Miziaforum's Blog

A jednak Merkel miała racje – imigranci przyczynili się do gwałtownego wzrostu zatrudnienia w Niemczech ! na razie w więziennictwie !!

Posted by miziaforum w dniu Marzec 18, 2016


NO TAK !! SUKCES JEST GIGANTYCZNE ILOŚCI NOWYCH KLAWISZY POTRZEBNE , PO ZA TYM W ŚLAD ZA ZWIĘKSZENIEM ZATRUDNIENIA FUNKCJONARIUSZY WIĘZIENNICTWA ZAPEWNE PÓJDZIE BUM BUDOWLANY , BUDOWA ROZBUDOWA PIERDLI ARESZTÓW KRYMINAŁÓW ….. SUKCES

Niemieckie więzienia są przepełnione z powodu coraz większej liczby migrantów odsiadujących wyroki. Związki zawodowe służb więziennych krytykują władze za ukrywanie problemu przed opinią publiczną.

Nie tylko ośrodki dla uchodźców w Niemczech mają kłopoty z przyjmowaniem nowych migrantów. Na alarm biją też związkowcy zrzeszający pracowników niemieckich więzień. Z powodu coraz większej liczby kryminalnych azylantów placówki te osiągnęły granicę możliwości dalszego funkcjonowania. „Fala migracyjna nie pozostała bez wpływu także na nasz system więziennictwa” – skarży się na łamach „Osnabrücker Zeitung” szef Związku Zawodowego Federalnej Służby Więziennej Anton Blach. „Zwłaszcza liczba osób przebywających w więzieniach śledczych wyrażnie się zwiększyła i dotyczy to głównie przestępców migranckiego pochodzenia” – podkreśla.

Związkowcy służby więziennej krytykują nie tylko warunki, w jakich muszą teraz pracować, ale i mało transparentny sposób traktowania problemu przez rząd Angeli Merkel. Można odnieść wręcz wrażenie, że informacje na ten temat są opinii publicznej ściśle dozowane, bo kłócą się z rządową narracją na temat polityki azylowej” – zauważa Blach.

W niemieckich więzieniach liczba skazanych, którzy nie mają obywatelstwa RFN, stanowi obecnie 1/3 wszystkich odsiadujących wyroki. W przypadku aresztów śledczych proporcje te, na rzecz azylantów, są jeszcze wyższe.

Problem przepełnienia dotyczy szczególnie placówek więziennych w Nadrenii, zwłaszcza od czasu wydarzeń sylwestrowych w Kolonii. Według Petera Brocka ze służby więziennej tego landu, w największej placówce tego typu w Nadrenii Północnej-Westfalii ponad połowa osadzonych to azylanci. Cztery więzienia śledcze: w Dortmundzie, Duisburgu, Willich i Essen przekroczyły już 110 % obłożenia. Brakuje urzędników, a liczba nadgodzin wypracowanych przez służby zbliża się do 500 tysięcy.

Pośrednio przyczyną tej sytuacji jest społeczne oczekiwanie, żeby konsekwentniej niż dotychczas ścigać przestępców z migranckim rodowodem. „Zwłaszcza od momentu seksualnych napaści na kobiety w Kolonii policja organizuje regularnie obławy, a podejrzani lądują w aresztach, które nie są przygotowane na przyjęcie tak wielu osób” – zauważa Brock. „Także wymiar sprawiedliwości, coraz częściej sięga po areszt tymczasowy jako środek zapobiegawczy, nie zważając na warunki, w jakich przychodzi pracować służbie więziennej”- dodaje związkowiec.

Według niemieckiej policji cudzoziemcy trzy razy częściej popełniają przestępstwa, niż rodowici Niemcy. Z miliona starających się o azyl (od lata 2015 roku), blisko 30 tysięcy zdążyło już wejść w konflikt z prawem. Dominują kradzieże, napady na tle rabunkowym, włamania i handel narkotykami.

Jeszcze pod koniec 2013 roku „Der Spiegel” informował, że liczba odbywających karę pozbawienia wolności w Niemczech stale spada i zakłady karne przekształcane są coraz częściej na budynki mieszkalne, hotele lub siedziby urzędów. „W latach 90. niemieckie zakłady karne pękały w szwach, jednak w minionych dziesięciu latach liczba więźniów spadła z 79 tys. do 66 tys. – podawał tygodnik. Trzy lata temu zamknięto kilka mniejszych więzień, które świeciły pustkami.

Agnieszka E. Wolska z Kolonii
Źródła: www.noz.de, Junge Freiheit

Komentarzy 16 to “A jednak Merkel miała racje – imigranci przyczynili się do gwałtownego wzrostu zatrudnienia w Niemczech ! na razie w więziennictwie !!”

 1. miziaforum said

  GDYBY PRAWO EGZEKWOWANO W STOSUNKU DO BERZOWYCH TAK SAMO JAK W STOSUNKU DO BIAŁYCH ZAPEWNE DZIŚ NIE PISALIBYŚMY O POTRZEBIE ROZBUDOWY WIĘZIEŃ BO TO BYŁO BY JUŻ ZAŁATWIONE OKOŁO ROKU TEMU , DZIŚ PISAŁ BYM O POTRZEBIE REAKTYWOWANIA I URUCHAMIANIA PLACÓWEK W DACHAU , BUCHWNWALD I WIELU WIELU INNYCH KTÓRYCH INFRASTRUKTURA JEST W STANIE IDEALNYM .. A JEDYNIE WYMAGA PROFESJONALNEGO PERSONELU JAKO OBSADY ….. ALE KTO WIE JEŚLI SYTUACJA NADAL BEDZIE SIĘ ROZWIJAŁA W TAKIM TĘPIE TO … SZKOLENIA PERSONELU MOGĄ SZYBKO PRZEPROWADZIĆ STARZY PRACOWNICY TYCH PLACÓWEK , JESZCZE ŻYJĄ I …

  Polubienie

 2. marek said

  http://newsweb.pl/2016/03/14/kod-zalega-z-platnosciami-dla-protestujacych/

  Polubienie

 3. marek said

  http://www.polishexpress.co.uk/muzulmanska-matka-nie-chce-szczepic-dzieci-powod-wolowina-w-szczepionkach/

  -pod tym wzgledem maja zdrowy poglad, watpie jednak by udalo im sie uchronic swoje dzieci na tzw. zachodzie…

  Polubienie

 4. marek said

  http://ndie.pl/boimy-sie-imigrantow-list-szwedzkich-dzieci-do-dyrektora/

  Polubienie

 5. marek said

  http://ndie.pl/slowenii-ucza-dzieci-ze-mozna-sprzeciwiac-imigrantom/

  Polubienie

 6. marek said

  http://pikio.pl/znamy-prawdziwe-przyczyny-wypadku-prezydenta/

  Polubienie

 7. marek said

  http://prawy.pl/28546-prof-pawlowicz-ostro-o-komisji-weneckiej-wideo/

  Polubienie

 8. heniu said

  doszedlem do wniosku ze za wojne w syrii odpowiadaja panstwa dostarczajace bron dostawcy broni gdyby ci terrorysci zamiast dostepu do broni mieli kije i luki konfliktu na skale globalna by nie bylo 🙂
  kto sprzedaje im bron podsyca to wszystko

  http://www.wykop.pl/link/2870965/wojciech-cejrowski-boso-polska-fabryka-broni-2015/

  Polubienie

 9. Konarski said

  Komentarz Tygodnia: Ważne rzeczy dzieją się poza Polską

  Polubienie

 10. Konarski said

  Polubienie

 11. Konarski said

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: