Miziaforum's Blog

Polskie władze przekroczyły Rubikon pisze „Sueddeutsche Zeitung”

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 24, 2015


Komentatorzy największych niemieckich gazet krytykują w czwartek nowy polski rząd, zarzucając mu, że niszczy państwo prawa. „Władze definitywnie przekroczyły Rubikon między systemem wolnościowym a autorytarnym” – pisze „Sueddeutsche Zeitung”.

„Do nauk wyciągniętych z historii Europy należy refleksja, że sprawowanie władzy prowadzi do nadużycia władzy. (Władza) musi być kontrolowana i podzielona” – czytamy w komentarzu opublikowanym w „SZ”.

„Nowy polski rząd, kierowany przez swego „spiritus rector” Jarosława Kaczyńskiego, natychmiast rozpoczął przebudowę Polski w państwo, w którym władza przestała być podzielona i kontrolowana, lecz została całkowicie skupiona w rękach Kaczyńskiego i jego nacjonalistycznej partii PiS” – ocenia autor komentarza Stefan Ulrich.

„Władze ostatecznie przekroczyły Rubikon pomiędzy systemem wolnościowym a autorytarnym” – pisze Ulrich. Jak podkreśla, władze „przeforsowały w Sejmie ustawę, której celem jest zablokowanie TK za pomocą nowych reguł postępowania”.

Komentator zwraca uwagę, że polski rząd usprawiedliwia swoje działania wynikającą z wyborów wolą narodu. „Zwycięstwo wyborcze legitymizuje sprawowanie władzy tylko w granicach państwa prawa. Kto idzie dalej, ten nadużywa woli narodu, by podporządkować naród swojej dyktaturze” – czytamy w „SZ”.

Ulrich o możliwości zawieszenia polskich praw członkowskich

„Politycy PiS liczą widocznie na to, że złamanie przez nich tabu pozostanie w Europie bez konsekwencji. Uważają, że trapiona problemami UE nie będzie chciała stawić czoła kolejnemu dużemu kryzysowi” – pisze Ulrich.

Gdyby rzeczywiście tak się stało, oznaczałoby to katastrofę porównywalną ze „stopieniem europejskiego reaktora atomowego”. „Europa straciłaby swoją tożsamość i nie powinna w takim przypadku nigdy więcej występować w świecie jako orędowniczka demokracji i prawa” – czytamy w „SZ”.

„UE musi szybko odpowiedzieć” – pisze Ulrich. Parlament Europejski „mógłby bez zwłoki zwołać nadzwyczajne posiedzenie i wdrożyć postępowanie na podstawie artykułu 7 traktatu UE, aby zawiesić polskie prawa członkowskie, jeśli rząd w Warszawie nie powróci do (zasad) państwa prawa”. „W ten sposób być może uda się nie dopuścić, by Polska – jeden z najważniejszych krajów członkowskich – straciła swoją wolność i by dalsze kraje UE przesunęły się w kierunku autokratyzmu” – pisze komentator „SZ”.

„UE musi działać” – pisze Reinhard Veser we „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. „Pośpiech, z jakim narodowi konserwatyści w Polsce de facto wyłączyli TK w Polsce, sprawia, że można spodziewać się najgorszego” – kontynuuje komentator dziennika.

„Nie tylko treść ustawy, lecz także sposób przeforsowania jej w parlamencie, jest dowodem na nadużycie podstawowych norm demokratycznych i państwa prawa” – ocenia Veser.

„PiS wprowadzilo wyborców w błąd”

„FAZ” przyznaje, że Jarosław Kaczyński doszedł do władzy dzięki wolnym i demokratycznym wyborom oraz ma prawo do realizacji swego programu. „Jednak to, co czyni obecnie, nie ma nic wspólnego z normalną demokratyczną zmianą u władzy” – uważa Veser.  „O radykalnej przebudowie państwa, a mówiąc dokładniej: o pozbawionym skrupułów zawłaszczeniu go przez jedną partię, nie było mowy w kampanii wyborczej” – czytamy w „FAZ”. Zdaniem komentatora PiS wprowadził wyborców w błąd.

Jak zaznacza, słowa szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza o tym, że wydarzenia w Polsce wykazują cechy zamachu stanu, „nie świadczą o taktycznej roztropności”, lecz „merytorycznie są słuszne”.

Poprzez uchwalenie ustawy o TK niespełna dwa miesiące od przejęcia władzy działania rządu w Warszawie „osiągnęły jakość, wobec której UE nie może pozostać bierna”.

„Trzeba szybko sprawdzić, czy ustawa o TK jest zgodna z prawem unijnym, i trzeba szybko wyraźnie dać do zrozumienia, jakie skutki dla pozycji Polski w UE będzie miało dalsze naruszenie demokratycznych zasad – łącznie z pozbawienia prawa głosu” – czytamy w „FAZ”.

To groźba „ciężkiego kalibru” i „nie należy sobie życzyć, aby ją w ogóle wypowiadano”. „Zaniechanie działania może mieć jednak jeszcze gorsze skutki” – konkluduje Veser.

Do głosów domagających się ingerencji UE w sprawy polskie dołącza także „Die Welt” w komentarzu „Na drodze do narodowo-konserwatywnej dyktatury”. „W Polsce grozi ni mniej, ni więcej jak dyktatura, tym razem nie komunistyczna, lecz narodowo-konserwatywna” – pisze Dietrich Alexander.

„To bardzo źle dla Polski, a w dodatku jest naigrywaniem się z odwagi i ofiarności ludzi, którzy walczyli i zginęli w walce o polską demokrację”  – pisze Alexander. „To także zła sytuacja dla Niemiec i Europy” – dodaje.

Jego zdaniem „jedyna nadzieja w politycznej dojrzałości Polaków”. „Najwyższy czas, aby Komisja Europejska zainteresowała się wydarzeniami w Warszawie, tak jak czyni to w przypadku Orbana” – czytamy w „Die Welt”.

Z Berlina Jacek Lepiarz

taka narracja to jawna zapowiedź……. CO POZOSTAJE ????

ODDAC OSTATNIĄ SZANSE DLA TAK ZWANEGO ŚWIETEGO SPOKOJU

CZY ………….

12.STYCZNIA ROKU 2016 T.K MA NAGLE I NIESPODZIEWANIE DO PORZADKU DNIA PROCEDOWANIA WŁĄCZYC W TRYBIE NADZWYCZAJNYM ????

SPRAWE UNIEWAŻNIENIA WYBORÓW PARLAMENTARNYCH , CZYLI STWIERDZIC IŻ RZĄD PIS JEST NIELEGALNY PONIEWAŻ WŁADZE PRZEJĄ W WYNIKU NIEWAŻNYCH WYBORÓW …….

( taka informacja krąży w środowiskach biznesowych i urzedniczych w Polsce )

POTEM PÓJDZIE JAK Z GÓRKI …….. WŁADZE PRZEJMIE ………. PRZY POMOCY ZAPISÓW W TRAKTACIE LISBOŃSKIM …… NASTEPNIE UZURPATORZY – ZAMACHOWCY SPROWADZĄ BRATNIĄ POMOC ..

ZATEM CZY CZEKAC NA CUD …….. ZNACZY DAC CZAS NA PRZYGOTOWANIE ZAMACHU ….

CZY WYARESZTOWAC PREWENCYJNIE OSOBY UWIKŁANE W DZIAŁANIA – MAJĄCE NA CELU DOKONANIE ZAMACHU STANU PRZY POMOCY SIŁ ZEWNETRZNYCH

MYŚL !!!

 

Komentarzy 16 to “Polskie władze przekroczyły Rubikon pisze „Sueddeutsche Zeitung””

 1. żarty si skończyły !!!! POBUDKA !!!

 2. W CEK NATO zabezpieczono projekty interpelacji, które miały być składane przez opozycję! WIDEO

 3. polskosc said

  UWAGA: Co się robi gdy atakuje stado psów?

  Należy jednego psa rąbnąć tak by spadł a inne uciekną z podkulonym ogonem.
  Nie należy ich wielu bić lekko, wystarczy przewodników stada.

  • Według mnie jedynym, bezprecedensowym, ale skutecznym sposobem jest strajk całego wymiaru sprawiedliwości. Jeśli zastrajkuje kilka tysięcy sędziów, to pokażą światu, jak brutalnego dokonano ataku na niezależność sądów i niezawisłość sędziów. Bo to nie jest atak tylko na sąd konstytucyjny. Dziś Trybunał – jutro Sąd Najwyższy, pojutrze sądy administracyjne i powszechne
   — grzmi Cimoszewicz.
   Zdaniem byłego premiera strajk powinien potrwać „do uchylenia ustawy”.

   http://wpolityce.pl/polityka/276067-nawet-w-swieta-nie-odpuszczaja-marzy-im-sie-anarchia-cimoszewicz-zacheca-sedziow-do-strajku-lis-przyklaskuje-to-jest-doskonaly-pomysl

   ===========================

   PYTANIE DO WAS SKĄD MIZIAFORUM WIEDZIAŁ W TEJ DACIE LINK czytaj

   ALARM !! STYCZEŃ 2016 PRZEJCIE WŁADZY W POLSCE PRZEZ DOKONANIE PARALIŻU PAŃSTWA I WYMUSZENIE DYMISJI RZADU

   Posted by miziaforum w dniu Grudzień 21, 2015
   https://miziaforum.wordpress.com/2015/12/21/alarm-styczen-2016-przejcie-wladzy-w-polsce-przez-dokonanie-paralizu-panstwa-i-wymuszenie-dymisji-rzadu/

   CO POWIE CIMOSZEWICZ DZIŚ ???

   P.S PROSZ ZAUWAŻY ŻE TEMAT W LINKU JEST NADAL OTWARTY…. CZYLI ART NIE ZOSTAŁ UKOŃCZONY

   MYŚLCIE !!!

   • polskosc said

    Najważniejsze to pobrać z banku pieniądze jeszcze w grudniu. Zapas na 2tyg do 1 m-ca.
    Grupa światowych tyranó która okradałą Polskę jest duża, mają media na całym świecie. Nic dziwnego że próbują nas zastraszyć.
    Sądzę że wielu Polaków miało dośc tego starego systemu i będzie dożyło do zmian. Na wsiach była nędza i nawet gdyby ich wzięli do wojska to i tak nie będą bronić Tuska-PO. W miastach młodzież delikatniejsza do tłumienia buntów się nie nadaje.
    Trzeba przygotować adresy pobliskich PO-SLD i w razie godziny zero przejść sprawnie do akcji.
    Cimoszewicz to był zły człowiek. Jego ojciec pracował na WAT. Tam zastrzelił pracownika naukowego. Tacy byli Stalinowscy wykładowcy z pistoletem pod garniturem.
    Cimoszek zakupił mnóstwo akcji Orlenu dla swojej córki za niewiadome pieniądze.
    Obecnie mieszka w leśniczówce 10 km od Hajnówki. Z pobliskimi rolnikami ma dobre relacje. Może by te dobre relacje wykorzystać?

   • Trak said

    Nie podchodzi to pod przepisy Kodeksu Pracy. Taki strajk będzie nielegalny wobec litery prawa.
    Pracodawca może także skierować pracownika do pracy poniżej kwalifikacji i zapłacić mu minimalną.
    Sami to klepnęli dla siebie i gitara.

  • Trak said

   Podejrzewam, że TK przeniosą do Berlina za bramę Reichstagu.
   A więc, wojna!

   • polskosc said

    Najważniejsze to się rozglądnąć wokół siebie by wiedzieć kto swój a kto przeciwnik. Polacy nie chcą imigrantów i Tuska-PO-SLD odrzucą nawet za cenę więzień i krwi.

  • Trak said

   W starej wydanej za PRL książce do PO (Przysposobienie Obronne – dziwna zbieżność skrótów) jest sposób podobny:
   ” Z zagrody owiec, jeśli płonie, należy wyprowadzić przewodnika stada a jeśli się takowy dobrowolnie nie zgłosi, to należy, wyprowadzić którąś z owiec i zmusić do beczenia.”
   Ot , co.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: