Miziaforum's Blog

apel rodziców Poli. Mają tylko jeden dzień, by uratować oko córki

Posted by miziaforum w dniu Marzec 15, 2016


No szlag mnie trafia, jak czytam takie informacje. W tym kraju na Rydzyka kasa jest, a na ratowanie małej Poli i innych ciężko chorych dzieci kasy nie ma! To jakiś Matrix!

 

https://miziaforum.wordpress.com/2016/03/11/a-w-niemczech-wszystkie-takie-przypadki-w-100-oplaca-panstwo-bezzwlocznie/

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Dramatyczny-apel-rodzicow-Poli-Maja-tylko-jeden-dzien-by-uratowac-oko-corki,wid,18214404,wiadomosc.html?ticaid=116a7e

– Dowiedzieliśmy się, że nie wymaga się od nas wpłacenia całej kwoty od razu, aby Pola została przyjęta na leczenie. Na początek potrzeba 44 proc. pełnych kosztów. Musimy też zapłacić za pierwszą dawkę chemii (a to około 11 proc. kwoty). Resztę zobowiązani będziemy wpłacić dopiero w kolejnych etapach leczenia. Wiemy też, że jeśli nie podpiszemy zgody na usunięcie oka i nie zdążymy wyjechać, zanim przestanie działać ostatnia chemia, to Pola będzie musiała dostać kolejną dawkę. Po to, by rak się nie powiększał. A to dla Poli ogromne obciążenie – mówi tata dziewczynki. Osoby, które chciałby wesprzeć leczenie Poli mogą przelewać pieniądze na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: „Pomoc w leczeniu Poli Zabierzowskiej”

Komentarzy 6 to “apel rodziców Poli. Mają tylko jeden dzień, by uratować oko córki”

 1. biało czerwony !! said

  „A W NIEMCZECH WSZYSTKIE TAKIE PRZYPADKI W 100% OPŁACA PAŃSTWO . BEZZWŁOCZNIE !!”

  już niedługo Niemcy będą biedniejsi niż Ukraińcy to tylko kwestia czasu !! gospodarka leży bezrobocie szaleje

  Polubienie

  • miziaforum said

   ZAWISTNY POLTONIU ĆWOKU OD 40 LAT JECIE KASZANE I WRÓŻYCIE PRZEZ SZPARY ORALNE KATASTROFĘ WSZYSTKIM W KOŁO SIEBIE … TO CIĘ USWIADOMIE BURAKU ZAWISTNY

   Duży popyt na niemieckie produkty

   Wraz z początkiem roku 2016 odnotowano solidny popyt zagranicą na niemieckie produkty, co znajduje odzwierciedlenie w aktualnych danych statystycznych. Według Federalnego Urzędu Statystycznego suma rzeczywistych nowych zamówień w styczniu 2016 roku była o 0,1 procent niższa niż w grudniu 2015 roku. Jednakże zamówienia z zagranicy wzrosły o 1,0 procent. Natomiast popyt krajowy spadł o 1,6 procent, wpływając tym samym na ogólny wynik w całej branży przemysłowej. Wynik w grudniu spadł poniżej wstępnie ustalonego poziomu. Statystycy skorygowali wstępne wyliczenia z 0,7 do 0,2 procenta. Powodem tak dużej korekty były zbyt późne zgłoszenia znaczących umów. Federalne Ministerstwo Gospodarki skomentowało stan branży przemysłowej w styczniu i grudniu jako dość stabilny. Ogólnie dość silny popyt z zagranicy odzwierciedla wysoką konkurencyjność przemysłu niemieckiego z kruchym środowiskiem zewnętrznym. Niemniej jednak oczekiwania w przemyśle ostatnio znacznie się pogorszyły. Wysoki popyt zagraniczny przyszedł w styczniu głównie za sprawą krajów należących do strefy euro. Zlecenia z pozostałych krajów o dziwo zmniejszyły się i to o 2,7 procenta. Zamawiano głównie dobra konsumpcyjne i inwestycyjne, podczas gdy na towary pośrednie był mniejszy popyt. Można się spodziewać w najbliższej przyszłości dobrej perspektywy dla branży przemysłowej w Niemczech, a to oznacza stabilne miejsca pracy, co z kolei powinno ucieszyć polskich pracowników zarobkujących w Republice Federalnej Niemiec. Póki co o brak miejsc pracy w przemyśle specjalnie nie trzeba się martwić.

   ©finanzamt

   Dostawcy gazu obniżają w Niemczech ceny

   Około 5,5 miliona gospodarstw domowych w Niemczech skorzysta na obniżkach jakie zapowiedziało wielu dostawców gazu. Jest to dobra wiadomość dla Polaków mieszkających w Niemczech, a będących jednocześnie odbiorcami gazu. Co trzeci dostawca zmniejszył ceny już z początkiem tego roku, a pozostali mają to zrobić najwcześniej na przełomie kwietnia i maja. Zgodnie z obliczeniami Check24 średnia obniżka to około 4,6 procent (za zużycie 20 000 kWh/rok). W górnej części tabel wagowych obniżka cen wynosi nawet 15%. Jak mówią znawcy branży, nigdy w Niemczech jak do tej pory nie było aż tak dużych obniżek ceny, jak to ma miejsce właśnie teraz. W samym lutym konsumenci płacili za taryfy od alternatywnego dostawcy średnio o około 36 procent mniej. Daje to bardzo duże oszczędności w skali roku, dzięki czemu konsumenci odczują to swoich portfelach.
   Bezrobocie w Niemczech dalej spada

   Liczba bezrobotnych w Niemczech spadła w lutym o 9.000 osób i wynosi obecnie 2,911 miliona osób bez pracy. Daje nam to 106 tysięcy bezrobotnych mniej niż rok temu. Wyniki ogłosiła Federalna Agencja Pracy w Norymberdze. Stopa bezrobocia spadła o 0,1 pkt do 6,6 procent. Po korekcie sezonowej w lutym było 2,723 miliona osób bez pracy w Niemczech. To daje 10 tys. mniej niż w styczniu. W Niemczech nadal brakuje rąk do pracy, w szczególności fachowców. Dla polskich pracowników jest to duża szansa na dobry zarobek. Należy jednak pamiętać, że aby dyplomy i uprawnienia zawodowe naszych rodaków były brane po uwagę, muszą zostać uznane w Niemczech. Dzięki temu na pracy w Niemczech można zarobić dużo więcej i doprowadzić do sytuacji, że to pracodawcy zaczną się bić o nas. Jak widać po wielu przykładach, dzięki uznaniu polskiego dyplomu dużo łatwiej o dobrze płatną pracę u niemieckich pracodawców.

   Wzrost sprzedaży niemieckich samochodów na rynku chińskim

   Niemiecki przemysł samochody zwiększył swoje prognozy dotyczące wzrostu na rynku chińskim. Od października 2015 roku na rynku było dość spokojnie, za to w styczniu 2016 zakończył się sprzedażą 2,2 miliona nowych samochodów. To dało 11 % wzrost w stosunku do miesiąca poprzedniego. W związku z tym prognozy na cały 2016 roku zostały przez niemiecki Związek Przemysłu Samochodowego podniesione i prognozuje się wzrost o 6 % do 21,3 mln sprzedanych samochodów. Warto zaznaczyć, że rynek zbytu w Chinach jest dla niemieckich producentów samochodów kluczowy. W ubiegłym roku koncern samochodowy VW sprzedał 3,4 mln samochodów w Chinach, co pokazuje że mimo ogromnego skandalu koncern ma się dobrze. Największa konkurencja Volkswagena sprzedała dużo mniej: BMW 464 tys., a Mercedes 373 tys. sprzedanych samochodów.

   ©finanzamt.pl

   Silny wzrost w niemieckim przemyśle meblarskim

   Niemiecki przemysł meblowy odnotował niespodziewanie silniejszy wzrost niż prognozowano z początkiem ubiegłego roku. Sprzedaż w branży wzrosła o 6,2 % do 17,4 miliarda euro, jak poinformowało Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Meblowego. Wzrost leży znacznie powyżej oczekiwań branży. Wzrost sprzedaży wynika między innymi z dużego sukcesu w działalności eksportowej, co pokazało silną pozycję niemieckich produktów w Europie. Jednak wyzwania są nadal duże. By sprostać wymaganiom w branży należy zmierzyć się z coraz większym importem, presją ceny i trudnych strukturach handlowych w Niemczech. W bieżącym roku stowarzyszenie oczekuje tylko umiarkowanego wzrost o wysokości 1 procenta. Niemiecki przemysł meblowy zatrudniał w zeszłym roku około 83,747 ludzi w 499 firmach.

   ©finanzamt.

   Rekordowa nadwyżka w niemieckiej gospodarce!

   W Niemczech odnotowano największą nadwyżkę od czasów zjednoczenia (1991), co świadczy o znakomitej sytuacji w gospodarce. Największą nadwyżkę odnotowały rządowe, państwowe i gminne fundusze socjalne, bo około 19,4 miliarda euro więcej niż się spodziewano. Pod względem całkowitej produkcji gospodarczej spadek był niższy niż zakładano. Na styczeń szacuje się go na 0,5 punktu procentowego, o czym poinformował Federalny Urząd Statystyczny. W ubiegłym roku największa gospodarka w Europie korzystała z dobrej sytuacji na rynku pracy i bardzo dobrych nastrojów konsumentów. Podatki i składki na ubezpieczenie społeczne energicznie wypełniły kasy publiczne. Konsumpcja i uchodźcy są gospodarczym podparciem. Wzrost w październiku i grudniu był głównie na rynku krajowym. Z powodu niskich stóp procentowych wielu konsumentów mogło zaoszczędzić więcej pieniędzy. Tankowanie i ogrzewanie jest stosunkowo tanie ze względu na niskie ceny ropy, a co za tym idzie pozwoliło to konsumentom na przeznaczenie zaoszczędzonych pieniędzy na zakup innych towarów i usług. W czwartym kwartale wydatki konsumentów gwałtownie wzrosły, a imigracja ludzi z Syrii, Iraku czy Afganistanu, uważana jest jako pakiet stymulujący dla całego roku 2016. Rząd Federalny wraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) spodziewa się wzrostu PKB na poziomie 1,7 proc. Tak dobry wynik oznacza stabilne miejsca pracy, a także możliwość dalszej ekspansji niemieckich przedsiębiorstw

   Liczba pasażerów na niemieckich lotniskach rośnie

   Na niemieckich lotniskach w roku 2015 przybyło 7,5 miliona pasażerów. Na koniec roku całkowita liczba wyniosła 193,9 miliona. Stanowi to wzrost o 4 procent w stosunku do roku poprzedniego. Zgodnie z tym co przedstawił Federalny Urząd Statystyczny wzrost o 4,4 procenta przypada na pasażerów podróżujących do krajów europejskich. Ruch krajowy wzrósł o 1,5 punkt procentowy do 23,1 miliona pasażerów. Coraz więcej obywateli niemieckich wybiera wygodną i szybką podróż samolotem. Nie inaczej ma się sytuacja z naszymi rodakami pracującymi w Niemczech, którzy to coraz częściej wybierają właśnie ten środek transportu. Najczęściej pracownicy zatrudnieni w Niemczech wylatują z Polski w niedzielę wieczorem, a wracają w piątek popołudniu na weekend do domu. Nic dziwnego, gdyż w dzisiejszych czasach można tanio kupić bilety, a podróżuje się komfortowo, szybko i wygodnie.

   ©finanzamt.pl

   Niemiecki handel zagraniczny na rekordowo wysokim poziomie!

   Mimo słabego ostatniego miesiąca roku 2015, cały rok uzyskał rekordowo wysoki wzrost niemieckiego handlu zagranicznego. W 2015 roku eksport zwiększył się o 6,4 procenta, a import o 4,2 procenta w porównaniu do roku 2014. Jak podaje Federalny Urząd Statystyczny, niemieckie produkty wywożone za granicę w roku 2015 uzyskały równowartość 1,196 biliona euro. Import wzrósł do 948 miliardów euro. Bilans handlowy eksportu i importu, zamknął się rekordową nadwyżką 247,8 miliardów euro. Po mimo dość słabej końcówki roku, cały rok 2015 okazał się bardzo dobry dla niemieckiego eksportu i importu. Zarówno eksport, jak i import, spadł w grudniu o 1,6 procenta w porównaniu do miesiąca poprzedniego. Według prognoz ekonomistów rok 2016 dla eksportu i importu ma wyglądać imponująco.

   Liczba pracujących w Niemczech wynosi 43,3 mln osób

   Sytuacja na niemieckim rynku pracy jest nadal bardzo dobra. Jednak trzeba przyznać, że liczba pracowników spadła na koniec 2015 roku. Według wstępnych obliczeń Federalnego Urzędu Statystycznego liczba osób zatrudnionych spadła w grudniu do około 43,3 milionów. Liczba ta tyczy się osób zamieszkałych na terenie Republiki Federalnej Niemiec. W porównaniu do listopada 2015 spadek był o 173 tys. osób, co stanowi 0,4 procenta. Federalny Urząd Statystyczny jednak uspokaja. Spadek był niższy niż średni w ciągu całych pięciu ostatnich lat. Wpływ na nieznaczny spadek mogła mieć zima. W porównaniu do grudnia ubiegłego roku liczba zatrudnionych osób wzrosła o 441 tys. (daje to wzrost około 1%). Samo bezrobocie w grudniu było na poziomie około 1,9 mln osób, co daje 6.000 mniej bezrobotnych niż w roku wcześniejszym.

   ©finanzamt.pl

   Zamówienia w branży budowy maszyn stale rosną!

   Bardzo dobra wiadomość dla Polaków pracujących w niemieckiej branży budowy maszyn. Sytuacja zamówień w branży cały czas jest dobra, a to oznacza dla zatrudnionych w tym sektorze stałą i pewną pracę w najbliższym czasie. Jak podał niemiecki Urząd Statystyczny, w końcówce roku branża budowy maszyn odnotowała kolejny wzrost. W porównaniu do miesięcy wcześniejszych końcówka roku wykazała 6-procentowy wzrost w sektorze nowych zamówień. Światowy popyt na maszyny i urządzenia przemysłowe odnotowuje coraz to większe tendencje wzrostowe. Branża krajowa odnotowała 9-procentowy wzrost miejsc zatrudnienia, gdzie w tym samym czasie w innych krajach wzrost był tylko 4-procentowy. Wcześniejsze chwilowe osłabienie miało związek z kiepską kondycją na rynku chińskim, od którego niemieccy producenci są nieco uzależnieni. Jednak w pozostałych krajach poza strefą euro, popyt na zamówienia zagraniczne wzrósł do 4 procent.

   ©finanzamt.pl

   Ceny na niemieckich stacjach benzynowych nadal idą w dół

   Coraz lepsze wieści dla Polaków tankujących swoje samochody w Niemczech. W ostatni weekend cena benzyny spadła do 1,129 euro, a oleju napędowego do 0,86 euro za litr. Cena ropy spada i spada. W ostatnim tygodniu koszt baryłki wynosił 29 euro. Niesamowite, ale mamy do czynienia w Niemczech z najniższym wynikiem od 12 lat!!! Według obliczeń, to dzięki wciąż spadającej cenie, kierowcy w Niemczech zaoszczędzą ponad 10 miliardów euro. Kwota niebywała. Jak podaje w swoich statystykach ADAC, to na stacjach benzynowych w zeszłym tygodniu można było zatankować diesla już za 0,879 centów za litr. Jest to duża różnica, gdyż benzyna kosztowała 1,149 euro za litr. Cena oleju opałowego też spada i to do 39,26 euro-centów za 100 litrów. Sytuacja sprawia, że przy zbiorniku o pojemności 3000 litrów zaoszczędzimy około 420 euro w porównaniu do roku poprzedniego. Dzięki spadkowi cen ropy także ceny za bilety lotnicze są obecnie o 2,8 procenta tańsze niż rok temu.
   Wzrost płacy minimalnej w Niemczech

   Od 01.01.2017r. będzie obowiązywała w Niemczech nowa, wyższa stawka wynagrodzenia minimalnego. Pracodawca musi zagwarantować każdemu pracownikowi zatrudnionemu w Niemczech odpowiednie wynagrodzenie.

   Przejazd po niemieckich autostradach i drogach pozostaje darmowy

   Płatne przejazdy po niemieckich autostradach i drogach dla samochodów osobowych najwcześniej w 2018 roku. Do tego czasu kierowcy osobówek nie będą płacili za przejazd przez Niemcy.
   Walka polityków o Kindergeld

   Niemieckie partie polityczne walczą o wyborców obiecując podwyżkę Kindergeld. Jeżeli najbliższe wybory do niemieckiego parlamentu wygra partia rządząca CDU, to planuje podnieść Kindergeld na pierwsze dziecko do kwoty 219 Euro. Partia Zielonych chce podwyżki do poziomu 206 Euro. Pozostałe liczące się w Niemczech partie, a więc FDP i SPD chcą utrzymania Kindergeld dla pierwszego dziecka na dotychczasowym poziomie 184 Euro.

   © finanzamt.pl

   Zmniejsza się składka emerytalna na okres 4 lat !

   Wysokość składki płaconej na poczet ubezpieczenia emerytalnego od roku 2014 spada z 18,9% na 18,4%. W takiej wysokości utrzyma się do końca roku 2017. Następna zmiana wysokości składki emerytalnej jest przewidziana na początek 2018r. Wysokość składki sukcesywnie spada. W roku 2011 wynosiła jeszcze 19,9%, a pod koniec 2012 roku 19,6%. Zmniejszenie kwot staje się możliwe dzięki nagromadzonym zapasom finansowym.

   © finanzamt.pl

   STARCZY KASZANOŻERCO ???

   Polubienie

 2. […] biało czerwony !! o apel rodziców Poli. Mają tylko… […]

  Polubienie

 3. […] https://miziaforum.wordpress.com/2016/03/15/apel-rodzicow-poli-maja-tylko-jeden-dzien-by-uratowac-ok… […]

  Polubienie

 4. […] @ 1:59 PM and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: