Miziaforum's Blog

Donald Trump Żydzi ! Żydzi ponad wszystko !! a co z USA ?

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 17, 2016


Kandydat na prezydenta USA z ramienia Republikanów Donald Trump, pierwszy na liście nominowanych przez swoją partię, zwrócił się do AIPAC – Amerykańsko Izraelskiego Komitetu do Spraw Publicznych (American Izrael Public Affairs Committee) w poniedziałek, omawiając relacje między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem. Poniżej kompletny zapis jego przemówienia.

TRUMP: Dobry wieczór. Dziękuję wam bardzo.

Przemawiam dziś do was jako dozgonny sojusznik i prawdziwy przyjaciel Izraela. (wiwaty, aplauz)

Jestem nowicjuszem w polityce, ale nie we wspieraniu interesu Żydów.

(aplauz)

W 2001 roku, tygodnie po atakach na Nowy Jork i Waszyngton oraz, mówiąc szczerze, na nas wszystkich, atakach które popełniono i których dopuścili się Islamscy fundamentaliści, Burmistrz Rudy Giuliani odwiedził Izrael by pokazać solidarność z ofiarami terroru.

Ja wysłałem swój samolot, ponieważ wspierałem misję dla Izraela w 100 procentach.

(wiwaty, aplauz)

Wiosną 2004 roku, w szczycie przemocy w Strefie Gazy, byłem głównym dowodzącym czterdziestej Parady Salutu wobec Izraela, największego pojedynczego zebrania wspierającego interes Izraela.

(aplauz)

To był bardzo niebezpieczny czas dla Izraela i szczerze mówiąc dla każdego wspierającego Izrael. Wielu ludzi odrzuciło ten honor. Ja nie. Podjąłem ryzyko i jestem zadowolony, że to zrobiłem.

(aplauz)

Nie przyszedłem to jednak dzisiaj by schlebiać wam o Izraelu. To robią politycy: sama gadka, żadnych czynów. Wierzcie mi.

(aplauz)

Przyszedłem tu by powiedzieć wam o moim stanowisku wobec przyszłości amerykańskich stosunków z naszym strategicznym sojusznikiem, o naszej nierozerwalnej przyjaźni i naszym bracie w kulturze, jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie, Państwem Izrael.

(wiwaty, aplauz)

Dziękuję wam.

Moim najważniejszym priorytetem jest rozebranie katastrofalnego układu z Iranem.

(wiwaty, aplauz)

Dziękuję wam. Dziękuję wam.

Byłem w interesie długo. Znam się na przeprowadzaniu transakcji. I pozwólcie mi wam powiedzieć, że ten układ jest katastrofalny dla Ameryki, dla Izraela i dla całego Bliskiego Wschodu.

(aplauz) Problem tutaj jest fundamentalny. Nagrodziliśmy kraj będący światowym liderem sponsorowania terroru sumą 150 bilionów dolarów, nie dostając kompletnie nic w zamian.

(aplauz)

Przeanalizowałem ten problem do najmniejszych szczegółów, powiedziałbym, że lepiej niż ktokolwiek inny.

(śmiech)

Wierzcie mi. Oh, wierzcie mi. I to jest naprawdę kiepski układ.

Największym zmartwieniem z układem jest niekoniecznie to, że Iran zamierza go nie dotrzymać, ponieważ wiecie, jak wiecie, że już go nie dotrzymał,większym problemem jest to, że oni mogą dotrzymać warunków i mimo to zdobyć bombę po prostu czekając na koniec umowy. I oczywiście, że zatrzymają te biliony i biliony dolarów które tak głupio i naiwnie im daliśmy.

(aplauz)

Układ nawet nie zobowiązuje Iranu do rozebrania swojej militarnej zdolności nuklearnej. Owszem, nakłada limity na ich wojskowy program nuklearny na określoną liczbę lat, ale kiedy te restrykcje wygasną Iran będzie miał wojskową zdolność nuklearną w rozmiarze przemysłowym, gotowej do produkcji i z zerową prowizją za opóźnienie, nie ważne jak złe będzie zachowanie Iranu. Okropna, okropna sytuacja w której wszyscy tkwimy, szczególnie Izrael.

(aplauz)

Kiedy zostanę prezydentem, przyjmę strategię która skupi się na trzech rzeczach gdy chodzi o Iran. Po pierwsze, postawimy się Irańskiej agresywnej chęci destabilizacji i dominacji w regionie.

(aplauz)

Iran jest bardzo dużym problemem i pozostanie nim. Ale jeśli nie zostanę wybrany prezydentem, to wiem jak sobie radzić z problemami. I wierzcie mi, właśnie dlatego zostanę wybrany na prezydenta, moi drodzy!

(wiwaty, aplauz)

A jesteśmy liderami w każdym sondażu. Pamiętajcie o tym, proszę.

(wiwaty)

Iran jest problemem w Iraku, problemem w Syrii, problemem w Libanie, problemem w Jemenie i będzie bardzo, bardzo kluczowym problemem dla Arabii Saudyjskiej. Dosłownie każdego dnia Iran zaopatruje więcej i lepszą broń by wspierać swoje kraje marionetki.
Libański Hezbollah został obdarowany — i powiem wam coś, otrzymał zaawansowaną broń przeciw statkom, przeciwlotniczą, systemy GPS i rakiety jakie posiada niewielu ludzi gdziekolwiek w świecie i na pewno niewiele krajów. Teraz są w Syrii próbując stworzyć kolejny front przeciwko Izraelowi od syryjskiej strony Wyżyn Golan.

W Gazie, Iran wspiera Hamas i Islamistyczny dżihad.

A na Zachodnim Brzegu (West Bank), to otwarcie oferują Palestyńczykom 7 tysięcy dolarów za atak terrorystyczny i 30 tysięcy dolarów za każdy Palestyński dom terrorystów, który został zniszczony. Żałosna, godna pożałowania sytuacja.

(aplauz)

Iran finansuje siły zbrojne na terenie Bliskiego Wschodu i i jest to całkowicie niewiarygodne, że daliśmy im tak po prostu 150 bilionów dolarów by zrobili jeszcze więcej w kierunku licznych okropnych aktów terroru.

(aplauz)

Po drugie, kompletnie rozmontujemy Irańską światową sieć terroru, która jest wielka i potężna, ale nie tak potężna jak my.

(aplauz)

Iran zasiał grupy terrorystyczne na całym świecie. W ciągu ostatnich pięciu lat Iran podtrzymywał ataki terrorystyczne w 25 różnych krajach na pięciu kontynentach. Mają komórki terrorystyczne wszędzie, wliczając Półkulę Zachodnią (sic!), bardzo blisko domu.

Iran jest największym sponsorem terroryzmu na całym świecie. I my będziemy pracować nad ograniczeniem tego zasięgu, wierzcie mi, wierzcie mi.

(aplauz)

Po trzecie, przynajmniej musimy narzucić warunki poprzedniej umowy by zobowiązywały Iran całkowicie do odpowiedzialności. I wymusimy to, jak jeszcze nigdy nie widzieliście żadnego kontraktu tak narzuconego, moi drodzy, wierzcie mi.

(aplauz)

Iran już przeprowadził, pomimo obowiązywania układu, trzy próby ogniowe rakiet balistycznych. Te rakiety balistyczne o zasięgu 1250 mil, były przeznaczone do onieśmielenia nie tylko Izraela, który jest oddalony tylko o 600 mil, ale miały też w zamierzeniu przestraszyć Europę i kiedyś może nawet uderzyć Stany Zjednoczone. I my nie mamy zamiaru na to pozwolić. Nie pozwolimy na to. I nie pozwolimy by przydarzyło się to Izraelowi, wierzcie mi.

(wiwaty, aplauz)

Dziękuję wam. Dziękuję wam.

Czy chcecie usłyszeć coś naprawdę szokującego? Jak wielu z wielkich ludzi obecnych w tej sali wie, namalowane na tych rakietach są słowa po hebrajsku i persku: “Izrael musi być zmieciony z powierzchni ziemi.” Możecie o tym zapomnieć.

(aplauz)

Jakie obłąkane umysły napisały to po hebrajsku?

A tu następny. Mówicie o pokręconych. Oto następna pokręcona część. Testowanie tych rakiet nie pogwałca tego okropnego układu, który zawarliśmy. Układ milczy o rakietach testowych. Ale te testy są pogwałceniem dyrektyw Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych ONZ.

Problem polega na tym, że nikt nic tym nie zrobił. My zrobimy, my zrobimy. Obiecuję, że my zrobimy.

(wiwaty, aplauz)

Dziękuję wam.

To prowadzi mnie do kolejnego punktu, absolutnej słabości i niekompetencji ONZ.

(wiwaty, aplauz)

ONZ nie jest przyjacielem demokracji, nie jest przyjacielem wolności, nie jest nawet przyjacielem Stanów Zjednoczonych Ameryki gdzie, jak wiecie, ma dom. A już na pewno nie jest przyjacielem Izraela.

(aplauz)

Z prezydentem Obamą w jego ostatnim roku — yea!

(śmiech)

(wiwaty, aplauz)

(śmiech)

On może być najgorszą rzeczą, która kiedykolwiek przytrafiła się Izraelowi, wierzcie mi, wierzcie mi. I wy to wiecie i wy to wiecie lepiej, niż ktokolwiek inny.

Tak więc z prezydentem w jego ostatnim roku zaczęły się kłębić dyskusje odnośnie próby wydania dyrektywy Rady Bezpieczeństwa na temat ewentualnego porozumienia pomiędzy Izraelem i Palestyną.

Powiem szczerze: Porozumienie narzucone przez ONZ byłoby totalną i kompletną porażką.

(aplauz)

Stany Zjednoczone muszą przeciwstawić się tej dyrektywie i użyć mocy swojego weto, którego ja użyję jako prezydent na 100 procent.

(aplauz)

Kiedy ludzie pytają dlaczego, to dlatego, że to nie tak się robi układy. Układy się robi gdy strony spotykają się, siadają przy stole i negocjują. Każda strona musi coś poświęcić. To wartości. Chcę powiedzieć, że musimy zrobić coś gdzie jest wartość na wymianę za coś co jej wymaga. To jest układ. Układ naprawdę jest czymś takim, co narzucone Izraelowi i Palestynie sprawi, że zbierzemy grupę ludzi, którzy coś wymyślą.

To się nie uda z ONZ. To tylko dalej, bardzo ważnie, to tylko dalej zdelegalizuje Izrael. To będzie katastrofa i klęska dla Izraela. Tak się nie stanie, moi drodzy.

(wiwaty, aplauz)

I dalej, to by nagrodziło Palestyński terroryzm ponieważ każdego dnia dźgają Izraelitów i nawet Amerykanów. Nawet w zeszłym tygodniu, Amerykanin Taylor Allen Force, absolwent West Point, fenomenalny młody człowiek kto służył w Iraku i Afganistanie, został zamordowany na ulicy przez dzierżącego nóż Palestyńczyka. Nie nagradza się takiego zachowania. Nie można tego robić.

(aplauz)

Jest tylko jeden sposób na potraktowanie takiego zachowania. Należy się z nim zmierzyć.

(aplauz)

Więc to nie jest w sumie zadaniem ONZ, żeby zaoferować rozwiązanie. Tak naprawdę to zainteresowane strony muszą same wynegocjować wynik. Nie mają wyjścia. Muszą to zrobić samemu albo to się i tak nigdy nie utrzyma. Stany Zjednoczone mogą być pomocne jako mediator negocjacji, ale nikt nie powinien mówić Izraelowi że tak ma być i naprawdę że muszą przestrzegać jakijś umowy zrobionej przez kogoś tysiące mil stąd kto nie wie nawet dokładnie, co się dzieje z Izraelem, z czymkolwiek w rejonie. To tak niedorzeczne, nie pozwolimy by to się wydarzyło.

(wiwaty, aplauz)

Kiedy będę prezydentem, wierzcie mi, zawetuję każdą próbę ONZ narzucenia swojej woli na państwo żydowskie. Będzie zawetowane na 100 procent.

(aplauz)

Widzicie, znam się na interesach. Tym się zajmuję. Napisałem „Sztukę zawierania umów”.

(śmiech)

Jeden z bestsellerów, wszech czasów — i mówię, na poważnie, jeden z ponieważ będę skrytykowany kiedy powiem „najlepszy z” więc będę bardzo dyplomatyczny — jeden z…

(śmiech)

Będę skrytykowany. Myślę, że jest numerem jeden, ale po co ryzykować? (śmiech)

(aplauz)

Jeden z bestsellerów wszech czasów o interesach i zawieraniu umów. By zawrzeć świetny interes, potrzeba dwóch dobrowolnych uczestników. My wiemy, że Izrael jest gotów do umowy. Izrael już próbował.

(aplauz)

Taka jest prawda. Izrael próbuje usiąść przy stole negocjacyjnym bez warunków wstępnych od lat. Mieliście Camp David w 2000 roku gdzie premier Barak wystosował niesamowitą ofertę, może nawet zbyt hojną; Arafat odrzucił ją.

W 2008, premier Olmert złożył równie hojną ofertę. Rząd Palestyński odrzucił i ją.

Później John Kerry próbował wymyślić ramy i Abbas nawet nie odpowiedział, nawet Sekretarzowi Stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nawet nie odpowiedzieli.

Kiedy zostanę prezydentem, dni traktowania Izraela jak obywatela drugiej kategorii skończą się pierwszego dnia.

(wiwaty, aplauz)

Dziękuję wam.

I kiedy coś mówię, to mam to na myśli, mam to na myśli.

Spotkam się z premierem Netanyahu bezzwłocznie. Znam go od wielu lat i będziemy w stanie blisko ze sobą współpracować by przywrócić stabilizację i pokój Izraelowi i całemu regionowi.

W międzyczasie, każdego dnia macie nieokiełznanych podburzaczy i dzieci uczone nienawiści do Izraela i do nienawidzenia Żydów. To się musi skończyć.

(aplauz)

Kiedy żyjesz w kraju, gdzie strażacy są bohaterami, małe dzieci chcą być strażakami. Kiedy żyjesz w kraju, gdzie atleci i gwiazdy filmowe są bohaterami, małe dzieci chcą być atletami i gwiazdami filmowymi.

W Palestyńskim społeczeństwie bohaterami są ci, którzy mordują Żydów. Nie możemy pozwolić, by to trwało Nie możemy już na to pozwalać ani chwili dłużej.

(wiwaty, aplauz)

Nie można osiągnąć pokoju, jeśli terroryści są traktowani jak męczennicy. Gloryfikowanie terrorystów jest ogromną przeszkodą dla pokoju.To okropny, okropny sposób myślenia. To bariera która nie może zostać przełamana. To się skończy i skończy się wkrótce, wierzcie mi.

(aplauz)

W Palestyńskich podręcznikach i meczetach, masz kulturę nienawiści która podsycała się przez lata. Jeśli chcemy osiągnąć pokój, oni muszą z tego wyjść i muszą zacząć proces edukacji. Muszą zakończyć edukację nienawiści. Muszą to zakończyć teraz.

(aplauz)

Nie ma moralnych równoważników. Izrael nie nazywa parków publicznych po terrorystach. Izrael nie płaci swoim dzieciom by zadźgały losowych Palestyńczyków.

Widzicie, czego prezydent Obama nie potrafi zrobić dobrze w umowach, to, że zawsze wywiera nacisk na naszych przyjaciół i nagradza naszych wrogów.

(wiwaty, aplauz)

I widzicie to zdarzające się cały czas, ten wzór stosowany przez prezydenta i jego administrację, wliczając byłego Sekretarza Stanu Hillary Clinton, która jest kompletną porażką, tak przy okazji.

(śmiech)

(wiwaty, aplauz)

Ona i Prezydent Obama traktowali Izrael bardzo, bardzo źle.

(aplauz)

Ale to się powtarza wciąż i wciąż od nowa i nie zrobił nic by ośmielić tych, którzy nienawidzą Ameryki. (sic!) Zobaczyliśmy to gdy oddał 150 bilionów dolarów Iranowi w nadziei, że magicznie dołączą do wspólnoty światowej. Tak się nie stało.

(aplauz)

Prezydent Obama myśli, że wywieranie nacisku na Izrael rozwiąże problem. Ale jest dokładnie odwrotnie. Już połowa populacji Palestyny została przejęta przez Palestyński ISIS i Hamas, a druga połowa odmawia konfrontacji z pierwszą połową, więc jest to bardzo trudna sytuacja która nigdy nie zostanie rozwiązana dopóki nie będziecie mieć świetnego przywódcy właśnie tutaj w Stanach Zjednoczonych.

My to rozwiążemy. W ten czy inny sposób, my to rozwiążemy.

(aplauz)

Ale kiedy Stany Zjednoczone staną wspólnie z Izraelem, szanse na pokój naprawdę wzrosną i wzrosną wykładniczo. Tak się stanie kiedy Donald Trump będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych.

(wiwaty, aplauz) Przeniesiemy amerykańską ambasadę to wiecznej stolicy ludu żydowskiego, Jerozolimy.

(wiwaty, aplauz)

I wyślemy jasny sygnał że nie ma żadnej bariery miedzy Ameryką a naszym najbardziej godnym zaufania sprzymierzeńcem, państwem Izrael.

(wiwaty, aplauz)

Palestyńczycy muszą podejść do stołu wiedząc, że więź między Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest absolutnie, totalnie niezniszczalna.

(aplauz)

Muszą podejść do stołu chętni i potrafiący zatrzymać terror popełniany codziennie przeciwko Izraelowi. Muszą to zrobić.

I muszą podejść do stołu gotowi zaakceptować, że Izrael jest państwem żydowskim i zawsze będzie istniał jako państwo żydowskie.

(wiwaty, aplauz)

Kocham ludzi na tej sali. Kocham Izrael. Kocham Izrael. Byłem z Izraelem tak długo w sensie, że otrzymałem jedne z moich największych odznaczeń od Izraela, jak mój ojciec wcześniej, niesamowite. Moja córka, Ivanka, spodziewa się wkrótce pięknego żydowskiego dziecka.

(wiwaty, aplauz)

W rzeczy samej, to może się dziać właśnie w tej chwili, co byłoby bardzo miłe jeśli o mnie chodzi.

(śmiech)

Więc chcę wam powiedzieć dziękuję wam bardzo. To był naprawdę prawdziwy zaszczyt. Dziękuję wam wszystkim. Dziękuję wam.

Dziękuję wam bardzo.

(wiwaty, aplauz)

Nota od tłumacza: oryginalny tekst zawiera wiele błędów językowych i stylistycznych i innych, które pochodzą od samego Donalda Trumpa i które poprawiono jedynie w przypadkach mogących uniemożliwić zrozumienie.

Źródło: http://time.com/4267058/donald-trump-aipac-speech-transcript/

16 kwiecień 2016

Tłum. z j. ang. Gosia
Dodaj komentarz

Komentarzy 79 to “Donald Trump Żydzi ! Żydzi ponad wszystko !! a co z USA ?”

 1. AQQ said

  Chciałabym widzieć miny zwyczajnych goi-hamburgerów”!

  Polubienie

 2. AQQ said

  scenariusze i parcie na wojne. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wprost-Ponizej-progu-wojny,wid,18264945,wiadomosc.html

  Polubienie

 3. AQQ said

  panamagate.

  Polubienie

 4. Konarski said

  Na czerwiec jest planowany szczyt NATO w Polsce.
  USA planowało przenieść z Niemiec kilka baz do Polski. Rząd Niemiec jest przeciwny – bo amerykańskie bazy to stałe źródło kasy dla lokalnych społeczności.
  Rosja się nie zgadza na bazy USA w Polsce – z wiadomych względów. No i w ostatnim tygodniu było kilka „siarczystych” incydentów nad Bałtykiem (rosyjskie samoloty i niszczyciel USA) – USA zmiękło i po dzisiejszym incydencie (samoloty) niemiecka minister obrony i amerykański wysoki urzędnik oświadczyli, że ŻADNYCH BAZ w Polsce nie będzie.

  Stałe bazy NATO w Polsce? EUobserver: USA i Niemcy są na „nie”
  • EUobserver: USA i Niemcy nie chcą stałych baz NATO w Polsce
  • Takie deklaracje padły na konferencji Globsec na Słowacji
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Stale-bazy-NATO-w-Polsce-EUobserver-USA-i-Niemcy-sa-na-nie,wid,18274692,wiadomosc.html?ticaid=116d9e

  Władimir Putin ich „wystraszył”… teraz będzie seria kolejnych incydentów nad Bałtykiem (przeciw amerykańskim celom też przeciw Szwecji, Polsce, krajom bałtyckim, … być może nawet na Morzu Czarnym lub Śródziemnym przeciw Turcji.

  Putin wie, że takie „numery” wystraszą natowskich dupków.więc będzie robił wszystko aby „STORPEDOWAĆ” SZCZYT NATO w Polsce – aby NATO go odwołało z Polsi i przeniosło do innego kraju…

  Takich „prowokacyjnych” ruchów nad Bałtykiem będzie teraz sporo – by storpedować szczyt NATO w Polsce i wybić USA z głowy bazy na terenie Polski…

  A jeśli wygra Donald Trump – to wycofa się z Europy , zaś Europę Środkową i Wschodnią „odda” Moskwie i Berlinowi…

  W USA każdy kandydat na gubernatora, kongresmena czy senatora i PREZYDENTA musi złożyć zapewnienie bezwzględnego posłuszeństwa diasporze pewnej nacji.
  Zresztą w innych krajach jest podobnie, też w Polsce – bez względu na przynależność partyjną w Polsce prezydenci, senatorowie i posłowie a także członkowie każdego rządu KIWAJĄ SIĘ przed obliczem rabinów paląc CHANUKĘ …

  Polubienie

  • miziaforum said

   a dupa tam że niby miały być bajer jak zwykle na Polaków obiecać cukierka zmusić do uległości a po wszystkim wała a nie cukierka POLSKI NIGDY NIKT NIE TRAKTOWAŁ POWAŻNIE OD ZAWSZE A POLACY SIĘ ZAWSZE ZADOWALALI OBIECANKAMI I NA WYROST SIĘ SPRĘŻALI A NAGRODY NI CHU CHU …

   Polubienie

  • miziaforum said

   PRĘDZEJ DOCZEKASZ SIĘ BAZ UFO NIŻ BAZ USA W POLSCE

   Polubienie

   • Konarski said

    Ja o tym doskonale wiem… osd 1989 roku Polska jest przedmiotem targów różnych krajów i różnych interesów.
    A Zachód gdy będzie miał z tego korzyść to znów nas sprzeda jak kiedyś Stalinowi w Jałcie…

    „Niech trupy Polaków przysypie piasek pustyni, zanim dowiedzą, że stanowią obiekt sprzedaży”.
    Winston Churchill

    Osobiście uważam, że bicie się za tzw. Zachód to byłby bezsens. Oni i tak potraktują nas jak przedmiot targu.
    Gdybym te posty napisał na blogu Zenobiusza – on by je wyciął i ocenzurował. Jego blog stał się fobicznie i skrajnie antyrosyjski i antyputinowski… do tego stopnia, że twierdzi w swych artach i postach, że za trzęsieniami ziemi stoi Putin i Rosja, nawet za tymi wielkimi eksplozjami w Chinach (zakłady chemiczne sprzed kilku miesięcy).
    Do niego te fakty świadczące o tym, że Zachód traktuje Polskę jako przedmiot targu nie dociera.
    Niedawno rozpisywał się o PLANOWANEJ „SZPICY NATO” – TYMCZASEM ZE SZPICY WYSZŁA DUPA…
    Teraz rozpisuje się o bazach NATO w Polsce przeciw złemu czekiście Putinowi – i dziś definitywnie dowiadujemy się oficjalnie, że DUPA z baz.
    Putin wykonał kilka prowokacji samolotami i obszczymurki z NATO usadzili zadki cichutko na stołeczkach…

    Mogą nas sprowokować do wojny z Rosją (i Ukrainę i kraje bałtyckie też)… Putin zajmie kraje bałtyckie, Wschód Ukrainy i Południe z wybrzeżem czarnomorskim i razem z Łukaszenką północno – wschodnią Polskę – korytarz do Kaliningradu, Putin dogada się z Berlinem, który zajmie Pomorze Zachodnie , Ziemię Lubuską, Dolny i Górny Śląsk a z resztek księstewka „warszawskiego”, banderowskiej zachodniej Ukrainy i kawałka środkowej z Kijowem czy bez utworzy się JUDEOPOLONIĘ… pod wiadomym zarządem.

    Polubienie

  • Konarski said

   Inaczej mówiąc wygrana Trumpa to przyspieszony scenariusz do rozbiorów Polski.

   Polubienie

   • greg said

    wiecie co co ma byc to bedzie

    Polubienie

   • AQQ said

    albo stratowania!

    Polubienie

    • greg said

     czyli lepiej ze mamy armie do doopy bo rosjanie nie beda mieli pretekstu by nas zaatakowac a na usa i nato bym nie liczyl

     Polubienie

    • greg said

     i takie pytanie na powaznie po co rosja by miala nas napadac?

     Polubienie

     • KrisT said

      po nic! nie mają takiego zamiaru! po uj mieliby nas atakować? po co otwarty konflikt skoro mozna ten kraj gospodarczo wykonczyć?
      robienie z rosji agresora to odwracanie uwagi od prawdziwego agresora i zagrozenia ze strony Ukrainy i samej UE oraz rozpoczetej ISLAMIZACJI europy!
      ponadto demonizowanie rosji to programowanie ludzi na wypadek ewentualnej wojny i robienia z kogoś (w tym wypadku rosji) winnego za wszelkie zło tego swiata i za kryzys gospodarczy…!

      za wszystko winna rosja i Putin- kiedyś straszono czarną wolgą itp a dziś rosją i Putinem…. ot taka karma dla lemmingów!

      Rosja nie musi na nas napadać,ajesli juz – jak ktos mysli iz wschodnie panstwa oscienne (najbardziej ukraina) są naszym buforem to się myli, w samym okręgu kaliningradzkim siły rosyjskie jakie tam stacjonują wystarczą aby pozamiatać naszą armią…. lotnictwo FR z głowicami będzie szybciej w Wawce a nizeli nasze F-16 zdązą wystartować (wpierw muszą odkurzyć pas startowy) …. W jednej tylko bazie stacjonuje ponad 60 myśliwcow przechwytujacych……
      Zanim NATO by się zorientowało o co kaman , u nas nad głowami latały by od 2h bombowce….

      Polubienie

      • KrisT said

       a wierzcie mi iz plany ataku na wypadek dnia W są dokładnie opracowane! zanim NATO cokolwiek zrobi, bedzie juz po wszystkim…..

       Polubienie

      • greg said

       ja mysle ze nikomu z polakow nie zalezy na wojnie jedynie zydzi chca nas w to uwiklac nie dajmy sie im podzielic (kod po nowoczesna kukiz to zaprzancy} szkoda ze nie ma kary smierci za zdrade stanu taki szetyna petru tusk i inni ktorym sie udowodni kolaboracje z zydami powinni zostac rozstrzelani dla przykladu

       http://newsroom.salon24.pl/689581,schetyna-na-tasmach-o-kod-przywieziemy-milion-ludzi-jak-bedzie-trzeba

       Polubienie

      • Pelagia said

       KrisT- zgadzam się całkowicie. Rosji nie zalezy na tym, by nas atakować, ale stale rózni ludzie szczuja nas na Rosję. Wyobraźcie sobie, że robią to nawet imigranci, kt. do nas przyjechali z baardzo daleka. lekceważą nasze obyczaje, oczerniają nas, że Polacy sa tak samo winni wojny jak niemcy, że Polacy wogóle nie walczyli, tylko są tchórzami i się szybko poddali, wiedzą dobrze, że chrześcijanie muszą przebaczać (a guzik, nie każdemu, tylko temu, co odwraca się od zła i naprawi wyrządzone krzywdy) no i oczywiście plotą, że W. Putin chce napaść na Polskę. Nasze waaadze dają prawo pobytu każdemu, nie raczą sprawdzić, co ci imigraci wyprawiają w Polsce.
       Ja się nie obawaiam Rosji, ja sie obawiam naszych, he, he, naszych waadz, kt. tu robią z naszej ojczyzny śmietnik,. Każdy, kto tylko chce, to tu włazi i sobie znaczy teren. A wynocha

       Polubienie

  • Pelagia said

   „””A jeśli wygra Donald Trump – to wycofa się z Europy , zaś Europę Środkową i Wschodnią „odda” Moskwie i Berlinowi…”””
   tylko nie Berlinowi, już nam pokazali co potrafią, przez całe wieki nas niszcza i jeszcze sieją propagandę, że to nie oni, to inni, to nie niemcy, to naziści, to nie niemcy, to vatykan itp. itd.

   Polubienie

 5. Pelagia said

  załamka totalna. nawet inteligentni ludzie, z wyższym wykształceniem, łykaja jak pelikany bzdety że to Putin jest wszystkiemu winny np. :”ah, ta prowokacja rosyjska, jestem przerażona” . – wtedy ja się pytam – a to Rosjanie lecieli koło terytorium ameryki ?? – nie, no nie

  Polubienie

  • KrisT said

   ja zadałbym jedno pytanie, czy prowokacją byłoby przypłyniecie rosyjskiego rakietowca na odleglośc 70mil morskich do wybrzeży USA i bazy morskiej ?
   TAK. a to dlaczego to samo w wykonaniu amerykanskim nie jest prowokacją? i niech madrala rzeczowo odpowie, ynteligent jeden z drugim….

   Polubienie

 6. Konarski said

  Fragment wywiadu z Żyrynowskim:

  Fakt24.pl: Sytuacja na Ukrainie pozostaje wciąż trudna, czy może stać się przyczyną rozpoczęcia III wojny światowej?

  – Nie. Oni się umówili, tam na górze, w Nowym Jorku, zaznaczam, że ja w tym nie uczestniczyłem. III wojny światowej nie będzie, ale tzw. konflikt lokalny się szykuje. Niemcy napadną na Rosję, wszystko, jasna rzecz,będzie rozgrywało się na terenie Polski. Niemcy dostaną swoją ziemię – zachodnią Polskę, no a resztę będziemy zmuszeni zabrać wraz z krajami bałtyckimi oraz Ukrainą. Państwa europejskie wciąż będą borykać się zproblemem emigrantów. Taka szykuje się przyszłość na kolejne kilka lat. I dla Polski w tej przyszłości nie ma miejsca.

  Fakt24.pl: Kiedy pana zdaniem rozpocznie się wojna pomiędzy Rosją a Niemcami?

  – Latem następnego roku.

  Fakt24.pl: Skąd taka pewność?

  – Zostało już podpisane porozumienie, zgodnie z którym wojna rozpocznie się w czerwcu 2016 roku. Gdyby coś uległo zmianie, termin będzie wydłużony do czerwca 2017, ale to z pewnością stanie się w ciągu kilku najbliższych lat.

  Polubienie

  • AQQ said

   w każdej plotce jest żdzbło prawdy…

   Polubienie

  • KrisT said

   moze i wojna będzie, ale to iz niemcy napadną na rosję? to brednie!
   po pierwsze niemeicka armia lezy i kwiczy!
   po drugie niemcy słysząc o jezdzie na moskwę dostają opopleksji….
   po trzecie aby niemcy zaatakowali rosję muszą przekroczyć kraje oscienne rosji….
   czyli pierw muszą np przejśc przez ukrainę- inne kraje raczej im na to nie pozwolą.
   jeśli wejdą na ukrainę (razem z polskimi wojskami) to centrum działań będzie na ukrainie!
   i nie zaanektują krajów osciennych w tym polski bo- to byłby tylko ogromny problem dla nich!
   Zyrynowski to taki ruski straszak, cos tam moze wie ale więcej dodaje od siebie…

   Polubienie

 7. Konarski said

  http://r-scale-f2.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/962e56a8a0b0420d87272a682bfd1e53/23412cc6-03b3-40d3-a403-19060de1ed6c.png?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000&quality=80

  Polubienie

 8. Konarski said

  Do nietypowej sytuacji doszło do USA. Właściciel sklepu z bronią postanowił zamanifestować swoją niechęć do muzułmanów, wywieszając napis „Strefa wolna od muzułmanów”. Ci wytoczyli mu proces. Jak zakończyła się sprawa? Opowiada Mariusz Max Kolonko:

  Polubienie

 9. Konarski said

  Max Kolonko bezlitośnie Tomku Lisie

  Polubienie

 10. KrisT said

  wracajac do głównego tamtu, ten trump ma nay……e w główce, i widać iz jak petru jest człowiekiem banksterów to ten jest człowiekiem lobby zydowskiego w stanach.
  Ciekawe kiedy w koncu zwykli amerykancy się obudzą i dojdzie do nich iz zydostwo ich traktuje jako dojne krowy i chłopców do bicia?
  tego Donalda (kazdy donal jest tak yebniety?) nie da się czytać! tylko zydzi i zydzi! ach co za zydzi im wszystko się nalezy i wszystko wolno!
  ten czlowiek moze rozpętać IIIWS ktora zacznie od konfliktu z Iranem, wmieszaniem się w to rosji i chin i po amerykanskiej potędze pozostanie wspomnienie….

  Polubienie

 11. KrisT said

  Baas wygrywa wybory w Syrii. Zachód nie uznaje wyniku
  Wczoraj, 17 kwietnia (20:13)

  ​W syryjskich wyborach parlamentarnych, które odbyły się w środę na obszarach kontrolowanych przez reżim, wygrała partia prezydenta Baszara el-Asada – ogłosiła w niedzielę komisja wyborcza, zgodnie z przewidywaniami. Wyborów tych nie uznają opozycja i Zachód.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-baas-wygrywa-wybory-w-syrii-zachod-nie-uznaje-wyniku,nId,2186357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  wybory odbyły sie prawidłowo, Asad ma duze popracie wsród syryjczyków więc wynik był do przewidzenia! cóż teraz zrobi zachód?

  Polubienie

 12. marek said

  http://wpolityce.pl/swiat/289114-skargi-do-rady-europy-w-modzie-grupa-wloskich-komunistow-poskarzyla-sie-na-zbyt-mala-liczbe-aborterow-w-ich-kraju

  Rada Europy ma się niebawem zająć „zbyt małą” liczbą aborterów we Włoszech. Jak informuje „Nasz Dziennik” co najmniej 70 proc. włoskich ginekologów z powodu sprzeciwu sumienia odmawia udziału w procederze zabijania nienarodzonych dzieci. Komunizujący związek zawodowy CGIL poskarżył się więc do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy na „dyskryminacje kobiet” we Włoszech…

  Polubienie

 13. marek said

  http://niezalezna.pl/79177-morawiecki-byc-na-sali-i-wyjmowac-karte-niezgodne-z-regulaminem-sejmu

  Polubienie

 14. marek said

  🙂

  http://newsweb.pl/2016/04/17/slowianie-bronia-sie-sami-lowcy-migrantow-patroluja-europe-wschodnia-i-zawracaja-nielegalnych-video/

  Polubienie

 15. marek said

  http://newsweb.pl/2016/04/14/esbecja-przegrywa-w-strasburgu-nie-odzyskaja-niebotycznych-emerytur/

  Eropejski Trybunał Praw Człowieka nie dopuścił do rozpatrzenia skargi byłych funkcjonariuszy UB i SB na polskie przepisy odbierające im wysokie emerytury. To ostateczny wyrok, który oznacza, że nic już nie cofnie decyzji polskiego parlamentu. Świadczenia dla służących w reżimowych służbach pozostaną obniżone.

  Skargę wniosło 1628 osób, których dotyczyła ustawa dezubekizacyjna uchwalona w 2009 roku, a obowiązująca od 1 stycznia 2010 roku. Obniżka – średnio o ok. 14 proc. – dotyczyła około 40 tysięcy. Skargi funkcjonariuszy UB i SB najpierw odrzuciły polskie sądy, a nasz Trybunał Konstytucyjny uznał, że esbeckie emerytury są prawami nabytymi niesłusznie.

  Stający tradycyjnie w obronie SB-ków poseł Jan Widacki z SLD w lutym 2010 roku wieszczył w „Dzienniku”, jak to polski rząd skompromituje się w Strasburgu:

  PAŃSTWO POLSKIE BĘDZIE PRZEGRYWAŁO SPRAWA PO SPRAWIE.

  Sędziowie zwrócili uwagę, że emerytury nie są nienaruszalne. Zaznaczyli również, że esbecy nie zostali bez środków do życia i ich uposażenia są ciągle wyższe niż emerytury w systemie ogólnym. Pojawił się również argument moralny. Trybunał przypomniał, że funkcjonariusze SB pracowali dla aparatu bezpieczeństwa wzorowanego na sowieckim KGB, porównał służby PRL do Stasi i Securitate i stwierdził, że powstały one po to, by łamać prawa człowieka – chronione przez Europejską Konwencję Praw Człowieka, którą kieruje się w swoich orzeczeniach trybunał w Strasbourgu.
  Wśród skarżących się do ETCz UB-ków była m.in. Lucyna Tuleya, matka sędziego Igora Tulei.

  znp, rp.pl, kresy.pl, wPolityce.pl

  Polubienie

 16. marek said

  http://prostozmostu.net/kraj/mlody-mezczyzna-skazany-za-udzial-w-marszu-niepodleglosci

  Polubienie

 17. KnUR1 said

  Polubienie

 18. Konarski said

  Turcja będzie wciąż szantażować UE 🙂 ich premier dziś oficjalnie…

  Szef MSZ Turcji grozi zerwaniem porozumienia z UE ws. migrantów
  Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu ostrzegł dzisiaj, że jego kraj zerwie porozumienie z Unią Europejską w sprawie migrantów, które ma powstrzymać ich napływ do Europy, jeśli strona unijna nie dotrzyma swoich zobowiązań wobec Turcji.
  Źródło: PAP

  Polubienie

 19. Konarski said

  Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 540: Antykaczystowski spisek w PiSie

  Resortowe Podsumowanie Tygodnia #11: Nie o takiej Polsce marzył Mieszko I!

  Letter to Bono from hyper-nationalistic Poland

  Polubienie

 20. Konarski said

  Polish Gambit – Polski Gambit – ocena rządów PIS – Max Kolonko Mówi Jak Jest

  Polubienie

 21. Konarski said

  musztra wojskowa w wykonaniu azylantów w Niemczech, to już jest naprawdę zastanawiające po co oni to robią ? ciekawe ?

  Przejmujemy wasz kraj „Muzułmańskie Niemcy”

  Polubienie

 22. KnUR1 said

  Polubienie

 23. Elsa said

  no i wyszło szydło z…..
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02967-Jak-zadluzal-rzad-Kopacz-a-jak-zadluza-rzad-Szydlo.htm

  Polubienie

 24. AQQ said

  Dobre!!!

  Polubienie

 25. Pelagia said

  nie po to ludzie głosowali na PIS, żeby teraz PIS wprowadzał bandyckie pomysły PO

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/pit-do-likwidacji-nowy-pomysl-rzadu/lcrjqy

  Polubienie

  • AQQ said

   ~fox do ~jamlasica: Ja zostałem.
   Powiem Ci.
   Wyjeżdżaj. Wyjeżdżaj jak najdalej, najlepiej do Nowej Zelandii.
   Nawet na wakacje, jak przyjedziesz, to uważaj, bo coś wymyślą.

   Ukradną Ci wszystko, jeśli nawet przy tych okupacyjnych warunkach zdołasz coś zaoszczędzić.
   Jeśli zainwestujesz, to przejmą, ukradną.

   Nie masz tu żadnych praw, żadnej własności, niczego, nawet jak na papierze są na to dokumenty.
   Zmienią ustawę, ukradną Ci ziemię, ukradną mieszkanie, ukradną oszczędności, ukradną dywidendy z akcji, ukradną pieniądze inflacją albo wymianą, ukradną ci dzieci, młodość (już roją o obowiązkowej dwuletniej służbie wojskowej), ukradną żonę/męża, zagłodzą rodziców, a jak będziesz się stawiał, albo będziesz niewygodny, to spałują, wsadzą do aresztu na 5 lat bez zarzutów, a nawet zamordują (patrz Lepper).
   Uciekaj, i nie oglądaj się za siebie.
   Inaczej przegrana młodość, przegrane życie, wstyd i wieczny strach przed jakimiś dziwnymi przepisami.
   Tu jest tak od 300 lat.
   A do tego każdy śmieć zza granicy ma większe prawa niż Ty, w Twoim kraju.
   (podpisuję się pod tym, niestety.)

   Polubienie

 26. greg said

  my tu gadu gadu a doszly mnie sluchy ze wzywaja rezerwistow na przeszkolenie cos sie szykuje?
  ale w sumie to dobrze sie sklada przeciez mamy inawazje islamu to trzeba sie szykowac na najgorsze

  Polubienie

 27. Pelagia said

  a tu w komentach przykład napuszczania jednych grup Polaków na drugie :
  http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/psl-zbiera-podpisy-pod-obywatelskim-projektem-dobra-emerytura/qrnqme

  napuszczają na rolników, nie napiszą, że jest to ciężka, ryzykowna praca (nie zawsze sa udane plony, nie zawsze uda się sprzedać plony), jak się podniesie opłaty KRUS lub całkiem KRUS zlikwiduje, to rolnicy podniosa ceny na żywność. Jak komus tak rolnicy zawadzają, to może nich sam zacznie produkowac zywnośc, to zobaczy jak to jest.

  Polubienie

 28. A JAK ?MOZNA SKUTECZNIE ZWALACZAC ANTYSEMITYZM? PRZECIESZ WLASNIE TA ORGANIZACJA KTOREJ W POLSCE BOSUJE PSELDONIM KWASNIEWSKI USMARZYLA NOWE PRZEJAWY „UKRYTEGO „ANTYSEMITYZMU! SA TO ,NADMIERNA MILOSC DZIECKA DO OJCA CZY MATKI! I NA ODWROT) CZY MILOSCI DWOJGA RODZENSTWA !! JAK ROWNIEZ GLOSNE PUBLICZNE WYPOWIEDZENIE SLOWA… MAMA,TATA ,SIOSTRA !! TAK …NALEZY ZWALCZAC ANTYSEMITYZM JUZ W ,ZARODKU!:)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: