Miziaforum's Blog

Europejscy politycy i dziennikarze Tusk to pachołek Angeli Merkel / kariera wisi na włosku !!

Posted by miziaforum w dniu Listopad 5, 2015


Zanosi się, że były szef Platformy Obywatelskiej długo nie zagrzeje dobrze płatnego stołka w Brukseli. Nad głową Donalda Tuska zbiera się coraz więcej czarnych chmur. Krytyka płynie zarówno ze strony unijnych dyplomatów, w opinii których „Kierownik” co do zasady nic nie robi, jak i brukselskich dziennikarzy. Ci ostatni twierdzą, że były polski premier tylko „siedzi i słucha Angeli Merkel”.

Portal Politico.eu przeprowadził sondaż, w którym setka czołowych polityków, komentatorów politycznych i dziennikarzy w Europie i USA miała ocenić poszczególnych eurokratów pracujących w Brukseli. Okazało się, że Donald Tusk zajął w tym zestawieniu przedostatnie miejsce. Gorzej niż były premier Polski wypadł jedynie kontrowersyjny polityk niemiecki Martin Schulz (zajmuje stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego). W opiniach twórców sondażu tak słaby rezultat obecnego szefa Rady Europejskiej to efekt jego zagubienia w meandrach brukselskiej polityki. Unijni dyplomaci twierdzą, że Tusk „nic nie robi, tylko zwołuje posiedzenia”, a na unijnych szczytach „siedzi i słucha Angeli Merkel”.

Potwierdza się zatem teza stawiana przez niektórych komentatorów i znawców europejskiej polityki, że Tusk na stanowisku szefa Rady Europejskiej, będzie tylko niewyraźnym pachołkiem niemieckiej kanclerz. Osobiście od samego początku uważałem, że Tusk to „człowiek Niemiec” w Brukseli. Będzie dbał o interesy swoich mocodawców, czyli rządu RFN w Berlinie. Nie bez powodu Niemcy przez lata „pieścili” pierwszego Kaszuba Polski różnymi honorami, medalami czy wyróżnieniami. Kiedy już go odpowiednio urobili, to wykorzystali swój polityczny potencjał w Brukseli i wstawili na eksponowane europejskie stanowisko, mimo braku znajomości angielskiego czy francuskiego. Ważne jednak, że znał niemiecki, dzięki czemu mógł przyjmować bezpośrednie instrukcje płynące z Berlina. Cała akcja z „europejską prezydencją” Tuska polegała na spacyfikowaniu (przejęciu w kontrolę) przez Niemcy (za pośrednictwem polityka z kraju „nowej Unii”) europejskiego stanowiska, które mogłoby coś znaczyć, gdyby piastował je przebojowy polityk o wyraźnych poglądach. W przypadku jednak obsadzenia go przez totalną miernotę nie znaczy nic. W ten sposób Berlin kontroluje potencjalne narracje, jakie mógłby tworzyć szef Rady Europejskiej.

Komentarze 63 to “Europejscy politycy i dziennikarze Tusk to pachołek Angeli Merkel / kariera wisi na włosku !!”

 1. polskosc said

  Tusk był agentem Niemiec. Jego stanowisko w Unii to sposób aby uniknął zamachu i zasłużył sobie na dożywotnią emeryturę. Stanowisko za zasługi (prywatyzacje, stocznie, ..) załatwiła mu Merkel w ten sposób zmniejszając uwagę społęczeństwa na sabotaż jaki dokonał. Tusk jest pionkiem, o tym dobrze wie i robi co mu mocarze każą.
  W Europie rządzi Rothschild a Merkel jest jego agentką czyli takim Tuskiem na Niemcy. Zniszczenie gospodarki Niemiec przez Merkel jest porównywalne do tego Tuska. Własnośc państwową w Europie przejmuje Rothschild. Staje się właścicielem Europy z gojami bez praw tylko do roboty.

  Polubienie

  • Marysia profesor..Marysia said

   Jakie zniszczenie gospodarki niemiec?.Niemcy nigdy po wojnie tak dobrze nie stali jak obecnie,grabiac gospodarki innych..Grecy maja za prywatyzacje wszystkiego dostac kredyty od Niemieckiego BANKU we Frankfurcie..Na grabiezy Europy sie wzbogacili..U wszystkich kryzys, a u niemcow nieeee !…MA…

   Polubienie

   • polskosc said

    Państwo Niemieckie jest silnie zadłużone i wyprzedaje swoje mienie poprzez prywatyzacje typu Tusk.
    Dobrze mogą działać niektóre firmy prywatne działąjące w Niemczech a będące własnością innych. Zobacz sobie pałace Rothschildów w Niemczech.
    Po wojnie Niemców wykończono. Monachium to rzadko ludność Niemiecka.

    Polubienie

    • Marysia profesor..Marysia said

     Ty sobie poszukaj ,jak silna jest ich ekonomia i ich franfurcki bank,ktory skubie takze Polske i innych.No to powiedz mi ,czemu w kraju nad Sekwana coraz mniej francuskich marek , a wszedzie ” bosze ” i ” siemensy” produkowane w Chinach i guzik warte.Cala gospodarka dobrze dziala.Firmy sa niemieckie,ale moga byc zasilane roznymi miedzynarodowymi kapitalami i tak jest w calej europie zachodniej..a to na skutek liberalnej ekonomii i globalizacji.Niemcy sa pierwsza gospodarka w Europie..Obce kapitaly inwestuja nie tylko w niemczech, ale wszedzie na calym globie.Niemiecki bank frankfurcki odbija sobie, to co wyprowadzaja inne kapitaly i utrzymuje niemiecka gospodarke lichwa.Po wojnie niemcow wykonczono..e tamm..amerykanie szybko ich odbudowali mimo,ze przegrali wojne.Podczas ,gdy ci niemcy jezdzili mercedesami w Polsce Polacy jezdzili furami konnymi i mieszkali w chalupach krytych strzechami…

     Polubienie

     • polskosc said

      Poszukaj sobie dług publiczny Niemiec http://www.economist.com/content/global_debt_clock
      Jest tego około 2700 mld$. Czyli około 85% PKB i około 34tys $ na osobę.
      Niemcy żyli dobrze gdy mogą okradać innych i z innymi.
      W simensie jest tylko 26% kapitału niemieckiego. Trudno to uznać jako firmę Niemiecką. Ich pierwsza gospodarka może się wycofać gdy inni zaczną się rozwijać.
      Ja nie mam kompleksó na punkcie samochodów. Kto się chwali samochodami? tacy którzy wyrośli w biedzie. Nie chciał bym mieć dużego i ciężkiego Mercedesa.

      Polubienie

      • Marysia profesor..Marysia said

       W Siemensie jest tylko 26% kapitalu niemieckiego..no i wlasnie na tym polega ” kapitalizm finansowy”.Rozne kapitaly inwestuja w postaci akcji w roznych firmach na calym swiecie.Najlepszym kaskiem dla roznych miedzynarodowych kapitalow sa znane marki i najlepsze,ktore maja swiatowa renome i w te firmy inwestorzy ( czytaj rozne kapitaly: moga byc niemieckie,francuskie,amerykanskie,rosyjskie,polskie, katarskie itd..czeskie,slowenskie,wegierskie itd) pakuja swoje pieniadze w postaci akcji i na nich zarabiaja tzw. dywidendy kosztem plac pracownikow, bo duza czesc wypracowanego przez nich zysku idzie na wyplate dywidend.To wlasnie ustalenie tzw. placy minimalnej,ktore wprowadzila Makrela szwabska jest uklonem w strone miedzynarodowych inwestorow ( czytaj roznych kapitalow) , ktorzy maja w ten sposob zagwarantowane dywidendy.W praktyce wyglada to tak,ze robotnicy dostaja resztke z wypracowanego zysku, a pozostale zyski przedsiebiorstwa ( pomijajac czesc przeznaczona na inwestycje,modernizacje itd) , a obecnie jest to ponad 50 % zyskow ( w zaleznosci tez od sektora gospodarki) przeznaczonych jest na wyplate dywidend dla akcjonariuszy ( czytaj inwestorow)..Z powyzszego bierze sie to, ze firma nazywa sie Siemens,ale kapitaly sa mieszane..Oczywiscie czesc kapitalow moze byc rodzimych , jak w przypadku niemieckiego.Zadluzenie bierze sie stad, ze wypracowane zyski przez firme nie trafiaja do budzetu i na redystybucje ,lecz w rece inwestorow i stad przybywa miliarderow , a takze biednych robotnikow wysokokwalifikowanych,ktorym placi sie tzw. place minimalna.To sa skutki liberalizmu ( kapitaly wolno inwestowac we wszystkie galezie gospodarki) i globalizmu ( kapitaly wolno inwestowac na calym globie).W taki prosty sposob cale narody i spoleczenstwa sa niewolnikami waskiej grupy ludzi posiadajacych ogromne kapitaly.

       Polubienie

      • AQQ said

       Tak wygląda ten kapitał* międzynarodowy.

       Przy wspólnym obiedzie rozmawiają katolik, protestant, muzułmanin i żyd.
       Katolik:
       – Jestem tak bogaty, że zamierzam kupić CitiBank.
       Protestant:
       – Ja jestem bardzo bogaty i kupię sobie General Motors.
       Muzułmanin:
       – Ja jestem bajecznie bogatym księciem… Kupię Microsoft
       Zapadła cisza, wszyscy czekają co odpowie żyd.
       Ten spokojnie zamieszał kawę, oblizał łyżeczkę i odłożył ją na spodek. Następnie popatrzył na pozostałych biesiadników i mówi:
       – Ale ja nie sprzedaję.

       Polubienie

       • Marysia profesor..Marysia said

        A jak wyrzucic z opowiastki :katolik,protestant,muzulmanin i zyd , to co wstawic?.Przepraszam nie ” co” , a kogo wstawic?.Tak po narodowosciach ,nazwiskach, a nie po religii wstawic.Bedzie ciekawiej i prawdziwiej po odrzuceniu religijnej otoczki.Kawalarze jak kazda propaganda lubia sie chowac za ” otoczkami”.Ulubiona bez watpienia sa religie i bozie..Bozie nie Bozia..Niby jest jedna , a jak przyjdzie , co do czego ,czyli wykladni doktryn , to sie okazuje , ze nie jedna jest Bozia ,a wiecej..Eh..ale monoteizm z Bozej laski..” stworz mi trzy namioty” ..i kto to powiedzial?..Hmmm..

        Polubienie

    • AQQ said

     spółka-niemcy nie ma kasy, pożycza innym zadłużonym, tamci też nie mają i czym więcej pozyczają tym są biedniejsi,więc kto ma kasę. 😀 pytanie retoryczne…

     Polubienie

  • krab said

   A tutaj wypowiedź samej rudej wycieraczki dla The Economist
   „Przenosiny do Brukseli, mówi Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, były jak dotarcie „do raju”.
   Ale artykuł w sumie bezcenny: premierem Polski był człowiek, który za „raj” uważał i uważa stanowisko w Brukseli. Dla którego Polska była jedynie odskocznią, trampoliną. Dla którego Polska nie była najważniejszym w życiu punktem odniesienia.
   http://wpolityce.pl/polityka/270635-szok-tusk-w-the-economist-przenosiny-do-brukseli-byly-jak-dotarcie-do-raju-czy-mozemy-sie-dziwic-ze-rzadzil-jak-rzadzil

   Polubienie

 2. KnUR1 said

  Już dawno go odseparowali, bo on po angielsku się dopiero uczy i jak wpadł tam to znajomość angielskiego była na poziomie Yes, No. Tak więc jak ktoś go pytał o coś, to Tusk odpowiadał, Yes I do – to się wszystkim podobało, dopóki połapali się, że on nic nie kuma co się do niego mówi.

  Polubienie

 3. miziaforum said

  a tego to trzeba leczyć czy tylko dożywotnio izolowac

  Polubienie

 4. Konarski said

  Muslims hoist banner in germany: Your children will praise Allah or die

  Polubienie

 5. krab said

  Trochę odbiegnę od tematu nagłówka, Putin się …… „załamie” 🙂
  „Ministrowie sprawiedliwości Estonii, Łotwy i Litwy podpisali w Rydze memorandum w którym zakładają wspólne wystąpienia do Rosji o odszkodowanie za lata przynależności do Związku Radzieckiego.
  Wszystkie trzy państwa traktują przynależność do Związku Radzieckiego w kategoriach okupacji swojego terytorium. Utrzymują też doktrynę ciągłości prawnej między niepodległymi republikami sprzed włączenia do ZSRR, a proklamacjami niepodległości wobec rozpadającego się w 1990 r. radieckiego państwa. „Zgodnie z prawem międzynarodowym, za straty spowodowane przez okupację można żądać zarówno materialnego odszkodowania jak i przeprosin” – twierdzi służba prasowa estońskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.
  Jako pierwszy krok rządy trzech państw planują ustalenie wspólnej metodyki obliczania strat materialnych. W dalszej kolejności prawnicy pochylą się nad prawnym uzasadnieniem ewentualnych roszczeń. Estończycy podkreślali całkowitą zgodę swojego kraju oraz Łotwy i Litwy w kwestii roszczeń. Estończycy pierwszą komisję mającą ocenić szkody jakie wyrządziła im aneksja do ZSRR powołali jeszcze w zeszłej dekadzie. Zakończyła ona swoją działalność 2004 r. Trzy państwa planują nawet wysunięcie roszczeń wobec osób fizycznych, jak na razie nie wiadomo jednak do których żyjących polityków dawnego państwa komunistycnzych mogą odnosić się działania prawne.
  W świetle prawa międzynarodowego Federacja Rosyjska jest prawnym następcą Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

  interfax.ru/kresy.pl

  Polubienie

 6. AQQ said

  nie wiedziałam, że niemcy są gazowym eldoradem?
  http://energetyka.defence24.pl/271178,dostawy-gazu-z-niemiec-do-polski-moga-byc-zagrozone
  jest tam tez nius z 2go o pożarze w elektr.atom. w Belgii!!

  Polubienie

 7. AQQ said

  po co katabasowi 500-700m apartament??? czynsz gratis…
  poczytajcie koniecznie!
  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/watykan-brak-kontroli-nad-finansami-stolicy-piotrowej,2194234,4199

  Polubienie

 8. Fredro said

  ZAMACH STANU W RUMUNII RZĄD USTĄPIŁ, WOJSKO I TLUMY NA ULICACH. RZADZI ARMIA I MINISTERSTWO OBRONY. LUDZIE MIELI DOSC AFER I OSZUSTW ORAZ LAPOWEK. TEGO NOW MA W TV ANI INTERNECIE

  Polubienie

 9. AQQ said

  http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/zus-wysyla-za-granice-42-tys-emerytur-emeryci-musza-co-roku-poswiadczac-prawo-do/80hjqt
  To te 100e dla pasożydów?

  Polubienie

 10. polskosc said

  Marsz antypolaków w Wa-wie 7/11/2015 pod flagami antyfaszyzmu. Widać żę antypolacy są dobrze zorganizowani. Musimy wspólnie się zorganizować by ich rozbić i deportować tam skąd przybyli.
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,marsz-antyfaszystow-w-centrum-solidarnosc-zamiast-nacjonalizmu,184930.html

  Polubienie

  • Marysia profesor..Marysia said

   Wszedzie juz te ” solidarnosc ” wciskaja ..podejrzana sprawa..a kim sa ci faszysci i antysemici?..Nowa ” solidarnosc” = multi-kulti i islamizacja…oj trzymac sie od tego z daleka…jak najdalej…

   Polubienie

   • polskosc said

    Jest jeszcze na transparentach „Refuges Welcome”.
    Wiadomo od lat kto ich finansuje.

    Polubienie

    • Marysia profesor..Marysia said

     Wiadomo,kto ich zaprasza.Ciekawe te zaprosiny.Wpierw zbombarduja,a potem zapraszaja.To jaky Cie ktos walnal w twarz, obcial Ci jezyk,wyrzucil Cie z Twojego domu i zaprosil,zebys u niego sprzatal,zyl w nedzy i dziekowal..coz za obrzydliwosc..przewrotna.Tak jak pan biskup leci z cukiereczkami do pobitego imigranta , a nie wyjdzie na ulice w obronie upadlanego NARODU, Polskich dzieci..Skadze ten biskup wie , jaka byla przyczyna pobicia tegoz imigranta, ze tak szybko polecial z cukierkami do szpitala?.Dobrze poinformowany.Biskup rzyma tez zaprasza.W calosci..jedni finansuja,drudzy zapraszaja…symbioza…po owocach widac..

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: