Miziaforum's Blog

Źródła w MSWiA: Nawet 150 tys. uchodźców może trafić do Polski

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 19, 2016


W Komunikacie Komisji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, dotyczącym kierunków reformy polityki migracyjnej, mowa jest o nowym rozporządzeniu ustanawiającym jedną wspólną politykę azylową w Unii.

Ujednolicone miałyby być także procedury i prawa osób korzystających z międzynarodowej ochrony dla uchodźców.

Według źródła Informacyjnej Agencji Radiowej w resorcie spraw wewnętrznych, oznacza to, że Komisja Europejska chce doprowadzić do ujednolicenia systemu wsparcia – we wszystkich krajach wspólnoty uchodźcy dostawaliby takie same zasiłki.

Wprowadzony w ubiegłym roku algorytm kwot uchodźców przenoszonych do danych krajów miałby być rozszerzony na wszystkich uchodźców ubiegających się o azyl. Oznaczać mogłoby to nawet 150 tysięcy uchodźców w Polsce w ciągu następnych lat.

Polski rząd obawia się także próby zwiększenia kompetencji unijnej agencji do spraw uchodźców, która mogłaby otrzymać możliwość samodzielnego przyznawania azylu bez zgody danego państwa.

Zdaniem źródła IAR, podniesienie wysokości wsparcia socjalnego uchodźców we wszystkich krajach Unii mogłoby się odbić na innych środkach, z których korzysta Polska na przykład na politykę spójności czy wsparcie rolnictwa. Decyzja o zmianie systemu relokacji uchodźców musi być podjęta przez większość szefów unijnych państw.

Polski rząd liczy na zebranie koalicji państw, które będą przeciwne tak daleko idącym rozwiązaniom.

Źródło IAR uważa, że próba przeforsowania takich rozwiązań będzie podejmowana w Unii w ciągu dwóch następnych miesięcy.

Kwestiom związanym z kryzysem migracyjnym poświęcony będzie w czwartek szczyt ministrów spraw wewnętrznych w Luksemburgu.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-nowy-system-relokacji-uchodzcow-zrodla-w-mswia-nawet-150-tys,nId,2187844#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Komentarze 2 to “Źródła w MSWiA: Nawet 150 tys. uchodźców może trafić do Polski”

 1. krab said

  15 kwietnia premier Węgier zaprezentował na konferencji w Lizbonie swoją wizję powstrzymania imigracyjnej inwazji.
  „Jest nie do zaakceptowania – jak to jest w propozycjach Komisji [Europejskiej] – że ktoś w Brukseli będzie decydował o tym, że swoje problemy demograficzne i ekonomiczne państwa mają rozwiązywać poprzez imigrację” – mówił w Lizbonie Orban, nie ukrywając, że jego propozycje są alternatywą wobec tego, co państwom narodowym usiłują narzucić eurokraci. „Inaczej mówiąc UE nie może tworzyć systemu, który pozwala migrantom na przenikanie do wewnątrz [samej Unii] ia potem narzucać obowiązkowe kwoty przesiedleńców każdemu państwu członkowskiemu” – podkreślał lider Węgier.
  Jego wizję rozwiązania kryzysu imigracyjnego w punktach streszcza portal Visegrad Post. Po pierwsze zewnętrzne granice Unii mają być realnie chronione. Po drugie pełna identyfikacja imigrantów ma się odbywać już na nich. Należy poprawić wspólny system azylu europejskiego. Punkty w których proszący o azyl imigranci będą oczekiwać na decyzję w swojej sprawie, mają znajdować się poza granicami Unii Europejskiej. Należy podpisać umowy ze wszystkimi krajami z których pochodzą imigranci. Wszyscy nielegalni imigranci mają być deportowani do kraju pochodzenia, lub pierwszego bezpiecznego kraju jaki odwiedzili po opuszczeniu tego pierwszego. Państwa, których granice stanowią granice frontowe UE oraz państwa na Bałkanach Zachodnich powinny otrzymać od Unii wsparcie finansowe na uszczelnienie. Nie może być mowy o jakimkolwiek obowiązkowym i automatycznym mechanizmie przydziałów imigrantów do poszczególnych państw członkowskich.
  visegradpost.com/kresy.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: