Miziaforum's Blog

Jak z imigranta stac sie uchodźcą syryjskim któremu socjal w Europie sie należy ! dedykuje łapsom z ABW !

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 10, 2016


Niezależny dziennikarz Simon Jacob sprawdził, jak łatwo jest uzyskać syryjski paszport. Na swej pieszej wędrówce po Bliskim Wschodzie dotarł do południowo-wschodniej, tureckiej prowincji Mardin. „Proponowano mi oryginalny, syryjski paszport za 2000 dolarów” – mówi. Każdy mógł wyrobić sobie takie potwierdzenie tożsamości. Powiedzieli mu „Po prostu przynieś swoje zdjęcie paszportowe, 2 000 dolarów, a zostaniesz Syryjczykiem”.

Jak łatwo podszyć się pod syryjskiego uchodźcę udowodnił holenderski dziennikarz Harald Doornbos, który w okolicach Syrii kupił paszport i dowód osobisty ze zdjęciem premiera jego otwartego na imigrantów kraju, Marka Rutte. Czekał 40 godzin i zapłacił 750 euro.

Od kiedy okazało się, że Angela Merkel otworzyła drzwi do Europy dla każdego syryjskiego uchodźcy, popyt jak i cena za paszport podwoiły się. Interes na turecko-syryjskiej granicy kwitnie: handel bronią, przemyt, wymuszenia. „Możesz kupić kałacha za 500-600 dolarów. Zaopatrują się tu też irackie i syryjskie milicje” – mówi Jacob. Z wiarygodnego źródła usłyszał również, że wielu syryjskich biznesmenów przemyciło przez granicę całe drukarnie wraz z czystymi dokumentami. Mogą wystawiać oryginalne dowody tożsamości nawet za granicą.

Francis Mamdouh, 23-letni Syryjczyk jest pewien, że ekstremiści często wtapiają się w tłum migrantów. Mamdouh pochodzi z prowincji Hama i przekroczył granicę turecko-syryjską. Najpierw dotarł do Grecji i podążył popularną trasą przez Bałkany do Austrii. Po trzech miesiącach wylądował w szwajcarskim St. Gallen. Podróżował w przyczepie tira, morzem i pieszo.

Jego towarzysze podróży kierowali się do Europy z różnych powodów. „Granice nie są silnie strzeżone – mówi. – W Turcji wystarczy zapłacić. Jeśli ktoś nie miał dość pieniędzy, turecka straż graniczna zadowalała się jego bagażem i ubraniami. Nie sprawdzają nawet dokumentów, chodzi wyłącznie o pieniądze. Jeśli ktoś próbował biec, żeby uciec przed płaceniem, zostawał zastrzelony przez tureckich żołnierzy”.

Mamdouh dodaje, że po drodze spotkał sporą liczbę potencjalnych terrorystów: „Bazując na osobistych doświadczeniach z podróży powiedziałbym, że na każdych dziesięciu uchodźców przypada jeden islamista”. Jako były policjant, zna się na rzeczy. Walka z terroryzmem rzuciła go do Damaszku, był więziony przez ISIS przez 10 dni, aż nie zapłacono za niego okupu. Został poważnie ranny w walce z dżihadystami, o czym świadczą liczne blizny na ciele.

Od czasu zamachów w Paryżu tego typu historie nie brzmią już jak bezpodstawne oskarżenia. Szok jest głęboki, a Zachód musi przemyśleć swoje podejście do kwestii własnego bezpieczeństwa.

Co zrobić z bólem i gniewem? Odżyły stare dyskusje. Na poziomie politycznym odpowiedź wydaje się wyraźna. Polska i Słowacja oświadczyły latem, że przyjmą wyłącznie syryjskich chrześcijan; po paryskich zamachach 34 stany USA odmówiły przyjmowania dalszych uchodźców. Zdaniem Francisa Mamdouha jest już jednak za późno: „Daesz pogardliwa arabska nazwa Państwa Islamskiego – red.) już dotarł do Europy. Nie wiem dokładnie, jakie mają plany, nie chcę też napędzać strachu, ale oni już tu są. Po drodze spotkałem wielu z nich i oni są już w Niemczech”.

Według ONZ od wybuchu wojny domowej w Syrii z kraju uciekło 4.6 miliona Syryjczyków. Od stycznia do września tego roku w UE zarejestrowało się 700 tys. azylantów, a od września do połowy października do samych Niemiec zawitało 409 tys. uchodźców. Strumień płynie nieprzerwanie. Według greckich władz, w najbliższych miesiącach należy spodziewać się 3.7 miliona migrantów z Turcji.

Nie widać jednak pomysłów na długofalowe rozwiązanie rosnącego problemu. Wręcz przeciwnie. Sprzeczne poglądy na temat uchodźców, fanatyzmu religijnego i bezpieczeństwa wydają się być na Zachodzie coraz bardziej zdecydowane. „Dokładnie tego chce Państwo Islamskie. Chcą, żebyśmy stracili zaufanie do prawdziwych uchodźców, którzy uciekają przed tego typu skrajnościami. Żeby wolni ludzie zaczęli się nienawidzieć nawzajem” – mówi  Mamdouh.

Europa jest pełna, a Turcja okazuje się wątpliwym partnerem do monitorowania uchodźców. Nie ma uniwersalnej formuły przyjmowania ludzi uciekających przed ekstremistami. Natomiast fakt, że paryscy zamachowcy byli obywatelami Francji i Belgii, wywołuje pytania wykraczające daleko poza temat uchodźców.

Kto tak naprawdę sponsoruje broń zamachowców? Kto im pomaga?

W Niemczech funkcjonują islamistyczne siatki przypominające sekty, działają na przykład Pierre Vogel i Ibrahim Abou-Nagel, których ideologia niewiele różni się od poglądów Państwa Islamskiego czy al-Nusry. Otrzymują ideologiczne i finansowe wsparcie z krajów zatoki arabskiej, aktywnie misjonują w internecie, rozdają kopie Koranu na ulicach europejskich miast, a na swych wykładach jawnie nawołują do pogardy dla wolności zachodniego stylu życia.

Kilkuset zwolenników ISIS wyszło z mgły tych grup, żeby prowadzić dźihad w Syrii. Grupy o podobnych poglądach i postawie znaleźć można też w innych europejskich miastach, również w Polsce publikowane są teksty ekstremistów, a Arabia Saudyjska sponsoruje warszawski meczet – chociaż Saudowie nie zgodzili się użyczyć uchodźcom swych 100 tys. klimatyzowanych namiotów, używanych tylko kilka dni w roku przez pielgrzymów do Mekki, szczodrze zaproponowali budowę 200 meczetów w Niemczech.

Jednym słowem: kraje Zatoki nie przyjmują żadnych uchodźców, zbroją za to syryjskich terrorystów i finansują islamizm w Europie. Wnioski nasuwają się same.

Komentarze 24 to “Jak z imigranta stac sie uchodźcą syryjskim któremu socjal w Europie sie należy ! dedykuje łapsom z ABW !”

 1. miziaforum said

  NO PIS ZDECYDOWAŁ SIE PRZYJMOWAC „UCHODŹCÓW” ZATEM CZAS NA POWAŻNE INFORMACJE NA WYŻEJ OPISANY TEMAT

  I PROSZ MI NIE P… O CHRZESCIJANACH SPRAWDZONYCH PRZEZ SŁ POLSKIE BO TO FIKCJA I BAJER SŁ. MAJA TAKIE POJECIE … MOGĄ CO NAJWYŻEJ Z JAKIEGOS DURNIA ZROBI POLSKIEGO OSAME NA ZAMÓWIENIE POLITYKÓW ALE O ZŁAPANIU KOGOKOLWIEK …

  Polubienie

 2. marek said

  http://niezalezna.pl/74770-w-brukseli-sa-wsciekli-na-wasze-maile-korespondent-spiegla-atakuje-niezaleznapl

  Polubienie

 3. marek said

  http://www.citizengo.org/pl/32108-list-w-sprawie-slow-o-nadzorze-nad-polska

  Polubienie

 4. marek said

  Niemieckiej policji bardzo nie spodobał się transparent, który pojawił się na jednym z protestów w Berlinie. Transparent, który wcześniej był wywieszony na meczu siatkówki Polska-Niemcy trzymali Polacy, a głosił on „brońcie swoich kobiet, a nie naszej demokracji”. Jednym słowem napis nie był, anni wulgarny, ani obraźliwy. Tak właśnie wygląda wolność słowa i demokracja w Niemczech. Już wiemy jakiej wolności i demokracji chcą dla nas targowiczanie z KODu, którzy zabiegają o niemiecką interwencję w Polsce. (w komentarzu pod filmem prezentujemy zdjęcie niebezpiecznego dla niemieckiej demokracji transparentu)

  Polubienie

 5. marek said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5036-niemiecki-minister-chce-aby-polska-oraz-inne-oporne-kraje-placily-na-odbudowe-syrii-i-iraku

  Polubienie

 6. marek said

  http://demotywatory.pl/4602774/1-Bierzemy-wszystkich-imigrantow-w-przedziale-wiekowym-15-45-ktorzy-znajduja-sie-w-okolicach-Kolonii

  Polubienie

 7. marek said

  Polubienie

 8. marek said

  http://www.wykop.pl/link/2954251/dania-wyrzuca-studenta-obcokrajowca-bo-ten-pracowal-zbyt-duzo/

  Polubienie

 9. KnUR1 said

  Piszę do Państwa ponieważ chciałem Państwu opowiedzieć co wydarzyło się podczas ostatnich 2 nocy kiedy to podróżowałem z Katowic do Bolonii we Włoszech. Chciałbym, aby ludzie mieli prawo wiedzieć, jak wygląda podróżowanie nocą po Europie w 2016 roku podczas kryzysy imigracyjnego.
  http://pokazywarka.pl/yeqqzx/
  (może warto zrobić z tego osobnego arta)

  Polubienie

 10. qepassa said

  http://demotywatory.pl/4602784/U-nas-od-zawsze-bylo-kulturalnie
  Jedyna rada na emigrację 🙂

  Polubienie

  • Anna said

   Pan Zenek wzorem polskiej demokracji 🙂 Dziesiątki lat mam i nikt się nie ośmielił, taki mamy klimat.

   Polubienie

   • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

    Hmmm..Tak powiadasz Andziu?.Polikwidowali szatnie i ni ma takich kierownikow Zenkow buuuu..Za to proponuja do nabycia jakies gazy z pieprzem ,bron roznego kalibru oraz kursy karate i strzelania na strzelnicy po wyjsciu z kosciola…he he.Ale sie porobolilo.Starczylo zlikwidowac szatnie i zrobil sie bajzel..Nie mowiac o demokracji..ktora zniknela chyba wraz z szatnia..pana Zenka…buuu..

    Ps.
    Gdziezes Ty przebywala Andziu,jak Cie nie bylo?.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: