Miziaforum's Blog

Wgaz. michnika -CIMOSZEWICZ I LIS ZAPOWIADAJĄ STRAJK SEDZIÓW W CAŁEJ POLSCE

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 24, 2015


Były premier Włodzimierz Cimoszewicz powiedział w rozmowie z dziennikiem Adama Michnika, że dobrym rozwiązaniem sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego byłby… strajk sędziów.

Szokujący postulat przypadł do gustu Tomaszowi Lisowi, który obwieścił na Twitterze:

To jest doskonały pomysł.

Były szef rządu nazywa działania rządu „brutalnym atakiem na niezależność sądów i niezawisłość sędziów”.

Według mnie jedynym, bezprecedensowym, ale skutecznym sposobem jest strajk całego wymiaru sprawiedliwości. Jeśli zastrajkuje kilka tysięcy sędziów, to pokażą światu, jak brutalnego dokonano ataku na niezależność sądów i niezawisłośćsędziów. Bo to nie jest atak tylko na sąd konstytucyjny. Dziś Trybunał – jutro Sąd Najwyższy, pojutrze sądy administracyjne i powszechne

— grzmi Cimoszewicz.

Zdaniem byłego premiera strajk powinien potrwać „do uchylenia ustawy”.

Byłby to wielki wstrząs, ale pokazałby światu, że trzecia władza, doprowadzona do ostateczności, podejmuje bezprecedensową próbę obrony pryncypiów, na których opiera się demokratyczne państwo prawa. Można wprowadzić wyjątek dla orzekania o areszcie dla groźnych przestępców

— twierdzi były polityk SLD.

Cimoszewicz twierdzi, że do strajku powinni dołączyć pozostali obywatele, a nie tylko przedstawiciele środowiska sędziowskiego.

Poparcie obywateli dla takiego strajku byłoby buntem przeciw bezprawiu. Zaniechanie protestu oznacza przyzwolenie na rządy bezprawia

— mówi były premier.

Szkoda, że Włodzimierz Cimoszewicz i Tomasz Lis wciąż podgrzewają emocje wokół zmian w Trybunale Konstytucyjnym. W okresie Bożego Narodzenia mogli sobie odpuścić… O ile te Święta cokolwiek dla nich znaczną.

gah/GW

ODSYŁAM DO MOJEGO ARTA Z PRZED KILKU DNI – jeśli chcesz zna szczegóły jak maja zamiar sparaliżowac kraj w styczniu ..

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 21, 2015
https://miziaforum.wordpress.com/2015/12/21/alarm-styczen-2016-przejcie-wladzy-w-polsce-przez-dokonanie-paralizu-panstwa-i-wymuszenie-dymisji-rzadu/

 

Komentarze 34 to “Wgaz. michnika -CIMOSZEWICZ I LIS ZAPOWIADAJĄ STRAJK SEDZIÓW W CAŁEJ POLSCE”

 1. taki strajk jest wystarczającym powodem do nawet interwencji zbrojnej w polsce

  Polubienie

  • polskosc said

   W przypadku strajku sędziów na miejscu Dudy zrobił bym nowe nominacje sędziowskie. Starzy sędziowie zostali by bez teki (spraw). Sądzę że strajk sędziów to zbyt mało.

   Polubienie

   • miziaforum said

    WYSTARCZY TO JEST PARALIŻ SĄDÓW PROKURATURY I POLICJI CZYLI RÓWNA SI = BRAK PRAWOŻĄDNIŚCI – IDEALNY PRETEKST DLA CAŁEGO SWIATA ZROZUMIAŁY DLA PODJCIA INTERWENCJI W CELU OCHRONY OBYWATELI …..

    Polubienie

    • polskosc said

     We Francji jest rodzaj stanu wyjątkowego, ulice patroluje wojsko. Nie potrzeba żadnego szkolenia. Podobnie mogą wprowadzić w Polsce, wziąć patriotów, odsunąć policjantów z PO. We Francji wojsko wiele razy patrolowało ulice przez kilka miesięcy. W Polsce też by uszło bez interwencji z zewnątrz.

     Polubienie

     • miziaforum said

      W POLSCE ? ARMIA JEST MNIEJSZA NIŻ POLICJA !!! NIEDA SIE ZASTĄPI ……. SORY ALE NIE DA

      P.S SZEREGOWYCH RZOŁNIEŻY JEST COS KOŁO 30 000 !!! TYCH KTÓRYCH MOZNA WYSŁA NA ULIC RESZTA TO URZDNICY W UNIFORMACH ……..

      Polubienie

     • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

      Nie potrzeba szkolenia Polskosc?.Co Ty oplatasz?.Sluzby strzegace roznych obiektow , w tym wojsko sa wyszkolone.Wojsko wlaczono w chwili ogloszenia tzw. stanu wyjatkowego.Nie mieszaj ludziom w glowach.

      Polubienie

    • myslianalizuj said

     tyle pierdolenia o wszystkim a tak naprawde pis udaje przeciwnika PO… dlaczego nie zmienia ustawy 1066 ktora i tak nie daje obcym panstwom pozwolenia na interwencje w pl bo taka inicjatywa musi wyjsc z ramienia ministerstwa spraw zagranicznych a konkretnie ministra waszczykowskiego ktory tak naprawde byl karmiony przez bruksele swego czasu teraz nasuwa sie jedno pytanie kto jest kto w tej ukladance…..

     Polubienie

   • Pelagia said

    kto strajkuje, nie dostaje pensji. proste ?? Proste

    Polubienie

    • polskosc said

     Co innego strajk w firmie prywatnej a co innego strajk pracowników publicznych. W firmach prywatnych strajk dopuszczalny.
     Strajk w instytucji publicznej to zwolnienia bez odszkodowań i opłata za spowodowane straty. Do starajkujących publicznych wojsko ma prawo i obowiązek strzelać. Dla takich pozbawienie majątku i dożywotni zakaz pracy w sektorze publicznym.

     Polubienie

     • Anna said

      zmień lekarza

      Polubienie

      • polskosc said

       Instytucje publiczne to najgorzej zarządzane instytucje powodujące ogromne straty. Gdyby firma prywatna byłą zarządzana tak jak instytucja publiczna to by szybko upadłą. Państwo utrzymuje takie istytucje bo to dobre posadki dla ich kolesi a z punktu widzenia państwa to najczęściej pasożyty. Państwo się utzymuje bo podatkami wyniszcza ludzi, wyrzuca ich na ulice.

       Spróbuj Anno popracować w firmie prywatnej lub załóż własną działalność gospodarczą, zarób pieniądze. Wtedy zrozumiesz ile się trzeba napracować aby żyć. Wyglądasz na kogoś kto nie rozumie zarabiania pieniędzy. Nie dojrzałaś do 18 lat.

       Polubienie

       • Anna said

        Napracować się aby żyć??? a cóż to za życie?
        Chyba masz na myśli napracować się aby inni mieli życie. Nie ze mną takie numery.

        Polubienie

       • polskosc said

        @Anna. Jeżeli sądzisz że pieniądze przychodzą łatwo to znaczy że nie pracowałaś w sektorze prywatnym. Zapewne żyłaś w świecie iluzji: na utrzymaniu męża lub jako pracownik publiczny. Branża prywatna to albo układy ze złodziejami z władzy albo ciężka praca.

        Polubienie

       • Anna said

        „Polskość”, nie masz zielonego pojęcia gdzie ja pracuję więc nie oceniaj i nie wyciągaj pochopnych wniosków – na utrzymaniu męża, w sektorze państwowym – bzdury wyssane z palucha. I nie dociekaj bo i tak nie napiszę, choć nie mam czego się wstydzić.

        Polubienie

       • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

        Hmmm..” Instytucje publiczne to najgorzej zarzadzane instytucje powodujace ogromne straty”.Moze zerknalbys sobie Polskosc w statystyki i porownal osiagniecia panstwowej polskiej gospodarki w epoce socjalizmu i obecnie,w ktorej kroluje prywatny kapital obok panstwowego.No i z tego porownania wynika,ze poporzednicy mieli mniej dlugow,ktore obecnie generuje prywatny sektor lub panstwowy z prywatnymi kapitalami.Nie wiesz dlaczego tak sie dzieje?.Otoz prywatne kapitaly okradaja panstwa i panstwowe spolki ,wyprowadzajac poza obszar dzialania osiagane zyski.Nie jest prawda,ze Polska jest biedna.Dowodem na to jest to,ze bogaczy przybywa ,a spoleczenstwo biednieje, bo jest okradane z zyskow,ktore wypracowuje na rzecz miedzynarodowych kapitalow.To samo zjawisko dotyczy panstw tzw. wzorcowych demokracji.Od kiedy zaczeto prywatyzowac w nich sektor panstwowy ,dlugi w budzecie rosna.Nie przypadek.Nieprawdaz?.Ano nie,poniewaz miedzynarodowe kapitaly takze wyprowadzaja zyski wypracowane przez te spoleczenstwa,gdzie im sie podoba w ^postaci roznych inwestycji i oczywista zgodnie z zasadami liberalizmu.To liberalizm ekonomiczny pozwala obcym mieszanym kapitalom eksploatowac w dowolny sposob gospodarki panstw narodowych.Plajta bogatych panstw to zasluga skubania ich z dobr wszelakich , w tym umiejetnosci roznych spoleczenstw przez miedzynarodowe korporacje kapitalowe.Cala tajemnica.Prosta jak drut..

        Polubienie

       • polskosc said

        @Marysia. Dobrze wiem jak wygląda praca i zarządzanie w instytucjach publicznych a jak prywatnych i to wyraziłem tym krótkim zdaniem.
        Problemem nie są firmy prywatne tylko partyjniactwo, czyli sposób zarządzania państwa. Jak już pisałem państwo (klika przy korycie) musi wyniszczać swych obywateli by mogli się utrzymać przy władzy.

        Polubienie

       • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

        @Polskosc.No dobra.Wytlumacz wobec tego,jak to mozliwe ,ze w gospodarce socjalistycznej przedsiebiorstwa nie plajtowaly,a w tym rzekomo cudownym sprywatyzowanym kapitalizmie plajtuja na potege.Jakiez to mechanizmy dzialaja?.Z obserwacji i roznych wynikow mozna wyciagnac jeden wniosek.Socjalistyczne przedsiebiorstwa ( wlasnosc panstwowa) byly lepiej zarzadzane skoro nie padaly jak muchy w cudownej ekonomii kapitalistycznej.Nie klika przy korycie wyniszcza panstwo,ale rozne kapitaly w gospodarce liberalnej.Kliki przy wladzy jedynie sankcjonuja prawnie rabunek dokonywany na spoleczenstwach przez przemieszczajace sie miedzynarodowe kapitaly.No wezmy przyklad.Kto zwalnia kapitaly z placenia podatkow?.Ci co siedza w parlamentach.Wyrzucisz partyjniactwo ,a i tak bedziesz okradany przez kapitaly.Taka jest istota kapitalizmu i jego jeszcze gorsza odmiana w postaci finansowego kapitalizmu.

        Polubienie

       • polskosc said

        @Marysia. Przedsiębiorca chce by konkurent upadł i był wykreślony z rejestru firm. Partyjniactwo pomaga w tej likwidacji firm. Gdyby było łatwiej zwolnić pracowników (tak jak w Chinach) i można było nie płacić ZUS-u to firmy by nie upadały. Urzędasy nie mogą zrobić nic dobrego, natomiast moga wszystko zniszczyć w tym firmy. Partyjniactwo i urzędasy to nas wróg.

        Polubienie

       • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

        @Polskosc.Ty to chyba nauki pobierasz u samego korwina..Nie czytaj tego oszoloma i nie sluchaj,co bredzi oddajac przysluge bandyckiemu liberalizmowi,ktory najchetniej metoda na chinczyka eksploatowal by ludzi ,nie placil za nic i wywalal ich na smietnik.Nie oplaty na ZUS niszcza przedsiebiorstwa,ale liberalna zaraza,ktora pozwala bogacic sie akcjonariuszom.To jest prawdziwy powod,a nie gadanie glupot ,ze ZUS jest za drogi i trzeba zlikwidowac.Wypracowany zysk w przedsiebiorstwach pozeraja to fakt rozne pierdzistolki w postaci partjnych szefow zarzadow spolek i w tym takze akcjonariat.Po wyplaceniu dywidend akcjonariuszom rzeczywiscie oplaty na ZUS sa duzym obciazeniem dla przedsiebiorstw.Ponadto zbyt malo pieniedzy w kieszeniach spoleczenstwa hamuje rozwoj przedsiebiorstw i prowadzi je do ruiny.No i oczywiscie zalezy z jakim przedsiebiorstwem mamy do czynienia.W socjalistycznej gospodarce placono na ZUS i nie tylko.To przedsiebiorstwa wypracowywaly zyski na sfere budzetowa i nie plajtowaly.Ha!.Dlaczego nie plajtowaly,majac na utrzymaniu system emerytalno-rentowy i cala sfere budzetowa:szkolnictwo roznych szczebli,sluzbe zdrowia,kulture.No cuda jakies sie dzialy?.Nie bylo podatkow od konsumpcji i nie bylo takich wielkich dlugow.Co to za cud?.Teraz ubywa i ubywa i dlugi rosna..hmmm..

        Polubienie

     • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

      Chrzanisz Polskosc.W firmach prywatnych nawet ludziska nie snia o strajkach.Strajki nie istnieja nawet w marzeniach.Nie rob z ludzi idiotow.W firmach z panstwowym kapitalem strajki sa dozwolone.Strajkujacy otrzymuja wynagrodzenie ze specjalnego funduszu strajkowego, bo tzw. panstwo majace udzialy w spolkach skarbu panstwa, nie moze poniesc strat z tytulu strajkow, podobnie jak prywaciarz.No ale straty spowodowane strajkiem w sektorze bedacym wlasnoscia panstwa, pokrywaja fundusze zwiazkowe pochodzace ze skladek pracownikow, dokonujacych wplaty na fundusz zwiazkow zawodowych.Oto cala tajemnica.Strajkujacym w sektorze spolek skarbu panstwa straty poniesione na skutek strajku ,czyli dniowki wyplacaja zwiazki zawodowe , a spolka w razie strajku pracownikow nie wyplaca dniowek,a zatem oszczedza na strajkujacych,ale nie do konca,poniewaz musi zatrudnic w miejsce strajkujacych innych pracownikow,ktorym wyplaca sie dniowki.Robienie ludzi w konia…Strajkujacy sobie strajkuja, a zarzady spolek panstwowych na czele,ktorych zatrudniani sa partyjniacy z PO lub PIS( lub innych partyj w tzw. wzorcowych demokracjach) i tak robia swoje..Bilans wychodzi na zero w przypadku strajkow oczywiscie dla firmy panstwowej zatrudniajacej strajkowiczow, bo w prywatnym sektorze strajkow nie ma.

      Polubienie

      • Anna said

       Strajki w firmach prywatnych??? to jakiś szczyt marzeń, ludzie nawet na zwolnienia lekarskie nie chodzą, chorują na koszt swojego zdrowia.

       Polubienie

       • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

        Dokladnie Anno.Na koszt swojego zdrowia.O tak!.Pojdziesz na zwolnienie to Ci zaplaca 80% poborow i nie z kiesy prywaciarza.We wzorcowych demokracjach 3 pierwsze dni zwolnienia lekarskiego nie sa platne z tzw. kasy chorych, bo przeciez prywaciarz nie placi za zwolnienie ze swojej kiesy choremu.Chorujesz 3 dni ,chorujesz na wlasny koszt,ale jak Ci odtracaja od pensji zasadniczej danine na fundusz zdrowotny to nie masz zadnego upustu i ten co Cie zatrudnia tez nie.Jakim prawem pozbawia sie ludzi srodkow do zycia?.Gdzie znikaja pieniadze za 3 dni tzw. chorobowego?.Przeciez to kradziez w bialy dzien.Ale posly o takich sprawach nie rozprawiaja na swych posiedzeniach.A powinni..

        Polubienie

 2. szuwaxpl said

  Wszystkiego dobrego, spokoju! Każdemu z osobna.
  Ode mnie najmniejszy płomień u każdego.
  Weselmy się teraz, bo w Nowym Roku konwencja kolorów jak w kolędzie:

  Polubienie

 3. W KWESTII ZAPOWIEDZI STRAJKU W SADOWNICTWIE LISA BYM OLAŁ

  ALE TO CO MÓWI CIMOSZEWICZ WZIĄŁ BYM NA SERIO

  TYM BARDZIEJ ŻE JAK BY NIE PATRZE MÓWI TO W JEDNAJ Z NAJWIEKSZYCH GAZET

  CIMOSZEWICZ NIE POZWOLIŁ BY SOBIE OD TAK PIERDOLI BYLE CO …

  ŻEBY Z NIEGO PÓŹNIEJ DARLI ŁACHA ….. to wynika z obserwacji całej jego kariery …. nigdy nie brał udziału w chucpach i plotkach !!!

  ROZP….. PRAWORZĄDNOŚCI W KRAJU LEŻĄCYM W CENTRUM EUROPY SPOWODUJE NATYCHMIAST WEJŚCIE INTERWENTÓW … WCALE BYM SIE NIE ZDZIWIŁ GDYBY BYLI TO NIEMCY I ROSJANIE

  PRZY APROBACIE CAŁEGO ŚWIATA !!!

  PONAD PODZIAŁAMI !!!!

  P.S RADA JAKO ŻE MAMY DO CZYNIENIA Z DINTOJRĄ LICHWIARZY JEST PEWNE ŻE ABY POGŁEBI CHAOS N.P ZABLOKUJĄ KONTA BANKOWE … POWOŁUJĄC SIE NA BRAK BEZPIECZEŃSTWA DLA PRACY PLACÓWEK BANKOWYCH – PARALIŻ SĄDÓW PROKURATURY I POLICJI

  WYSTARCZY NA 2 3 DNI !!!

  PONIEDZIAŁEK – JA BYM WYPŁACIŁ WSZYSTKO CO MAM I POTRZYMAŁ W SKARPECIE – TO NIC NIE ZAWADZI …

  TO TYLE – OKOŁO 18-19 ART. ŚWIĄTECZNY – 🙂 JAK CO ROKU

  Polubienie

 4. AQQ said

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02708-Az-do-1999-roku-Sejm-mogl-odrzucac-orzeczenia-TK.htm
  Wszystkim „obrońcom demokracji” warto przypomnieć, że aż do 1999 roku Sejm mógł odrzucić każde orzeczenie Trybunału większością 2/3 głosów. Powstaje pytanie – czy ktokolwiek wówczas lamentował, że Polska demokracja jest z tego powodu zagrożona? Otóż, nie. Było to rozwiązanie ustrojowe zupełnie akceptowalne i nikt nie krzyczał o jakimkolwiek „zamachu”.

  Polubienie

  • Anna said

   Tak być nie powinno. Nikt nie powinien mieć prawa obalać czy ignorować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który powinien stać na straży Konstytucji. Na głowie jest postawione. W TK powinni być niezależni politycznie!!!, choćby zwykły „Kowalski”, który zna perfekcyjnie Konstytucję i potrafi ją interpretować. Taka powinna być ich praca – śledzić każdą ustawę sejmową i wnosić samorzutnie wszelkie niezgodności i łamanie praw konstytucyjnych, z racji pełnionej funkcji.
   Przypominam, że w 1999 roku polskie społeczeństwo nie miało pojęcia o demokracji i nikt nie kwestionował tego co robiła władza.

   Polubienie

   • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

    W panstwie prawa nie powinno byc zadnych glupkowatych trybunalow strzegacych prawa.Jezeli takowa instytucja istnieje to oznacza,ze parlament nie jest instytucja demokratyczna,gdyz w mysl konstytucji i ustawie o trybunale dopuszcza sie lamania prawa, co nie jest zgodne z konstytucja czyli ustawa zasadnicza.Proste jak drut.Sejm winien przestrzegac konstytucji i ewentualnie posiadac organ konsultacyjny orzekajacy o zgodnosci ustaw z konstytucja, powiedzmy w postaci trybunalu.Konsultacje winny miec miejsce przed glosowaniem ustaw , a trybunal winien byc zobowizany do opiniowania kazdej ustawy w czasie dyskusji parlamentarnych nad ustawa , a nie po jej glosowaniu.Krotko mowiac.Trybunal winien miec prawo interwencji w kazdej chwili przed glosowaniem ustawy,a nie po glosowaniu.Trybunal winien byc wylacznie organem doradczym z prawem veta w przypadku lamania konstytucji,co miec miejsca nie powinno w parlamencie dzialajacym z definicji zgodnie z prawem ,czyli konstytucja.W panstwie prawa to sejm winien czuwac nad proworzadnoscia i trubynal winien byc jego czescia skladowa, czuwajaca nad zgodnoscia ustaw z ustawa zasadnicza,czyli konstytucja.Powinien byc cialem i doradczym i kontrolujacym prace sejmu.Kazda ustawa winna przed glosowaniem byc poddana ocenie trubunalu i po tej ocenie zgodnosci z konstytucja glosowana.A nie tak jak teraz.Sejm sobie wymysla ustawy i je glosuje,a potem jakas partyja na zlosc innej podwaza ustawe.Kompletna bzdura.Kazda ustawa przed glosowaniem winna byc rozpatrzona przez trybunal konstytucyjny pod wzgledem zgodnosci z konstytucja, a nie odwrotnie.Czyli.Wymyslamy ustawe nawet niezgodna z konstytucja , potem ja glosujemy i odsylamy do trybunalu.Gdzie sens i gdzie logika?.No chyba,ze logika bajzlu totalnego.Co zas sie tyczy funkcji prezydenta.To chyba jasne,ze to paralmament w calosci winien decydowac o ewentualnym odwolaniu go z funkcji po uprzednich konsultacjach z trubunalem w kwestiach prawnych oczywiscie w zgodzie z ustawa zasadnicza.A nie jakies kolesiwskie ukladziki poza kuluarami sejmu w gronie sympatkow politycznych koterii, czyli zwiazkow kolesi wzajemnej adoracji partii wiekszosciowych X lub Y..Propozycja logiczna i prawa i sprawiedliwa.

    Polubienie

 5. marek said

  Polubienie

 6. marek said

  Polubienie

 7. marek said

  Polubienie

 8. marek said

  Polubienie

 9. marek said

  Unia Europejska pod światłym przewodnictwem Berlina chce płacić Turcji miliardy za to, żeby Ankra nie wypuszczała na Europę kolejnych setek tysięcy, a może milionów imigrantów. Jest to dziwne, ponieważ UE mogłaby sama zamknąć swoje granice przed imigracją i nie płacić żadnemu państwu haraczu. Dodatkowo nie ma żadnych gwarancji, czy Turcja wywiąże się z umowy. Żeby było jeszcze śmieszniej Niemcy chcą przyjąć Turcję do unii. Oznacza to, że w ramach przekonywania Turcji, by nie zasypywała nas imigrantami, przyjmiemy Turcję razem z milionami uchodźców, którzy już są na jej terytorium. Pani Merkel powinna zmienić lekarza, bo można odnieść wrażenie, że dotychczasowy ją oszukuje

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: