Miziaforum's Blog

Tureckie władze oświatowe wydają komiks dla dzieci ZACHĘCAJĄCY DO ZOSTANIAZAMACHOWCEM SAMOBÓJCĄ – MĘCZENNIKIEM !

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 9, 2016


WSTĘP DLA TYCH KTÓRZY NIE WIEDZĄ !!! MĘCZENNIK W ISLAMIE TO KTOŚ KTO POPEŁNIA SAMOBÓJSTWO ZABIJAJĄC PRZY OKAZJI DOWOLNĄ ILOŚĆ NIE MUZUŁMAN .. NAJLEPIEJ CHRZEŚCIJAN 

MĘCZENNIKAMI ZNANYMI Z OSTATNICH MIESIĘCY SĄ NA PRZYKŁAD , WSZYSCY MORDERCY KTÓRZY ZABIJALI W PARYŻU A NIE ŻYJĄ , ORAZ WSZYSCY CI KTÓRZY MORDOWALI OSTATNIO W BRUKSELI !!!!

I CO POWIECIE NA TO ŻE TURCJA JEST SOJUSZNIKIEM NATOWSKIM POLSKI ?

I CO POWIECIE KIM JEST  ERDOGAN ??

P.S JUŻ WAM NIEDAWNO PISAŁEM CO ERDOGAN I TURCY CHCĄ ZROBIĆ W EUROPIE … ODSZUKAJCIE SOBIE ……

Turecki Dyrektoriat Spraw Religijnych, Diyanet, naraził się na ostrą krytykę po publikacji w ministerialnym magazynie komiksu gloryfikującego męczeństwo dzieci w islamie.

Rysunki przedstawiały dialog dziecka z rodzicem, w którym ojciec pyta syna” „Czy chcesz być męczennikiem?”, na co syn odpowiada: „Oczywiście, że chcę być męczennikiem. Kto nie chciałby pójść do nieba?”. Kontynuując wypowiedź dziecko mówi, że „niebo jest pełne szczęśliwych męczenników”, którzy otoczeni są tam tak wielką chwałą, że żałują, że nie zostali męczennikami po dziesięćkroć. W ostatniej, najbardziej mrożącej krew w żyłach wypowiedzi dziecko mówi: „Chciałbym zginąć śmiercią męczennika”.

Tematyka przeznaczonego dla dzieci magazynu miała ułatwiać dialog między rodzicami i dziećmi. Profesor psychologii Serdar Degirmencioglu powiedział prasie, że koncepcja zawarta w gazetce to nic nowego: „Setki ludzi mają taką mentalność, w której mieści się rozpowszechnianie pomysłu śmierci religijnej wśród dzieci”. Psycholog krytykuje również prezydenta Erdogana mówiąc, że rząd od dawna usiłuje wpoić dzieciom ideały radykalnego islamu i to od najmłodszych lat. “W ciągu ostatnich lat religijność została przekształcona w narzędzie polityczne. Nawet tego nie ukrywają. Ministerstwo religii otrzymało więcej pieniędzy niż kilka innych razem wziętych, dzięki czemu kontynuuje ono swoją pracę dla religijnych dzieci. (…) Rysunki mają na celu uatrakcyjnienie przekazu, którym jest męczeństwo. Męczennik cierpi – jego grzechy zostają wybaczone. To bezbolesna śmierć i obietnica raju” – powiedział gazecie „Evensel”.

Profesor zwrócił uwagę, że mentalność autorów komiksu nie różni się zbytnio od należących do Państwa Islamskiego zamachowców z Paryża, Brukseli i Ankary: „Turcja jest przytłoczona bólem spowodowanym tymi masakrami oraz wypaczoną religijnością. Taka mentalność zaślepia ludzi, przez co nie widzą, czym Diyanet karmi tureckie dzieci, które, gdy dorosną, rzucą się w ramiona śmierci na rozkaz władzy”.

Komiks pojawił się na krótko po tym jak Państwo Islamskie na opanowanych przez siebie terenach zaczęło prać mózgi dzieciom wpajając im swoje radykalne poglądy. Portal Breitbart informował w styczniu, że w irackiej Niniwie, ISIS zakazał nauki przedmiotów ścisłych i zastąpił cały program nauczania naukami dotyczącymi Koranu oraz szariatu.

aQ na podst.: www.breitbart.com

Komentarzy 36 to “Tureckie władze oświatowe wydają komiks dla dzieci ZACHĘCAJĄCY DO ZOSTANIAZAMACHOWCEM SAMOBÓJCĄ – MĘCZENNIKIEM !”

 1. miziaforum said

  z Witoldem Gadowskim, współautorem „Insha Allah. Krew Męczenników”, pierwszego polskiego filmu dokumentalnego opowiadającego o Państwie Islamskim.
  „Dziś dżihadyści mają napędzoną wyobraźnię, widzą wielki kalifat Państwa Islamskiego, który obejmie cały świat”; zdj. ilustracyjne /JOSEPH EID / AFP /AFP
  „Dziś dżihadyści mają napędzoną wyobraźnię, widzą wielki kalifat Państwa Islamskiego, który obejmie cały świat”; zdj. ilustracyjne
  Justyna Tomaszewska, Interia: Jak dżihadyści z Państwa Islamskiego traktują Europejczyków? Kim my dla nich jesteśmy?

  Witold Gadowski: – Zacznijmy od tego, że muzułmanie w ogóle inaczej patrzą na świat niż Europejczycy. Istotne są dwie sprawy. Mówię o tym od dłuższego czasu. Po pierwsze, nie ma i nie będzie żadnej wdzięczności ze strony wyznawców islamu. Nie dlatego, że są niewdzięcznymi ludźmi. Oni po prostu postrzegają świat inaczej niż Europejczycy. My doszukujemy się w świecie praw logiki, matematyki, fizyki, psychologii, itd. Oni patrzą na rzeczywistość poprzez wolę Allaha – coś się zdarzyło, bo Allah chciał, a coś się nie zdarzyło, bo Allah tego nie chciał. Jeżeli dostają pieniądze, znaczy, że Allah daje im te pieniądze. Niewierni są tylko rękami, które im je wydzielają. Humanitaryzm europejski, pomoc społeczna – oni tego nie dostrzegają.
  – Po drugie, ten przekaz wzmacniają radykalni imamowie, którzy tłumaczą, że niewierni muszą płacić dżizję, zapisany w Koranie podatek dla innowierców. Zgodnie z tym myśleniem, Europa jest niewierna, więc musi płacić.
  Dla dżihadystów z IS lepiej, żeby Europejczyk żył i płacił, czy żeby zginął?
  – Na to pytanie różnie odpowiadano w dziejach. Na przykład kalif Umar w VII utrzymywał przy życiu Żydów, którzy przeżyli masakrę w Jerozolimie, bo płacili dżizję. To był dobry interes. Potem różnie bywało. Kalifat w Kordobie także pozwalał żyć innowiercom, bo byli źródłem dochodu. Z kolei kalifat bagdadzki był bardziej restrykcyjny.
  – Dziś ludzie z Państwa Islamskiego chcą wymordować niewiernych. Twierdzą, że są czasy ostateczne, już nie ma na co liczyć i trzeba dążyć do końcowej bitwy.
  Rozmawiał pan z Polakiem, który walczy w szeregach Państwa Islamskiego. Co pana najbardziej uderzyło w tej rozmowie?
  – Fanatyzm. Ale taki spójny, dobrze posklejany intelektualnie. Dżihadyści z IS prezentują fanatyczną wizję świata, w którym Allah wyznacza swoją wolę. Człowiek – jako niewolnik Allaha – musi ją spełniać. Uważają, że mają monopol na najlepsze odczytywanie woli Allaha. I ją odczytują…
  Jak rekrutują swoich bojowników?
  – Po pierwsze, udało im się zhołdować plemiona beduińskie z terenu wschodniej Syrii i środkowego Iraku. Tam starsi plemienni – ze strachu i pod naciskiem – przeszli na stronę Państwa Islamskiego. Tym samym dostarczyli mięsa armatniego do wojska IS. Plemiona, które się nie zgadzały, zostały wycięte w pień.
  – Drugim źródłem są przybysze z zewnątrz, rekrutowani za pomocą filmów werbunkowym. W sieci krąży nagranie „Flames of war”. Pokazuje, że rekrutów w IS czeka przygoda, braterstwo, walka o ideały. W ogóle internet i sieci społecznościowe są ważnym źródłem werbunku dla dżihadystów. Wielu ludzi z drugiego, trzeciego pokolenia migrantów arabskich wyjeżdża z Europy, by walczyć w Syrii w szeregach Państwa Islamskiego, a także Czeczeńcy, których młode pokolenia są bardzo zradykalizowane.
  Kadr z propagandowego filmu dżihadystów „Flames of war” /
  Kadr z propagandowego filmu dżihadystów „Flames of war”
  Był pan w Molenbeek?
  Byłem. Miałem wrażenie, że jestem w Kirkuk czy Tall Abjad. Arabskie targi, ludzie w tradycyjnych strojach. Nastrój jak na Bliskim Wschodzie, tylko pogoda inna.
  Funkcjonariusze wyprowadzający stamtąd Salaha Abdeslama, podejrzanego o zorganizowanie zamachów w Paryżu, zostali obrzuceni kamieniami. Jakim cudem w dzielnicy stolicy Belgii istnieje miejsce nazywane przyczółkiem terrorystów?
  – To pokazuje, że umiarkowani islamiści wcale nie są tacy umiarkowani. Dziś w samym Molenbeek – a to nie jedyna muzułmańska dzielnica w Brukseli – mieszka 95 tys. muzułmanów. Bezrobocie wynosi 50 proc. Do tego agresywni imamowie w meczetach. W Europie muzułmanie radykalizują się bardziej niż na Bliskim Wschodzie.
  Dlaczego?
  – Myślę, że czują się wykluczeni ekonomicznie. Radykalny islam jest receptą – przywraca godność i daje cel walki. Tylko my mamy teraz do czynienia z pop-islamem. Na przykład według prawa szariatu kobieta, która jest nieobyczajnie ubrana, zasługuje na karę. Tą karą może być ukamienowanie albo gwałt, a może ją wymierzyć wierny muzułmanin. Sąd szariacki nie będzie go za to sądził…
  …Sylwestrowe wydarzenia m.in. w Kolonii były odpowiedzią na prawo szariatu?
  – Takiego pop-szariatu. Oczywiście, te wszystkie prawa i wyjaśnienia są głębsze. Radykalni muzułmanie w Europie wcale nie są tacy wierzący, tylko znaleźli wygodny pretekst do bandytyzmu.
  Jak zatrzymać Państwo Islamskie?
  – Tygodniowa ofensywa lądowa. Saddam Husajn miał piątą co do wielkości armię świata i został pokonany w dwa tygodnie. Państwo Islamskie nie ma nawet jednej dziesiątej tego, co miało irackie wojsko. Tydzień i nie ma Państwa Islamskiego. Tylko to będą dni pełne ofiar. Dowódcy piechoty obawiają się „żywych bomb”.
  Co sprawia, że Kurdowie jako jedyni na lądzie są w stanie odeprzeć ataki ISIS?
  – To fenomen historyczny. Od początku, gdy Kurdowie wyodrębnili jako obca w tamtym terenie – bo indoeuropejska – grupa etniczna, nie posiadali swojego państwa. Mieli tradycję księstw, które stale walczyły między sobą o wpływy w regionie i z zewnętrznymi przeciwnikami.
  – Żołnierze kurdyjscy byli najbardziej poszukiwanymi najemnikami na tamtym terenie. Wytrwali wojownicy, okrutni w walce. Kurdowie ubolewają, że od końca lat 80-tych ub. wieku, czyli od operacji Al-Anfal, kiedy Saddam Husajn użył wobec nich broni chemicznej, nie toczyli otwartej wojny. Czyli wyrosło całe pokolenie Kurdów, którzy nie walczyli. W związku z tym mówili, że mają gorsze, słabsze pokolenie.
  Do teraz.

  – To nie oznacza, że w tym czasie nie toczyli bojów między sobą. Nawet w parlamencie doszło do strzelaniny pomiędzy zwolennikami Talabanich (i tym samym Patriotycznej Unii Kurdystanu kierowanej dziś przez Dżalala Talabaniego – red.) a Barzanich (Masud Barzani jest liderem Demokratycznej Partii Kurdystanu – red.). Walczyli też z komunistyczną YPG. Nie toczyli jednak otwartej wojny z zewnętrznym przeciwnikiem.
  – Kurdowie nie spodziewali się ataku ze strony Państwa Islamskiego. Uważali, że bojownicy uderzą na południe, czyli na terytoria szyickie. Atak jednak przypuszczono na Mosul, potem na Ibril. Kurdowie musieli się bronić. To jest jedno ramię kurdyjskiej walki z ISIS – peszmergowie.

  Czyli ludzie, którzy patrzą śmierci w oczy.
  – Oddziały peszmerga podlegają Masudowi Barzaniemu, prezydentowi autonomicznego rządu kurdyjskiego w północnym Iraku, liderowi Demokratycznej Partii Kurdystanu.
  – Drugie ramię walki z Państwem Islamskim stanowią powszechne jednostki samoobrony YPG (czyt. Japaga, Ludowe Jednostki Ochrony). To formacje marksistowskie związane ze zdelegalizowaną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). PKK powstała w 1978 roku a jej lider – Abdullah Ocalan, znany też jako „Apo”, jest kultową postacią w środowisku YPG, traktowany niemal jak święty. Dziś siedzi w tureckim więzieniu.
  Gdzie działa PKK?
  – Formacje PKK działają przede wszystkim na terenie Rożawy, czyli północnej Syrii, oraz na terenie południowej Turcji. Trzeba pamiętać, że tereny południowej i południowo-wschodniej Turcji zamieszkałe są przez mniejszość kurdyjską – około 22 mln mieszkańców Turcji to Kurdowie. Jednostki YPG – już nie tak licznie – pojawiają się też w górach Irackiego Kurdystanu i górach Iranu. Nie podlegają Barzaniemu, nie są związani z motywacjami religijnymi, kierują się specyficznie rozumianym marksizmem. Wśród bojowników PKK działa też wiele oddziałów kobiecych.
  Większość Kurdów wyznaje islam…
  – …Chyba, że są marksistami. Wtedy nie wyznają żadnej religii. Peszmergowie są muzułmanami.
  Pisał pan, że są innymi muzułmanami niż Arabowie – inna mentalność, inna higiena, inne obyczaje.
  – W większości są sunnitami, podobnie jak bojownicy Państwa Islamskiego. Ale znacznie się różnią. Ideolodzy IS uważają, że Kurdowie są „murtadini”- apostatami, zdrajcami, odstępcami, bo podnieśli miecz przeciwko wyznawcom Allaha, czyli tym bardziej zasługują na śmierć.
  Bardziej niż niewierni z Europy?
  – Bardziej niż my.
  Kiedy zdradzili?
  – Wtedy, kiedy zaczęli walczyć z Państwem Islamskim. Każdy pojmany bojownik kurdyjski jest zabijany. Mimo że Kurdowie naprawdę wyznają islam. Widziałem wielu żołnierzy, którzy modlili się w kierunku Mekki.
  Rozbicie IS ukróci terroryzm w Europie?
  – Tak, terroryści nie będą mieli marki, na którą mogliby się powołać, braknie też pieniędzy. Dla kogo będą walczyć? W sprawie wolnej Palestyny? Nie bardzo chce się komu walczyć. Al-Kaidy? Jemenu? Nie sądzę.
  – Teraz mają napędzoną wyobraźnię, widzą wielki kalifat Państwa Islamskiego, który obejmie cały świat. Dlatego mnóstwo młodych za tym idzie. W momencie, gdy padnie Państwo Islamskie, a z Europy zostaną deportowani radykalni imamowie, szerzący nienawiść wobec Europejczyków, mamy z głowy terroryzm arabski na kilka lat.

  Rozmawiała Justyna Tomaszewska
  —–
  Witold Gadowski – dziennikarz, publicysta, pisarz, reporter wojenny. Autor książek nt. terroryzmu. Współautor (wraz z Maciejem Grabysą i Michałem Królem) „Insha Allah. Krew Męczenników”, pierwszego polskiego filmu dokumentalnego o Państwie Islamskim.

  Polubienie

  • miziaforum said

   TVP1 zaprasza na film dokumentalny „Insha Allah. Krew Męczenników”, pierwszy polski film o Państwie Islamskim (ISIS). Autorzy: Witold Gadowski, Maciej Grabysa oraz Michał Król przeniknęli wiele tajemnic islamskiego kalifatu. Byli w Iraku, Turcji i Syrii. Ich dokument pokazuje cierpienie bliskowschodnich chrześcijan, Kurdów i Jazydów oraz koszmar życia na terenach opanowanych przez ISIS. Premiera filmu odbędzie się 13 kwietnia o godz. 22:15 w TVP1.

   POLECAM OBEJRZEĆ A NAWET NAGRAĆ

   Polubienie

 2. szuwaxpl said

  Bardzo Wszystkich przepraszam – ale jutro (dziś) mija kolejna rocznica 10.IV
  I tłumacząc mojej Mamie świat wg. mojego widzi mnie się — to nigdy nie dowiemy się prawdy o Tej katastrofie, wystarczy prześledzić dwa wątli:
  https://youtu.be/13-tYmSGzpY GB
  i :
  ✈■ Antoni Macierewicz: „Oskarżam. Fałszowali dokumenty i ukrywali prawdę”
  https://wzzw.wordpress.com/2016/04/09/%e2%9c%88%e2%96%a0-antoni-macierewicz-oskarzam-falszowali-dokumenty-i-ukrywali-prawde/#more-96180
  (nie doczytałem do końca, bo QM się nie dało!)

  Do kompletu dołożono sprawę aborcji i Polacy niech się kłócą do upadłego, czyli upadłej Polski (Jej resztki)
  To jest dopiero coś – jak mawiał mój ulubiony poeta!

  Polubienie

  • szuwaxpl said

   § 10. Jak owładnąć opinią społeczną?

   Aby owładnąć opinią społeczną, należy ją doprowadzić do dezorientacji, głosząc z różnych stron tyle poglądów społecznych i tak długo, dopóki goje nie zbłądzą w tym labiryncie i nie zrozumieją, że najlepiej jest nie mieć żadnych przekonań co do spraw politycznych, których społeczeństwo nie może być świadome, bowiem świadomy jest ich tylko ten, kto kieruje społeczeństwem. Oto tajemnica pierwsza.

   Druga tajemnica, której posiadanie jest konieczne dla sprawowania z powodzeniem rządów, polega na tym, by o tyle rozplenić wady narodowe, przyzwyczajenia, namiętności, warunki współżycia, aby nikt nie mógł zrozumieć tego chaosu, oraz aby ludzie przestali pojmować się wzajemnie. Środek ten posłuży jeszcze do zasiania waśni wśród wszystkich partii, do rozczłonkowania sił zbiorowych, które nie chcą jeszcze ukorzyć się przed nami, do wyzucia z odwagi wszelkiej inicjatywy osobistej, zdolnej choć trochę szkodzić sprawie naszej.
   http://www.zbawienie.com/pms.htm
   (Wartość „Protokołów” leży nie w ich pochodzeniu, ale w ich treści!

   Mamy więc dwa plany – „Plan trzech wojen”, oraz „Protokoły”.)
   „Protokoły Mędrców Syjonu”

   Polubienie

 3. ciekawjestemcomialesnacelupiszacto said

  Witam. To jest ironia ten komix a ludzie mówiący o tym, że jest to propagowanie radykalnego islamu u młodych dzieci to nic innego jak kurdyjskie ateistyczna propaganda. Polityka religijna ma na celu scalić państwo tak jak w Polsce to się teraz dzieje. Mówię polityka. Problemem w turcji jest że wiele mlodych turasów dąży za tym aby żyć w luxusie, mieć super piękną wyidealizowaną żone co na wszystko pozwala, chce mieź dużo pieniędzy iphony i nic nie robić i dąży do do Niemiec czy angli aby na socjalu siedzieć czy harz IV. Stąd też konservatywne podejście w kierunku tradycji a nie fanatyzmu religijnego.

  Nie ma to całkowicie sensu gdyż ofiarą ataku Turcja się stała ze strony ISIS, fanatyków religijnych islamu. Czemu mieliby fanatycy religijni swoich kolegów wysadzać w trucji którzy dążą do tego samego celu, a ataki ISIS kierowane są po za państwami arabskimi *( czytaj arabia saudyjska, qatar, pakistan etc ) i izraelem i usa.

  Turcy a Arabusy to 2 światy. Nie mylić ich proszę. Stąd też wyjątkowo się nie zgodzę z Panem i mam nadzieję, że Pan najpierw dokładniej się poinformuje, a wiem, że Pan potrafi po pewnych doświadczeniach życiowych niż pisać artykuły anty Tureckie na podstawie propagandy kurdyjskiej, która przesyta jest takim czerwonym syfem, że w głowie się nie mieści.

  Polubienie

  • miziaforum said

   TAK TURCY I ARABY TO INNA INSZOSĆ I INNE INTERESY PROBLEM POLEGA NA TYM KIM JEST ERDOGAN I CZEGO CHCE …. A TEN SZALENIEC CHCE WŁASNIE ODRODZENIA SIĘ IMPERIUM OSMAŃSKIEGO ,,,, I TERAZ MA OKAZJE I BĘDZIE PRÓBOWAŁ ALE NAJPIERW MUSI ZJEDNOCZYĆ TURKÓW I TYM SPOIWEM BĘDZIE ISLAM … CZYTAJ NA TEMAT ERDOGANA I JEGO STOSUNKU DO ISLAMU TO RAZ , DWA CHODZĄCA PLOTKA ŻE , TURCY WPUSZCZĄ WIELKĄ LOCZBE UCHODŻCÓW DO GRECJI NIE STO DWIEŚCIE TYSIĘCY ALE MILION LUB WIECEJ WCZEŚNIEJ ROZPUSZCZAJĄC PLOTKĘ MIĘDZY NIMI ZE KTO TERAZ NIE PÓJDZIE DO EUROPY NIGDY JUŻ TAM SIĘ NIE DOSTANIE NASTĘPNIE W RAMACH RZEKOMEJ POMOCY GREKOM WPUSZCZĄ TAM SWOJĄ ARMIE ,,, KTÓRE MA POMASZEROWAĆ W GŁĄB EUROPY A PRZED NIMI MILIONY CYWILNYCH UCHODŻCÓW A W ŚRÓD NICH SETKI TYSIĘCY MORDERCÓW KTÓRZY BĘDĄ MIELI ZA ZADANIE SIAĆ TERROR I DESTRUKCJE …. p.s radykalne ruchy nacjonalistów Tureckich zamieszkałych od pokoleń w Europie zaczynają głośno o tym mówić a nawet krzyczeć pod flagami tureckimi na marszach w Europejskich miastach a Arabowie jak zwykle SŁUZĄCYMI U OSMANÓW ….. ŻADEN ISIS NIE JEST PRAWDZIWYM WROGIEM TYLKO TURCJA I ICH WASALE Z ROZBITYCH KRAJÓW ARABSKICH

   Polubienie

   • chlopieczplacubroniwiekimjestes said

    Dzień Dobry,

    Panie Mizia. Szanuję i podzielam wiele pańskich poglądów.

    Nie zgodzę się z tą teorią. W Turcji znaczna część obywateli Tureckich ( Tureckiego pochodzenia ) nie zgadza się z polityką Erdogana w wielu kwestiach jednakże uznają, go za jedyną osobę, która jest w stanie dowodzić Turcją.
    Jest postacią kultową.

    Konlflikt z Rosją „ruskimi” to nic innego jak obrona państw Tureckich przed uzależnieniem się od gazu ruskiego.
    Turcja,Azerbejdżan,Tadżikistan,Turkmenistan etc.
    Te państwa mają wystarczająco zasobów aby przeżyć i żyją w pięknie działającym wspólnym ładzie, pokoju i sojuszu.
    Wymienione wyżej kraje trzymają się razem i prowadzą politykę obronną przed ruskimi oraz państwami i państewkami arabskimi oraz IZRAEL i USA.

    Putin w drodze do Syri zamierz a/ł wszystkich uzależnić od siebie.

    NATO, ONZ Turcji nie pomogły na co Turcja liczyła stąd też wielki DEAL z UE.

    Turcy, którzy uciekli po 2 W.Ś.z Turcji i w europie zachodniej zostali oraz ich dzieci i kolejne pokolenia uznawani są w Turcji za zdrajców narodowych.
    Zostawili swoje państwo w największej potrzebie i ci co zostali odbudowali je. Turcy żyjący w Turcji myślało, że wrócą i nie zostaną jako gast arbeiterzy na zawsze zamieniając się na tanią siłę roboczą do brudnych robót.
    Z czasem stali się jedną z większych grup w społeczeństwie, która wyzyskuje z państwa i jego luk pranych, pieniądze.
    Czytaj ” socjal, harz4 „, wygodne życie.

    Turcy z Turcji potępiają to i to wszyscy.

    Turcy z poza Turcji nie są uznawani za Turków przeważnie po za pojedynczymi przypadkami takimi jak, ktoś został słynnym artystom etc.

    Turcja, stała się nowoczesnym, modernistycznym państwem z mocną władzą.

    Erdogan dowodzi temu. Jedyny co w Turcji mają jakiś problem to Kurdowie.

    Marksizujący się Kurdowie, ateistyczni anty tradycyjni i anty religijni i anty Tureccy.

    W Turcji nie żyje 22 miliony kurdów. To jest pomówienie i jawne kłamstwo.

    Żyje około na świecie ledwo 23,7 milion Kurdów. W Samej Turcji szacuje się, że żyje ich około 3,7 a 4,1 mln.

    W samej UE żyje 4,7 kurdów lub ludzi kurdyjskiego pochodzenia, a w samych Niemiec 2,2 mln.

    Dane statystyczne mówią za siebie. Proszę sprawdzić. Pana kompetencje pozwalają Panu na to. Chyba nie muszę się wysilać szukaniem linkami do różnych stron unijnych.

    Wszyscy Kurdowie w około 96 % marzy o własnym Kurdyjskim Państwie pod nazwą ” Kurdystan ” lub ” Socjalistyczna Kurdyjska Republika ” lub innych absurdalnych koncepcji.

    Wrócimy na chwilę do histori, Kurdowie byli niegdyś zwani ” Ataturk „, to nic innego jak Turcy, żyjący wysoko w górnach wyznający jakiś dziwny odłam islamu. Znani byli jako bezlistośni wojownicy.

    Jeszcze zanim skonwertowali na islam byli albo bezbożni lub wyznwali jakieś pogańskie religie. Pod napływem rozrostu imperium mongolskiego „Osmanie, Ottomanie, Turcy ogólnie musieli się przesiedlić i z tego powodu w te tereny w jakie się udali przeszli na islam gdyż tam panował razem z Ataturkami.
    Często bywało tak, że Turcy ratowali Kurdom życie i na odwrót stąd też ich niegdyś bliska więź lecz ostatecznie Turcy częściej im ratowali tzw DUPSKO z powodu ich nieudolności.
    Kurdowie dzisiejsi różnią się od turków tym, że mają jaśniejszą karnację, a Turcy na czerwono opaleni są.
    Z nieznanych powodów Ataturkom, zaczęło się marzyć własne królestwo. Otrzymali raz lenno, gdzie po 1 roku wzniecili bunt i Turecka armia zmiotła powstanie z powierzchni ziemi całkowicie. Zdradzili swoich braci gdy oni odpłacili się lennem.
    W późniejszym czasie Kurdowie, otrzymali autonomie 95 %, gdzie rzekomo rozwijali swoją ” kulturę 1000 letnią „. Kurdowie, żyjący w górach… dobry żart.

    Od 1923 marksizują się Kurdowie i komunizują poglądami Marxa,Engelsa i Lenina. Powołują się na nich dobrze wiedząc, czym komunizm jest.

    od 1950 roku mniej więcej Kurdowie walczyli do dzisiejszych czasów (2000 lata) o różne prawa dla mniejszości narodowej czy etnicznej i to z wielkimi sukcesami.
    Szkodę wyrządzali sami swoi, fanatycy marxa, komuniści którzy plują na Turków i ich nienawidzą są powodem obecnych od lat wielkich represji Turków wobec Kurdów na wszystkich sferach.
    Ani Turcy ani Kurdowie już nie uwierzą w wielką przyjaźń z dawnych czasów. ( Ja też nie, czego byłem świadkiem na własne oczy i na własnej skórze odczułem fanatyzm Kurdów i fanatyzm Komunistycznych Kurdów ).
    Wielkie starania 50 lat poszły na marne.

    Kurdowie to zdrajcy i wszystkie zbrojne organizacje to organizacje Terrorystyczne. Kurdowie, nigdy nie byli własnym państwem stąd też nie są partyzantką ani
    wojownikami o niepodległe państwo Kurdyjskie.

    Są terrorystami, mają w ręku całe swoje społeczeńśtwo i tak jak ISIS każdego zmiotą na swojej drodze nawet swoich własnych ludzi w sprawie własnego państwa komunistycznego.
    Nawet, jeżeli istnieją osoby neutralne czy bierne, czy sprzeciwiające się dowódcą czołowych kurdyjskich organizacji terrorystycznych, mają nikłe szanse na przeżycie więc wolą żyć a za to wspierają ich.
    Szantażem nielieczną część mają pod swoją kontrolę ( 23 % możliwe ).

    Na świecie się mówi, że media w Turcji są cenzurowane. Tak ale nie mówi się jakie. Są to media Kurdyjskie, szerzące propagande komunistyczną, która zwalcza obecną władzę. Komunizm zwalcza demokrację republiki Tureckiej. O tym się nie mówi.
    Jedyni co narzekają, to Kurdowie mniejszość ETNICZNA, a nie narodowa. Nie wiem skąd Kurdom się wzięło w głowach, że nie są Turkami tylko inną odrębną nacją.
    Dlatego, że żyli w górach i mają bielszą karnację nie oznacza, że nie są Turkami skoro kulturą się nie różnią wcale.

    A odpowiedzią na to jest Komunizm wspierany w Turcji i innych regionach z Rosji i byłej ZSRR, która im wpajała, że są czymś innym i lepszym i to tylko dlatego, że Ruskie chciały i chcą utworzyć podległe im sowieckie państwo na bliskim wschodzie.
    Młodzi bez perpektywy Kurdowie wiążą wielkie nadzieję pod hasłami ” równość ” na wspaniałą utopie, którę wprowadzić chcą w życie w przyszłym niby swoim państwie.

    Nic innego jak marionetka ruskich to ma być.

    Kurdowie użalają się na świecie, jeszcze bardziej niż żydzi z powodu holocaustu ale jak się ich skonfrontuje z ich zbrodniami wykonanymi na Turckich obywateli Tureckiego podchodzenia to albo milczą albo powołują na to, że panuje wojna lub, że musieli to robić w obronie nawet jak im się pokazuje materiały gdzie dla zabawy i w imię wyższych wartości
    zabijają nie winnych ludzi, starców, dzieci. To są gnidy komunistyczne i nic innego, bez skropółów.

    Z nimi się nie da rozmawiać na poziomie bo ich jedyna inteligencja jaka istnieje to u fanatycznych dowódców komunistycznych, którzy są na usługach ruskich.

    Kurdyjscy bojownicy szkoleni są w Rosji. Ich Marsze, demonstracje legalne i nielegalne w Turcji nie idą w miliony tylko maxymalnie do 30 tyś. Tylko media zachodnie podają złe informacje.

    Przed wyborami w parlamencie była demonstracja w Ankarze, gdzie wybuchła bomba, na nagraniach widać transparenty pół księżyca przebitego sierpem i młotem.
    Za atakiem stoją Kurdowie szkoleni w Krasnodaniu oraz fanatyka religijnego i wojownika ISIS oraz fanatyska ISLAMU z Pakistanu. Rozkaz ataku był w umowie RUSKICH ISIS i PAKISTANU ( państwa Arabskiego ), których wspólnym celem jest osłabienie i pokonanie przeciwnika „Turcję”.

    W Mediach zachodnich tylko mowa o ” znęcaniu się Turków nad Kurdami bo nie mają nic lepszego do roboty „.

    O rzekomej rewolucji w Turcji w 2009 roku. Chodziło o wycięcie lasu bo chciano wybudować tam ulicę ( której ostatecznie nie wybudowano ) i green peace i wiele Turków się nie zgodziło. Oraz wszystkie walki z Policją toczyli tylko Kurdowie, a nie Turcy.

    Przejdę teraz do tego dlaczego Turcja nie pomaga Syryjczykom. Syryjczycy obojętnie jakiego wyznania, są arabusami (arabami). Przepuszczają ich do grecji bo sami ich nie chcą i nie mają zamiaru utrzymywać miejąc szwankującą bezrobotność między 7 % a 12 %.
    Do grecji ich puszczają, a że greków nienawidzą to nie mają nic przeciwko i nie ma to żadnego związku z ISLAMiZACJĄ EUROPY. A co do greków, którzy tonące łodzie nie ratują z uchodźcami. Jedyni co ratują to Turcy ale nic więcej oprócz deportacji nie syryjczyków wykonują i to już zanim był DEAL z UE.

    Turcja, tylko robi deal z UE tylko dlatego, że zawiedli się na przestarzałym NATO i ONZ i agresji państw arabskich, izraela i ruskich. Tak to dążyli wzmocnienia swojej pozycji razem z innymi państwami tureckimi uniezależniając się od wszystkich gdyż nie mają zamiaru być czyimś pantoflem.

    Dosyć rozsądne działanie Erdogana. A co do współpracy z ISIS to nic innego jak BAJKA LEWACKICH KURDÓW.

    Kolejna rzecz to polityka pro imigracyjna w UE. Wszyscy politycy pro UE są opłacani przez biliarderów arabskich z państewek arabskich oraz przez loże żydowskie z USA i IZRAELA.
    Mają one na celu zdestabilizować europę gdyż nie w ich interesie jest rozówj UE. Rozwój zaczął się cofać od końca lat 90 tych, tak wynika z moich obserwacji i analiz.

    Dlaczego uchodźcy nie uciekają do bogatych państw arabskich ? Dlaczego C.I.A nad Syrią zrzucało plakaty ze zdjęciem MERKEL trzymającą kciucki do góry i miłym uśmiecherm i napisem po angielsku „Welcome to Germany” i ” We help you „.

    Za upadkiem faszystowskiej dyktatury ASSADA, a przynajmniej jego wpływów stoi IZRAEL, który finansuje SZYIDZKICH bojowników i fanatyków islamu oraz IZRAEL, który współ utworzył ISiS oraz Komunistyczni Kurdowie.
    Prawdziwe ugrupowania walczące o wolną Syrie od dyktatu i demokracje zostały w pierwszym roku rewolucji zdziesiątkowane i to teraz tych fanatyków ISLAMU szyidzkich przedstawia się w EUROPIE i na ŚWIECIE jako tych co walczą o demokrację. Żenada . Szyici i ISIS niby prawie to samo ale nie do końca, są róźnice nawet i u nich ale to inna kwestia.

    Sojusz anty ISIS i anty ASSAD państw eurpejskich i światowych właśnie zwalcza już zbrojnie i sprawdza najnowsze bronie. W ostatnich dwóch latach wzrosło znaczenie BUNDESWEHR gdzie ostatnie 12 lat traciło na znaczeniu, nic innego jak koncept z wietnamu. Pan chyba powinien wiedzieć do czego zmierzam.

    Nie tyle co ISLAMiZACJA ( 72 % ) a robienie mocnych interesów kosztem ludzkiego życia. Konflikty różne i rożne powiązania w ramach nowego porządku świata, żydów i arabusów.

    Plan Redukcji liczebności na swiecie poprzez wywoływanie konfliktów, HARP, CHemiTRAIL etc. Jest dużo wątków, które na wzajem się przeplatają.

    Do czego ja zmierzam. Staram się tutaj Panu przedstawić, jaśniejszy obraz obecnej Turcji, która w temacie ISLAMiZACJI europy odgrywa małą rolę, gdyż Turcja jest zbyt z europeizowana aby miała zapędy do takich działań. Kładą nacisk na Tradycję przede wszystkim i dbanie o swoją kulturą. Islam odgrywa małą rolę gdyż już w dzisiejszych czasach można być Turkiem Tureckiego pochodzenia i być ateistą bądź chrześcijaninem jawnie nier ulegając żadnym represją.
    Tolerancja religijna jest i będzie w Turcji i zawsze była i wzorowana była na Polskiej Tolerancji Religijnej.
    Konserwatyzm swoją drogą ale bez przesady może nieliczne odsteki lub dziesiątki wspiera radykalny ISLAM. Turcja to kraj wyznający w 90 % islam i odłam SUNNICKI-(tzw umiarkowany).

    Trzeba na wszystko patrzeć szerzej i trzeba być też na miejscu i się znać aby się wypowiadać na temat czegoś Panie Mizia.

    Pan popełnił błąd. Pan uległ tzw dyktaturze relatywizmu. Pan jest patriotą i powinien pan zwracać uwagę na inne aspekty i punkty widzenia, a przede wszystkim na FAKTY. Pisać rzeczowo i fachowo i na temat.

    Pan w tym temacie powołuje się na źródła kurdyjskiej lewackiej propagandy anty Tureckiej. To pozostawia wiele do życzenia, a Pan i ja wiemy, że stać Pana na więcej niż na z INTERII należącej do koncernu medialnego axel springer, który się deklaruje jako bezstronny koncern medialny niemiecki jednakże, całkowity skład tego koncernu, a bardziej, czołowi przedstawiciele tej firmy to jedne z czołowych postaci z PARTI CDU I CSU w niemczech. Które od założeń parti odbiegają strasznie przechodząc do Centrum. Dziwne rzeczy.

    Ten Koncern opłacany przez arabskich miliarderów i żydowskich loż sieje, propagande PRO imigracyjną i cenzuruje w niemczech wszystko co się da i w swoim ręku ma 88 % mediów Polskich, których celem jest robić z polaków debili, pluć na nich, tradycję patriotyzm i kulturę wyzyskująć pieniądze.

    Także, źródło jest nie wiarygodne.

    Chciałem Pana nieco uspokoić i uświadomić bo chyba w tak podeszłym wieku można po tylu wyjściach na pole ulegnąć strachowi i propagandzie ISLAMIZACJI EUROPY. Miałem na celu tylko wybronic Turcji z śmiesznych zarzutów ze strony lewactwa z UE i lewactwa kurdyjskiego jak i arabusów i żydów.
    Można powiedzieć, że po za Tunezją która jest pod protektoratem ONZ i Francji to Turcja razem z nią jedynie dojrzałą do demokracji eurpejskiej i umiarkowanie ją realizuje i trzyma porządek.
    Assad jakoś się trzyma a w Libi widać co się dzieje czy JEMENIE OMANIE EGIpcie JoRDANI IRAKU, jeden wielki syf jak nie ma dyktatury. Wg mnie mogłyby i być ale nie aż tak okrutne i zniewalające. Trochę dać a więcej zyskać, nowoczesne dykatury realizują całkowicie inny koncept.
    A jest jednym z nich, klasa społeczna biednych to tylko 10 % a reszta to klasa średnia, średnio bogata, bogata i mała 5 % klasa arytkoratycznych rodów milionerów.
    Jak na dykature to wcale nie wygląda to źle.

    Proszę na przyszłość się poinformować dokładnie, zanim zaczniemy pisać głupoty albo pół prawdy.

    Poinformowałem się co do komixu-to była ironia i czasopismo odnosiło się dosyć ironicznie co do ISIS i fanatyzmu ISLAMU. Jest Pan w błędzie.

    Życzę miłego wieczoru/nocy. Pozdrawia Chłopiec z placu Broni.

    Niech żyje wolna Polska !

    Polubienie

   • chlopieczplacubroniwiekimjestes said

    Polska w tych konfliktach na bliskim wschodzie powinna być neutralna. A co do ratowania europy to nas uratuje Federacja Państw Środkowo Europejskich i właśnie to z tą Turcją powinniśmy wiązać nadzieję, aby uniezależnić się od ruskich.

    Polubienie

   • Ktoś said

    Młodoturcy czyli KRYPTO żydzi wiecznie żywi. Erodogan jest z tej samej ideologicznie rodziny.

    Polubienie

   • chlopieczplacubroniwiekimjestes said

    widzę że cenzura Panie Mizia. Grabi Pan sobie przez tą nadmierną islamofobie u wielu czytelników

    Polubienie

    • miziaforum said

     masz na tyle jaj żeby mi oberżnąć własnymi łapkami głowę ? jak nie to w…. bo ja tak i nawet mi powieka nie drgnie

     Polubienie

    • miziaforum said

     niema cenzury tylko automat aksimet odcedza szumowiny sam z siebie

     Polubienie

     • chlopieczplacubroniwiekimjestes said

      Nie raczy Pan mi nawet odpisać i pozostawi Pan tak bez odezwy ? Gdzie jest pańska konstruktywna wypowiedź poparta argumentami, przykładami i fachowymi dowodami ? Prawdziwy Mizia nie napisałby czegoś takiego : ” miziaforum said
      Kwiecień 10, 2016 @ 1:39 PM
      1 Vote

      masz na tyle jaj żeby mi oberżnąć własnymi łapkami głowę ? jak nie to w…. bo ja tak i nawet mi powieka nie drgnie
      Odpowiedz ”

      Prawdziwy Mizia nie ulega emocjom i nie wyklina na swoim forum gdyż to jest człowiek z klasą i kulturą osobistą.
      Nie przypominam sobie analizując rożne wypowiedzi aby Pański temperament wychodził poza siebie z powodu osób w internecie, które nie są tak bardzo uświadomione tym co się dzieje na świecie jak Pan.

      Jeżeli miałbym się mylić to proszę mi dać na to odpowiedź.

      Tak miałbym taką odwagę i możliwość poderżnąć własnymi łapkami Pańską głowę ale nie widzę ku temu powodów.
      To że Pan na starość ulega skrajności, poczuciu jedności, wierności i nie potrzebnym nacjonalizmem nie jest wystarczający powód. Takich ludzi jest wiele i się wykorzystuje ich strach do własnych celów komercyjnych.

      Wskazane jest pozostać Patriotą, jakoś skinhedzi w dresach z koszulkami BUG HONOR I OJCZYZNA mnie się nie podobają oraz ich ustawki z ANTIFĄ. Motłoch bijący się z Motłochem.

      Polubienie

      • miziaforum said

       tu jest forum a nie pierduchy pogaduchy i odnosi się do arta komentarze …..

       prawdziwy mizia nie ulega emocjom :-p !!

       PRAWDZIWY KILER NIE MA PĘCHERZA !!!!! A CO MA ?? POMPE !!

       cytat z filmu …… no dobranoc

       Polubienie

      • miziaforum said

       a i jeszcze jedno to : ” Tak miałbym taką odwagę i możliwość poderżnąć własnymi łapkami Pańską głowę”
       cytat z p. wypowiedzi

       PRAWDZIWY CHŁOPIEC Z PLACU BRONI wiedział by że …. i niedał by się tak podejsć ….

       NO I CO JAK MAM ZROBIĆ Z PANEM … KŁOPOTU NAROBIĆ ?

       PRAWDZIWY CHŁOPIEC Z PLACU….. BRONI WIE ŻE ŻADEN TOR ANI INNA BRAMKA D….. NIE URATUJE JAK TEN POST KONKRETNY WYŚLE TAM GDZIE TRZEBA …….. i co pozostawisz to bez odpowiedzi ????

       Polubienie

       • miziaforum said

        CHŁOPCZE Z PLACU……… DODAM TYLKO TYLE ZE MÓJ AKTUALNY DOSTAWCA NETA POCHODZI Z KRAJU GDZIE POLICJA PROKURATURA I SAD NIE SĄ ATRAPAMI H… WARTYMI JAK W POLSCE i za taki wpis możesz się koleś nieźle ździwić nawet tam w tym towim peelu….. i to bardzo !!!!

        TO NIE JEST ŻADNA GROŹBA ANI ….. TYLKO NIE LUBIE PRYMITYWNYCH GŁUPKÓW KTÓRZY DAJĄ SIĘ ZJEŚĆ Z …. OD TAK W 1 MINUTĘ

        NIE WAŻNE SĄ METODY I SOJUSZE WAŻNE ŻEBY WYGRAĆ ……….. I TU URZYTEK Z GALARETY JAKĄ NOSISZ W CZASZCE NALEŻY ROBIĆ

        Polubienie

       • chlopieczplacubroniwiekimjestes said

        Nie na to oczekiwałem odpowiedź, Pańskie gierki nie służą niczemu ponieważ Pan wciąż nie odpisał, a przypomnę że to Pan pierwszy rzekomo mi groził wyzwaniem czy się odważę. Tak bardzo się mnie Pan boi, że zgłosi mnie Pan do służb bezpieczeństwa ? Nie stanie Pan na przeciw mnie ?

        Pan się ośmiesza. Słyszałem o pańskiej silnej osobowości ale nie przekonuje mnie to.

        Te gierki to nic innego dzieciniada i Pan demonstruje tutaj swoją władzę.

        Pan nie rozumie moich intencji. Jestem Pańskim zwolennikiem. Miałem na celu uświadomić Pana, że jest w błędzie, a Pan się w taki sposób do mnie odnosi ?

        Myślałem, że na błędach się uczymy i sobie wyjaśniamy nieporozumienia jak to ludzie z kulturą osobistą robią.
        Irytuje mnie te prymitywne zachowanie z pańskiej strony. Ciekawe jak do tego odnosi się pewna kobieta.

        Ja zakończę tę bardzo, śmieszną pogawędkę 🙂 a jak Pan lubi manipulować cytatami zapraszam na onet.pl lub wp.pl tam także wyrywanie z kontextu wypowiedzi należy do ich zainteresowań i na porządku dziennym.

        Spodziewałem się czegoś więcej po tylu latach. . .

        Polubienie

       • miziaforum said

        JAKIM MOIM ZWOLENNIKIEM ANI JA PRZYWÓDCA SEKTY ANI WÓDZ NACZELNY A NAWET NIE PROBOSZCZ ABY MIEĆ FANKLUB LUB KOŁO RÓŻAŃCOWE …… OGARNIJ SIĘ CHŁOPIE O.K

        COŚ SIĘ POMERDAŁO ??

        Polubienie

       • chlopieczplacubroniwiekimjestes said

        sprecyzuję się, zwolennikiem Pańskiej aktywności w internecie, zwolennikiem tego forum zwolennikiem uświadamiania ludzi z gorzką prawdą tego świata. Zwolennikiem pańskiej działalności. Podzielam wiele pańskich poglądów na świat, które pan tutaj na swoim forum przedstawia. Nie musi być Pan taki wstrętny, wydaje mnie się, że Pan domyślać się potrafi 🙂

        Polubienie

      • Dag. said

       Odezwał się nowy błazen….znawca Mizi….ależ taki właśnie Mizia jest…temperamentny,prawy,bezinteresowny i przede wszystkim nie stary piernik ,a facet w sile wieku z niebywałą charyzmą .Chłopie ,zgaduj dalej.
       Dag.

       Polubienie

       • chlopieczplacubroniwiekimjestes said

        Nowy błazen ? To, że aktywnie przez wiele lat nie brałem udziału w dyskusjach nie oznacza że nowy.

        Odwiedzam te forum od czasów grypa 666 gdzie w sumie odkryłem wydaje się te forum.

        AleRemedios także mnie polecił te forum. Nie muszę zgadywać gadula 🙂 Przeczytałem Książkę, szkoda tylko, że na fotografii w afryce to nie Pan 🙂

        Z tego co mi wiadomo to żyjemy na południu Polski obecnie, chyba, że obecna sytuacja uległa zmianie.

        Polubienie

       • Dag. said

        Książkę napisał Zbigniew Truszczyński.Pierwsze wydanie jest już niedostępne,wydane jeszcze przez Bellonę.W 2014 nastąpiło wznowienie ,ale już pod innym tytułem.Aktualnie jest do kupienia,kosztuje 36,00.Mizia jest sporo młodszy od autora książki.
        Dag.

        Polubienie

       • miziaforum said

        rany boskie to byłem podejrzany o to ze jestem literat ?!

        Polubienie

       • Dag. said

        No widzisz Mizia! Literat ,to jeszcze nie takie straszne….gorsze kurewstwo ,to dziennikarstwo ,szczególnie telewizyjne.A ja bym się wcale nie zdziwiła ,gdybyś faktycznie ” popełnił ” obie książki ,pod zmienionym nazwiskiem.Tak panie Mizia,masz pan talent i nie da się tego ukryć
        Dag..

        Polubienie

       • miziaforum said

        🙂 moze kiedyś na spokojnie bez byków ort… :-p w sumie to napisać miał bym o czym i może na 5 książek

        Polubienie

    • miziaforum said

     p.s a jak wiesz kim jestem to pisz tu

     Polubienie

 4. mentronik said

  Polubienie

 5. Anna said

  Tak na serio to innoskórzy bardzo nas nie lubią, coraz bardziej nas nie lubią, medialna manipulacja osiąga cel, niestety i to w szybkim tempie. Jeśli europejczycy, póki są białymi europejczykami, nie zjednoczą się, to po nas.

  Polubienie

 6. greg said

  https://de.proxfree.com/permalink.php?url=s54aaHA%2FaGsaD5vHs0QZLcUclS%2FcUxrnNZwEMCiA0I%2BgI05ltzQRiTHgo17oVo4GdaRngVKkRwzErJYxULYllw%3D%3D&bit=1

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: