Miziaforum's Blog

Ponad 1000 pojazdów wojskowych iTureckie Leopardy na granicy z Syrią.

Posted by miziaforum w dniu Listopad 30, 2015


NIEDZIELA, 29 LISTOPADA 2015, 17:49

Przerzut tureckich Leopardów 2A4, a także m.in. samobieżnych systemów artyleryjskich T-155 Firtina oraz wozów bojowych AIFV na granicę z Syrią to kolejny widoczny sygnał o zwiększaniu się potencjału wojskowego Turcji w konfliktogennym regionie. Pojazdy miały być dotychczas skoncentrowane w zachodniej części państwa, a teraz trafić do rejonu miasta Gaziantep. Włączono je, jako realne wzmocnienie siły 5 Brygady Zmechanizowanej. Na granicy z Syrią dotychczas znajdowały się głównie czołgi podstawowe M60T SABRA.

Szacuje się, że niemal 25 proc. całości sił należnych na co dzień do I Armii sił zbrojnych Turcji mogła zostać przesunięta w ostatnich dniach w sporny rejon. Przerzut niemal 1 tys. sztuk pojazdów począwszy od czołgów do systemów rakietowych miał się odbyć za pomocą transportu kołowego jak również koleją przede wszystkim z rejonu koncentracji w mieście Tekirdag. Wcześniej agencje informacyjne podawały, że do Gaziantep miało trafić 20 dodatkowych czołgów.

Przy czym, według pojawiających się jednocześnie fotografii, można było zauważyć przede wszystkim starsze M60T SABRA. W rejonie, wraz z nowymi pojazdami miały zostać skoncentrowane większe formacje piechoty, a także dodatkowe samoloty bojowe. Wszystko w sytuacji, gdy Rosja zdecydowała się na dyslokację nowych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400 do Syrii (pełnią już służbę). Jednocześnie na wodach Morza Śródziemnego miały się pojawić rosyjskie okręty wojenne, a samoloty bombowe uderzające na cele na terytorium syryjskim mają być eskortowane przez rosyjskie myśliwce.

Czytaj więcej: Rosyjskie S-400 w Syrii. Turecka baza w zasięgu

W obecnej sytuacji można się spodziewać dalszej eskalacji napięcia na pograniczu turecko-syryjskim i wykonywania „pokazów siły” przez obie strony. Nie można wykluczyć niekontrolowanego rozwoju sytuacji.

JAK WIDAC TURCY OSZALELI I GŁBOKO WIERZĄ ŻE USA ICH WESPRZE …. ILE TO KRAJÓW USA MIAŁO WESPRZE W DZIAŁANIACH .. I CO DZIŚ Z TYCH KRAJÓW ZOSTAŁO ? LIBIA IRAK AFGANISTAN I TD I TP

TURCY DO DURNIE KTÓRZY NIE WYCIĄGAJĄ NAUKI Z LEKCJI JAKIE DOSTAŁY INNE KRAJE KTÓRE DAŁY SI PODŻEGA DO REWOLUCJI ZMIAN I TP ZA SPRAWĄ POMOCY USA …. ICH POMOC ZAWSZE SI KOŃCZYŁA W MOMENCIE GDY SPROWOKOWALI KATASTROF A POTEM SI WYCOFALI ..

TO CO WCZORAJ TURKOM OBIECANO W BRUKSELII MOŻE PRZEPAŚ GDY STANĄ PUTINOWI NA ODCISKI …… POWTARZAM NIKT W USA ANI W EUROPIE NIE BDZIE CHCIAŁ UMIERA Z REKI ROSJAN W ICH OBRONIE

EUROPA JUŻ WIE PO NAUCZCE Z KRYMEM ŻE ROSJI NIE ROZŁOŻĄ SANKCJAMI … BO PUTIN NIE USTĄPI PUTIN WYRAŹNIE DAŁ DO ZROZUMIENIA ŻE JEŚLI CHCĄ Z ROSJĄ COŚ DRASTYCZNIE ZAŁATWIC TO TYLKO W DRODZE OTWARTEGO KONFLIKTU MILITARNEGO ….

CZY BEDZIE WOJNA , JEŚLI DOJDZIE DO PROWOKACJI NA 100 % BEDZIE I TO NA WARUNKACH KREMLA A NIE NATO I TURKÓW

p.s jak bym był premierem Izraela to zrobił bym wszystko żeby ośmieli i zacheci Turków do ataku  na rosyjskie wojska w Syrii 🙂

TURCJA WTEDY ZOSTAŁA BY WYP….. Z NATO I POZOSTAWIONA SAMA OKO W OKO Z ROSYJSKĄ ARMIĄ ….

A IZRAEL .. NO CÓŻ ZAPOSTULOWAŁ BY TO CO OBIECANO TURKOM WCZORAJ …. IZRAELOWI BARDZO ALE TO BARDZO ZALEŻY NA ZOSTANIU CZŁONKIEM U.E !!!

PO ZA TYM ŁATWIEJ JEST WŁĄCZYC MAŁY IZRAEL DO UNII NIŻ TURCJE Z MILIONAMI GOTOWYCH SPAKOWANYCH NA WALIZKACH UCHODŹCÓW EKONOMICZNYCH ..

 

Komentarze 64 to “Ponad 1000 pojazdów wojskowych iTureckie Leopardy na granicy z Syrią.”

 1. miziaforum said

  PO ZA TYM JEST JUŻ ZIMA PUTIN W RAZIE PODSKAKIWANIA NATO MOŻE 1 RAZ NA SERIO ZAKRECI KURKI GAZOWE EUROPIE CAŁKOWICIE !! TURASOM TEŻ 60% PALIW W TURCJI POCHODZI Z ROSJI W TYM GAZ.

  Polubienie

  • Marysia said

   A zachodnim demokratom kurki z gazem i ropa moga zakrecic arabscy monarchowie.

   Polubienie

   • miziaforum said

    jak podgrzeje si konflikt na bliskim wschodzie to tankowce wiozące rop i gaz mogą by „przypadkowo” zatapiane co dzień , co noc no jak drwa rąbią to chachacha

    Polubienie

    • Marysia profesor..Marysia said

     Moga byc zatapiane..piratow nie brakuje.Tylko czekac jak terrorysci zamachna sie na jakis tankowiec albo rure do przesylu.Maja z kogo brac przyklad.Z Jamesa Bonda na przyklad.Jeden taki ekspert w telewizorze po paryskim zamachu ,analizujac ten epizod wojny z terroryzmem glosno powiedzial,ze :” nastepnym razem ci rerrorysci wysadza jakis statek”.Niezla podpowiedz i pewnie ci terrorysci z tej podpowiedzi skorzystaja.Po co im podpowiadaja?..hmmm.Interesujace.Jak juz ci piraci-terrorysci wysadza jakis statek,to beda do nich strzelac jak do kaczek w ramach walki z terrorem na morzach.Wszyscy beda zadowoleni.

     Polubienie

 2. miziaforum said

  I WAŻNE WŁAŚNIE TERAZ ROSJA POWINNA ROZPOCZNĄ W RAMACH TYCH ROZPORZADZEŃ WERBUNEK OCHOTNIKÓW Z EUROPY NA WOJNE KTÓRA TAK NA SERIO JEST WOJNĄ CYWILIZACJI – TAK TO JEST MYŚL ŻE TYSIĄCE OCHOTNIKÓW BY SI ZNALAZŁO JEŚLI NIE DZIESIĄTKI Z CAŁEJ EUROPY – TYCH KTÓRZY MAJĄ JUŻ PO WYŻEJ DZIURY W DUPIE TOLERANCJI DO BEŻOWEJ HOŁOTY

  TYLKO PRAWO W ICH KRAJACH SKUTECZNIE ICH KNEBLUJE I WIĄŻE RECE

  NIEMA JUŻ PRZYZWOLENIA WIKSZOSCI NA JAKIEŚ MULTIKULTI W EUROPIE WIKSZOŚ CHCE ICH WYJEBA NA ZAWSZE ZE SWOICH KRAJÓW – NAWET SZWECJA

  OSTATNIE BADANIA I SONDAŻE W KRAJACH EUROPY WYKAZAŁY ŻE MULTIKULTI POPIERA JUŻ ZALEDWIE 20%

  CZYLI ILOŚCIOWO STATYSTYCZNIE TYLE ILE JEST DEBILI W DANEJ POPULACJI …

  https://miziaforum.wordpress.com/2015/11/29/bialy-europejczyku-rosyjska-armia-potrzebuje-cie-wlcz-o-wlasne-przetrwanie-z-isis-w-syrii/

  Polubienie

  • miziaforum said

   W ciągu ostatnich dwóch dni, Putin został uznany mówi jedno, a robi kolejny: Chociaż oświadczył, że Rosja nie pójdzie na wojnę z Turcją dla „dźgając go w plecy, wojskowe i wywiadowcze źródeł DEBKAfile donoszą, że od środę, listopad 25, rosyjskie bombowce i samoloty bojowe ciężkie zostały uderzając każdy turecki poruszającego się pojazdu lub stacjonarne wewnątrz Syrii.
   Bombardowali przejścia granicznego Bab al-Hawa, położone na granicy Turcji i Syrii, oraz przyczep i ciągników zaparkowany w obszarze należącym do Fundacji Pomocy Humanitarnej tureckiej, na syryjskiej stronie granicy.
   To właśnie ta grupa (stowarzyszenie terrorystyczny w przebraniu), że pięć lat temu zorganizowała flotyllę do przełamania izraelskiej blokady Strefy Gazy. Przewód statkowi Marmora został pokład przez izraelskich żołnierzy i 12 „pracowników pomocy” zginęło w zderzeniu, incydent, który wywołał poważne starcia między Ankarą a Jerozolimą. Erdogan następnie podkreślił, że nigdy nie słyszał o organizacji, choć ich silne więzi zostały odkryte.
   Putin dokonał żadnych zarzutów. On po prostu wysłał bombowce do zniszczenia pojazdów organizacji i pług swój parking na syryjskiej stronie granicy. Odmawia także odbierać połączeń od Erdogana.
   Wszystkie te okoliczności są cechy bardzo aktywnej wojny toczonej między dwoma krajami – choć na syryjskiej ziemi – od tureckie samoloty strącili rosyjskiego Su-24.
   Oprócz lidera tureckiej ukarać, masowe operacje wojskowe Rosji w Syrii zmierza do rozkładu grup rebelianckich walczących reżimu Assada. Ciężkie sorties bombowe w tym tygodniu na granicy turecko-syryjskiej odcinając są dziesiątki tysięcy rebeliantów z ich jedynym źródłem świeżych dostaw broni, amunicji, żywności i bojowników, pozostawiając je bez odwrotu i nigdzie wysłać ich rannych.
   Po tygodniu lub dwóch intensywnych rosyjskich nalotów przeciwko tureckim konwojów dostaw przekraczających do Syrii, inteligencja DEBKAfile i eksperci wojskowi spodziewać armii syryjskiej, Iranu i Hezbollahu siły użyć los buntowników na totalnej ofensywy, aby je zniszczyć.

   Polubienie

  • miziaforum said

   Wbrew obowiązującej w Europie poprawności politycznej rząd Norwegii uważa, że musi zatroszczyć się o swoich obywateli i posłuchać ich głosu i postanowił zniechęcić do przyjazdu potencjalnych uchodźców.
   W tym celu norweski rząd wykupił ogłoszenia w afgańskich gazetach Afghanistan Times i Hasht-e-sub. Już wcześniej norweski Urząd ds. Imigracji zamieszczał podobne ostrzeżenie w mediach społecznościowych. Jednak nigdy wcześniej komunikat nie był aż tak jednoznaczny
   —informuje serwis polishexpress.co.uk.
   W prasie afgańskiej ukazało się ogłoszenie:
   Zaostrzenie przepisów azylowych w Norwegii.
   Rząd Norwegii informuje, że:
   osoby, które nie otrzymają pozwolenia na pobyt w Norwegii i których >wnioski o azyl zostaną odrzucone, będą musiały wrócić do kraju swojego pochodzenia. Jeśli nie zgodzą się opuścić Norwegii dobrowolnie, zostaną odesłane z użyciem siły. Osoby mieszkające w bezpiecznych regionach Afganistanu, a także te, którym przyznano prawo pobytu w innym kraju, nie mogą liczyć na pozwolenie na pobyt w Norwegii – ich wnioski będą odrzucane. Osoby z regionów uznanych za niebezpieczne, mogą być odsyłane do bezpiecznej części Afganistanu.
   Według norweskiej policji od początku roku do Norwegii przez rosyjsko-norweskie przejście graniczne w Arktyce przedostało się ok. 1 600 osób ubiegających się o azyl. Około trzech czwartych z nich twierdzi, że pochodzą z objętej wojną Syrii.

   Polubienie

 3. łowca debili said

  Chyba trochę przesadzasz 🙂 ostatnie doniesienia świadczą o tym ze mimo tarczy zawiazuje się koalicja wobec ISIS a przerzucenie wojska na teatr działań jest logicznym wyjaśnieniem zaciskania pętli na szwach terrorystów. Po prostu.
  I moim zdaniem zastanawiam się na co czekają USA ? Na gwiazdkę z nieba?
  Przecież jak na dłoni widać ze w tym konflikcie to Rosja gra pierwsze skrzypce. A znając amerykanów nie lubią oni być „numerem dwa”:)
  I tak już prywatnie. ISIS trzeba zniszczyć. Odciąć od dostaw zaopatrzenia i wypalić do gole ziemi.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 4. alibaba said

  Podobno Turcy zamknęli już cieśniny, flota czarnomorska została zablokowana:

  TURKEY BLOCKADING RUSSIA FROM DARDANELLES; BLACK SEA FLEET COMPLETELY CUT OFF

  https://warsclerotic.wordpress.com/tag/turkey-blockading-russia-from-dardanelles/

  Polubienie

 5. KnUR1 said

  Polubienie

  • Anna said

   Putin wziął na siebie kawał dobrej ale ciężkiej i niebezpiecznej roboty i dostał nożem w plecy. Cały świat powinien okazać wdzięczność i wsparcie a durna unia dofinansowuje bandycką Turcję, pośrednio finansuje isis??? To ma być na zatrzymanie uchodźców? Dadzą isis! już oni zatrzymają Syryjczyków na zawsze, wyżynając ich na miejscu. NASZE podatki pójdą na mordercze potrzeby isis. Też będziemy mieli krew na rękach, pośrednio niby nie wiedząc.
   Turek powiedział, że dołączenie do ue byłoby dla nich degradacją czyli oni chcą nas dołączyć do siebie a to zasadnicza różnica.

   Polubienie

   • AQQ said

    jereje z ue uchwalili ze bedą też walczyć z isis…
    bardziej chyba z Putinem będą walczyć. 😦

    Polubienie

   • Marysia said

    Podatki tez ida na utrzymanie opozycji walczacej z obecnym prezydentem.Celem tej opozycji jest jego pozbycie sie , bo zdaniem opozycji uznawanej przez zachodnich demokratow jest utworzenie na wzor turcji panstwa z umiarkowanym islamem.Demokraci chca tez pozbyc sie Assada.Dziwne, bo przeciez on bardziej prozachodni niz ten caly islam.Moze chodzi o to,zeby pozbyc sie Assada i dopuscic islam,zeby dalej z nim walczyc.Podobnie jak w krajach po arabskich wiosnach,gdzie leja sie na potege wszyscy ze wszystkimi.Wszyscy terrorysci.Ten bajzel potrwa dlugo.Nikt nie zrezygnuje z handlu bronia.

    Polubienie

 6. alibaba said

  „Grudzień będzie gorący”. Arabskie media o lądowej ofensywie Rosjan w Syrii

  Analitycy i media w krajach arabskich piszą o planach potężnej ofensywy lądowej w Syrii, w której będą uczestniczyły rosyjskie oddziały. Cytuje je Bliskowschodni Ośrodek Badawczy (MEMRI). W ostatnim czasie z tamtego regionu dochodzi coraz więcej informacji świadczących o zaangażowaniu Rosji w walki także na lądzie.

  (http://www.tvn24.pl)

  Polubienie

 7. mironik said

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/18037-nwo-trzeszczy-w-szwach-policyjna-prowokacja-we-w%C5%82oszech
  Obecny system zniewolenia planety skończy się w momencie, w którym dostatecznie wielu z nas wyrwie się z zaklętego kręgu ignorancji i samodzielnie zacznie obserwować rzeczywistość. Świadomość wzrasta i są już tego wymierne symptomy. Przed kilkoma dniami w czasie demonstracji we Włoszech doszło do chyba bezprecedensowego zachowania policji – zamiast pałować i rozpędzać gazem pokojową demonstrację – policjanci zdjęli hełmy, odłożyli broń i ruszyli wraz z protestującymi w marszu przeciwko skorumpowanej władzy.
  Poniższy film pokazuje ten wymowny moment, to jest prawdziwa odwaga – nie bacząc na konsekwencje postąpić słusznie – tak powinni zachowywać się prawdziwi mężczyźni.

  Polubienie

 8. mentronik said

  Polubienie

 9. mentronik said

  Są mało inteligentni ludzei, którzy słuchają skowytu zarzynanych pookrągłostołowych elit. Elity te wyją z przerażenia, bo PiS przy poparciu Kukiz’15 dąży do złamania monopolu PO w trybunale konstytucyjnym. Jeśli zgodzić się na wybranych przez poprzedni sejm, nowych sędziów trybunału, to na 15 członków, zasiadałoby tam 14 ludzi PO. Dlatego PiS i Kukiz’15 unieważnili 3 dni temu wybór pięciu ludzi platformy na sędziów trybunały konstytucyjnego i rozpętało się w mediach piekło, ponieważ PO będzie miało tylko 9 swoich ludzi na 15 członków trybunału. Nadal PO będzie posiadało monopol na podejmowanie decyzji, a jednak krzyczy o zamachu na demokrację. Dlaczego? Ponieważ trybunał konstytucyjny, który nie jest wybierany przez obywateli, ma prawo zablokować każdą ustawę, uchwaloną przez sejm i senat, czyli ciała polityczne wybierane przez obywateli. PO boi się woli obywateli, trybunał konstytucyjny jest bezpiecznikiem, który ma neutralizować wolę suwerena, czyli Polaków, nawet w sytuacji, gdy w parlamencie większość mają partie patriotyczne. Ta potężna władza jest potrzebna do zablokowania jakichkolwiek zmian w Polsce i oto właśnie toczy się wojna. Na naszych oczach, media kontrolowane przez Niemców, oraz partie pro niemieckie, jak PO i Nowoczesna wmawiają Polakom, że gdy te środowiska nie mają monopolu na władzę, to jest to równoznaczne z końcem demokracji.

  Polubienie

  • krab said

   W najbliższą środę przed Sejmem odbędzie się demonstracja. Jej inicjatorzy – warszawski Klub „Gazety Polskiej” oraz Stowarzyszenie Solidarni 2010 – będą domagać się podczas niej dymisji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jak podkreśliła w rozmowie z portalem niezalezna.pl Ewa Stankiewicz, sędziowie Trybunału „wbrew prawu napisali ustawę w swojej sprawie, w konsekwencji poszerzając swoją władzę, czym przygotowali grunt pod obalenie demokratycznie wybranych władz”. Rozpocznie się o godz. 11.00 w najbliższą środę, 2 grudnia
   http://niezalezna.pl/73386-demonstracja-przed-sejmem-sowiecki-sad-do-sowieckiego-sojuza

   Polubienie

 10. alibaba said

  Tureckie media poinformowały, że w pobliżu krążownika rakietowego „Moskwa”, zapewniającego ochronę rosyjskiej bazy lotniczej w Latakii, znajdują się co najmniej dwa okręty podwodne tureckiej marynarki wojennej.

  Polubienie

  • KrisT said

   krązownik moze przestać istnieć….. moze być tak iz turcja zechce sobie wziasć kawałek syrii, turkmenow w obronę….na co wskazuje przemieszczenie wojsk i ciezkiego sprzętu
   po wejsciu na strone syryjską zostana zaatakowani i NATO powinno stanąć w obronie turcji, tylko jest jedno ale….. NATO moze odciąc się od turasów i zacznie się buba między nimi a rosją…
   rosjanie odpalą rakiety z krązownika a turcy w odwecie go zatopią….
   Co zrobi wtedy Putin?
   obecnie wystarczy mega prowokacja i może dojsc do IIIWS.

   Polubienie

 11. polskosc said

  Turcja na żydowskiej smyczy. Izrael zabiera 80% ropy skradzionej w Syrii i Iraku przez port w Turcji. Głównym beneficjentem Izrael.
  -Erdogan – żydowski prezydent Turcji http://www.inspiretochangeworld.com/2015/11/turkey-president-erdogan-is-a-jewish-president/
  -Turcją rządzi żydowska sekta http://www.strategic-culture.org/news/2011/10/25/the-doenmeh-the-middle-easts-most-whispered-secret-part-i.html

  Teraz ruch należy do Europejczyków. Jeżeli my ruszymy na Turcję to wygramy. Gdy będziemy dopłacać do kradzieży ropy to zginiemy.

  Polubienie

 12. AQQ said

  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,19266281,reprywatyzacja-odbieraja-domy-ktorych-nigdy-nie-mieli.html#BoxLokWawImg
  wybudowane w 50latach.!!!!

  Polubienie

 13. KrisT said

  Mizia, mam info o ciapatych w polsce, (potwierdzone) to cię zainteresuje.
  W katowicach i zabrzu zatrzymano dwóch ciapatych, byli zameldowani w hotelach. Po kilku dniach pobytu nie chceli wpuscic obsługi hotelowej, nie pozwalali posprzątać w pokojach. Sprzataczka wezwała kierownika, kierownik w koncu policję. Po wejsciu do pokoi znaleziono kilkadziesiąt pochowanych map, zdjęć, itp z zaznaczonymi miejscami!!!!!!
  jednym z miejsc o jakich się dowiedziałem to sąd w katowicach….
  Po co ciapate zaznaczali i co na mapach? oficjalnie sprawa została wyciszona, opinia publiczna nic nie wie, a ciapatych słuzby wywiozły i dalej nie wiadomo jakie było i co ustaliło dochodzenie.
  To nie są żarty! I nie pytajcie sie skąd to wiem…..

  a teraz pytanie po co zaznacza się punkty na mapie????ja wiem….

  Polubienie

 14. Konarski said

  200 Years Ago, War Between Turkey and Russia Prophesied as Sign of Redemption

  less than 50%
  Just before his death in 1797, an exceedingly well-respected Jewish sage known as the Vilna Gaon (the genius of Vilna) left his followers with a prophetic statement about two specific events that would happen just before the appearance of the Messiah.

  After being held as “a closely guarded secret” for over 200 years, Rabbi Moshe Shternbuch, a great-grandson of the Vilna Gaon, shared the full prophecy publically for the first time in 2014. The text of the Vilna Gaon’s prophecy was reported by Rabbi Lazer Brody, an American-born Hasidic rabbi and teacher from Ashdod, Israel in March, 2014.

  “When you hear that the Russians have captured the city of Crimea, you should know that the times of the Messiah have started, that his steps are being heard. And when you hear that the Russians have reached the city of Constantinople, you should put on your Shabbat (Sabbath) clothes and don’t take them off, because it means that the Messiah is about to come any minute.”

  Polubienie

 15. Konarski said

  “When you hear that the Russians have captured the city of Crimea, you should know that the times of the Messiah have started, that his steps are being heard. And when you hear that the Russians have reached the city of Constantinople, you should put on your Shabbat (Sabbath) clothes and don’t take them off, because it means that the Messiah is about to come any minute.”

  Polubienie

 16. Konarski said

  Russia & Turkey War 200 Years Ago Prophesied By Israeli Rabbi 1797

  Rabbi Rami Levy & 15 year old Natan english subtitles
  The first 38 minutes translated of the amazing story that
  at has shaken up Klal Israel. 15 year old Natan that claims he experienced clinical death for 15 minutes, tells his story and describes what he saw in Shamayim and what’s to be in the coming days if we do not repent. Very powerful messages.

  Did Jewish Teen See Israel’s Future? Is Obama Gog?
  Amazing new prophecy! World War 3! IDF defeated! Isis will torture Jews! Millions will die! Obama buried in Israel! Where was Netanyahu?

  Zhirinovsky „Told Putin To NUKE Istanbul Turkey Revenge (Apocalypse)

  Russia Now Controls The Air Ways Of Syria

  „Syria Is Dead” Israel Must Prepare!!! (Apocalypse)

  Polubienie

 17. mentronik said

  Dania wysyła okręt, aby pomóc Turcji…(sic!)…Na prośbę Turcji Dania wysłała okręt flagowy Absalon na Morze Śródziemne. Wcześniej okręt łapał piratów u wybrzeży Somalii, lecz strona duńska postanowiła, że „rosyjskie zagrożenie” jest dla Turcji ważniejsze.

  Dania wysłała okręt flagowy w rejon tureckiego wybrzeża. Wysłanie okrętu stanowi „bezpośredni skutek wzrastającej aktywności Rosji w Syrii” — pisze gazeta Jyllands-Posten.

  Duński rząd podjął decyzję w sprawie wysłania okrętu na wniosek strony tureckiej do państw NATO o wyrażenie solidarności „po naruszeniu przez Rosję tureckiej przestrzeni powietrznej i rozmieszczeniu systemów rakietowych w Syrii”.

  Teraz w kierunku tureckiego wybrzeża popłynie okręt Absalon, który do tej pory polował na piratów na Oceanie Indyjskim. Sytuacja u wybrzeży Somalii na tyle się poprawiła, że możemy przerzucić Absalon na Morze Śródziemne — cytuje gazeta Information słowa ministra obrony Petera Christensena. Według niego, nic nie wskazuje na powrót piratów po opuszczeniu przez okręt akwenu.
  Turcja zwróciła się do NATO o pomoc w świetle niestabilności i zmiany sytuacji z bezpieczeństwem we wschodniej części Morza Śródziemnego. Udzielamy aktywnego wsparcia, proponując uzupełnienie sił morskich, lecz nie ma to związku z niedawno zestrzelonym rosyjskim samolotem — oznajmił minister spraw zagranicznych Danii Kristian Jensen w komentarzu dla Jyllands-Posten. Według informacji Jyllands-Posten, inne państwa NATO także mogą pozytywnie rozpatrzeć wniosek Turcji, o czym poinformują na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli w dniach 1-2 grudnia.

  Ps….Wniosek może być tylko jeden. Dania kupuje ropę od tzw.Państwa Islamskiego. Stąd ta troska o paserów z Turcji. Oby zatonął!!!

  Polubienie

  • Konarski said

   Sytuacja się zaostrzy w najbliższych dniach? tygodniach MOŻE WYBUCHNĄĆ WOJNA

   Polubienie

   • mentronik said

    Na to sie widocznie zanosi. Ale wiekszosc lemingozy tego nie widzi.

    Polubienie

    • KrisT said

     kurcze a pisałem iz mamy od kilku mcy do roku czasu… i to ze jesien, wczesna zima a najpóziej wiosna badzie zajeb…iaszcza…..
     ale kurna miałem nadzieje iz to tylko takie stroszenie piorek i zagrozenie ze strony ciapatych zostanie opanowane….
     podobno nadzieja umiera ostatnia….

     Polubienie

     • miziaforum said

      http://www.defence24.pl/275312,tureckie-okrety-podwodne-tropia-rosyjski-krazownik-moskwa

      Turcy sprawiają wrażenie, jakby stracili kontrolę nad sobą. Czołgi na granicy, OP „tropiące” Moskwę (a właściwie będące w pobliżu, bo ten okręt raczej łatwo wytropić). Pokazówka- bo cóż więcej? Zaatakują Syrię, zatopią Moskwę? Oby się na to nie odważyli.

      Skąd takie działanie? Moim zdaniem to paniczna reakcja na brak poparcia ze strony NATO. Zwróćcie uwagę co działo się po szczycie w Brukseli. NATO wezwało do uspokojenia, nikt nie wstawiał się za Turcją. Turcy po pierwszym szoku i próbie porozumienia z Rosją, teraz zaczynają zachowywać się nerwowo.

      PS- wierzyć mi się nie chce, że Turcy tropiący Moskwę nie mają ogona w postaci rosyjskich op.

      Polubienie

      • Konarski said

       Na Morzu Śródziemnym we wschodniej części jest od ponad miesiąca rosyjski ATOMOWY DOŁGORUKIJ – z 200 głowicami termonuklearnymi na pokładzie. Po kilka głowic manewrujących w 1 rakiecie…

       Polubienie

       • Konarski said

        Jurij Dołgorukij może przez wiele miesięcy siedzieć sobie w głębinach u wybrzeży Syrii i Turcji.
        Kto śledził uważnie wiadomości ten wie, że tam jest ten okręt – przybył do wybrzeży Syrii zanim Rosjanie zaczęli swoją ofensywę w Syrii.
        A ile jest tam klasycznych rosyjskich OP? Z pewnością są

        Polubienie

       • KrisT said

        z pewnością mają gotowe scenariusze co robic na wypadek zaatakowania Moskwy przez tureckie OP, i z pewnoscią zostaną wystrzelone kontrtorpedy i uzyją systemów eliminujacych tureckie zagrożenie dla rakietowca.
        daję głowę iz ruskie mają juz przecwiczone procedury na taki wypadek!
        choć ……z tym F-16 dali się podejść, przez co wyciagli wlasciwe wnioski i teraz bedą się zabezpieczać podwójnie.

        Polubienie

   • miziaforum said

    może pisałem w czerwcu że świta w grudniu bedą w tle wojennym .. w europie

    Polubienie

  • miziaforum said

   no cóż widocznie nadchodzą czasy w których słowianie skonfrontują si z arabami i ich anglosaskimi parobkami

   Polubienie

 18. mentronik said

  Polubienie

 19. mentronik said

  Szykuje sie wojna domowa

  Polubienie

 20. Konarski said

  Wiceprzewodniczący Dumy: Atakiem nuklearnym zniszczymy Stambuł

  Od czasów zestrzelenia przez tureckie wojsko rosyjskiego samolotu, który ich zdaniem naruszył przestrzeń powietrzną tego kraju, relacji pomiędzy obydwoma państwami nie można uznać za poprawne. Znany z kontrowersyjnych poglądów wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Władimir Żyrinowski w wywiadzie dla jednej z rosyjskich stacji radiowych straszy Turków atakiem nuklearnym i zniszczeniem Stambułu.

  Po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu nad Turcją doszło m.in. do wielu demonstracji oraz ataku na ambasadę Turcji w Moskwie. Władimir Putin zdecydował się również na sankcję. Zdecydował się wstrzymać ruch bezwizowy z tym krajem, czasowo zakaz importu towarów z Turcji i ograniczył działalność firm tureckich w Rosji. Nie obyło się także bez straszenia Turków konfliktem zbrojnym.

  Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, Władimir Żyrinowski, w wywiadzie dla stacji radiowej Mówi Moskwa odniósł się do zestrzelenia rosyjskiego samolotu wielozadaniowego Su-24 przez tureckie wojska. Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej w mocnych słowach groził Turcji atakiem nuklearnym i zniszczeniem historycznego Stambułu.

  – Turcję można zniszczyć uderzeniem rakietowo-atomowym. Stambuł bardzo łatwo zniszczyć. Wystarczy zrzucić głowicę nuklearną do cieśniny Bosfor i miasto to zostanie zmyte. To spowoduje straszną powódź. Fala będzie miała około 10-15 metrów i miasto zniknie razem z 9 mln mieszkańców. Turcja dzisiaj dla Rosji jest wrogiem numer jeden – mówił w wywiadzie Żyrinowski.

  http://www.fakt.pl/swiat/wladimir-zyrinowski-atakiem-nuklearnym-zniszczymy-stambul,artykuly,594199.html

  Polubienie

 21. mentronik said

  Polubienie

  • Marysia said

   Teraz wina Turcjii.Tak sie sklada z faktow,ze nie Turcja zaczela bajzel wojna w Iraku i arabskimi wiosnami.Skoro wina Turcji ,to Turcy niebawem zaplaca.Turcy tez muzulmanie,wiec pasuja do portretu jedynego winnego.

   Polubienie

   • KrisT said

    twoim zdaniem turcja nie jest winna? przepraszam a kto sponsoruje ISIS? kupujac od nich ropę?
    kto posyła pod przykrywką pomocy humanitarnej broń?
    kogo broni turcja?
    kto przekraczał granice turcji, jakie jednostki były dozbrajane i jakim udzielano pomocy medycznej?
    ISIS… oraz tak samo terrorystyczna umiarkowana OPOZYCJA !
    więc zartujesz? to był sarkazm czy o droge pytasz?
    a kto jest za islamizacją europy?
    a kto wspomaga imigrantów?
    kto dopuscił się aktu agresji nie wykorzystujac wszystkich sposobów na komunikację i ostrzeżenie?
    TURCJA!
    więc nie wiem o co Tobie kaman….

    Polubienie

    • Marysia said

     Sarkazm tez jak najbardziej.Odpowiedz sobie:
     Kto utworzyl al-kaide?
     Kto napadl na Irak na podstawie klamstwa?
     Kto uzbroil tzw.opozycje w krajach arabskich ,w ktorych trwaja obecnie konflikty?.Kto zbroi tzw.rebeliantow?.
     Kto pozwolil rozwinac sie panstwu islamskiemu?
     Kto sprzedaje panstwu islamskiemu bron kupowana za kradzona rope?
     Kto wysyla pomoc humanitarna do Afryki , nie rozwijajac jej i zagarnia jej bogactwa?
     Kogo morduja w Palestynie,obiecujac zawarcie pokoju?
     Kto jest za islamizacja Europy?.Wyglada na to,ze wszyscy demokracj.
     Kto wspomaga imigrantow?.Wyglada na to,ze wszyscy , nie zapominajac o bogatych w rope krajach arabskich Katar,Kuwejt,Arabia Saudyjska.
     Odpowiedz sobie na pytania wyzej takze w kontekscie sarkazmu.No i decydenci doszli do takiego punktu,ze albo Oni albo My io to zaczyna sie wojna i to wielka w regionie.
     Kto jest bez winy , niech rzuci kamien..Takich nie ma ani po jednej ani po drugiej stronie.Jak to sie przerodzi w wieksza wojne ,to oberwiemy wszyscy jak leci.Araby tez moga odciac gaz i rope zachodowi.A z drugiej strony ruskie.Teraz sie przeciagaja i sobie wyciagaja kwity.Szukaja zaczepek.Na Turcji nikomu nie zalezy.Do roli kozla ofiarnego pasuje jak ulal.

     Polubienie

 22. mentronik said

  Foty z relokacji tureckiego sprzetu pod granice z syria

  Polubienie

 23. AQQ said

  jaka wojna andrzejki są….

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: