Miziaforum's Blog

Rosja szykuje się na wielką wojnę z Turcją

Posted by miziaforum w dniu Luty 14, 2016


mały wstępniaczek przed przeczytaniem art. agencyjnego ..

MOJA DIAGNOZA – SZCZUJNIA MIĘDZYNARODOWYCH SUKINSYNÓW JUŻ ROZPOCZĘŁA DZIAŁANIA… SZKODA ŻE POLSKA JUŻ TEŻ ZADEKLAROWAŁA AKCES DO WOJNY Z ROSJĄ PO STRONIE OWYCH SUKINSYNÓW .. NIE WIEM CZY KOJARZYCIE W SYRII POLACY STANĄ PO STRONIE TYCH KTÓRZY PODKŁADALI BOMBY W PARYŻU I MORDOWALI BIAŁYCH FRANCUZÓW ..

JEŚLI KTOŚ MYŚLI ŻE ROSJA ZAATAKOWANA PRZEZ POLSKIE WOJSKO W SYRII NIE ODPOWIE RIPOSTĄ – ATAKIEM NA KIERUNKU WARSZAWA TO JEST TAK SAMO POJEBANY JAK MACIEREWICZ I JAROSŁAW .. POZA TYM POLSKA LICZY NA POMOC W RAZIE CZEGO USA I WIELKIEJ BRYTANII !!! ZNOWU SOJUSZE ZAMORSKIE GWARANTEM ???

Analityk wojskowy: Rosja szykuje się na wielką wojnę

Rosja szykuje się na wielką wojnę – ocenia znany rosyjski analityk wojskowy Paweł Felgenhauer. Jego zdaniem zaangażowanie Rosji w Syrii oraz napięcie między Moskwą a Ankarą grożą wybuchem poważnego konfliktu, a nawet ogólnoeuropejskiej wojny.

Władimir Putin /AFP
Władimir Putin

W Syrii wojska prezydenta Baszara el-Asada, wpierane przez rosyjskie siły powietrzne, posuwają się konsekwentnie w kierunku granicy z Turcją. Siłom rządowym nie udało się jeszcze podbić Aleppo; „aby wziąć to miasto siłą, trzeba je zrównać z ziemią. Szykuje się więc długa blokada Aleppo” – pisze Felgenhauer na ukraińskim portalu „Nowoje Wremja”.

„Będzie to długie i krwawe oblężenie: następny Grozny, albo coś gorszego” – prognozuje autor, przypominając losy obecnej stolicy Czeczenii, którą w 2003 roku, po wojnie czeczeńskiej, ONZ nazwał najbardziej zniszczonym miastem na świecie.

„Trwają już przygotowania”

Aby nie dopuścić do totalnej katastrofy humanitarnej, interweniować będą siły zewnętrzne. Istnieje możliwość, że siły zachodnie lub tureckie będą chciały odblokować osaczonych powstańców, albo przebić korytarz humanitarny – przewiduje autor.

„A to z kolei grozi rozpętaniem poważniejszego konfliktu, a nawet ogólnoeuropejskiej wojny. Trwają już stosowne przygotowania” – wskazuje Felgenhauer, odnosząc się do trwających na południu Rosji i zaanektowanym Krymie manewrów wojskowych, a także relokacji wojsk i środków, które – jego zdaniem – prowadzone są „z myślą o wielkiej wojnie z Turcją”.

W poniedziałek na mocy dekretu prezydenta Władimira Putina w graniczącym z Ukrainą rosyjskim Południowym Okręgu Wojskowym rozpoczęto alarmowe sprawdzanie gotowości bojowej. „Trafnie ocenił sytuację ukraiński sztab generalny, który uznał, że wzmożona aktywność sił rosyjskich nie jest wymierzona w Ukrainę” – konstatuje analityk.

„Zwłaszcza że na Ukrainie rozwija się kryzys polityczny, a więc w Moskwie, z pewnością, postanowili poczekać: wkrótce Ukrainia sama się rozpadnie” – prognozuje Felgenhauer.

„Rosyjscy wojskowi oczekują zwycięstwa na północy Syrii, a potem zapewne również na południu, dzięki czemu siły proasadowskie wywalczą dostęp do granicy z Turcją” – wyjaśnia. I dodaje: „Jak na to zareaguje Turcja, tego nie wie nikt”.

„Nie można po prostu siedzieć i czekać”

Zdaniem Felgenhauera międzynarodowe rozmowy pokojowe w sprawie konfliktu syryjskiego „nie mają sensu”, bo tak naprawdę powinno dojść do rozmów „między Zachodem a Moskwą, a być może i Ankarą”.

„Należy wywierać presję, należy szukać pokojowego wyjścia z sytuacji, aby uniknąć wielkiej wojny” – podkreśla ekspert.

„Nie można po prostu siedzieć i czekać, przyglądając się męczeństwu osaczonego Aleppo. W ostatecznym rozrachunku doprowadzi to do bardzo niebezpiecznej konfrontacji – a ryzyko jej eskalacji jest wielkie” – pisze.

„A to, na jakich warunkach Rosja gotowa jest zgodzić się na pokojowe uregulowanie tego konfliktu, stanie się jasne dopiero w trakcie rozmów” – przewiduje autor.

W czwartek minister obrony Siergiej Szojgu zameldował Putinowi, że Rosja zwiększyła koncentrację swych sił zbrojnych na Krymie. Dodał, że uczestniczące w ćwiczeniach wojska Południowego Okręgu Wojskowego, a także jednostki Centralnego Okręgu Wojskowego, wojsk powietrznodesantowych i wojskowego lotnictwa transportowego osiągnęły pełną gotowość bojową i rozpoczęły realizowanie zadań szkolno-bojowych.

Uczestniczące w ćwiczeniach wojska przemieszczono na odległości do 3 tys. kilometrów i wprowadzono na 18 poligonów.

Putin oznajmił, że praktyka takiego niezapowiedzianego sprawdzania gotowości bojowej powinna być kontynuowana, gdyż uzyskała dobrą rekomendację i daje w efekcie wzrost sprawności bojowej sił zbrojnych.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-analityk-wojskowy-rosja-szykuje-sie-na-wielka-wojne,nId,2145644

Komentarzy 55 to “Rosja szykuje się na wielką wojnę z Turcją”

 1. miziaforum said

  DODAM ROSJANIE NA 100 % JEŚLI BĘDĄ MUSIELI ZYSKAĆ REALNĄ PRZEWAGĘ NA POLU WALKI UŻYJĄ TAKTYCZNEJ BRONI NUKLEARNEJ PRZECIW TURKOM !

  Polubienie

  • Pelagia said

   pamiętamy „bratnią pomoc” krajów zachodnich. Teraz też się na nas wypną . W takim razie Polacy nie powinni umierać za Francję Niemcy, Anglię itp. itd. dość umierania za obcych ! Hough !

   Polubienie

   • miziaforum said

    PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE W POLSCE REALNĄ WŁADZĘ DZIERŻY W TEJ CHWILI STRONNICTWO CHCĄCE Z POLAKÓW ZROBIĆ CWELI DLA UKRAIŃCÓW I ARABÓW

    OPOZYCJA TEŻ JEST STRONNICTWEM PROPONUJĄCYM POLAKOM ZOSTANIE CWELAMI DLA ŻYDÓW ARABÓW I I CAŁEGO ZACHODNIEGO KAPITAŁU

    UPRASZCZAJĄC PIS CHCE SCWELIĆ POLAKÓW

    PO, , PETRU I RESZTA TEŻ CHCĄ SCWELIĆ POLAKÓW

    CAŁA KLASA POLITYCZNA + ELITY UZNAŁY ŻE NARÓD POLSKI POWINIEN OBRAĆ SPOSÓB NA ISTNIENIE W ŚWIECIE JAKO CWELE !!!

    A CEL W/W JEST JEDEN I WSPÓLNY POLACY MAJA BYĆ CWELAMI ….

    RÓŻNICE SĄ DELIKATNE JEDNI KAŻĄ POLAKOM NADSTAWIAĆ DUPY I PASZCZY NA SIURAKA PÓŁ ŚWIATA DRUDZY CAŁEMU ŚWIATU

    RÓŻNICY WIELKIEJ NIEMA JEDNI KAŻĄ SIĘ KURWIĆ Z TYSIĄCAM 2 Z MILIONAMI

    NIEMA DLA MNIE RÓŻNICY CZY KTOŚ JEST WIELKĄ KURWĄ CZY MAŁA

    KURWA TO KURWA I TYLE

    Polubienie

    • miziaforum said

     CO ROBIĆ – WYARESZTOWAĆ CAŁA TA ZASRANA EKIPE POOKRAGŁOSTOŁOWĄ -CAŁA BEZ WYJATKÓW W STYLU DOSZUKIWANIA SIE LUDZI POŻADNYCH W GESTAPO

     I ZAJEBAĆ SPOSOBEM DOWOLNYM

     —————
     JEŚLI DOJDZIE DO WOJNY TO RZAD BĘDZIE MUSIAŁ WEZWAĆ REZERWISTÓW Z LAT PRZED WOLNOPOLSKICH .. 🙂

     A WTEDY JAK UZBROJĄ NARÓD … TO WYARESZTUJEMY CAŁĄ TĄ BANDE I NA DOKŁADKĘ ROZZBROIMY TA JEBANA ARMIE PEDAŁÓW III R.P

     Polubienie

     • miziaforum said

      I MY NIE BEDZIEMY SIE PIERDOLIĆ Z EUROFEDERASTAMI W POLSCE ANI Z UKROFILAMI

      RADYKALNIE JAK WSZY NA GŁOWIE CHEMIA I DO GOŁEJ SKURY ŻADNA GNIDA NIEMA PRAWA PRZETRWAĆ

      I TYLE

      Polubienie

      • falkonidas said

       Będzie ciężko zrealizować ten plan. Skurwysyny mają poparcie w postaci debilizmu obywateli, którzy po raz kolejny raz wybrali żydobanderowskich agentów amerykańskich, do tego zagraniczne kapitały i inne powiązania. Ciężko będzie coś z tym zrobić po prostu ten parszywy kraj musi zdechnąć a ludzie muszą dostać w dupę żeby się obudzili. Na spalonej ziemi ponownie zboże wyrośnie, to naturalny cykl.

       Polubienie

       • miziaforum said

        NIC CIEŻKO 500 000 UZBROJONYCH REZERWISTÓW WYSTARCZY ŻEBY ZŁAPAĆ ZA RYJ ZGODNIE Z SZKOLENIEM W UKŁADZIE WARSZAWSKIM … DEBILI DYWERSANTÓW I INNEJ HOŁOTY .. REG. WOJENNY PAŃSTW UKŁADU WARSZAWSKIEGO NIE PRZEWIDUJE MOZLIWOSCI LEGALNEGO PROTESTOWANIA NA ULICACH … 🙂 PROTESTANTÓW I STRAJKUJĄCYCH ROZJEŻDRZA SIĘ CZOŁGAMI A ZWARTE DEMONSTRACJE ROZPĘDZA DŁUGIMI SERIAMI Z KARABINÓW MASZYNOWYCH – KONIEC WYKŁADNI

        MA BYĆ SPOKÓJ A KOMU SIĘ NIE PODOBA PO CICHU !!!! WYPIERDALAĆ

        Polubienie

       • miziaforum said

        JA WIEM ŻE URODZONYM W LATACH 80 I PÓŻNIEJ NIE MIEŚCI SIĘ W DYŃKACH ŻE Z JAKĄŚ OPOZYCJĄ SIĘ NIE ROZMAWIA W TV TYLKO SIĘ DO NICH STRZELA …

        Polubienie

       • Anna said

        Przenośnie są głupie. Na spalonej ziemi bujny chwast wyrośnie a zboże to musi mieć kto wysiać z ziarna prawdziwego.

        Polubienie

  • AQQ said

   Tytuł powinien brzmieć odwrotnie.
   To Turcja + isis+nato szykują się na wojne p/Rosji ale sriteria manipuluje jakzawsze…

   Polubienie

   • KrisT said

    nie zdziwiłbym się jakby zapodali taki tytuł turcja+arabia saudyjska+ nato muszą udzielić pomocy okrązonym w Aleppo opozycyjnym bojownikom walczącym o wolną syrie oraz tysiącom cywili skazanym na zagłade przez rosyjskie bombardowania……
    psia jego mać!

    a tak doprawdy wiemy iz turcja+arabia+nato muszą odbić z okrążenia ISISowców…….bo to ginący gatunek…a jak wiemy moga sie przydać w UE!

    Polubienie

    • krab said

     Kurdowie odrzucili tureckie ultimatum!!
     Saleh Muslim, jeden z przewodniczących PUD, przekazał agencji Reuters, że ich zdaniem Turcy nie mają prawa by interweniować w Syrii. Zdaniem Kurdów wojna domowa jest wewnętrzną sprawą Syrii. Jak poinformował, baza lotnicza ostrzelana w ostatnim czasie przez Turcję od dłuższego czasu należała do Al-Nusry, dopiero ostatnio odbili ją Kurdowie i od tej pory znoszą tureckie ataki i ostrzał.
     Muslim powiedział także, że jeżeli Turcy zaatakują Syrię, to czoła stawią im nie tylko Kurdowie ale wszyscy mieszkańcy kraju.
     Wcześniej Turcy zażądali by Kurdowie wycofali się z regionu północnego Aleppo
     Reuters

     Polubienie

    • krab said

     I jeszcze to:
     W związku z osłabieniem rebeliantów i ich nadchodzącą klęską w okolicach Aleppo, zagraniczni przeciwnicy Assada wysłali opozycjonistom znaczną liczbę rakiet przeciwpancernych. Poinformowała o tym agencje Reuters.
     Rebelianccy dowódcy powiedzieli korespondentom Reutera, że rakiety mają zasięg do 20 kilometrów i otrzymali ich oni bardzo dużo. Przekazanie rakiet ma być odpowiedzią na przecięcie linii zaopatrzenia rebeliantów wiodącej do granicy z Turcją. Rebelianci chcą używać rakiet do ataków na cele znajdujące się poza linią frontu.
     źródło:Reuters

     Polubienie

     • KrisT said

      z tego co się doczytałem to kurdowie odpowiedzieli turkom swoją salwą….. 🙂

      Polubienie

      • Anna said

       Gdyby się zjednoczyli z armią Asada… nie tylko Kurdowie ale tam jest tyle odłamów walczących a powinni pójść ramię w ramię przeciw isis. Na pozór to nie nasz problem ale oni robią straszny zamęt na świecie, we łbach im się poprzewracało od dobrobytu i nic nie robienia. Zamknąć granice Europy przed nimi i niech zeżrą się między sobą.

       Polubienie

  • KrisT said

   z tym się nie zgodzę, rosja nie uzyje broni A, rosja to ostatni kraj ktory byłby do tego zdolny i to w przypadku bezposredniego ataku NATO USA na tereny rosji z uzyciem w/w broni.
   Nie uzyją tego w turcji…. i tu nalezy pamiętać iz w przeszłości juz z dwa razy rakiety z glowicami były odbezpieczone wystarczyło tylko nacisnąć guzik!
   rosyjscy oficerowie odmówili wykonania rozkazu….. oczywiscie byłoby to z winy USA bo zachciało im się bardzo realistycznych cwiczeń z użyciem rakiet…..

   Polubienie

   • miziaforum said

    TAKTYCZNA A OZNACZA ŁADUNKI 1-2-3 KT POCISKI ARTYLERYJSKIE LUB CZOŁGOWE … MAŁO MASOWA TO BROŃ N.P MAMY JAKIEŚ MIASTECZKO LUDNOŚĆ CYWILNA ZWIAŁA ZOSTALI 5-10 ŻOŁNIEŻY 2 POCISKI Z HAŁBICY Z ODLEGŁOŚCI 25 KM ZAŁATWIAJĄ SPRAWĘ .. LUB BOMBA PALIWOWO POWIETRZNA SIŁA 95% ŁADUNKU NUKLEARNEGO

    Polubienie

   • miziaforum said

    I W TEDY WOJNĘ WYGRYWA SIĘ ŁATWO SZYBKO I PRZYJEMNIE – ŁADUNKI ARTYLERYJSKIE TO SIŁA TAKA JAK W PIERWSZYM ŁADUNKU PRÓBNYM W USA …

    Polubienie

    • KrisT said

     Mizia ruscy moga uzyc wszystkiego co mają ale ładunków A nie odważą się… to skonczyloby sie odwetem atomowym USA. usamani tylko czekają aby w imię dobra ludzkości zniesc z powierzchni ziemi rosyjskiego hegemona wojny i destrukcji.
     W aleppo usamani zbombardowali dwa szpitale aby po 2h poinformować swiat iz to ruscy zrobili……

     Polubienie

     • miziaforum said

      RUSCY NIE BEDĄ PIERDOLIĆ SIE Z USA …. INNA MENTALNOSC IN

      Polubienie

      • Anna said

       Gdyby to chodziło tylko o usa to pewnie by się nie cackali ale Ruscy wiedzą, że to prowokacja i, że to usa chce rozpętać WŚ.
       Też czytałam, że już był tylko malutki kroczek od wystrzelenia przeciwrakiet przez Rosję bo hamerykańce zamarkowali wystrzał A w stronę Rosji. To są minuty, sekundy? do podjęcia decyzji.
       Jakby na to nie patrzeć widać wyraźnie, że stany chcą pełnej kontroli nad światem a Rosja na to nie pozwala.

       Polubienie

       • KrisT said

        ile brakowało do atomowego holokaustu? nieduzo, sytuację uratowało sumienie ludzkie ,oficerowie którzy wiedząc co grozi na niewykonanie rozkazu nie byli w stanie nacisnąć czerwnonego przycisku….(sąd polowy i ciężka ołowica). nie chcieli być odpowiedzialni za zagłade ludzkości. Dlatego też w USA po części jest to zautomatyzowane, po to aby wykluczyć zawodny czynnik ludzki ktory może się zawachać…

        Polubienie

       • Anna said

        W tym przypadku bardziej chodzi o sumienie ludzkie, maszyna tego nie ma. Taki ruch to nie tylko naciśnięcie guzika. Kilka odpowiedzialnych osób ma do tego prawo a nie jeden szaleniec.

        Polubienie

   • miziaforum said

    ROZPIERDOLĄ TURKÓW KTÓRZY SĄ HUJA WARZNI DLA GOSPODARCZEGO ISTNIENIA ŚWIATA – NIKOMU NIE JEST POTRZEBNE ZAGŁĘBIE JEBACZY KÓZ I OSŁÓW – PRZEMYSŁ PORNO PRZEBOLAŁ BY TO

    TA USA I CAŁY SWIAT ZDECYDOWAŁ BY SIĘ W IMIE OBRONY ZEOFILÓW NA ZAGŁADE NUKLEARNĄ … KIEDYŚ ZA GDAŃSK NIE CHCIELI A TERAZ ZA TURÓW ZECHCĄ 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!

    Polubienie

 2. AQQ said

  Zwierzą atakuje w obronie własnej i żeby zaspokoić głód a -Ludzie są ciągle nienażarci*,dają sobą manipulować i zabijają się bez celu….

  Polubienie

 3. AQQ said

  http://www.monitor-polski.pl/we-wtorek-putin-zapobienie-iii-wojnie-swiatowej-przywodcy-zachodni-powinni-zostac-wszyscy-aresztowani/

  Polubienie

 4. marek said

  United Satanists of America : młoda żydówka głównym odkryciem porno-Oskara

  Niejednokrotnie już pisałem że żydówki i bladziostwo to zjawiska nierozłączne. 90% całego przemysłu porno składa się z żydów. W Las Vegas odbyło się, standartowe już dla „cywilizowanej” Ameryki, wydarzenie a mianowicie wręczenie porno-Oskarów, ceremonia nagradzania zboczeńców filmowanych w odpowiednich filmach.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/112395-2016-02

  Polubienie

 5. AQQ said

  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2016/02/z-cyklu-nie-pic582-i-trafic582.jpg?w=666&h=614

  Polubienie

 6. krab said

  Jesteśmy dziś (jak nader często w historii) narodem rządzonym przez niekompetentne, zdziecinniałe i zdemoralizowane elity, niepoczuwające się do najprostszej nawet solidarności z własną wspólnotą narodową, stawiające ponad najbardziej elementarne obywatelskie obowiązki realizację najgłupszych często geopolitycznych doktryn, których beneficjentami bywają wszyscy dookoła za wyjątkiem samych Polaków. To właśnie, przed wszystkim innym, jest powodem naszej chronicznej słabości na arenie międzynarodowej.
  Churchill wypowiedział się kiedyś o Polakach: „Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych”. Anglikowi, przedstawicielowi najbardziej upolitycznionego narodu na kuli ziemskiej, dzięki której to cesze naród ten stał się mocarstwem, owa nieumiejętność odróżniania interesów własnych od obcych musiała wydać się wyłącznie podłością.
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/udajmy-ze-istniejemy-gdzie-indziej-

  Polubienie

 7. krab said

  Ekspert Atlantic Council Micha’el Tanchum zamieścił na Twitterze mapę pokazującą rozmieszczenie związków taktycznych tureckiej 2. Armii w rejonie granicy z Syrią.
  wzdłuż większej część odcinka granicy turecko-syryjskiej rozmieszczone są związki taktyczne 6 korpusu 2 armii. Widać na niej, że w rejonie na północ od Latakii i na zachód od Idlib pozycje zajmuje 39 brygada zmechanizowana. W tym rejonie miało miejsce sobotnie ostrzelanie pozycji kurdyjskich przez turecką artylerię. Z kolei na północ od Aleppo pozycje zajęła 5. brygada pancerna. Dalej na wschód rozlokowano 20 brygadę pancerną. Na północno-wschodnim odcinku granicy syryjskiej rozmieszczono siły 7 korpusu, m.in. 70 brygagy zmechanizowanej i 6 brygady piechoty zmotoryzowanej.
  https://pbs.twimg.com/media/CbIBJ0-UkAA7BAW.jpg:large
  Twitter.com / Kresy.pl

  Polubienie

  • KrisT said

   no to wyjdzie w boju jaka wartośc ma T-90 vs Leopard 2A4 (nowsze po modernizacji, my mamy leopardy 1 ) jeśli się włącza saudowie to będziemy świadkami konfrontacji T-90vs M1Abrams…..
   to juz nie jest smieszne…
   teoretycznie tureckie czołgi zlikwiduje rosyjskie lotnictwo, tylko iz turcy wyslą swoje lotnictwo do ochrony i szybciej dojdzie do konfrontacji ruskiego sprzętu z amerykanskimi F-16…..
   tylko iz F-16 systemy przeciwlotnicze mogą strącic zanim te dolecą do celu…
   znając ruskich mają oni juz gotowe plany obrony tak aby jak najmniej sprzetu stracic a zadać jak największe straty….
   trzeba pamiętac iz jak do tej pory Putin zawsze był o dwa kroki do przodu.

   Polubienie

   • krab said

    Polska wyśle do Syrii swoje F-16!!
    Oprócz samolotów wysłanych będzie około 100 osób obsługi .Jak powiedział na antenie TVP Info Zbigniew Pisarski, szef Fundacji Puławskiego, 4 samoloty polecą z wyposażeniem rozpoznawczym. Zaznacza, że jest to gest raczej symboliczny, nie mający dużego znaczenia militarnego.

    Polubienie

   • miziaforum said

    ruskie w syrii maja ze 40 kompletów s 400 już dawno z 4 miechy temu je zwoziły samoloty transportowe , pozatym na możu czarnym CZARNO DO RUSKICH OKRĘTÓW 🙂

    Polubienie

 8. krab said

  Czy to już choroba, czy jeszcze głupota ?? Nie mówię żeby nie wyjaśnić, trzeba, ale robić z tego faktu „opium” dla wierzących i jeszcze odwoływać się do patriotyzmu !! Czemu Boże odebrałeś klerowi rozum ??

  Polubienie

 9. Ja said

  https://www.facebook.com/neronnn/videos/vb.100002315558689/978911448862698/?type=2

  Polubienie

 10. marek said

  Imam w Danii wzywa do zalegalizowania malzenstw moslemow z dziecmi…
  http://www.stern.de/politik/ausland/daenemark–imam-fordert-legalisierung-von-kinderehen-6697082.html

  Polubienie

 11. nod said

  dzis 14 lutego…i nie chodzi mi walentynki.
  mizia, jako stary rusofil o tym oczywiscie nie wspomni ani slowem…..ale pamietajcie, ze 14 lutego to rocznica powstania Armii Krajowej, jeśli to coś dla was znaczy

  Polubienie

 12. miziaforum said

  Miedwiediew: Obca operacja lądowa w Syrii wywoła „wojnę na pełną skalę”
  28 minut temu
  Jakakolwiek lądowa operacja militarna w Syrii przeprowadzona przez siły zewnętrzne doprowadzi do „długiej wojny na pełną skalę” – ocenił premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie dla stacji telewizyjnej Euronews.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-miedwiediew-obca-operacja-ladowa-w-syrii-wywola-wojne-na-pel,nId,2145745#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

 13. miziaforum said

  JAK DONOSI DOBRZE POINFORMOWANY PORTAL MOSSADU

  TURCY NIE MOGĄ LICZYĆ NA WSPARCIE NATO ANI USA W SPROWOKOWANEJ EWĘTUALNEJ WOJNIE Z ROSJĄ !!!

  Rosyjsko-tureckiej zderzenie budowania nad Syrią
  Ankara nie może liczyć na USA, aby zatwierdzić ochronę wojskową NATO, jeśli turecki artyleryjskie bombardowanie syryjskich sojuszników Moskwy prowokuje starcia z siłami rosyjskimi.
  14 lutego 2016, 12:02 (IDT)

  ŹRÓDŁO DEBKA

  https://translate.google.de/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.debka.com/&prev=search

  I W ORYGINALE

  https://translate.google.de/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.debka.com/&prev=search

  ZATEM JAK WIDZICIE USA NIE BĘDĄ NADSTAWIAĆ DUPY ANI NATO ZA TURKÓW

  KOALICJA ZATEM MOŻE WYGLADAĆ TAK

  SAUDOWIE , POLACY , UKRY …..

  OCZYWISCIE UDZIAŁ POLAKÓW BEDZIE OGŁOSZONY JAKO UDZIAŁ W WOJNIE JAKO NARODOWA ARMIA NIE MOGĄCA LICZYĆ NA WSPARCIE NATO .. TAK JAK TURCY

  KOLEJNOŚĆ WPIERDOLU – TURCJA , UKRAINA I POLSKA ZA KTÓRĄ TEŻ ZAMORSCY SOJUSZNICY POLEC NIE ZECHCĄ

  BARDZO ŁADNIE OPISAŁA TO DEBKA – NIE MOGĄ LICZYĆ NA POMOC USA I NATO W SPROWOKOWANEJ WOJNIE Z ROSJĄ

  TAKĄ ODPOWIEDŻ DOSTANIE DUDA I JARKACZ FAKSEM NA 2 GODZINY PRZED ZAJĘCIEM WAWY PRZEZ ROSJAN ..

  Polubienie

  • miziaforum said

   TURCY ZOSTANĄ OKO W OKO Z ROSJANAMI !!! Z DWÓCH STRON – FRONTÓW OD STRONY SYRII

   I OD STRONY MORZA CZARNEGO 🙂

   NO !!! PIERDOLNIĘTY ERDOGAN MOŻE JESZCZE TEJ NOCY ROZPĘTAĆ WOJNE ROSJA – TURCJA

   JAK MYSLICIE KTO WYGRA ???

   Polubienie

   • krab said

    I rozpęta, bo ostrzeliwuje już nie tylko Kurdów, ale i wojska rządowe.
    „Turcy ostrzeliwują także pozycje syryjskiej armii
    Syryjskie władze potwierdzają, że zarówno wczoraj jak i dzisiaj Trucy ostrzeliwali pozycje armii rządowej. Syryjski minister spraw zagranicznych Walid al-Muallim oświadczył, że działania Turcji potiwrdzają jej popracie dla „ugrupowań terrorystycznych”. Wystosował w tej sprawie list do Organizacji Narodów Zjednoczonych opisujący ostrzał pozycji armii i syryjskich Kurdów i potępiający „jawną ingrenecję” militarną Ankary na terytorium Syrii.
    Przebieg wydarzeń zdaje się potwierdzać, że Turcy dążą za wszelką cenę do ponownego otwarcia kanału transportowego między ostatnim opanowanym przez koalicję Dżabhat an-Nusra i Wolnej Armii Syrii przejściem granicznym z Turcją a bastionem tych ugrupowań na części terenu miasta Aleppo. Zostały odcięte w ciągu ostatnich trzech tygodni przez ofensywę Syryjskiej Armii Arabskiej na północnych peryferiach miasta, a także kurdyjskich Ludowych Oddziałów Obrony, które zajęły szereg miejscowości bliżej przejścia granicznego w tym bazę wojskową w Menagh.”
    A tymczasem:
    „Barack Obama i Putin rozmawiali telefonicznie o Syrii i Ukrainie
    Obaj prezydenci rozmawiali o wynikach negocjacji, które odbyły się na konferencji w Monachium. Brali w nich udział sekretarz stanu John Kerry oraz szef rosyjskiego msz Siergiej Ławrow.
    Putin i Obama pozytywnie ocenili wynik tych negocjacji uznając, że mogą one doprowadzić do rozpoczęcia się procesu politycznego w Syrii. Obaj wyrazili tez poparcie dla zawieszenia broni w tym regionie.”

    RIA/KRESY.PL

    Polubienie

   • Anna said

    I znów Słowianie obronią Europę przed islamem, tym razem zrobią to Rosjanie.

    Polubienie

  • elo said

   polskie wojsko powinno odmowic wykonania rozkazów!!!!

   Ja mysle ze nie bedzie zadnej wojny… Erdrogan wymieknie!!! i sie wycofa…

   Rosja im wylaczy wszysto i sie skonczy skakanie

   Polubienie

 14. AQQ said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/02/14/syria-137-dzien-sprzatania-swiata/

  Polubienie

 15. grom said

  Arabia Saudyjska z sojusznikami gromadzi 350 000 żołnierzy, 20 000 czołgów, 2 450 samolotów, 460 helikopterów z zamiarem inwazji na Syrię.

  http://mediumpubliczne.pl/2016/02/masywne-sily-wojskowe-gromadza-sie-w-arabii-saudyjskiej-do-inwazji-na-syrie/

  Polubienie

 16. Anna said

  Już pojawiają się takie nagłówki – „Grozi nam początek III wojny światowej? Rosja szykuje się do starcia”. Czyli co? III wojnę światową wywoła Rosja.
  A prawda jest taka – Jeśli chcesz pokoju gotuj się do wojny
  – Si vis pacem, para bellum (łac.)
  Putin jest mądry i nie chce wojny.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: