Miziaforum's Blog

„NOWA WŁADZA” PIERWSZE NOMINACJE – SYN BANDEROWCA WYCHOWANY W NIENAWIŚCI DO POLAKÓW – WICEMARSZAŁKIEM WARMII I MAZUR

Posted by miziaforum w dniu Październik 30, 2015


Wicemarszałkiem Warmii i Mazur ma być syn członka UPA, który przyznał, że „był wychowywany w nienawiści do Polaków” i zrównuje AK z tą zbrodniczą organizacją

Wybrany właśnie na posła, były marszałek i wicemarszałek województwa warmińsko– mazurskiego Jacek Protas ogłosił, że piastowane przez niego stanowisko może zająć Miron Sycz.

. Kim jest Miron Sycz?

Spośród postaci obecnych w życiu publicznym naszego regionu, zwracających uwagę trwałością tejże obecności, wyróżnia się Miron Sycz. Zaangażowany działacz Socjalistycznego Związku Studentów Polskich i PZPR (do końca jej istnienia), przez ponad dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego (w 2002 r. – startując z listy SLDUP), bezskutecznie próbował zdobyć mandat posła w roku 2005 z listy Partii Demokratycznej, a następnie reprezentując Platformę Obywatelską otrzymał w 2007 r. mandat parlamentarzysty, pozostając równocześnie członkiem Stowarzyszenia „Ordynacka”.

pisał o byłym pośle PO Jerzy Necio w konserwatywnym olsztyńskim miesięczniku „Debata”. Miron Sycz to również syn członka UPA.

Nie byłem wychowywany, delikatnie mówiąc w miłości do Polaków. Tak w nienawiści.

mówił w wywiadzie dla Tygodnika Powszechnego Sycz. W rozmowie z Super Expressem przekonywał, że zmienił poglądy, co jednak nie przeszkodziło mu zestawić zbrodnicząUPA z AK. Sycz konsekwentnie też sprzeciwia się uznaniu, że na Wołyniu mieliśmy do czynienia z ludobójstwem.

Ludobójstwem należałoby określić również pacyfikacje wsi ukraińskich dokonane przez oddziały AK w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach. Nawet jeśli to były akcje odwetowe, to licytowanie się na słowa mogłoby prowadzić doponownych rozliczeń i i zaognienia naszych relacji zamiast do pojednania.

Sycz ( według Wikipedi) jest synem Ołeksandra Sycza, członka Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów od 1938 oraz strzelca w kureniu „Mesnyky” Ukraińskiej Powstańczej Armii, skazanego w 1947 przez polski sąd na karę śmierci za działalność wUPA, złagodzoną w tym samym roku na karę 15 lat pozbawienia wolności

Komentarzy 29 to “„NOWA WŁADZA” PIERWSZE NOMINACJE – SYN BANDEROWCA WYCHOWANY W NIENAWIŚCI DO POLAKÓW – WICEMARSZAŁKIEM WARMII I MAZUR”

 1. miziaforum said

  DODATEK DO POWYŻSZEGO !!!

  Napływające informacje o przemycie do Polski broni z Ukrainy nie mogą napawać optymizmem, w szczególności jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż do naszego kraju trafi wielotysięczna armia uchodźców zza naszej wschodniej granicy, nie mówiąc już o tych z Bliskiego Wschodu.

  Jeżeli to właśnie owi uchodźcy są odbiorcami wspomnianej broni – a dotychczas nikomu nie udało się ustalić, w czyje ręce trafiają przemycane pistolety, granatniki oraz inny sprzęt – to biorąc pod uwagę, iż Polacy są kompletnie rozbrojeni, powinniśmy zacząć poważnie się obawiać o swoje bezpieczeństwo.

  Swoją drogą polityka państwa, które pozwala na zbrojenie się obcych grup znajdujących się na terytorium naszego kraju, a także sprowadza element wrogi ludności autochtonicznej, przy jednoczesnym uniemożliwieniu Polakom obrony swojego życia, o mieniu już nie wspomnę, jest ewidentnie obliczona na wyniszczenie Narodu Polskiego.

  Okazuje się bowiem, że każdy może swobodnie, byle po cichu zbroić się, byle nie byli to Polacy. Podobnie jest z posiadaniem własności. Tę ostatnią może mieć każdy, oprócz Polaków. Rolnicy, którzy usiłowali nie dopuścić do wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom, którzy chcieli polską ziemię zagospodarować, aby przynosiła plony, zostali niczym przestępcy triumfalnie aresztowani i zamknięci za kratami więzienia. Wszystko po to, by innym polskim rolnikom odechciało się gospodarować na polskich gruntach.

  Zarówno opór względem wolnego obrotu ziemią, jak i opór względem napływu imigrantów, niezależnie od tego, czy są to imigranci z Ukrainy czy z Bliskiego Wschodu, jest tłamszony w zarodku.

  Skoro o brutalnej, agresywnej, rozpasanej przestępczej ludności napływowej nie wolno powiedzieć złego słowa, to tym bardziej nie wolno się będzie przed nią bronić. Takie są założenia polityki państwa polskiego i mam przedziwne wrażenie, że nawet jeżeli zmieni się w Polsce rząd, to nic się w tym zakresie nie zmieni.

  Imigrant może pasożytować na Polaku, bić go, gwałcić i rabować, a każda forma obrony zostanie surowo ukarana jako islamofobia, czy nienawiść na tle etnicznym. To jest właśnie współczesne oblicze tzw. tolerancji.

  Nietrudno też wyobrazić sobie sytuację, w której imigrant będzie uzbrojony – bo przecież żaden z nich nie uważa tutejszego prawa za obowiązujące – natomiast Polak bezbronny. Tylko dlatego, że złodziejskie rządy obawiają się, aby doprowadzony do ostateczności panującym uciskiem obywatel nie wpadł na pomysł zbrojnego przejęcia władzy.

  Anna Wiejak, Prawy.pl

  Polubienie

  • polskosc said

   Trzeba tą broń od nich zakupić. Oni nie mają pieniędzy więc handlują czym się da. Ze względu na działania bojowe na Ukrainie wiele broni znikło z ewidencji. Nic dziwnego że mają czym handlować. Podobnie można kupić broń w dawnej Jugosławii. Nie pozwoli nam władza na Polskę się uzbroić, to uzbroimy się sami.

   Polubienie

   • miziaforum said

    PRZYPOMNĘ WAM TO !!

    PATRZ DATA

    ukraina SEPARATYŚCI KUPUJĄ BROŃ I AMUNICJE OD KIJOWSKICH NAJEMNIKÓW I SSMANÓW !!!! 🙂

    Posted by miziaforum w dniu Czerwiec 13, 2014

    8 Votes

    MATERIAŁ – INFORMACJA POCHODZI OD DZIENNIKARZA ZACHODNIOEUROPEJSKIEJ AGENCJI INFORMACYJNEJ WYWIAD Z BOJOWNIKAMI Z WSCHODNIEJ UKRAINY ZOSTAŁ PRZEPROWADZONY NA ZAMÓWIENIE TEMATEM MIAŁO BYĆ Z KĄD REBELIANCI MAJĄ BROŃ I SPRZĘT I KTO ICH ZAOPATRUJE – 🙂 miało być że ROSJA !!

    A W PRANIU WYSZŁO ŻE GŁÓWNYM ŹRÓDŁEM POZYSKIWANIA BRONI , SPRZĘTU I AMUNICJI SĄ ODDZIAŁY PRZYSYŁANE Z KIJOWA

    OCZYWIŚCIE MATERIAŁ ZOSTAŁ UZNANY ZA NIEWŁAŚCIWY ABY UMIEŚCIĆ GO W MEDIACH ZACHODNICH ( 🙂 nie dziwię się )

    Dziennikarz umówił się z kilkoma rebeliantami w śród których znalazło się 2 dowódców polowych na pytania dziennikarza o źródła dostaw i środki finansowe , rebelianci odpowiedzieli ku zaskoczeniu dziennikarza że od około 1 miesiaca maja dostawców z drugiej strony konfliktu czyli :żołnierzy” z zachodniej Ukrainie OCZYWIŚCIE PISMAK NIE WIERZYŁ !! na dowód pokazali mu broń którą mieli przy sobie i kazali Sfotografować numery wybite na karabinach , z komentarzem opublikuj te zdjęcia z numerami , i zwróć się do jednostek wojskowych we Lwowie i innych miastach o identyfikacje !!

    Dziennikarz próbował pociągnać za język i pytał dalej a jaki konkretnie sprzęt kupujecie , 2 dowódców odpowiedziało że w zasadzie wszystko co potrzebują są w stałym telefonicznym kontakcie z dostawcami , transakcje są realizowane we wcześniej ustalonych ustronnych miejscach , kupujemy od nich począwszy od hełmów kewlarowych , kamizelki, amunicje , broń wszelkiego typu a nawet BYŁY KUPIONE 3 TRANSPORTERY OPANCERZONE KTÓRE NASI PARTNERZY ZDJELI Z EWIDENCJI JAKO ZNISZCZONE W BOJU !!:-)

    Środki finansowe posiadamy z banków które zostały przejęte mamy do dyspozycji dziesiątki milionów hrywien , za sprzęt nasi dostawcy każą sobie slono płacić ceny są 3 a nawet 5 krotnie wyższe niż wartość realna .

    Dla czego korzystamy z takiej drogi uzupełniania sprzętu , bo płacimy hrywnami nie dolarami a ich mamy w bród i dostawcy są można by rzec na zawołanie ………..

    W SUMIE RACJA PO CO SZUKAĆ GDZIEŚ DALEKO SKORO JEST NA MIEJSCU 🙂

    TAK W DZIEŃ WOJOWNICY O WOLNOSĆ I DYMOKRACJE W NOCY OBROTNI BIZNESMENI , CIEKAWE JAK WIELKIE BEDĄ FORTUNY WODZÓW Z PRAWEGO SEKTORA PO ZAKOŃCZENIU WOJENKI 🙂

    INFORMACJE POZYSKANO DZIĘ KI JEDNEMU Z UCZESTNIKÓW WYWIADU KTÓRY NAGRYWAŁ CAŁOŚĆ TELEFONEM

    NA PROŚBĘ DZIENNIKARZA NIE UPUBLICZNILI NAGRANIA ABY ZACHOWAĆ ANONIMOWOŚĆ DZIENNIKARZA

    Polubienie

   • miziaforum said

    ZAPAMIĘTAĆ CHOĆ TV I PRASA PISZE INACZEJ LUB WOGÓLE NIE PISZE NA TEN TEMAT

    NAJWIĘKSZYM HANDLARZEM BRONI NA UKRAINIE JEST DZIŚ PRAWY SEKTOR !!

    MAJĄ WSIO OD ROSYJSKIEJ PO AMERYKAŃSKĄ I NIEMIECKĄ , OPRUCZ TEGO MÓWI SIĘ ŻE RYNEK PŁATNYCH ZABÓJSTW ZOSTAŁ ZDOMINOWANY TEŻ PRZEZ PRAWY SEKTOR

    Polubienie

    • polskosc said

     Najlepiej od nich tą broń zakupić. Czemu w Polsce mają mieć broń Ukraińcy, Kosowianie, Bośniacy, Turcy a Polacy nie?

     Polubienie

    • krab said

     Broń sprzedali, magazyny podpalili i nikt im nic nie udowodni

     „O ogromnym pożarze w wojskowych magazynach w mieście Swatowe w obwodzie Ługańskim na Ukrainie pisze serwis Wschodnik.

     W wywiadzie dla telewizji 112.ua Tuka powołuje się na świadków twierdzących, że w kierunku magazynu amunicji w Swatowie została wywołana przez wystrzelenie w jego kierunku flary. „Według wstępnych danych był wystrzelone dwie flary, jeden strzał żołnierze zgasili, ale w czasie gdy gasili, durgi [strzał] trafił i wywołał pożar” – mówił gubernator. Pożar trwał jeszcze w nocy, przez wiele godzin słychać było eksplozje, które zresztą utrudniały akcję gaśniczą.

     Pożar w znacznych rozmiarów składzie amunicji ukraińskiej armii wybuchł wczoraj około godziny 19.30 czasu lokalnego. W wyniku ekplozji zginął jeden z lokalnych mieszkańców.”

     Polubienie

     • polskosc said

      USA potrzebuje zniszczyć broń Ukrainy i dawnego ZSRR. Za zniszczenie magazynów płacą. Oczywiście mogli też już część odsprzedać i trzeba było sprawę ukryć.

      Polubienie

      • miziaforum said

       ukrainę się rozzbraja żeby rosja ją mogła łyknąć w całości w miarę bezkrwawo warunek niemiec i usa – w zamian za udział rosji w syryjskiej awanturze – ukraina sprzedana rosji !!

       Polubienie

       • polskosc said

        JA sądzę że to rozbrajanie Ukrainy i całego dawnego ZSRR rozpoczęło się już za Jelcyna. Część wojskowych którzy nie poszli na kradzież załatwiono. Wiele dawnych magazynów broni zniszczono podstępnie.

        Polubienie

       • polskosc said

        Sądzę że w Rosji z pieniędzy USA odstrzelono kilku generałów, doprowadzono do rozbicia kilku samolotów wojskowych, sabotowano Buławy(rakiety), wysadzono kilka składów amunicji.
        Rozpad Rosji rozpoczął Gorbaczew a ukończył Jelcyn. Gorbaczew to taki Balcerowicz a Jelcyn to taki Tusk.

        Polubienie

       • Marysia profesor..Marysia said

        E tam..PAD po rozmowach paryskich przedstawil stanowisku rzadu nad Sekwana,ktore wspiera.Brzmi ono:Ukraina musi powrocic do dawnych granic ( sprzed majdanu),co oznacza,ze Rosja ma wycofac sie z Krymu i,ze przestanie istniec Donbas..samodzielny?..Przekaz jest jasny..Paryz na lancuszku usa…

        Polubienie

 2. miziaforum said

  RÓŻNICA MIEDZY P.O A PIS

  P.O CHCE POLAKOM NA KARK WSADZIĆ REZUNÓW Z ISIS

  PIS CHCE POLAKOM NA KARK WSADZIĆ REZUNÓW Z UPA I OUN

  Polubienie

  • KrisT said

   to ja juz wolę rezunów, oni nadal potrafia tylko walczyć z bezbronnym i słabszym.
   Ale jak przyjdzie ktoś uzbrojony i zacznie walczyć z sercem o swój dom wtedy bachory z UPA uciekają , co było widać na donbasie jak im fryzjerzy,piekarze i górnicy dowalili….
   A rezuni z ISIS to niestety bezwzględni mordercy, nowy nieznany wróg dla nas. Choc i z tymi sobie też poradzimy, tylko iz ci debile lubują się w wysadzaniu samych siebie…
   Trzeba ogłosic iz w polsce w ich raju nie ma dziewic…

   Polubienie

   • Trak said

    Do tych z ISIS trzeba też mieć podejście.
    Oni też zadają sobie pytanie – czemu tu są?
    Odpowiedź jaką dostają jest wymijająca – „Bo taka jest wola Allacha”
    A powód jest głębszy, albowiem nie wszystko co usłyszał prorok wolno mu było wszystkim wyjawić. Niektóre rzeczy przeznaczone były dla jego uszu i nielicznych.
    Tajemnicą wielką jest, że Allach pragnął oczyścić swój lud i pozbyć się niektórych. Tym, których chciał się pozbyć zesłał myśl, by szli do Europy do miejsca obcego im i ich wierze i aby tu znaleźli śmierć i nie cieszyli się potomstwem i swym miejscem na Ziemi od założenia Świata.
    Niech spytają swych mułłów i ajatollahów.
    Tak było.
    Trzeba mieć delikatny umysł, by zrozumieć.

    Polubienie

  • Trak said

   I padnie rozkaz do wicemarszałka – „Strzelać do banderowców!”. A marszałek – „Niet!”.
   I co? Sąd wojenny i wykonanie wyroku za progiem.

   Polubienie

 3. Trak said

  – Miron!
  – Co?
  – Sycz!
  – Ssssssssssssssssssssssss…….

  Polubienie

 4. AQQ said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/milionowe-odprawy-dla-poslow-tablety-dla-debiutantow/5p236n

  Polubienie

 5. Anna said

  Świnki żywcem spalili! Ktoś podpalił oborę z kilkudziesięcioma zwierzętami. Bestie, potwory są wśród nas.

  Polubienie

 6. falkonidas said

  Reblogged this on .

  Polubienie

 7. krab said

  Ależ my bogaci i hojni !!!… dla ukraińców. A co z naszymi ludźmi bez pracy ? emigracja?? Co za qrestwo !!

  „Polska przekazała 230 tysięcy dolarów na pomoc dla uchodźców z Donbasu. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój małego i średniego biznesu. Otrzymają je Ukraińcy, którzy musieli opuścić swoje domy z powodu działań wojennych na wschodzie kraju.
  Projekt będzie trwał dwa lata, przez ten czas nasz kraj przekaże w sumie milion dolarów. Przedstawiciele polskiego resortu dyplomacji w ciągu kilku dni odwiedzili obwody dniepropietrowski, charkowski, doniecki i zaporoski.
  Dziś wiceminister spraw zagranicznych Konrad Pawlik podpisał w Kijowie umowę w sprawie przekazania pieniędzy. Jak zaznaczał, projekt ma na celu reaktywację działalności gospodarczej osób wewnętrznie przesiedlonych z Donbasu. Wiceminister Pawlik podkreślał, że przesiedleńcy często stracili znaczną część nie tylko mienia osobistego, ale też posiadane firmy i kapitał.
  Wielu z nich, jak mówił, jest gotowych na nowo rozpocząć działalność gospodarczą. Polski dyplomata zaznaczył, że zapoczątkowany program pomocy ma na celu dawanie, jak się wyraził „wędki, a nie ryby”.
  Pieniądze przeznaczone będą między innymi na przekwalifikowanie zawodowe uchodźców, ale też bezzwrotne mikrokredyty na tak zwane start-up-y.”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: