Miziaforum's Blog

Do Michnika , Lisa, Petru, Kijowskiego i innych NA wypadek ,że rozum wam nie wróci !

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 23, 2015


LEKCJA HISTORII DLA W/W : „9 maja 1794 roku na Rynku Starego Miasta w Warszawie powieszeni zostali publicznie przywódcy Konfederacji Targowickiej skazani na śmierć przez Sąd Kryminalny Księstwa Mazowieckiego …………29 czerwca 1794 roku wzburzony lud Warszawy dokonał samosądów na członkach Konfederacji Targowickiej posądzonych o zdradę.Zdrajcy zostali powieszeni przed kościołem Św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu” .

oczywiście że jest to do zrobienia , skoro w/w ss.. zmuszają nas do powtarzania lekcji historii z 18 wieku zdrady targowiczan , MY JAKO NARÓD PODEJMIJMY TO WYZWANIE I PRZERÓBMY TĄ LEKCJE W CAŁOŚCI … Z FINAŁEM WYŻEJ KRÓTKO OPISANYM …. Z MAŁĄ ZMIANĄ ZAMIAST TARGOWICZAN POWIESIMY KODOWCÓW !

tak tak jesli mamy już powtarzac lekcje  to od początku do końca…

WIECEJ TU JAK TO DRZEWIEJ BYWAŁO

RZECZ O TYM JAK OBYWATELE POLSCY UKARALI STRYCZKIEM ZDRAJCÓW 

https://miziaforum.wordpress.com/2013/05/04/konstytucja-3-maja-targowica-wieszanie-biskupow-zdrajcow/

================

Więc o co chodzi, skoro nie o Trybunał?

O to, co z rozbrajającą szczerością powiedziała pani Agnieszka Holland: żeby znowu było tak, jak było. Żeby jakaś czarodziejska różdżka cofnęła nas w czasy, zanim wyciekły taśmy kelnerów, zanim uwodziciel Tusk wypiął się na prowincjonalny kraik swego pochodzenia i pojechał robić prawdziwą karierę za prawdziwe pieniądze, w czasy, gdy Polacy wierzyli bez zastrzeżeń, że ich elity są od nich lepsze i mądrzejsze, że prowadzą ich do europejskiego raju, gdzie rządzą elity jeszcze lepsze i jeszcze mądrzejsze, które – po pierwsze – świetnie sobie ze wszystkim radzą i znają rozwiązanie wszelkich problemów, a po drugie – chcą tylko i wyłącznie naszego dobrobytu, niczego nam nie zamierzają zabierać, wykorzystywać nas ani nic podobnego, tylko przeciwnie, ucywilizują, nadadzą lepsze prawo i organizację, i jeszcze dadzą dużo szklanych paciorków.

Otóż takiego powrotu już nie będzie. Nawet gdyby był prawdą i miał szanse powodzenia porażający w swej targowickiej głupocie zamysł unieważnienia wyborów przez Sąd Najwyższy i odsunięcia PiS w przyśpieszonych wyborach w drodze mobilizacji wszystkichmediów, wszystkich sondażowni i w ogóle wszystkiego, co różne lobbies mogą kupić za swe petrudolary – jak o tym plotkują niektóre gazety. Bo Polacy tę baranią wiarę, na której opierała się III RP, już stracili i drugi raz nie uwierzą, choćby w każdej godzinie po stokroć wkrzykiwał im ją do uszu cały tłum Wajdów, Olbrychskich i Zolli, na przemian z „nowymi twarzami” różnych Kijowskich i „nowoczesnych” Ryśków.

Czy z takim scenariuszem rzeczywiście mamy do czynienia? Czy rzeczywiście ktoś w Polsce jest nie tylko na tyle cyniczny (tu mogę uwierzyć, tu gra idzie o miliardowe zyski i wielką geopolitykę na poziomie mocarstw – wybijanie się Polski na suwerenność w jednym i drugim ma istotne znaczenie i dla niektórych jest to proces bardzo trudny do przełknięcia), ale na tyle głupi, by sądzić, że to się może udać? Że jeśli Sąd Najwyższy pod błahym pozorem po prostu unieważni wybory i rozpisze nowe, i w tych nowych siła zasilonej przez Europę i jej korporacje propagandy pozwoli przywrócić ancien regime, to wszystko pójdzie gładko?

Gdy mecenas Giertych – jako bodajże pierwszy – dał tym nadziejom odsuwanego układu upust, uznałem, że facet kompletnie odleciał. Choć, po prawdzie, przypomniałem sobie, że Europa już podobne numery robiła – Irlandczycy głosowali aż do skutku, Włochom i Grekom narzucono niedemokratyczne rządy, których jedynym zadaniem było dopilnowanie, aby spłacili oni korporacji, a zwłaszcza bankom, wszystkie udzielone kredyty wraz z odsetkami. Ale to były nieco inne sytuacje niż dziś w Polsce, i rządząca Europą oligarchia nie miała wtedy problemów, które ma dzisiaj.

Z drugiej strony… Mówiąc o tym najgorszym sorcie Polaków, w którego genach tkwi nawyk wiązania się z ościennymi potęgami przeciwko własnej Ojczyźnie, prezes Kaczyński miał niewątpliwie rację, nie powiedział zresztą niczego, czego by przed nim nie powtarzali wszyscy ważni, od Dmowskiego z Piłsudskim począwszy. Można się co najwyżej akademicko spierać, czy to geny bardziej zdrady, czy bardziej głupoty.

Targowiczanie – zachęcam do lektury dokumentów programowych – w swoim przekonaniu bronili przecież wolności, tylko o wolność im chodziło, czuli się rycerzami wspaniałej sprawy i prawdziwymi patriotami, broniącymi Rzeczpospolitą przed jakobińskim zamachem stanu, jakim była Konstytucja 3 Maja. Przyjęta zresztą dokładnie w taki sposób, o zamiar zastosowania którego oskarża dziś Nowoczesna i PO PiS – znienacka, pod nieobecność posłów opozycji. A caryca była dla nich gwarantem polskiej wolności nie mniej niż dla dzisiejszych obrońców 25-lecia nieustających sukcesów, walczących, by znowu było jak już było, jest nim Europa ze wszystkimi swoimi bankami, koncernami i oświeconymi mediami.

*

Komentarzy 40 to “Do Michnika , Lisa, Petru, Kijowskiego i innych NA wypadek ,że rozum wam nie wróci !”

 1. PANIE MICHNIK PANIE LIS …………. BISKUPÓW SIE WIESZAŁO !!!! A Z REDAKTORKAMI ………… betka małe piwko przed śniadaniem jak mawiał 🙂

  Polubienie

  • fragment
   Na parterze ratusza odbył się sąd w towarzystwie podnieconego ludu, który zaglądał do sali przez okna. Proces trwał zaledwie trzy do czterech godzin. Zarzut pierwszy mówił, że oskarżeni „zupełnie i całkowicie na usługi potencji zagranicznej obcej rosyjskiej zaprzedali się”, a niektórzy z nich pobierali od dworu rosyjskiego pensje. Znaleziono kwity podpisane przez biskupa Kossakowskiego, że wziął od ambasady rosyjskiej za kwartał w 1789 r. 750 czerwonych złotych i w 1790 r. za kwartał 750 złotych. Kolejne oskarżenie głosiło, że przystąpił do konfederacji targowickiej na Litwie, trzecie, że był współsprawcą sejmu grodzieńskiego i przyczynił się do drugiego rozbioru Rzeczpospolitej, zarzut czwarty oskarżał postawionych przed sądem o bezprawne przywłaszczenie sobie różnych tytułów w Rzeczpospolitej, a piąty powtarzał innymi słowy zarzut pierwszy. Na koniec ogłoszono wyrok, skazujący wszystkich obwinionych na śmierć przez powieszenie. Wyrok odczytany został ludowi, który zareagował entuzjazmem i oklaskami.

   Powieziono następnie Kossakowskiego do kościoła Bernardynów, aby zdjąć z niego święcenia kapłańskie. Kiedy prowadzono go do szubienicy, tłum szarpał go, bił, pluł na niego, zdzierał z niego odzienie, ale biskup na to nie reagował. Krzyczał za to przez całą drogę, że obok niego zawisnąć powinni inni. Wspominał biskupa płockiego Szembeka, biskupa poznańskiego Okęckiego i prymasa Polski Michała Poniatowskiego. Niektórzy twierdzą nawet, że domagał się powieszenia króla. Kiliński utrzymywał, że biskup był w szlafroku, ale dzielnemu szewcowi nie bardzo można wierzyć. Źródła natomiast zgodnie przyznają, że pod szubienicą rozebrany został do samej tylko bielizny. Kitowicz twierdzi, że brudnej. Kat nałożył biskupowi szelki i podciągnął go pod szubienicę, gdzie założył mu na szyję stryczek. Reakcją tłumu, czy raczej tłuszczy, na dokończenie dzieła były śmiechy, wiwaty, wystrzały, brawa, okrzyki „Vivat!” i „Niech żyje rewolucja!”. Nieznajomi mieli padać sobie w ramiona i serdecznie się ściskać.

   reszta opisów tu
   https://miziaforum.wordpress.com/2013/05/04/konstytucja-3-maja-targowica-wieszanie-biskupow-zdrajcow/

   Polubienie

 2. Lech Wałęsa oskarża na łamach niemieckiego dziennika „Die Welt” obecnego o łamanie konstytucji. I zapowiada, że jeśli będzie taka potrzeba, stanie do walki o demokrację po raz kolejny.
  Zdaniem byłego prezydenta istnieje realna możliwość wybuchu wojny domowej w Polsce. Według Wałęsy „nowa ekipa rządząca będzie trzymać się władzy, będzie mówić, że na cztery lata została wybrana, ale ulica będzie niezadowolona”.
  Wystarczy jakaś prowokacja i się znowu zacznie
  —ostrzega. W przekonaniu Wałęsy prezydent Andrzej Duda nie może przyjąć roli arbitra i załagodzić obecny spór, bowiem nie jest bezstronny.
  Pracuje dla partii rządzącej. Łamię konstytucję. Nie jest dobrym prezydentem! Przysięgał, że będzie przestrzegał prawa. Można oczywiście zmieniać prawo, ale tak długo jak ono obowiązuje, należy go przestrzegać. Wstydzę się za tego prezydenta
  —grzmi Wałęsa. Uchyla się jednak od oceny Beaty Szydło, która według Wałęsy jest premierem wciąż zbyt krótko, żeby poddawać ją szczegółowej analizie.
  Ale ogólne wrażenie nie jest dobre
  —dodaje. Według Wałęsy to, co robi obecna władza ma jednak także dobre strony, bowiem to co się dzieje wokół TK aktywizuje społeczeństwo.
  Pojawiają się wciąż nowe pomysły. W ostatnim czasie ludzie zaniedbali swoją obywatelską aktywność, ale to się zmienia
  —stwierdza laureat pokojowego Nobla. Pytany, czy przyłączy się do antyrządowych protestów, Wałęsa odpowiada:
  Jestem już zmęczony, ale wydaje mi się, że nie będę miał wyboru i będę się musiał mocniej zaangażować
  Jak mówi, nie pozwoli na to, aby rząd niszczył „nasze dzieło” i wystawiał kraj na pośmiewisko na arenie międzynarodowej.
  Nie mam ochoty, ale mam tyle doświadczenia i wielu przyjaciół, którzy udadzą się ze mną na tę walkę
  —zapowiada. Zdaniem byłego prezydenta na pogodzenie obu stron konfliktu nie ma najmniejszych szans.
  Nikt się ni ugnie
  —twierdzi. Polityków PiS, którzy obiecali 500 zł na każde dziecko Wałęsa nazywa „demagogami i populistami”.
  To są populistyczne żądania, które mogą być trudne do spełnienia. Ale ludzie spodziewają się, że zostaną spełnione. Tylko gdzie to doprowadzi
  —pyta Wałęsa. Według niego dalszy rozwój sytuacji zależy od tego, czy ludzie „dadzą sobie odebrać swoje osiągnięcia”.
  Ryb, Die Welt

  Polubienie

  • jak widac rozum nie wraca ss.. ZATEM LUDU KOCHANY KUPUJCIE SZNUR BO W STYCZNIU GO MOŻE ZABRAKNAC …. I JAK WTEDY POWIESISZ SWOJEGO LOKALNEGO ZNAJOMEGO ZDRAJC I SUKINSYNA ?

   KUPUJCIE JUŻ DZIŚ BO NIE ZNASZ DNIA ANI GODZINY GDY BeDZIESZ GO POTRZEBOWAŁ PILNIE !!!

   Polubienie

  • Polubienie

  • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

   Niech juz sie nie angazuje.Starczy.

   Polubienie

  • Trak said

   Czasy się zmieniły, są bezczelniejsze niż ongiś za Kilińskiego.
   Forma stała się treścią.
   Dzisiaj pierwszy jurgielt wręcza się uroczyście, w formie nagrody Nobla.
   Nobel jest uroczystym włączeniem delikwenta w krąg światowych mend i szumowin najwyższego kalibru ale tu pocieszę, bo wiele na to wskazuje, że naocznie zobaczymy koniec tej „fundacji” i tej nagrody.

   Polubienie

   • miziaforum said

    WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO ŻE BEZ MORDOBICIE SI NIE OBEJDZIE – I DOBRZE … ZRESZTĄ TO JEST SKUTEK ODROCZENIA KAR W ROKU 1989 …. IM SIE WYDAWAŁO ŻE TO JUŻ ZAMKNITY TEMAT ,, 🙂

    12 STYCZNIA 2016 ROKU – T.K MA ZAMIAR W PORZĄDEK DNIA ROZPATRYWANIA SPRAW WNIEŚ NAGLE ??? NA PORZĄDEK DNIA SPRAW UNIEWAŻNIENIA WYBORÓW PARLAMENTARNYCH !!!

    NIE WIEM TYLKO W JAKIM TRYBIE TO WRZUCĄ W PORZĄDEK DNIA !!!!

    Polubienie

 3. O brutalności starcia, które nas czeka, a którego stawką jest prawo narodu do korygowania kursu państwa, może świadczyć dzisiejsza szarża Adama Michnika.
  Niech to będzie nauczka dla nas wszystkich. Przez nasze wybory lub zaniechania Polską rządzi mafia polityczna. Ich świat jest światem odwróconych znaków. Nie jest to straszenie PiS-em. To PiS straszy sobą. Prezydent Duda podeptał polską konstytucję i demokrację. Z pewnością będzie za to prędzej czy później rozliczony
  — stwierdza histerycznie i niezgodnie z prawdą Michnik, który sam jest przecież mistrzem budowania świata odwróconych znaków. Takiego świata, w którym my żyć nie chcemy i nie będziemy. I któremu nie przeszkadzały specjalnie prawdziwe mafie polityczne, które tak często w ostatnim 25-leciu obsiadały państwo polskie albo jego fragmenty.
  Ale jeszcze więcej o brutalności tego, co nas czeka, a co już się zaczęło, powiedział nam prof. Jan Zimmermann z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy, o którym prezydent wypowiadał się zawsze ciepło i serdecznie, pobiegł do telewizji i radia by oskarżyć głowę państwa o złamanie konstytucji. Nie zadzwonił do prezydenta, nie zatrzymał swoich uwag dla siebie, ale z ZMP-owską gorliwością naskarżył.

  Pamiętajmy: narody objęte półkolonialną kontrolą nie wybijają się na suwerenność bez walki.
  Pamiętajmy też: wspierajmy niezależne media, bo bez nich Polska byłaby dużo łatwiejszym łupem mafiozów.

  Polubienie

 4. mironik said

  https://wzzw.wordpress.com/2015/12/23/%E2%96%A0%E2%96%A0-prokuratura-potwierdza-donosy-walesy-i-rozmowa-braci-sa-prawdziwe/

  Polubienie

 5. mironik said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4754-z-polski-wyprowadzane-jest-90-mld-zl-rocznie

  Polubienie

 6. marek said

  Polubienie

  • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

   Okres ochronny lisow dobiega konca..ludzie madrzeja..

   Polubienie

   • Trak said

    Na podstawie przyrodniczych obserwacji mogę stwierdzić, że lisy to miłe i niczemu nie winne zwierzaki. Odmiana mendialna w przyrodzie nie występuje i jest to mutant bardzo niebezpieczny. Przyroda z nim sobie poradzi, jak ze wszystkim co do niej nie pasuje. Siły natury już działają.

    Polubienie

 7. marek said

  Paweł Kukiz: „władza wypędziła trzy miliony ludzi z Polski, dociera to”? Wydaje się być oczywiste, że nie dociera to do pracownika działu propagandy TVP. Jedyne co go interesuje to imigranci z Afryki, to im mamy pomagać.

  Polubienie

 8. marek said

  Szef Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski, który organizuje antyrządowe protesty zalega z alimentami na dzieci na kwotę ponad 80 tys. złotych – podaje „Super Express”. Twarz demonstracji sprzeciwiających się działaniom podejmowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, jak czytamy jest obecnie na utrzymaniu drugiej żony. W związku z tym, że nie płacił alimentów na dzieci z pierwszego związku zajął się nim komornik sądowy. Kijowski zalega z ponad 80 tysiącami złotych, ale do tego doliczyć trzeba jeszcze opłaty związane z egzekucją, a także odsetki. Łącznie szef KOD jest zadłużony na ponad 100 tys. Redaktor naczelny „Super Expressu” Sławomir Jastrzębowski wstawił na Twitterze okładkę najnowszego numeru gazety i napisał: „Proszę lewaczki. Wasz lider. Gratulcje;))).” Sprawę skomentował Tomasz Lis: „cymbał Jastrzębowski właśnie zaczyna atak na Kijowskiego. Byłbym Jastrzębowskim to też bym nienawidził przyzwoitych ludzi”. Tak wygląda przyzwoitość według Lisa.

  Polubienie

  • Marysia...zwyczajnie Marysia. said

   Do dzierzynskiego podobny..w kazdym razie badz ten sam look..ma..

   Polubienie

   • Trak said

    Gówno wiecie, w nogach śpicie.

    Moje alimenty, których nie płaciłem, gdy leżałem chory przez rok, płacił na syna Fundusz Alimentacyjny. Od tamtego czasu minęło 23 lata, syn jest dorosły ma 32 lata, zarabia i obciążono, go alimentacją na moją rzecz (bo zwróciłem się RP o pomoc) a to dlatego, że fundusz przez komornika zajął mi zarobki na rzecz tamtych dawnych alimentów, (na syna) – zostawiono mi z zarobków 650 zł. Syn niczego zmienić nie może. Jeśli, odwalę kitę, to zajmą spadek po mnie (tak się odgrażają) a spadku jakoś nie będzie, bo syn dostał już wiele lat temu wszystko co miałem, więc jeśli nie on spłaci, to spłata do FA przejdzie na wnuka. Syn chce, abyśmy wszyscy stąd wyjechali.
    Tak się będziemy alimentować i pozostaje pytanie – skąd się wzięły pieniądze w funduszu alimentacyjnym i czemu naprawdę on służy?.

    Polubienie

 9. marek said

  Polubienie

 10. marek said

  Polubienie

 11. marek said

  Polubienie

 12. marek said

  Polubienie

 13. marek said

  Polubienie

 14. marek said

  Polubienie

 15. Pelagia said

  gdzieś mignął mi tytuł wywiadu z pos. K. Pawłowicz- „Szykują zamach na prez. Dudę”. A KE martwi się o TK. Przez ostatnie 8 lat nie martwili się o demokrację w Polsce. Ciekawe, że nie krzyczeli przeciw eksmisjom na bruk- są zdecydowanie złamaniem konstytucji RP, kt. gwarantuje każdemu prawo do ochrony zdrowia, mieszkania, bezpieczeństwa. Jak może być bezpieczny człowiek bezdomny to ja nijak nie wiem. Ciężko chory człowiek nie może się wychorować w ciepłym pomieszczeniu, bo w noclegowniach nie można przebywać w dzień. Wyganiają.

  Polubienie

 16. Trak said

  W ubiegłym roku mówiłem, że sytuacja się wykrystalizuje a społeczność spolaryzuje.
  Stało się i dzieje się.
  Mówiłem, że nie będzie jednego wodza i przywódcy ale wiele i wielu przywódców i dzieje się.
  Teraz mówię, że będzie ostro i prawdopodobnie będzie ostro – proroctwa mnie wspierają a przecież, nie dorównuję nawet takiemu Jackowskiemu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: