Miziaforum's Blog

Norwegia imigranci żądają usuniecia krzyży / Szwecja Polacy zatrzymani na manifestacji antyimigracyjnej

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 31, 2016


Kraje chrześcijańskiej Europy przyjmujące setki tysięcy uchodźców, przygotowując dla nich ośrodki, zastanawiają się czy znajdujące się z nich krzyże nie uraża uczuć religijnych Muzułmanów.
Po burzliwej debacie jaka odbyła się w Norwegii władze tego kraju uznały, że krzyże i inne przedmioty kultu religijnego pozostaną w budynkach wykorzystywanych na potrzeby muzułmańskich imigrantów.
Zalecenia pozbywania się krzyży wydało norweskie biuro imigracyjne (UDI), by nie urazić przybyszów. Musiały się do niego stosować wszystkie organizacje prywatne, które świadczyły usługi na rzecz muzułmańskich imigrantów, na przykład wydawały dla nich posiłki lub udostępniały miejsca noclegowe
—informuje serwis polishexpress.co.uk.
Zalecenie to miało dotyczyć też parafii chrześcijańskich. Jeśli któraś z nich chciałaby udostępnić miejsca mieszkalne dla uchodźców najpierw musiałaby wyprzeć się swojego wyznania i usunąć krzyże. Okazuje się, że w Norwegii znalazło się kilka wspólnot i organizacji chrześcijańskich, prowadzących domy kultury, noclegownie i jadłodajnie zgodziło się usunąć krzyże, wizerunki Jezusa i świętych, ale część zdecydowanie odmówiło i zaprotestowało.
Przyjmiemy imigrantów, ale krzyż pozostanie
—powiedzieli członkowie wspólnoty, którzy chcieli przyjąć grupę aż 1000 uchodźców.
Pomysły takie jak usuwanie krzyży w imię poprawności politycznej i rzekomej gościnności oznaczają, że Europa jest tak słaba, że sama może skapitulować przed islamem.
ann/polishexpress.co.uk

Polacy zatrzymani podczas antyimigranckiej demonstracji w Sztokholmie
Trzech 23-letnich Polaków zostało zatrzymanych w sobotę w Sztokholmie przez szwedzką policję w związku z demonstracją przeciwników imigracji. Mężczyźni podejrzani są o napaść na uczestników kontrdemonstracji.
W sobotę w centrum Sztokholmu około 100 osób wzięło udział w manifestacji /AFP
W sobotę w centrum Sztokholmu około 100 osób wzięło udział w manifestacji
Szwedzka prokuratura podała w sobotę późnym wieczorem, że mężczyźni zostali wypuszczeni na wolność. Ofiary nie doznały poważnych obrażeń.
Według policji trzej polscy obywatele mieszkają i pracują w Szwecji. Jak podała gazeta „Aftonbladet”, powołując się na świadków, mieli oni na sobie chusty i czapki z napisem Lech Poznań oraz trzymali polskie flagi. Przynajmniej jeden z nich jest powiązany ze szwedzkim nacjonalistycznym ruchem młodzieżowym Nordisk Ungdom.
W sobotę w centrum Sztokholmu około 100 osób wzięło udział w manifestacji o nazwie „demonstracja ludu”, której uczestnicy wyrażali swój sprzeciw wobec przyjmowania przez Szwecję uchodźców. Domagali się referendum w sprawie imigracji oraz rozpisania nowych wyborów. Na miejscu pojawiła się także 200-osobowa kontrdemonstracja. Do konfrontacji między obiema grupami doszło wkrótce po zakończeniu demonstracji.
Polacy są podejrzani są o napaść na uczestników kontrdemonstracji /AFP
Polacy są podejrzani są o napaść na uczestników kontrdemonstracji
Udział Polaków w sobotniej akcji przeciwko uchodźcom potwierdził szwedzkim mediom rzecznik Nordisk Ungdom Fredrik Hagberg. Wyraził on zadowolenie ze współpracy z polskimi narodowcami, ujawniając, że organizacja Nordisk Ungdom wsparła Polaków 23 stycznia podczas pikiety pod polską ambasadą w Sztokholmie. Wówczas grupa narodowców próbowała zagłuszyć manifestację Komitetu Obrony Demokracji.
W piątek w Sztokholmie grupa 50-100 osób zamaskowanych lub w kapturach zorganizowała na placu Sergela łapankę na osoby o cudzoziemskim wyglądzie.
Szwecja, jeden z celów najchętniej wybieranych przez ubiegających się o azyl, w ubiegłym roku odnotowała rekordową liczbę 160 tys. przybyszów. MSW ogłosiło w tym tygodniu, że kraj zamierza wydalić prawie połowę migrantów z tej liczby – tych, których wnioski o azyl zostały lub zostaną odrzucone.
Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

Zwolennicy i przeciwnicy imigrantów starli się w Dover. W ruch poszły cegły, siekiery i kastety

fot. YouTube
fot. YouTube

Sześć osób odniosło lekkie rany w zamieszkach, które wybuchły w sobotę wieczorem w mieście portowym Dover (południowy wschód Anglii) między uczestnikami dwóch manifestacji – za oraz przeciw imigracji – poinformowała agencja AFP.

Siły bezpieczeństwa zainterweniowały, gdy skrajni prawicowcy oraz zwolennicy lewicy zaczęli rzucać w siebie cegłami i atakować gazem łzawiącym.

Z komunikatu policji wynika, że jedna osoba doznała złamania barku, a pięć odniosło „rany powierzchniowe”. W wyniku starć między manifestantami zatrzymano trzech mężczyzn, w tym jednego w związku z podejrzeniem o posiadanie broni.

Kolejne sześć osób zatrzymano w wyniku zamieszek w północnozachodniej części miasta. Zdaniem policji starcia te były kontynuacją walk między uczestnikami przeciwnych sobie manifestacji. Skonfiskowano w sumie 20 kastetów, siekier i cegieł.

Dover to pierwszy cel dla migrantów z Calais – miasta w północnej Francji leżącego po drugiej stronie kanału La Manche, gdzie ok. czterech tysięcy migrantów koczuje w slumsach nazywanych z powodu panujących tam złych warunków „Dżunglą”.

Tysiące migrantów uciekających przed wojną i nędzą w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie przybyło w zeszłym roku do Calais, skąd na różne sposoby usiłują dotrzeć na Wyspy Brytyjskie.

lap/PAP

Komentarzy 10 to “Norwegia imigranci żądają usuniecia krzyży / Szwecja Polacy zatrzymani na manifestacji antyimigracyjnej”

 1. marek said

  http://www.omon.pl/wiadomosci/714-bzik-zika-oszustwo-i-tajne-operacje

  Polubienie

 2. marek said

  http://www.omon.pl/wiadomosci/706-niedlugo-bedziesz-mogl-kupic-zywnosc-bezposrednio-od-rolnika-kukiz-15-zapowiada-liberalizacje-handlu-prowadzonego-przez-rolnikow

  Polubienie

 3. marek said

  http://omon.pl/biznes-i-finanse/545-polska-kuwejtem-europy-jestesmy-najbogatszym-krajem-swiata-zobacz-o-jakie-zloza-toczy-sie-iii-wojna-swiatowa

  Polubienie

 4. marek said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5338-brutalne-slowa-liderki-niemieckiej-afd-straz-graniczna-winna-strzelac

  Polubienie

 5. miziaforum said

  austriaref18-letni imigrant z Afganistanu, który w Austrii zgwałcił 72-letnią kobietę nie zostanie deportowany do swojego kraju po odbyciu 20 miesięcy kary pozbawienia wolności. Ubiegający się o azyl w Austrii Afgańczyk w środę został uznany winny gwałtu na starszej kobiecie i skazany na 20 miesięcy więzienia oraz pięć tysięcy euro grzywny. Na tyle sąd wycenił krzywdę kobiety a dodatkowo nie zdecydował się na deportację przestępcy po odbyciu kary.

  Maksymalna kara za tego typu przestępstwo wynosi pięć lat więzienia, jednak sędziowie wzięli pod uwagę okoliczności łagodzące takie jak wiek skazanego (w chwili popełnienia przestępstwa miał 17 lat), przyznanie się do winy oraz brak danych na temat innych przestępstw, które mógł popełnić. Po odbyciu kary będzie on mógł pozostać w Austrii.

  Kobieta zidentyfikowana jako Christina F. została zgwałcona w mieście Traiskirchen we wschodniej Austrii, gdzie mieści się największy w tym kraju ośrodek dla tzw. „uchodźców”. Jak podaje gazeta Kurier, jej córka ma podobno pracować przy pomocy dla imigrantów. Do zdarzenia doszło 1 września 2015 roku, jednak policja utajniła postępowanie w tej sprawie przed opinią publiczną ze względu na delikatny charakter sprawy.

  Christina F. spacerowała z psem nad rzeką w której pływało dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich poprosił o podanie mu ręki aby pomóc mu wyjść na brzeg. Kobieta została uderzona w głowę, powalona na ziemię i zgwałcona. Drobna kobieta nie była w stanie oprzeć się napastnikowi.

  Początkowo policja nie była w stanie zidentyfikować napastnika, złapano go po popełnieniu innego przestępstwa i pobraniu próbek DNA (policyjna wersja przeczy więc okoliczności łagodzącej uznanej przez sąd).
  Austriackie władze deportowały w 2015 roku 3278 osób ubiegających się o azyl. Deportowani zostali odesłani dlatego, że ich wnioski zostały odrzucone, tylko kilka przypadków deportacji zostało uwzględnionych na podstawie wyroków skazujących.

  W ostatnim czasie molestowanie seksualne i napaści na kobiety, których dopuszczają się imigranci jest gorącym tematem a z każdego kraju przyjmującego imigrantów napływają informacje o gwałtach i innych poważnych przestępstwach popełnianych przez rzekomych uchodźców. Pobłażliwość władz wobec imigranckich przestępców jest niepokojąca, a podejmowane działania mające zapobiegać takim zdarzeniom to np. zalecanie kobietom nie wychodzenia samym po zmroku na ulice. Tym samym europejskie kobiety w swoich krajach zostały zastraszone przez imigranckich przestępców.

  Szef wiedeńskiej policji Gerhard Purstl po apelu do kobiet aby unikały samotnych spacerów wieczorową porą dostał się pod ostrzał krytyki polityków austriackiej Partii Zielonych i Socjaldemokratycznej Partii Austrii, którzy zarzucili mu niekompetencję skoro policja nie potrafi pomóc kobietom. Politycy wymienionych partii nie odnieśli się do związków masowego napływu imigrantów ze wzrostem podobnych incydentów.

  na podstawie: rt.com

  Polubienie

 6. marek said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5336-oto-niemiecka-demokracja-wykladowca-wylecial-z-pracy-bo-skrytykowal-angele-merkel

  Polubienie

 7. […] @ 11:06 AM and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 […]

  Polubienie

 8. Trak said

  Mizia, czy ty nie zauważyłeś, że tak ma być a to jest dopiero początek.
  Europa ma zostać rozpiżona i zostanie rozpiżona w drobny mak razem ze swoim gówno wartym pożądeczkiem urzędasów i złodziei.
  A żadnego socjalizmu ani lgb, to nie będzie. To jest tylko złudzenie, aby antagonizmy zaostrzyć. Ważne, aby dwie lub więcej zantagonizowanych stron rzuciło się na siebie nawzajem i aby się dużo ich wytłukło.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: