Miziaforum's Blog

pilne ! REWIZJE W DOMACH 21 byłych dygnitarzy PRL

Posted by miziaforum w dniu Marzec 1, 2016


Listę „21 wysokich funkcjonariuszy PRL, a także wszystkich innych funkcjonariuszy, wobec których mogą występować podejrzenia ukrywania dokumentów”, 23 lutego wysłał do oddziałów IPN Andrzej Zawistowski, dyrektor Biura Edukacji Publicznej Instytutu.

Powołując się na polecenie prezesa IPN Łukasza Kamińskiego, poprosił o „pilne zebranie od podległych Państwu pracowników wszelkich udokumentowanych informacji dotyczących możliwości zagarnięcia przez byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa PRL dokumentów podlegających przekazaniu do zbioru archiwalnego IPN”. Jak pisze Zawistowski, „informacje takie mogą dać podstawę prawną uzasadniającą podjęcie przez prokuraturę czynności mających na celu zabezpieczenie dokumentów podlegających przekazaniu IPN”.

Do pisma Zawistowskiego dołączona jest lista 21 byłych wysokich rangą funkcjonariuszy MSW i MON z lat 70. i 80. Wśród nich generałowie Władysław Pożoga (wiceszef MSW), Henryk Dankowski (I zastępca ministra), Adam Krzysztoporski (wiceminister), Zdzisław Sarewicz (szef wywiadu) czy Józef Sasin (szef Departamentu IV MSW). Część z wymienionych nie żyje, więc należy rozumieć, że polecenie odnosi się też do tego, co może się znajdować w domach ich rodzin.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-teczka-tw-bolka/fakty/news-gazeta-wyborcza-ipn-opracowal-liste-21-bylych-dygnitarzy-prl,nId,2154412#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Komentarzy 55 to “pilne ! REWIZJE W DOMACH 21 byłych dygnitarzy PRL”

 1. miziaforum said

  IPN w domu wdowy po gen. Jaruzelskim. Znaleziono tam 17 pakietów dokumentów /Michał Dukaczewski /RMF FM

  Polubienie

 2. miziaforum said

  A/D DZISIEJSZEJ DATY PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  Z PRZYJEMNOŚCIĄ I WIELKIM ZDZIWIENIEM WIDZĘ ZMIANY W POLSCE POD RZĄDAMI PIS

  Prezydent wręczył awanse generalskie dwóm oficerom z okazji dnia pamięci o Żołnierzach Wyklętych

  Państwo polskie wreszcie przy Żołnierzach Wyklętych. Premier Szydło poinformowała o przyznaniu specjalnych rent polskim bohaterom!

  http://wpolityce.pl/polityka/283516-panstwo-polskie-wreszcie-przy-zolnierzach-wykletych-premier-szydlo-poinformowala-o-przyznaniu-specjalnych-rent-polskim-bohaterom

  SKORO W KOŃCU PRZEDSTAWICIELE PAŃSTWA POLSKIEGO SĄ DZIŚ TAM GDZIE POWINNI BYĆ I ROBIĄ TO CO NALEŻY …… JA NIE MUSZĘ POŚWIECAĆ WPISU SPECJALNEGO

  ROBIŁEM TO 1 ,2 ,3 LATA TEMU GDY W TYM DNIU POD POMNIKAMI I NA ULICACH WŁADZA P.O – PSL KAZAŁA UCZESTNIKÓW SPISYWAĆ PAŁOWAĆ I GAZOWAĆ

  TAK JEST ZMIANA W TEJ MATERII BRAVO

  p.s jak tak dalej pójdzie bedę musiał w końcu pisać blog n.p na temat tego co na serio lubie robić

  Polubienie

  • miziaforum said

   no właśnie i tu można się zastanowić czym jest ten KOD który tupie ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO

   Polubienie

  • vnv said

   Że się zmieniło to też zasługa niebagatelna takich blogerów jak ty , przez okres ostatnich 4 lat ten blog był w pierwszej 5 p.l blogów gdzie wywlekano prawdę nie przebierając w słowach , czasami to aż raziło wulgaryzmy, ale byłem w błędzie to była właściwa forma docierania do ludzi .
   Zatem dzisiejsza zmiana to też twoja zasługa i setek podobnych blogów .

   p.s cały czas chodziło mi po głowie kiedy cię zamkną za to wszystko .
   no ale udało się .

   Polubienie

  • Pelagia said

   czyli pisanie bloga daje efekty. Pisz jeszcze więcej na temat eksmisji na bruk, niszczenia polskich rodzin nie tylko poprzez odbieranie pracy, ale przez ogromne opłaty adiacenckie, (planowali też kataster, ale mam nadzieję, że nie wejdzie), kilkakrotne płacenie podatku za to samo, ale w róznych formach, obciążanie klientów długami developera, ogromna władza dla komorników sędziów (maja byc niezawiśli także od prawa i zasad współżycia społecznego ?? ) niezawisłość sędziów może prowadzić także dzisiaj do sądowych morderstw, przecież przed nikim nie odpowiadają, zamiana kary śmierci na 25 lat (patrz Trynkiewicz), wyższe podatki dla Polaków niż obcokrajowców, zero zabezpieczenia (Dania umiała zabezpieczyć Duńczyków) przed wykupem nieruchmości i wiele innych tematów.

   Polubienie

  • krab said

   Zainicjowana została również akcja zbierania podpisów pod apelem do Prezydenta Andrzeja Dudy, o odebranie Orderów Virtuti Militari pięciu zabójcom żołnierza AK i WiN majora Mariana Bernaciaka, ps. „Orlik” oraz o dokonanie weryfikacji wszystkich komunistycznych nadań tego najwyższego polskiego orderu bojowego.
   Pełna treść petycji:
   Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
   „My, niżej podpisani zwracamy się z apelem do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzej Dudy o odebranie Orderów Virtuti Militari żołnierzom reżimu komunistycznego odznaczonym za udział w akcji przeciwko polskiemu podziemiu niepodległościowemu w wyniku której poniósł śmierć mjr Marian Bernaciak ps. Orlik. Mjr Bernaciak był bohaterem walk z niemieckim najeźdźcą oraz komunistycznym okupantem. Kierował się zawsze honorem żołnierza polskiego oraz wiernością Ojczyźnie. Przypadająca w tym roku 70-ta rocznica jego śmierci w sposób symboliczny zobowiązuje do weryfikacji wszystkich odznaczonych przez władze komunistyczne tym najwyższym polskim orderem bojowym.”
   Podpisywać można się również na specjalnych formularzach papierowych, które są dostępne na stronie http://www.tropemwilczym.pl.

   Polubienie

  • krab said

   A tutaj o reakcji władz stolicy na obchody dnia pamięci ŻW.
   Warszawski ratusz zakazał wystawy o Żołnierzach Wyklętych na Krakowskim Przedmieściu
   Żołnierze Wyklęci mieli zostać zaprezentowani na proporcach w kształcie husarskich skrzydeł. Autorką instalacji jest scenograf Małgorzata Grabowska. Wystawa ma wsparcie IPN i licznych społeczników. Rozmowy, które przebiegały w dobrej atmosferze, trwały do 28 lutego, kiedy autorka została poinformowana, że wskutek decyzji na „najwyższym szczeblu”, sprawa została zamknięta.
   Wystawa „Husaria Niezłomnych” będzie pokazana w innych miastach, które już wyraziły zgodę.

   warszawawpigulce.pl

   Polubienie

   • zagrypiona said

    Kto liczył na to że komuchy u władz się na to zgodzą? Wykleci to przecież wróg komuchów. Rozgłaszanie o wyklętych przypomni ludowi czym byli i są komusi. Dlatego trzeba na ten temat głucho milczeć. Ale dobrze, przynajmniej wiadomo kto jest kim.

    U mnie w mieście np. prezydent sukcesywnie odmawia udziału we wszelkich uroczystościach patriotycznych jak powstanie wielkopolskie czy teraz wyklęci. Natomiast chętnie chodzi na marsze kod i z pederastami sie prowadza. Idzie w zaparte i dalej wkur*ia ludzi. Narazie ma tylko pogrózki ale kto wie co ktos w końcu zrobi. ;D

    Polubienie

  • Eryka said

   Panstwo polskie wreszcie stanelo na wysokosci zadania.

   Polubienie

 3. miziaforum said

  Pomnik Wałęsy we Wrocławiu? To nie żart. Złożono wniosek w ramach miejskiego budżetu obywatelskiego

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/283530-pomnik-walesy-we-wroclawiu-to-nie-zart-zlozono-wniosek-w-ramach-miejskiego-budzetu-obywatelskiego

  Polubienie

  • miziaforum said

   Jeśli powstanie będą musieli pilnować jak Tęczę. Dzień i noc. 🙂

   Polubienie

   • krab said

    Proponuję napis na cokole „Konfidencjusz I”

    Polubienie

   • Trak said

    Chyba zacznę rzeźbić. Na razie szkic a potem ostatecznie w jakimś miękkim, lepkim ale śmierdzącym materiale zrobią to specjaliści.
    Taką mam koncepcję.

    Polubienie

    • KrisT said

     lepki i smierdzący materiał? gówno! zima na mrozie niezle zamarz i nie smierdzi , po odtajeniu pozostanie tylko kupa…. 🙂
     i tu prosze się nie śmiać, znam opowieść jak w łagrze gdzies w rejonie syberii zimą z g…. ulepili popiersie Lenina ktore podarowali córce komendanta,(albo i żonie) Ta podziękowała przyniosła do hałupy,ciepło zrobiło swoje…. rano był krzyk bo Lenin wysrał się i uciekł! 🙂
     mojego pradziadka chciano za to rozstrzelać…. 😉

     Polubienie

    • Trak said

     Mam już wizję.
     Zrobię, jak się pochyla nad człowiekiem (nie byle jakim) a człowiek ten – trzyma teczkę.
     Bolek bardzo się pochyla chcąc ją wyrwać – bo człowiek z teczką niewielkiego wzrostu i słabej kondycji – i w tym pochylaniu, tak się zapamiętał, że z trudem trzyma równowagę, gdyż tłusty bebech i zad, go przeważa i dominuje nad okolicą.
     Taka apoteoza wielkości i upadku. Może być pięknie.
     Taką mam koncepcję.

     Polubienie

 4. krab said

  No i tyle w temacie 🙂 Ale mnie oświeciłłłłł !!!
  Muzułmański duchowny: oglądanie zdjęć na portalach społecznościowych powoduje raka
  Sa’d Al-Ateeq, muzułmański duchowny brał udział w dyskusji na antenie saudyjskiej stacji telewizyjnej. Dotyczyła ona m.in. zamieszczania przez kobiety zdjęć specjalnie przygotowywanych i ozdabianych potraw na portalach społecznościowych. Skrytykował tego rodzaju działania, ponieważ jego zdaniem nie robią tego dla swoich mężów. „Gdyby nie portale społecznościowe, w ogóle by tego nie robiły” – stwierdził.
  Następnie powiedział, że tego rodzaju działania wywołują u innych osób nie tylko zazdrość, ale również choroby nowotworowe. „Na Allaha, spotkałem się z przypadkami raka, wywołane bezpośrednio przez zdjęcia zamieszczone na portalach społecznościowych. Na Allaha, widziałem to na własne oczy. Dzieci dostawały od takich zdjęć raka”. Duchowny dodał, że za pośrednictwem zdjęć w sieci może być również przenoszona zła magia.

  Polubienie

  • zagrypiona said

   Czy tylko ja odnosze wrażenie, że wszystkie radykalne ruchy religijne, (islam to nawet umiarkowany) zostały stworzone z nienawiści do kobiet? Ci wszyscy brodaci frustraci BOJĄ sie kobiet, nie rozumieją kobiet. Może to jakieś kryptopedały? Nie wiem…. Ale jakiś defekt w psychice te osoby ewidentnie mają. I nie ma to nic wspólnego z religia, religia to tylko przykrywka pod to.

   Polubienie

   • AQQ said

    Z kobietami tak jest od tysiącleci we wszystkich wyznaniach jednakowo je pomijają, widocznie kobiety kiedyś znaczyły więcej i taka teraz kara*, nawet o tym kiedyś czytałam…

    Strasznie instrumentalne jest traktowanie kobiet np.w filmach, przeważnie goła baba a facet okryty! 😉

    Polubienie

    • KrisT said

     „żeby tak z gołą babą w windzie.”…… 😉 i drugie najlepsze „kobieta mnie bije….”
     pomijacie panie fakt iż to kobiety kreowały swiat, to one i dzieki nim , swiat była taki jaki był…
     rządzili władcy, krolowie, cesarzowie itd oczywiście uprzednio odpowiednio nocą nakierowani przez matki,zony, kochanki…..
     ileż to walk stoczono przez i dla kobiety?…

     Polubienie

   • KrisT said

    te radykalne ruchy relogijne zostały stworzone przez męzczyzn ktorzy się boją kobiet i są słabi psychicznie! i im nie staje…. dlatego taki mahomet miał dziecko za zonę, bo dorosła kobieta dałaby mu po pysku wiec musiał wyżywac się seksualnie na dziewczynce.

    najbardziej kobiet boją się muzulmanscy mułłowie , dlatego sprowadzają rolę kobiet do poziomu psa i wpajają swoim wiernym jak je mają traktować.

    Polubienie

    • KnUR1 said

     Niestety prawda jest taka, że ty się ich boisz. A Europa to już nie pępek świata, który dopinguje wojenkom w TV poza granicami gdzieś daleko. Religii w to nie wkręcaj, bo mam sąsiadów z Malezji, Indonezji i nikt nikomu głowy nie obcina. Tylko Wam. Ale jak dajecie się dupczyć za dopłatą na legalu bezdzietne frajery to czego oczekiwać.

     Polubienie

     • KrisT said

      Ja się boję? To TY spierdoliłeś do titajców! ja jestem nadal w polsce i jak przyjdzie czas to stanę do walki aby bronic granic panstwa! Ciekawe czy TY odważny wtedy wrócisz do ojczyzny aby ją bronić? To ja w tym kraju będe musiał dac w pysk jak muslim zaczepi moją zonę czy nazwie ją dziwką!!!!!!!! nie TY – JA! BO to u nas mogą być rozszczeniowi „imigranci” nie u Ciebie!
      KnUR środek tygodnia pij w weekend…..

      Polubienie

      • KnUR1 said

       w weekendy też popijam, ale mniej; a ja nie musiałem czekać na wroga muslima, mnie wystarczyli ci „nasi”; a jak patrzeć na frekwencje głosowania, i zawsze PIS, albo PO; prezydentem zawsze polskojęzyczna kurewka odkąd sięgnę pamięcią, przy czym taki Kowalski czy Braun to procent poparcia; zwyczajnie jako naród lubicie żuli, szmaciarzy, złodzeji, oszustów, chlorów na najwyższych stołkach, a dla odmiany piosenkarzy; a ja się muslimów nie boje osobiście u siebie, bo tutaj jest moja rodzina, ani czarnuchów; a jak spobie popije to nawet zaczepie chuja jak spojrzy nie tak, bo mi taki cwel gówno tu zrobi; ba, nawet ciężko ich spotkać; nie odważy się bo go wypierdolą z kraju, albo do pierdla, a jak się powtórzy to zapierdolą ban na wjazd dla całej afryki (poza South Africa), już tak zrobili zresztą; poza tym ja żyję w kraju, w którym eksesy typu: rabunek, morderstwo, gwałt jest jak najbardziej nie na rękę; a czym bym wrócił do PL o coś walczyć, nie wiem, narazie nie mam ochoty tam nawet wpaść na tydzień; tymczasem raz na 3 miesiące chodzę sobie na strzelnicę bez papierów, bo nie trzeba i strzelam se z róznych zabawek; pozdr.

       Polubienie

       • KrisT said

        TY tez nalezysz do tego narodu! najlepiej wyjechac i pisac WY , WY to WY tamto…. to takie proste prawda?

        Polubienie

       • KnUR1 said

        ale mam problemy z utożsamianiem się; no Wy / Polacy, bo kto inny; proste, hmm. nie było to takie na początku, sprzedać parę gratów i pojechać w ciemno w pizdu z tej Europy; spróbuj;

        Polubienie

     • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

      To skad te zamachy sie tam biora?..he he.

      Polubienie

   • krab said

    Z nienawiści albo z zemsty. Do ok.3000 r p.n.e. panował matriarchat. Dziedziczenie też odbywało się w linii żeńskiej, a rola mężczyzny miala charakter symboliczny, prokreacyjny, np. na Bliskim Wschodzie powszechne bylo wybieranie przez Boginie na okres roku męża lub kochanka i zawiązywanie z nim świętego małżeństwa (tzw. hieros gamos). Potem spotykala go śmierć.

    Polubienie

    • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

     Wyjasnilo sie.Faceci mieli dosyc babskich fanaberii i postanowili to ukrocic,ograniczajac ich role do takiej samej ,jaka oni pelnili.”Jak baba chlopu,tak chlop babie”.

     Polubienie

     • krab said

      I pewno za ileś tam lat role znowu się odwrócą. Chociaż jak patrzeć na współczesnych młodych chłopaków to już są bardzo daleko od prawdziwego mężczyzny 🙂

      Polubienie

      • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

       Slaba plec zachowuje sie coraz czesciej jak jej przeciwienstwo takze za zasluga feministek,ktore z bab chca zrobic chlopa mentalnego.Coraz wiecej babo-chlopow,a jak by mniej prawdziwych mezczyzn.Starczy spojrzec na grodzka …nie chlop ni baba..takie dziwne cos..he he.Ludzie zidiocieli i malpuja to,co im celebyty albo zboczence podsuwaja jak wzor.No coz glupota..

       Polubienie

   • Ktoś said

    „stworzone z nienawiści do kobiet? ”

    – to pamiątka czy też raczej odreagowywanie strachu przed Amazonkami jakie się lubiły zapuszczać bardzo ale to bardzo daleko na terytoria semitów uczyć ich KULTURY.

    Polubienie

 5. marek said

  Polska Wolność
  3 godz. ·
  Wczoraj władze francuskie podjęły się likwidacji południowej części nielegalnego obozowiska imigrantów pod Calais, nazywanego „dżunglą”. Wszystko zostało tak zaplanowane, aby nie rozwiązać problemu koczujących w tym rejonie obcych. Zlikwidowano tylko część obozowiska pozwalając tym samym, by większość mieszkańców usuwanego sektora przeniosła się do nie ruszanej części „dżungli”. Nielicznych nielegalnych imigrantów, którzy pozostali w likwidowanej strefie nie aresztowano a tylko przewieziono w inne miejsce, z którego już najprawdopodobniej powrócili. W pozorowanym usuwaniu nielegalnych imigrantów brało udział duża ilość policjantów, którzy przybyli ponad trzydziestoma pojazdami. Buldożery bohatersko, przed kamerami rozjechały aż dwadzieścia drewnianych szop, a ich niedawni mieszkańcy przyglądali się wszystkiemu z bezpiecznej odległości, pozostając w nielikwidowanej części obozowiska. Wszyscy są zadowoleni, politycy mogą teraz brylować w mediach i mówić, że coś robią w sprawie powstrzymania napadów na ciężarówki w Calais, media mogą puszczać budzące napięcie filmy z jeżdżącymi po stertach dech buldożerami, a policja opływa w blasku chwały, że bez pardonu, bohatersko poradziła sobie z pustą częścią obozowiska. Imigranci też są zadowoleni, bo nadal są tam gdzie byli, a jedynie ich prowizoryczne schronienia zostały zlikwidowane, co powinno zachęcić ich do jeszcze bardziej agresywnego atakowania ciężarówek, aby przedostać się do Anglii, gdyż nie mają teraz gdzie spać.

  Polubienie

 6. […] @ 10:39 AM and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: