia Liberalna uważa, że 5 lat temu powstał „jednopartyjny dyktat”.

Źródło: wpolityce.pl

Komentarzy 16 to “Węgry konstytucyjny zakaz islamizacji . Ogłosił dziś Orban”

 1. miziaforum said

  POWIECIE BO PIS NIEMA TAKIEJ WIĘKSZOŚCI .. PRZYPOMINAM P.O I PSL JEST ODPOWIEDZIALNA ZA PONAD 8OO AFER KRYMINALNYCH W LATACH SWOICH RZĄDÓW … NIE JA TEGO NIE WYMYŚLIŁEM TO SĄ ART. PRASOWE I STRONY GDZIE SĄ TE AFERY ROZPISANE

  WIĘC WYSTARCZY POZAMYKAĆ TYCH OPOZYCJONISTÓW ZA ZŁODZIEJSTWA OSZUSTWA A NAWET PRZYPADKI MORDERSTW BO TAKIE TEŻ BYŁY I ……. I PIS MA WIEKSZOSĆ I CO ? I MOZE TAK JAK ORBAN
  ALE COŚ IM MARNIE IDZIE ZAMYKANIE SUKUNSYNÓW NA KTÓRYCH SĄ DOWODY NIEPODWAŻALNE !!

  Polubienie

 2. KrisT said

  węgry pokazały jak to się robi, ciekawe który kraj będzie następny? czechy, słowacja? A my dalej w ciemnej dupie….

  Polubienie

 3. Anna said

  do końca życia będzie miał wikt a powinien zawisnąć jak najpodlejszy zbrodniarz

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-smiertelnie-ranil-siekiera-10-letnia-dziewczynke-samuel-n-sk,nId,2190821

  Polubienie

 4. KnUR1 said

  Polubienie

 5. miziaforum said

  ale jaja !!! NA TO PRZEMÓWIENIE ORBANA KTÓRE WSADZIŁEM JAKO ART NA GÓRĘ JEST EUROPEJSKI ZAKAZ PUBLIKOWANIA !!!!! W TV , PRASIE RADIO I INTERNET !!!

  dowiedziałem się od pewnego pismaka prywatnie

  ZAKAZ W CAŁEJ EUROPIE !!!! NO TO MAMY WOLNOŚĆ JA PIERDOLE NAWET ZA BREŻNIEWA TAKIE CUŚ SIĘ TAK BEZCZELNIE NIE ODBYWAŁO

  Polubienie

 6. miziaforum said

  TWARDZI CHRZEŚCIJANIE – RZYMSCY KATOLICY …………

  90% uczniów z klasy we włoskim gimnazjum przeszłoby na islam, żeby ocalić życie, gdyby ich kraj został podbity przez ISIS, podał dziennik „Il Giornale”.

  Na 25 ankietowanych trzynastolatków jedynie dwoje uczniów pochodzących z rodzin katolickich odmówiłoby takiej zmiany. Badani uczniowie chętnie podjęli dyskusję na temat islamu i sami zadali nauczycielce pytania o Państwo Islamskie: Kim oni są? Jaki mają program? Jak działają?

  Nauczycielka udzieliła im odpowiedzi na wszystkie pytania i dodała, że wielu bojówkarzy ISIS pochodzi z Europy – są to młodzi muzułmanie należący do drugiego i trzeciego pokolenia emigrantów, dobrze zintegrowani ze społeczeństwem zachodnim, pochodzący z dobrze sytuowanych rodzin, nierzadko z dyplomami wyższych uczelni lub w trakcie studiów. Jeden z najbardziej krwawych oprawców ISIS był kiedyś znanym w Europie DJ’em.

  Nauczycielka powiedziała również uczniom, że ISIS zniszczyło wszystkie chrześcijańskie symbole na podbitych terenach i grozi śmiercią wszystkim, którzy nie chcą przyjąć islamu. Nie ukrywała również faktu, że wielu chrześcijan zostało zabitych, wygnanych oraz zniewolonych z powodu swojej wiary. Następnie zadała uczniom pytanie: „Co byście zrobili, gdyby ISIS zapukało do waszych drzwi?”.

  „Prawie jednogłośna odpowiedź uczniów była dużym zaskoczeniem”, pisze „Il Giornale”. Bez chwili wahania 23 na 25 podniosło ręce na potwierdzenie, że przeszliby na islam.

  Qbi, na podst http://www.katholisches.info/

  Polubienie

 7. miziaforum said

  Francuscy żołnierze zostali zaatakowani w Strasburgu przez mówiącego po arabsku mężczyznę. Jeden z nich został lekko ranny, ale nic poważnego mu się nie stało.

  Żołnierze patrolowali okolice dworca kolejowego w Strasburgu, w związku z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa po zeszłorocznych zamachach paryskich. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna ze skalpelem i ranił jednego z żołnierzy w policzek. Rana nie była poważna i mężczyzna nie wymaga hospitalizacji.

  Podczas patrolu na stacji, dwie grupy składające się z dwóch żołnierzy każda, widziały osobę zbliżającą się do nich ze skalpelem i jeden żołnierz otrzymał małe cięcie w policzek

  – powiedział szef sztabu prefekta Dolnego Renu, Dominique – Jane Nicolas.

  Mężczyzna miał mówić po arabsku, jednak nie krzyczał „Allahu Akbar”, jak to miało miejsce podczas ataków terrorystycznych czy podczas innych ataków na policjantów lub żołnierzy we Francji. Napastnikowi udało się uciec i obecnie szuka go policja.

  Źr.: RT.com

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: