Miziaforum's Blog

Dochód bezwarunkowy wprowadza Wielka Brytania , Finlandia i Holandia Niemcy również rozpatrują taką możliwość ,A w Polsce … A w Polsce ..? UWAŻAJĄ ŻE TO CZYSTE ZŁO :-)

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 13, 2016


Kanadyjska prowincja Ontario ogłosiła, że wkrótce wprowadzi bezwarunkowy dochód miesięczny na każdego mieszkańca. Ma być to swego rodzaju eksperyment, który może zostać potem wprowadzony w całym kraju.

Podczas gdy urzędnicy w kanadyjskiej prowincji nie jeszcze są w stanie podać jakichś konkretnych szczegółów projektu – w tym, ile wyniesie miesięczna kwota dochodu bezwarunkowego dla każdego mieszkańca – Ministerstwo Finansów opublikowało już raport potwierdzający zamiar rządu do przeprowadzenia takiego eksperymentu.

Czym jest dochód bezwarunkowy?

Bezwarunkowy dochód podstawowy to socjalno-polityczny model finansów publicznych zakładający, że każdy obywatel, niezależnie od swojej sytuacji materialnej, otrzymuje od państwa jednakową, określoną ustawowo, kwotę pieniędzy, za którą nie jest wymagane jakiekolwiek świadczenie wzajemne (płatność transferowa). Dochód ten, bez innych form zarobku czy pomocy społecznej, zapewniałby możliwość minimum egzystencji. Idea ta ma zapewnić każdemu członkowi społeczeństwa pieniężny udział w całkowitym dochodzie tego społeczeństwa, bez sprawdzania jego potrzeb.

Zwolennicy pomysłu twierdzą, że pozwoli to zaoszczędzić koszty administracyjne związane z opieką społeczną, zmniejszy poziom ubóstwa w państwach opiekuńczych, będzie też sprawiedliwym w stosunku do ludzi, którzy mają pracę i da ludziom więcej autonomii.

Dochód bezwarunkowy nie tylko w Ontario. Również w UK, Holandii, Finlandii.

W Wielkiej Brytanii, think tank „Royal Society for the encouragement of Arts, Manufactures and Commerce” zaproponował system powszechnego dochodu, który dałby kwotę podstawową dla osób w wieku produkcyjnym, miałoby to dać silny bodziec dla tych ludzi pracy. Dochód podstawowy zostałby ustalony tam na 3692 funtów rocznie ( 308 funtów miesięcznie) dla wszystkich obywateli między 25 a 65 rokiem życia.

Taki pomysł może zostać wprowadzony także w Finlandii, gdzie ludzie otrzymywaliby dodatkowe 800 euro miesięcznie. Rozwiązanie ma wejść w życie w listopadzie 2016 roku, ale najpierw w wersji pilotażowej, przewidującej wypłacanie tylko 550 euro miesięcznie przy utrzymaniu części dotychczasowych świadczeń.

W różnych miastach w całej Holandii, mieszkańcy także będą otrzymywać bezwarunkowy dochód w wysokości 900 euro miesięcznie na osobę lub 1300 euro na całą rodzinę. Pilotażowy program tego typu już funkcjonuje w holenderskim Utrechcie, ale niedługo dołączy do niego cały kraj.

Gospodarka Ontario rośnie, a rząd nadal dąży do tego, aby nie pozostawić nikogo w tyle. Utrzymanie skutecznej siatki bezpieczeństwa socjalnego jest częścią szerszych wysiłków rządu na rzecz zmniejszenia ubóstwa i zapewnienia włączenia do społeczności i gospodarki.

Projekt pilotażowy będzie testować rosnącą tendencję w kraju i za granicą, według której podstawowy dochód mógłby bazować na sukcesie minimalnej polityki płacowej i podwyżki świadczeń na dzieci poprzez zapewnienie bardziej spójnego i przewidywalnego wsparcia w kontekście dzisiejszego dynamicznego rynku pracy.

Pilotażowy program ma również sprawdzić, czy dochód podstawowy zapewni bardziej efektywny sposób dostarczania wsparcia dochodu, wzmocnienie przywiązania do rynku pracy, oraz uzyskanie oszczędności w innych dziedzinach, takich jak opieka zdrowotna i rynek mieszkaniowy. Rząd będzie współpracować ze społecznościami, badaczami i innymi zainteresowanymi stronami w roku 2016 w celu określenia najlepszego sposobu wdrożenia pilotażowego dochodu podstawowego.

– możemy przeczytać w oświadczeniu budżetowym Ontario.

W ostatnim miesiącu Jean-Yves Duclos, minister rodziny, dzieci i rozwoju społecznego, wydawał się popierać ten pomysł, twierdząc, że koncepcja ta może zostać rozważona przez rząd.

Istnieje wiele różnych rodzajów minimalnego dochodu gwarantowanego. Jest bardzo wiele różnych wersji. Osobiście jestem zadowolony, że ludzie są zainteresowani pomysłem

– powiedział minister Duclos, który jest pionierem kanadyjskiej strategii redukcji ubóstwa.

Co z dochodem bezwarunkowym w Polsce?

Co do kwestii wprowadzenia takiego dochodu bezwarunkowego w Polsce wypowiedział się na ten temat Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, który mówi, żeby zamiast dawać zasiłki, a tym według niego jest dochód bezwarunkowy, zmniejszyć obciążenie pracy.

Pamiętajmy, że państwo nie ma absolutnie własnych pieniędzy i każdy nowy zasiłek oznacza podniesienie podatków lub innych opłat. Taki Fin, żeby otrzymać od państwa 800 euro, będzie musiał mu najpierw te pieniądze w różnej formie oddać. A być może i więcej, bo przecież musi też zapracować na przykład na bezrobotnego sąsiada.

– informuje ekspert CAS.

Sadowski mówi również, że dochód zapewnia praca, oraz, że jedno i drugie są ze sobą nierozerwalnie związane praktycznie od zawsze Uważa także, że zamiast dawać zasiłki, lepiej zmniejszyć obciążenia pracy i nie zabierać ludziom prawie połowy pensji w formie podatków czy składek.

Jeszcze inna kwestia to problemy dla rynku pracy w momencie wprowadzenia dochodu gwarantowanego. – Jeśli obywatel Finlandii otrzyma od państwa 800 euro za siedzenie w domu i niepracowanie, to ile musiałby dostać, żeby chciało mu się wyjść z domu?

– pyta Sadowski.

Źródło: independent.co.uk, techinsider.io, money.pl

NO A W POLSCE JAK ZWYKLE ŚWIATOWEJ SŁAWY W POLSCE 🙂  EKONOMIŚCI OD KONSERWOWANIA NĘDZY GŁUPOTY I ZACOFANIA SĄ NA NIE I WIESZCZĄ ZACHODOWI UPADEK ….. JUŻ 70 LAT WIESZCZĄ HUJE ZŁAMANE I ZAWISTNE …

NO TO SKALA PORÓWNANIA STOPY ŻYCIOWEJ BĘDZIE PORAŻAJĄCA POLSKA REPUBLIKĄ KONGO W PORÓWNANIU DO N.P NIEMIEC

Komentarzy 77 to “Dochód bezwarunkowy wprowadza Wielka Brytania , Finlandia i Holandia Niemcy również rozpatrują taką możliwość ,A w Polsce … A w Polsce ..? UWAŻAJĄ ŻE TO CZYSTE ZŁO :-)”

 1. miziaforum said

  Niemcy odnotowały w zeszłym roku największą nadwyżkę budżetową od czasu zjednoczenia przed ćwierćwieczem – poinformował we wtorek Federalny Urząd Statystyczny.

  Łączna nadwyżka w budżetach rządu federalnego, rządów krajów związkowych i władz lokalnych wyniosła 19,4 miliarda euro; w 2014 roku było to 8,9 miliarda euro.

  Poprzednią rekordową nadwyżkę budżetową Niemcy odnotowały w 2000 roku; wyniosła ona wtedy 18,2 miliarda euro.

  Ubiegłoroczna nadwyżka budżetowa stanowi 0,6 proc. niemieckiego PKB. Rok wcześniej było to 0,3 proc. PKB.
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-najwieksza-nadwyzka-budzetowa-od-czasu-zjednoczenia-3489642.html

  CO OZNACZA TO W PRAKTYCE ?

  ANO OZNACZA TO TYLE ŻE NAWET JEŚLI 2 000 000 DZIKUSÓW BEDĄ MIELI NA UTRZYMANIU – 1050 E NA OSOBĘ MIESIENCZNIE TO WYDADZĄ NA TO OKOŁO 7-8 MILIARDÓW ROCZNIE ..

  CZYLI SOCJALE I UTRZYMANIE PAŃSTWA NA DOTYCHCZASOWYM POZIOMIE BEZ PROBLEMÓW I JESZCZE ZOSTANIE NA PODWYŻKI EMERYTUR ZASIŁKÓW NA DZIECI ……….. I JESZCZE ZOSTANIE

  WIESZCZĄCYM NIEMCOM BANKRUCTWO ŻYCZĘ POWROTU Z KRAINY ZAWIŚCI I

  I ZAZDROŚCI

  🙂 DLA CZEGO W POLSCE JEST BRÓD SMRÓD I UBÓSTWO …….. POMIMO TEGO ŻE POLSKIE GAZETY WYKAZUJĄ IŻ POLSKIE PKB PRZYROST TO OKOŁO 3% A NIEMIECKIE PKB PRZYROST TO TYLKO OKOŁO 1,6 %

  =============================================

  I WŁAŚNIE TA CO ROCZNA NADWYŻKA MA BYĆ PRZEZNACZONA JAKO STAŁA WYPŁATA DLA MIESZKAJĄCYCH NA STAŁE W NIEMCZECH LUDZI

  SYMULOWANA KWOTA MIESIĘCZNA KWOTY DOCHODU BEZWARUNKOWEGO W NIEMCZECH TO KWOTA 1000 E NA OSOBĘ LUB 1500 EURO NA RODZINĘ

  NO I PIENIĄDZ LEŻAŁ NIE BEDZIE ODŁOGIEM LUB WYDAWANY NA URZĘDNICZE PENSJE , OŚMIORNICZKI I WYPŁATY DLA SZWAGRÓW Z PO,PIS, PSL I TP

  CZY POLSKA NA TYM SKORZYSTA ? OCZYWIŚCIE MIESZKAŃCY NIEMIEC WYMIENIĄ SOBIE MEBLE I SPRZĘT AGD I RTV NA NOWY

  A DO POLSKI POLSCY BYZNESMENI Z ŚMIETNIKÓW SPROWADZĄ AUTA TV PRALKI I MILIONY TON SPIERDZIANYCH CIUCHÓW

  BUM !!!! GOSPODARCZY 🙂

  Polubienie

  • mirek said

   Dajcie ludziom prace i place..przepraszam bardzo ale rozdawanie kasy za darmo to nic z tego dobrego nie wyjdzie 🙂

   Polubienie

   • Pelagia said

    potrzebne jest jedno i drugie. Np. ktoś bezdomny lub od lat mieszkający w złych warunkach i źle odżywiony, to do pracy nie będzie się nadawał przez kilka miesięcy lub dłużej. Ktoś o dobrych dochodach tego nie zrozumie. Pomoc państwa wcale nie spowoduje, że ludzie odejdą z pracy. Prawdziwy leń zostanie np. na 30 m. a ktoś pracowity będzie miał np. 60m z balkonem blisko parku, pięknie urządzone i spłacony kredyt, lub nawet bez kredytu. To jest bodziec do pracy. Róznice na pewno dalej będą, ale ci najbardziej pokrzywdzeni (mało kto z nich to menel) nie muszą dogorywać z głodu pod gołym niebem.

    Polubienie

    • mirek said

     No tak i ten bezdomny jest w sile wieku i moglby pracowac…jaki problem przestac byc bezdomnym? isc do pracy wynając mieszkanie itp. Ale on lubi taki styl zycia, wiekszosc tych ludzi woli chlac. U nas w Polsce jest inna maentalnosc. Według was ktos ma isc do pracy i zapierdzielac na leni? a taki len czy pijak dostanie co miesiac pensje. To po co pracowac i się meczyc. Ja tez wole zyc skromnie za ta pensje minimalna, miec duzo czasu dla siebie i prowadzic wygodne zycie. Jesli wy myslicie ze u nas przejdzie takie cos to zycze powodzenia 😉 Tylko zebyscie sie nie zdziwili jak rano zabraknie chlebka w sklepie..ba ten sklep bedzie zamkniety 😀

     Polubienie

     • Pelagia said

      nikt nie zatrudni bezdomnego. To są fakty – ani firma państwowa ani prywatna. na dodatek bezdomny w 99% śmierdzi, zarobaczony, w podartym ubraniu. Schorowany – w noclegowniach nie można być za dnia, nawet jeśli jest ciężko chory. Musi na dzień wyjść. Człowiek niedogrzany, niedożywiony nie ma siły na pracę, nadaje się do szpitala a nie do pracy.
      To wygodne o każdym bezdomnym powiedzieć, że to leń. szkoda, że nie powiesz o pracodawcach, że to złodzieje. nie zapłacili pensji, to pracownicy nie mieli za co zapłacić czynszu. w tej sytuacji masz czelność o skrzywdzonych ludziach mówić, że to menele. Przyjrzyj się lepiej pracodawcom, a także developerom kt. biorą od klientów kasę, a potem doprowadzają firmę do upadłości i klienci mają kłopoty. Mnie do księgi wieczystej wpisano długi developera chociaż zapłaciłam od razu 100 ceny. też pewnie byś mnie wcisnął do grupy meneli, bo niewiele brakowało, abym wylądowała na ulicy.
      Poza tym to tylko skończony głupek woli socjal niż pracę.
      Jak tak zazdrościsz tego socjalu- to zwolnij się nikt ci nie każe pracować , zrobi się wolny etat.

      Polubienie

      • mirek said

       Skad ty sie urwales? w mojej okolicy pod sklepem stoja byki. Zbieraja na piwo itp. mają duzo czasu itp..o pracy nawet mysla, a groszem tez nie smierdza. Moze mi powiesz ze mam im pomagac?No tak na budowlanke do pracy to trzeba isc w garniturze Przyjzyj sie pracodawcom…przeciez nikt nikogo nie zmusza do pracy. Nie odpowiada ci praca za 1200 to nie pracujesz i szukasz czegos innego. zacznijmy od tego zeby dobrze zarabiac trzeba miec umiejetnosci. ja od mlodego pracowalem, a nie studiowałem pierdoły w szkole..mam wykształcenie srednie a zarobki bardzo dobre. Typowy z ciebie studenciak, co nie zna zycia

       Polubienie

       • Pelagia said

        nie ma problemów z pracą może da twoich rodaków, bo dla Polaków w Polsce nie ma pracy ( nie mówię o niewolnictwie). .
        Twoje argumenty o menelach są typowym usprawiedliwieniem realizacji ohydnego hasła „wasze ulice nasze kamienice”. Pytanie o mnie skąd się urwałam też świadczy o ignorancji odnośnie prawa upadłościowego, także nie masz wiedzy odnośnie rynku pracy w Polsce – czyli kiepsko cię wykształcili. muszą jeszcze nad tobą popracować

        Polubienie

       • zagrypiona said

        Zajechało krulem korwinem. Co do żuli spod budki z piwem, ok…. Ale te przechwałki…. ‚ja mam średnie’ i dobrze zarabiam. No no… Może i tak… Ale z daleka wali kompleksami.

        PS. Czy Twoim zdaniem osoba taka jak sprzątaczka, przedszkolanka, pielęgniarka…. Ma zarabiać minimalną bo niby twoim zdaniem ich praca jest tak mało warta?
        Można sobie szukać czegoś innego, ale w Polsce to mało kto człowieka zatrudni za więcej niz minimalną. Jak pracujesz, to masz się starać na full i szarpać. Ale jak przychodzi dzień wypłaty to sie okazuje ze phi… twoja praca gowno warta to gowno dostaniesz. A potem znowu pocisk na wyniki i przechwałki o sukcesach finansowych firmy itd… Przerabiałam to kilkakrotnie. Ile razy mam się dawac dymać? Człowiek potrzebuje stabilizacji a nie szukania całe życie pracodawcy który jest uczciwy.

        Polubienie

       • mirek said

        Narzekacie na pracodawców..ale czy ktorej z was wie ze jak wy zarabiacie 1500zł to pracodawca placi za was prawie 3000tys. To nie jest wina pracodawców ze malo zarabiamy, tylko zlodziejskiego panstwa. Jest fala krytyki w kierunki Rosji itp. Ale my jestesmy krajem rolniczym i jak nie rosja to nasze produkty rolne mozemy sobie sami jesc. Sam pracuje tez na roli i przykladowe ceny owoców w tamtm roku. porzeczka po 20 groszy za kg, aronia po 40 groszy, jabłko po 15 groszy przemysł, a inne artykuły tez sa bardzo tanie.Cena zywca na skupach po 3.3zł Kiedys polska królowała w produkcji ziemniaków, jak weszlismy do uni to dostalismy kwarantanne i stracilismy na exporcie grube miliony A ile wszystko kosztuje w sklepach. Nie rozumiecie ze mamy najwyzsze podatki na swiecie. A te podatki wysokie nie uderzają w bogatych tylko w biednych. Akurat pielegniarka to przejebana praca, nie chcialbym nawet za 5 patoli pracowac 😀 Nasza truskawka trafia do zakladu po słabej cenie..my do Rosji nie mozemy exportowac, dostaje pieczatke made in germany i idzie na export do Rosji poo cenie 3 krotnie wyzszej. My jestemy krajem kolonialnym, nasze wszystkie zaklady czy fabryki sa w rekach obcego kapitału, więc sie ludzie nie dziwcie ze gówniano sie u nas zarabia 😉 pierwsze to musimy wyjsc z tej zasranej uni. Jesli chodzi o Korwina to jako jedyny chce obniżyć podatki i bieda po czesci sama się skasuje. Nasz system edukacjprzykladowo miasto Siedlce – 60 tys mieszkanców a co roku mamy tysiąc absolwentów Biologi..no i co ci biologowie mają robic? no dobra potrzeba nam 5 czy 10 ale nie tysiąc osób. A teraz pokazcie mi osobe po zawodówce typu elektryk, tokarz czy mechanik która pracuje za 1200zl? No i takie stuenciaki sie dziwia pozniej ze nie ma pracy

        Polubienie

       • mirek said

        Pelagia co ty opowiadasz ze nie ma pracy..u nas na wschodzie Polski kierowca tira wyciaga 5 tys..do zbioru pieczarek przyjmuja kazdego jak leci. Praca fizyczna do pieczarek 4-5 godzin 100zł placa..a gdyby był export na Rosje to by się napraszali 😀 ale jak poł Polski konczy administracje i chce pracowac w administracji to sie ludziska nie dziwcie ze nie ma pracy. O to dla was film studenciaki. W którym kobieta mówi wprost im dłuzej chodzisz do szkoły tym bardziej stajesz sie pół analfabetą 🙂

        Polubienie

       • zagrypiona said

        No to uderzaj w politykow ze podatki za wysokie, a nie w minimalna. Moze w pegierze jak mas 8 zeta na reke to jests krolem wioski, w miescie za tyle sie NIE utrzymasz.

        PS. To ze ktos wykonuje proste prace nie znaczy ze ma dostawac 5 zeta za godzine. Wy korwinisci robicie taka wrzawe o ta minimalna jakby conajmniej chodzilo o kwoty rzedu 50 zl. a przypominam minimalna wynosi 12 zl brutto. I to dla was jest za duzo. Moim zdaniem jak kogos nie stac placic takich ochlapow pracownikowi to lepiej by zwinal interes i zdechl.

        A tak jeszcze w tym temacie. Ilez to razy slyszalam: ‚zatrudnie cie na umowie zleceniu 1000 zl, bo nie chce dawac zusowi wole dac ta kase tobie’ – ale jakos tej kasy nigdy nie dawano. Zostawala w kieszonce u pani szefowej. I dlateg w kraju tak dzikim jak polska, placa minimalna musi byc, a jak Cie nie stac placic czlowiekowi to WON. Zdychaj albo rekawy do gory i tyrasz sam. 😉 bo nikt nie potrzebuje takich cebulaczych firm.

        Polubienie

       • zagrypiona said

        I dodam, jak mnie wnerwia to sranie wasze jadaka: o studenciak… dziwi sie ze nie ma pracy. studenciak by poszedl nawet do prostej pracy. ale w waszych tepych kurwinowskich lbach – prosta praca = gowno praca wiec gowniana wyplata z ktorej nie da rady wyzyc. wy sobie jakies wyimaginowane wartosciowanie pracy robicie. sprzataczka to idiotka ktorej mozna placic 2 zeta bo tyle jest warta jej praca wg was. Bo jestescie niedosc ze mentalne brudasy i syfiarze to jeszcze fizycznie z higiena na bakier. Se wyobraz teraz firme w ktorej sie nie sprzata. syf brud i ubostwo. Tak praca sprzataczki wcale nie jest potrzebna syfiarze. niedlugo sprzataczka bedzie wam brudasy doplacac za mozliwosc sprzatania w waszych przedsiebiorstwach. Haha.

        Polubienie

       • Pelagia said

        widzisz Zagrypiona, na własnej skórze doświadczyłas draństwa. Słyszałam nie raz nie dwa, o tragicznych przypadkach bezposrednio od osób skrzywdzonych – np. kobieta nie dostala pensji od pracodawcy, na dodatek ja zwolnił. to była samotna matka z dzieckiem. Łatwo potem mówić o menelach, nasze państwo uwielbia meneli, bo wprowadza w menelstwo uczciwych ludzi. „Zawodowych meneli” jest mało znikomy procent, natomiast takich zniszczonych przez państwo są tysiace. Niszczeni w rózny sposób. Obyście nigdy osobiście nie poznali jak mozna być zniszczonym przez nasze państwo. ha, ha, „nasze”
        jeszcze dodam – lekarze też guzik zarabiają – to są menele? może niektórzy, to samo nauczyciele. Dla mnie sugerowanie, że każdy skrzywdzony to menel, to tak jak kiedyś Mizia sygnalizowal – robienie Polaków w konia

        Polubienie

       • mirek said

        Ale zeby była praca to musza byc zaklady pracy..a wasze kochane partie na ktore głosujecie sprzedały wszystko. Sracie na Korwina, ale jako jedyny mowi prawde ze jak ktos wam da 500zl to musi zabrac 700zł. Ja osobiscie nie mam zamiaru pracowac legalnie, jak pracuje to tylko na czarno. Twoja kolezanka nie dostawała pensji..to po co ona tam pracowała? sam pracuje z wieloma osobami i nie ma sie co oszukiwac ale wiekszosc ludzi ma dwie lewe rece. Musicie zrozumiec ze nikt wam nie da kasy za friko, a panstwa ktore wprowadzają dochód minimalny nie należą do uni europejskiej. kazdy Polak musi dopłacic w tym roku do Uni europejskiej 900zl…zachciało się uni i demokracji no to niestety trzeba klepac biede. A teraz pytanie która z was głosowała za niewstapywaniem do uni eurpejskiej? Lekarze mało zarabiaja? to ile oni chca zarabiac, za co chcą zarabiac za serwowanie szczepionek, za przepisywanie chemicznych lekarstw? choroby przelekłe powinno się leczyc witaminami, ziolami i zdrowa dieta…za takie leczenie jak oni mi serwuja nie dalbym złamanego grosza 😉

        Polubienie

   • miziaforum said

    na zachodzie rozdają od lat dzięki temu maja
    1 zdrowych obywateli n.p nikt nie chodzi z zgniłą japą lub bez zebów
    2 inwalidzi nie są pariasami uwięzionymi w domu z powodu braku pieniędzy na wózki protezy i nie muszą żebrać
    3 dzieci i emeryci mają dostęp do darmowych leków i zabiegów
    4 brak głodnych dzieci
    5 ludzie mają sałatę na przynajmniej 2 razy w roku wczasy 3 tygodniowe
    6 brak żebraków na ulicach , z powodu braku na jedzenie
    7 nikt nie bierze pożyczek na sprzęt rtv lub agd
    8 obywatele nie są zależni od firm lichwiarskich , takowych brak
    9 bezrobotny ma prawo do zasiłku 75% ostatniego wynagrodzenia przez 12 miesięcy , jeśli nie znajdzie pracy przechodzi na socjal na dziś 1100 euro socjal BEZTERMINOWY !!
    10 KSIĄŻKI DLA DZIECI DO SZKOŁY SĄ DARMOWE
    11 I TD I TP W RÓŻNYCH LANDACH

    W/W DOTYCZY NIEMIEC

    PS. 16 BEDĘ W ZGORZELCU NA PROTEŚCIE STOP ISLAMOWI

    PRZY OKAZJI ZROBIĘ FILM PO NIEMIECKIEJ STRONIE W CENTRUM I PO POLSKIEJ

    POLICZYCIE SOBIE GĘSTOŚĆ ŻEBRAKÓW NA 100 METRÓW KWADRATOWYCH !!!!!!

    NAPISZĘ WAM JUŻ DZIŚ W NIEMCZECH ZERO W POLSCE CO 20 METRÓW I NIE SĄ TO PIJACY SAMI ZOBACZYCIE LUDZIE POŻĄDNIE UBRANI I CZYŚĆI

    Polubienie

 2. miziaforum said

  a i jeszcze to od wczoraj Polski kierowca wykonujący prace na terenie Francji będzie musiał dostać 42 zł za godzinę pracy !!!

  A JAK NIE TO NIECH JEDZIE DO HISZPANII PRZEZ EGIPT 🙂

  Polubienie

 3. Pelagia said

  przecież to co w Polsce wyrabiają, to nie jest głupota, tylko perfidia.
  Pewien azjatycki, mało kiedyś znaczący kraj (albo region) stał sie potęgą, bo przez kilka lat płacili podatki albo 0% albo 1-2%, ludzie po zaspokojeniu podstawowych potrzeb, kasę szybko zaczęli inwestować, korzystali z usług (czyli usługodawcy mieli utarg) lecznictwa itp. i te niskie podatki w efekcie przyniosły bardzo duże wpływy do budżetu. Tak więc nawet wydawanie kasy na konsumpcję czy inne własne potrzeby, nie jest wcale złe, bo rusza usługi i inne sektory. Nie pamietam o jaki kraj (region) chodziło

  Polubienie

  • Anna said

   Zgadza się, im niższe podatki tym wyższe wpływy do budżetu. To nie paradoks tylko rozruch gospodarczy ale nasze głupki rządowe wolą ściągać haracz z pracujących, biedaków i dawać swoim, bogatym pół milionowe premie.

   Polubienie

 4. KrisT said

  A co na to Petru?

  Polubienie

 5. aleksander said

  Sadowski jest to zwykła ludzka menda reprezentująca sitwę banksterów. Jeśli w Finlandii ktoś zarabia 2500 Euro miesięcznie i dodatkowo dostanie 800 to na pewno z pracy nie zrezygnuje a dodatkowe pirniądze przeznaczy bądź na konsumpcję lub odkładanie na emeryturę. Ale Polakom trzeba różne bzdurne teorie wtłaczać w głowy żeby tylko utrzymać ich w fizycznym i duchowym zniewoleniu.

  Polubienie

 6. miziaforum said

  no a Polska niech się nadal bawi w 19 wieczny kapitalizm który promuje w Polsce złodzieji gangsterów i oszustów na których mówi się przedsiębiorczy obywatele

  TAK TAK ŚWIAT IDZIE DO PRZODU I TAKIE W/W JAK BY TO NAZWALI POLSCY PRAWICOWCY I LEWICOWCY ROZDAWNICTWO TO SPRAWIEDLIWY UDZIAŁ W ZYSKACH PAŃSTWA .. PAŃSTWA KTÓRE NALEŻY DO WSZYSTKICH ZATEM PODZIAŁ MUSI BYĆ UCZCIWY A NIE JAK W POLSCE HUJA WAM DAMY A WY POKAŻCIE CO UMIECIE

  Polubienie

  • miziaforum said

   zastanówcie się ciut polska ma być krajem twardego kapitalizmu gdzie na dziś 4 % LUDZI ZARABIA 7000 ZŁ … I CO WY ZROBILIBYŚCIE GDYBY WAM NA SERIO ZAFUNDOWANO TO CO MÓWI KORWIN , KOWALSKI I WIELU INNYCH ? Z TYM WASZYM DOCHODEM 400 E NA MIESIAC ?

   ZGNILI BYŚCIE W SYFIE BO PANOWIE W/W PROPONUJĄ PŁATNE WSZYSTKO BEZ ULG ŻADNYCH

   Polubienie

  • zagrypiona said

   Tym penerom posiadającym swoje firmy strasznie zal dupe sciska o minimalna krajowa. Ze jak to, gdyby nie bylo minimalnej to by rynek sam wyregulował pensje. Tak ale chyba do zeta za godzine. Pierdzielone nieroby. Ja mam daleko do lewackich pogladów i popieram ruchy prawicowe, no ale nie może byc tak, ze panstwo nie kontroluje niczego. Ktokolwiek nawoluje do ustanowienia wolnej amerykanki ten jest pionkiem na pasku banksterow.

   Religia (dla wierzacych) i prawo (dla tych mniej) jest po to zeby ograniczyc kurestwo, bo ludzie sami z siebie dymaliby jeden drugiego.

   PS. Nie ma obowiazku dawania minimalnej. Kazdy pracodawca może dac np jej dwukrotność jeśli uzna za stosowne. Jakos malo który wyzyskiwacz w Polsce sie do tego kwapi. ….. ale chodzi o to może ze minimalna to za duzo? No to jak takie ochlapy za miesiac tyrania to za duzo, to wacpan firme zamykaj. A wlasciwie to powinien byc jakis urzad ktory by sprawdzal, ze jesli dany pracodawca naduzywa minimalnej to zamknąć cholerstwo za brak rentownosci. 😉 Od razu pensje by skoczyly.

   Polubienie

 7. Elsa said

  a u nas afera goni aferę, a aferzyści mają się dobrze
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02951-Afera-WGI-czyli-bezmiar-niesprawiedliwosci-III-RP.htm

  Polubienie

 8. mironik said

  Chodzą słuchy, że nazwy ulic „Wojska Polskiego” zamienione zostaną na „Kaczyńskiego” nie wiadomo czym tak wielce zasłużonego.

  Polubienie

 9. szuwaxpl said

  Jak zwykle celnie Pan dr Jaśkowski:
  „W minionych epokach, przez ostatnie powiedzmy tylko 2000 lat, lekarze starali się opracowywać preparaty, które pozwolą na wyzdrowienie, lub chociażby zmniejszenie skutków choroby.

  Niestety, od około 100 lat bankierzy zwietrzyli interes w chorobach, większy aniżeli w wojnach. Poza tym wydźwięk humanitarny jest zupełnie inny. Zarabiać na wojnie to be, a pomagać chorym to cacy. Już w 2002 roku na czele listy 500 największych koncernów na świecie było 10 firm farmaceutycznych. Ich łączny dochód był większy, aniżeli tych pozostałych 490.”
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/chcesz_miec_cukrzyce,p942995787

  Coś bardzo mocno musi ‚boleć’ banksterów temat szczepień – skoro aż tak cisną film pt. Vaxxed.

  http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2223:vaxxed-paniki-estabilishmentu-cig-dalszy&catid=44:swoje&Itemid=125

  Polubienie

 10. miziaforum said

  Eurodeputowani wezwali polski rząd do „przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego” z 9 marca 2016 r., który dotyczył zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o Trybunale, a także wezwali do wykonania orzeczeń TK z grudnia 2015 r.
  Parlament Europejski wzywa polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej; podziela opinię Komisji Weneckiej, że polska konstytucja oraz normy i standardy europejskie i międzynarodowe wymagają, aby orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane
  — oświadczył Parlament Europejski.
  Rezolucję poparła zdecydowana większość, bo 513 europosłów. Wśród nich polscy europosłowie: Thun, Zwiefka, Buzek, Szejnfeld, Wałęsa Kudrycka, Kozłowska-Rajewicz… Z grupy EPP przeciw zagłosowali wszyscy europosłowie Węgier.
  141 europosłów było przeciw, 30 wstrzymało się od głosu.

  Polubienie

  • Pelagia said

   Parlament Europejski nie reagował, gdy w Polsce wprowadzono i wykonywano eksmisje na bruk, odbierano rodzicom dzieci tylko z powodu biedy. rozumiem więc, że te podłości są zgodne z wartościami UE

   Polubienie

   • miziaforum said

    TO WY NIE WIECIE ŻE POLSKA JEST W JAKIEJŚ INNEJ UNII …… SERIO POLSKA TO PIEKŁO GORSZE NIŻ ZA KOMUNY !!! I NIKT MI PIERDOLIŁ NIE BEDZIE ZE NIE … SAMI SOBIE SPRAWDŹCIE W PRAWO I PRAWO PRACY W WOLNEJ RZEKOMO POLSCE MACIE OBCIĘTE PONAD 50 % PRAW PRZTSŁUGUJĄCYCH WAM ZA TAK ZWANEJ KOMUNY …… PROSZĘ SOBIE PORÓWNAĆ KODEKS PRACY Z ROKU 1989 Z DZISIEJSZYM

    A SAMI WIECIE ILE DOPISALI PRZEPISÓW ZBRODNICZYCH WRĘCZ

    Polubienie

    • miziaforum said

     PONAD 180 000 SAMOBÓJSTW Z BIEDY W 26 LAT ISTNIENIA T/Z WOLNEJ POLSKI

     TO DANE KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI NA DZIŚ

     A ILE OSÓB ZAMORDOWAŁA TAK ZWANA KOMUNA ? PRZEZ 45 LAT ISTNIENIA ?? NO ILE OCZYWIŚCIE NIE WLICZAJĄC LAT 1945 DO 1956 … WIADOMO PRAKTYCZNIE WOJNA W TEDY BYŁA I …..

     NO WIĘC ILE NA SUMIENIU MA PRL ? KTO ZGADNIE ???

     KTO ZGADNIE DOSTANIE ODEMNIE 100 ZŁ !!

     Polubienie

    • Pelagia said

     za PRL dyrektor by poszedł siedzieć albo wyleciał ze stołka, gdyby na czas nie wypłacił pensji, albo nie wypłacił całej pensji jak trzeba. Wyrzucać z mieszkania można było tylko po prawomocnym wyroku sądu – ale nie na ulicę, tylko przenoszono do lokalu zastępczego. Czynsze były niskie, tak więc budzetówka typu nauczyciel, lekarz, mogli bez problemu czynsz opłacić. Dzisiaj, tacy ludzie, jak przeszli na emeryturę, to mają niskie emerytury i wybór – opłacić czynsz, czy jedzenie

     Polubienie

  • szuwaxpl said

   Lista Zdrajców – judeopolonistów:

   Polubienie

 11. Pelagia said

  Powinno się w Polsce wprowadzić prawo działające wstecz, aż do 966 r. ne, albo i wcześniej (do ustalenia) nazwane po staropolsku (np. Prawo Gniazda, Gniezna, Piasta itp.) kt. polegałoby na tym, że każdy cudzoziemiec, kt . Polska przyjęła indywidualnie lub zbiorowo, staje się dłużnikiem Polski. Każde roszczenie takiego cudzoziemca, nawet jeśli tu żyje od 800 lat, jest natychmiast obciążane dwukrotnie wyższym długiem, za to, że Polska uratowała życie jemu lub też jego przodkom. Tak więc roszczenia o zwrot mienia podwoić i poprosić zapłatę Polsce tzw. Gniazdowego, ktoś (lub cała grupa) chce od Polski 65 mld $, to podwoić tę sumę i natychmiast z automatu roszczeniowiec musi najpierw zapłacić Gniazdowe w wys. 130 mld $ – od razu całość, żadne tam raty. Podobnie obciążyć roszczenia typu, żeby wprowadzać zwyczaje sprzeczne z polską tradycją , typu „ubój rytualny”, Za oskarżanie Polaków o faszyzm lub inne -izmy, za to, że walczą o dobro Polski, nałożyć dozgonne Gniazdowe, liczone tak, by się skręcili i nigdy nie wypłacili.
  Zgłaszajcie też swoje propozycje do Prawa Gniazdowego (lub inaczej zwanego)

  Polubienie

 12. miziaforum said

  WAŻNE !!! POLECAJCIE ZNAJOMYM !!!

  „Insha Allah – Krew Męczenników”, który zostanie wyemitowany DZIŚ w TVP 1 13 kwietnia o 22.15.

  ZAPRASZAM ISLAMOFILI I NIE PRZEKONANYCH ŻE ISLAM TO SYF

  Polubienie

 13. Mateusz K. z Kom. Obr. Dem. – pedofil, pedalskie spedalone bydle, farmaceutyczny troll, zwyrodnialec, mason, illuminata, sługa szatana!!

  Ale afera! Wyciekły supertajne maile lidera KOD!
  https://kefir2010.wordpress.com/2016/04/13/ale-afera-wyciekly-supertajne-maile-lidera-kod/

  ​#KijowskiGate. Hakerzy ujawniają dane z komputerów lidera KOD:
  http://niezalezna.pl/78997-kijowskigate-hakerzy-ujawniaja-dane-z-komputerow-lidera-kod

  Polubienie

 14. marek said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6486-brawo-targowica-parlament-europejski-przyjal-szkodliwa-rezolucje-ws-polski

  Polubienie

 15. marek said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6479-niebywale-bundeswehra-szkoli-dzihadystow-panstwa-islamskiego

  Polubienie

 16. marek said

  http://niezalezna.pl/78992-wosp-musi-pokazac-dokumenty-jest-decyzja-sadu

  Polubienie

 17. krab said

  Znowu ma u mnie plusy:
  1.Według Winnickiego parlament europejski nie powinien wydawać takich rezolucji – „Co do zasady odrzucam ideę, że Parlament Europejski wydaje rezolucję nt. sytuacji wewnętrznej jakiegoś państwa. To jest oczywisty, ewidentny i brutalny zamach na suwerenność państwa narodowego jakim jest Polska”. „Parlament Europejski nie ma prawa do tego, by pouczać Polaków w jaki sposób mamy się sami rządzić w naszym państwie” – dodaje.
  W rozmowie Robert Winnicki stwierdził też, że donoszenie na swój kraj jest zdradą – „Jeśli polscy parlamentarzyści donoszą na nasz kraj na forum europejskim i dążą do wprowadzenia rezolucji unijnej i mieszania się obcym w nasze sprawy narodowe, to jest to zdrada. Tak trzeba to nazwać”.
  wpolityce.pl
  2. W audycji „Sedno Sprawy” w Radio Plus poseł Robert Winnicki ostrzegał przed niebezpieczeństwami jakie grożą Polsce poprzez Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji – TTIP.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/robert-winnicki-ttip-to-zagrozenie-dla-naszych-interesow
  3. -Czy w optyce ministerstwa (MSZ) Polska jest stroną konfliktu toczącego się na Ukrainie?
  – Czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w stanie zadeklarować neutralność Polski wobec toczącego się na Ukrainie konfliktu?
  – Czy Polska jest związana jakimikolwiek umowami międzynarodowymi, które obligowałyby państwo polskie do występowania w obronie integralności terytorialnej państwa ukraińskiego? Czy istnieją ku temu formalne przesłanki?” –
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/robert-winnicki-czy-rzad-zadeklaruje-neutralnosc-wobec-konfliktu-na-ukrainie

  Polubienie

  • Anna said

   gadka szmatka Winnickiego a gdzie efekty? fakty się liczą a nie gadanie o sianie i d… maryni (nie mam na myśli „naszej Marysi”)

   Polubienie

   • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

    Ich robota polega na gadaniu.Szykuje sie cus niedobrego na swiecie.Takiego bajzlu dano nie bylo.

    Polubienie

   • krab said

    Poseł ma prawo i OBOWIĄZEK pytać rząd o wszystko co wiąże się z prowadzoną przez tenże rząd polityką – interpelacje, a rząd ma obowiązek odpowiadać. Nie ma pytań? nie ma problemu !

    Polubienie

    • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

     Na pytania sie odpowiada.A jak dowodzi praktyka odpowiedzi uzyskane czesto sprzeczne z polityka realna wybranych do rzadzenia.Decyduje glosowanie.Wymiana ” boksow” w postaci pytan i odpowiedzi konczy sie glosowaniem , podczas ktorego pytajacy nie rzadko odchodza od linii zawartej w pytaniach, przeczac sami sobie.Psu na bude zdaja sie ich pytania, bo glosuja w sprzecznosci z ich trescia.

     Polubienie

     • Anna said

      do głosowania dostają rozpiskę, na którą ustawę głosować tak lub nie, w efekcie sami nie wiedzą na co jak zagłosowali bo wystarczy w czytaniu ustawy zmienić znaczenie pytania, eh p-osły

      Polubienie

      • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

       Tez mozna zmienic.No..masz racje.W czasie glosowania wyjdzie zupelnie cos innego.Do tego tzw.dyscyplina partyjna ich obowiazuje i glosuja nie wedlug wlasnego zdania, ale , co partia kaze.W poprzednim rezimie politycznym tez partie kazaly.Bo system nie byl jednopartyjny jak niektorzy klamia, twierdzac, ze nie bylo rzekomo demokracji w obecnym slowa tego rozumieniu.

       Polubienie

  • Anna said

   głupiec zada tyle pytań w ciągu 5 minut, że mądry przez 5 lat będzie szukał odpowiedzi

   Polubienie

   • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

    Wiekszosc to pytania z serii retorycznych.Odpowiedz nie trudno znalezc.Sztuka ciagle kluczyc, aby pytania zawsze pozostaly retoryczne.Bo na tym polega polityka.Gadka – szmatka.

    Polubienie

 18. marek said

  http://prawy.pl/29763-polski-pacjent-jest-w-kwestii-szczepien-ubezwlasnowolniony/

  Polubienie

 19. Marysia...zwyczajnie Marysia. said

  ” Nowa kumune ” testuja.Pewnie te kase wlaza na kontrolowane konta jak dla ubogich w usa.Beneficjent takiego konta jest pod stala kontrola i moze wydac sume, na ktora mu pozwoli karta z czipem.Do tego jeszcze w kanadzie juz beda miec dostep do marihualny, a nie jak do tej pory tylko w tzw. celach leczniczych.Zapowiada sie ciekawie…czip, minimum zyciowe ( skad to znamy?, ano z historii drugiej wojny) i wolnosc cpania.

  Polubienie

  • Anna said

   cześć Marysia, dawno cię tu nie było, na szczęście nie ćpamy i nam czipowanie nie grozi, lecz do czego będą zmuszać czipowanych? strasznych czasów doczekaliśmy

   Polubienie

   • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

    Czesc Anno.Bylam, ale nie zabieralam glosu.No nie wiem, czy nie grozi.Czytalam o pomysle pani minister cyfryzacji na temat gromadzenia danych..brrr..skora cierpnie.Obawiam sie, ze wielu bedzie cpalo na potege.Nowe mlode wyzwolone z komuny pokolenie Europejczykow chetnie skorzysta z oferty legalnego prania sobie mozgu marihuana.Juz w krajach Europy zachodniej na wzor amerykanski pojawil sie projekt wyplacania zasilkow socjalnych bezposrednio beneficjentowi, a nie za posrednictwem roznych urzedow.Beneficjent bedzie sobie sam regulowal naleznosci , dysponujac zasilkiem.Zasilek musi byc z koniecznosci wplacany na konta.Kazdy czlowieczek bedzie musial miec takie konto , ktore bedzie pod kontrola.Do czego beda zmuszac czipowanych?.Ano do tego, ze bedzie taki czlowieczek mogl na przyklad miec ograniczona ilosc tygodniowego spozycia miesa. Czyli wedle tzw. ” minimum zyciowego”.Za pomoca karty bedzie mogl wykupic tyle i tyle , a nie wiecej.Karty nie oszuka, poniewaz czip blokuje dokonanie innego zakupu. Bedzie mogl sobie pojsc na mecz kosztykowki.Ale gdy ktos zdecyduje, ze nie moze , to bedzie mial te mozliwosc zablokowana na swojej karcie.Tak jest juz w usa.Mowili o tym w mojej telewizji.Nie tak dawno.Dzieje sie, dzieje…Co tu tak niebiesko na forum?.

    Polubienie

 20. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02955-Rezolucja-na-deser–czyli-brawo-WY.htm

  Polubienie

 21. AQQ said

  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/dynamiczny-wzrost-osob-bezdomnych-w-polsce,2316110,4199

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: