Miziaforum's Blog

WCZORAJ LIBIA POPROSIŁA ROSJE O POMOC PRZECIW TURCJI , DZIŚ IRAK .. WŁADIMIR DŁUGORUKI ?

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 5, 2015


BARDZO PODOBA MI SIE TA ZEMSTA ROSJI NA TURKACH , I JEST BARDZO CIEKAWA … 🙂

http://www.defence24.pl/277461,rosyjska-interwencja-w-libii-stare-nowe-kontrakty-zbrojeniowe

jaki jest powód i cel interwencji :

„W rozmowie z dziennikarzami w ONZ, rosyjski ambasador Czurkin potwierdzał również, że Moskwa może wziąć udział w operacji u wybrzeży Libii, aby zapobiec innym dostawom broni dla ekstremistów. Chodzi głownie o tureckie tankowce, zaopatrujące się w ropę na wschodzie Libii wraz z przemycanym uzbrojeniem dla bojowników ISIS. „Jeśli Rosja mogła wziąć udział w operacji u wybrzeży Somalii, to dlaczego nie może ona brać udział w operacji na Morzu Śródziemnym?” – przekonywał.”

https://miziaforum.wordpress.com/2015/12/04/rosja-podejmuje-interwencje-zbrojna-w-libii-przeciw-interesom-isis-i-turcji/#comment-259818

Iracki rząd: obecność tureckiej armii pogwałceniem suwerenności
Władze Iraku uważają obecność tureckich żołnierzy w rejonie położonego na północy kraju Mosulu za pogwałcenie suwerenności państwowej i wzywają do natychmiastowego wycofania tych sił – poinformował dzisiaj rzecznik rządu w Bagdadzie.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/iracki-rzad-obecnosc-tureckiej-armii-pogwalceniem-suwerennosci/ne1hy2

🙂 WŁADIMIR – DŁUGORUKI ????

 

TYLKO DURAK NIE WIERZY ŻE ZA DZISIEJSZĄ DECYZJĄ O TYM ŻE TURECKIE WOJSKA W IRAKU SĄ ZADRĄ W DUPIE DLA IRAKU TO ROBOTA ROSJAN

PIKNIE !! ZAGRANE PRZEZ ROSJE

Komentarzy 6 to “WCZORAJ LIBIA POPROSIŁA ROSJE O POMOC PRZECIW TURCJI , DZIŚ IRAK .. WŁADIMIR DŁUGORUKI ?”

 1. miziaforum said

  TYLKO KWESTIĄ CZASU JEST JAK W MEDIACH EUROPEJSKICH POJAWIĄ SI TWARDE DOWODY NA TO ZE TURCJA JEST WSPÓLNIKIEM MORDERCÓW Z ISIS I WSPÓŁWINNA MORDOWANIU EUROPEJCZYKÓW W IMIENIU PROROKA CZY ALLACHA …

  Polubienie

  • miziaforum said

   Są dowody na to, że ropa naftowa sprzedawana przez ugrupowanie terrorystyczne Państwo Islamskie trafia do tureckich fabryk — oznajmił były premier Francji François Fillon.
   „Dzisiaj, jeśli popatrzę z punktu widzenia Francji, Rosjanie nie kupują ropy od Państwa Islamskiego, Rosjanie nie atakują Kurdów. Mamy więc Turcję, która stwarza poważny problem” — powiedział były premier Francji w wywiadzie dla radia France Inter.

   Polubienie

  • miziaforum said

   Wysłanie do Iraku tureckich żołnierzy nie ma nic wspólnego z działaniami koalicji pod wodzą USA w walce z Państwem Islamskim (Daesh) – informuje agencja Reutera.

   Biuro prasowe irackiego premiera oświadczyło, że Bagdad uznał decyzję Turcji za naruszenie suwerenności i żąda od Ankary natychmiastowego wycofania wojskowych.

   Polubienie

  • miziaforum said

   Według dziennikarza Nafeeza Ahmeda na początku tego roku turecki dziennik Today’s Zaman poinformował, że „ponad 100.000 fałszywych paszportów tureckich wydano bojownikom ISIS. Rząd Erdogana jest oskarżony o wspieranie organizacji terrorystycznych poprzez przymykanie oka na jego bojowników przekraczających granicę z Turcją, a nawet kupując od ISIS ropę…” Z raportu Sezgina Tanrıkulu, zastępcy przewodniczącego głównej opozycyjnej Republikańskiej Partii Ludowej (CHP) dowiadujemy się, że terroryści ISIS walczący w Syrii byli leczeni w szpitalach w Turcji.

   Dr Ahmed dodaje: „W styczniu wyciekły uwierzytelnione oficjalne dokumenty armii tureckiej, które pokazują, że agenci służby wywiadowczej Turcji (MIT) zostali przyłapani w Adana przez oficerów wojska na przewożeniu rakiet, moździerzy i amunicji przeciwlotniczej dla terrorystów al-Kaidy w Syrii”.

   Z zeznań członków ISIS oskarżonych w procesach w Turcji, Turecka Narodowa Organizacja Wywiadowcza (MIT) rozpoczęła przemyt broni, w tym broni NATOwskiej, do grup dżihadystów w Syrii już w 2011 roku. A także, że „Turcja odegrała kluczową rolę w utrzymaniu życiodajnych źródeł finansowania ekspansji ISIS ze sprzedaży ropy na czarnym rynku. Wysoko postawione źródła polityczne i wywiadowcze w Turcji i Iraku potwierdzają, że władze tureckie aktywnie współdziałają przy sprzedaży ropy przez ISIS. Latem ubiegłego roku polityk opozycji oszacował, że wartość sprzedaży terrorystycznej ropy w Turcji sięgnęła 800 milionów dolarów”.

   Wreszcie dr Ahmed pokazuje, że transfer broni na szlaku CIA z Zatoki Perskiej przez Turcję do ISIS zostały w pełni udokumentowane poprzez analizę numerów seryjnych znalezionych na broni, której dokonała brytyjska organizacja Badania Konfliktów Zbrojnych (CAR), której baza danych na temat nielegalnej broni jest finansowana przez Unię Europejską i szwajcarskie ministerstwo Spraw Zagranicznych.

   Polubienie

   • miziaforum said

    Turecka policja przeprowadziła nalot na redakcję gazety, która opublikowała dowody na wspieranie Państwa Islamskiego przez Turcję.
    W tureckiej gazecie „Bogun” ukazał się artykuł o dostarczaniu broni i materiałów wybuchowych Państwu Islamskiemu przez rząd Erdogana.
    Na zdjęciach z monitoringu pokazano jak materiały są przewożone przez granicę, a celnicy się tylko przyglądają. Po tej publikacji, policja przeprowadziła „nalot” na redakcję. O wtargnięciu policji poinformował na Twitterze redaktor naczelny gazety „Bogun” Erhan Başyurt.

    Polubienie

 2. AQQ said

  I nie będą ich osądzać jakieś chazarskie trybunały!
  https://marucha.wordpress.com/2015/12/05/duma-przyjela-projekt-ustawy-o-wyzszosci-rosyjskiego-trybunalu-konstytucyjnego-nad-sadami-miedzynarodowymi/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: