Miziaforum's Blog

Dla czego np. Libijczycy pchają się dziś do Europy ? skoro zachód i USA dała im wolność i uwolniła od tyrana …

Posted by miziaforum w dniu Październik 22, 2015


W imię dobroczynnego i miłosiernego Allacha

Przez 40 lat lub dłużej, nie pamiętam już, robiłem wszystko, co mogłem, by zapewnić ludziom domy, szpitale, szkoły, kiedy zaś byli głodni — nakarmiłem ich. W Bengazi zamieniłem nawet pustynię w pola uprawne, stając przeciwko atakom tego kowboja Ronalda Reagana, który zabił moją adoptowaną córkę, w czasie kiedy próbował zabić mnie. Pomagałem później moim braciom i siostrom z Afryki, finansując Unię Afrykańską.

Zrobiłem wszystko, co mogłem, by pomóc ludziom zrozumieć ideę prawdziwej demokracji, w której komitety ludowe prowadziły nasz kraj. Stale jednak było to za mało, jak niektórzy mówili, nawet ludzie, którzy posiadali dziesięciopokojowe mieszkania, nowe ciuchy i meble, nigdy nie byli usatysfakcjonowani, i w swojej chciwości chcieli więcej. Oni to powiedzieli Amerykanom i innym, że potrzebują „demokracji” i „wolności”, nigdy nie zdając sobie sprawy z tego, że proszą o morderczy system w którym wielcy pożerają małych, byli jednak oczarowani tymi hasłami nie zdając sobie sprawy, że w Ameryce nie ma darmowych lekarstw, szpitali, mieszkań, edukacji czy żywności, a jedyne darmowe rzeczy to te, które uda się wyżebrać na ulicy lub miska zupy wystana w długiej kolejce.

Nie, nie liczyło się co zrobiłem, dla niektórych to zawsze było mało, dla innych jednak byłem synem Gamala Abdela Nassera, jedynego prawdziwego Araba i przywódcy muzułmańskiego, jakiego mieliśmy od Saladyna, który proklamował Kanał Sueski własnością swojego ludu, tak jak i ja, idąc jego śladami, proklamowałem Libię własnością mojego ludu, starając się uczynić mój lud wolnym od dominacji kolonialnej — od tych złodziejów, którzy chcieli nas grabić.

Obecnie jestem atakowany przez największą w historii machinę wojenną, mój mały afrykański syn, Obama, chce mnie zabić, by odebrać wolność mojemu krajowi, by zabrać nam nasze darmowe mieszkania, darmową służbę zdrowia, darmową edukację i darmową żywność, zastępując to amerykańskim sposobem grabieży, zwanym „kapitalizmem”. My wszyscy jednak w Trzecim Świecie wiemy, co on oznacza — korporacje kierujące krajem i światem, które odpowiadają za cierpienie ludu.

Nie ma zatem dla mnie alternatywy, muszę się temu przeciwstawić i jeśli takie będzie życzenie Allacha, zginę idąc jego ścieżką — ścieżką, która uczyniła nasz kraj bogatym i zagospodarowanym, zdrowym i obfitym w żywność na tyle, by nawet móc nieść pomoc naszym afrykańskim i arabsakim braciom i siostrom.

Nie chcę umierać, lecz jeśli będzie to konieczne, by ocalić nasze ziemie, nasz lud, te tysiące, które są moimi dziećmi, niechaj tak będzie.

Niech ten testament będzie moim głosem do świata, mówiącym, że przeciwstawiłem się krucjatowym atakom NATO, przeciwstawiłem się okrucieństwu, przeciwstawiłem się zdradzie, przeciwstawiłem się Zachodowi i jego kolonialnym ambicjom, a także, że stanąłem po stronie moich afrykańskich braci, moich prawdziwych arabskich i muzułmańskich braci, jako promień nadziei.

Kiedy inni budowali pałace, ja mieszkałem w skromnym domu. Nigdy nie zapomniałem swojej młodości w Syrcie, nie przepuściłem bezmyślnie naszych narodowych bogactw, i tak jak Saladyn, nasz wielki muzułmański przywódca, który odzyskał Jerozolimę dla islamu, niewiele brałem dla siebie…

Na Zachodzie niektórzy nazywają mnie „szalonym” i „dzikim”, kłamią choć znają prawdę, wiedzą, że nasze ziemie są niezależne i wolne od kolonialnego ucisku, to moja wizja, moja ścieżka, która jest i była jasna dla mojego ludu, za który będę walczył do ostatniego tchu. Niechaj potężny Allach pomoże nam pozostać wiernym i wolnym.

Mu’ummar Qaddafi
17 kwietnia 2011

***

Fakty dotyczące Libii Kaddafiego:

 • Nie było rachunków za prąd, który był darmowy dla wszystkich mieszkańców.
 • Udzielanie pożyczek nie było biznesem, libijskie banki były własnością państwa i udzielały pożyczek nieoprocentowanych
 • Jeśli Libijczyk po obronie dyplomu nie był w stanie znaleźć zatrudnienia, państwo wypłacało mu przeciętną pensję w zawodzie danej osoby, do czasu znalezienia zatrudnienia.
 • Libijczycy, którzy chcieli zająć się uprawą roli, otrzymywali ziemię, dom, sprzęt, nasiona oraz żywy inwentarz na rozpoczęcie działalności
 • Kaddafi zrealizował największy na świecie projekt irygacyjny, zwany Wielką Sztuczną Rzeką, składający się z sieci rurociągów oraz studni; dostarczający wodę pitną z podziemnych warstw wodonośnych na Saharze do miast na wybrzeżu kraju. Wielka Sztuczna Rzeka jest uważana za największą na świecie podziemną sieć rurociągów i największy projekt inżynieryjny, jaki kiedykolwiek został zrealizowany. Składa się na nią 1300 studni o głębokości od 80 do 400 metrów, które dostarczają dziennie łącznie ok. 3 milionów m³ wody pitnej do Trypolisu, Bengazi, Syrty i innych miast Libii. Mu’ammar al-Kaddafi określił projekt mianem ósmego cudu świata.
 • Prawo do mieszkania w Libii uznawane było za prawo człowieka. W Zielonej Książeczce autorstwa Kaddafiego pisał on: „Mieszkanie jest podstawową potrzebą jednostki i rodziny, wobec tego nie może ono stanowić cudzej własności”.
 • Wszyscy nowożeńcy otrzymywali od rządu 60 tys. dinarów (50 tys. dol.) na zakup swego pierwszego mieszkania i stworzenie rodziny.
 • Matka, która urodziła dziecko otrzymywała 5 tys. dol.
 • Rząd dofinansowywał 50% ceny zakupu samochodu.
 • Cena benzyny: 0,14 dol./litr
 • Edukacja i służba zdrowia były bezpłatne
 • Jeśli dany zabieg nie mógł być zrealizowany w Libii, rząd finansował koszty zagraniczne, włącznie z podróżą i pobytem.
 • 25% Libijczyków posiadało wykształcenie wyższe. Przed panowaniem Kaddafiego jedynie 25% potrafiło
 • czytać i pisać (dziś 87%).

zamożne jeszcze do niedawna i bezpieczne za Kaddhafiego państwo jest dziś żałosną czarną dziurą w północnej Afryce. Wjeżdża się tam z lękiem, a wyjeżdża z ulgą.

kto zatem rządzi dziś w Libii ? – Ali Zejdan

Niby krajem rządzi Zejdan – jako przedstawiciel władzy, która po obaleniu Muammara Kadafiego powstała na zachodni użytek. Z pieczątkami, policją i ministerstwami, których władza często ogranicza się do zajmowanych przez nie budynków. Na ulicach Trypolisu rządzi jednak Hiszam Biszr, 42-letni pobożny muzułmanin, który ma pod bronią 11 tys. bojowników (policjantów w mieście jest około 400). Jego ludzie ścigają gangsterów, homoseksualistów i spożywanie alkoholu, więc w oczach mieszkańców wyręczają oficjalne państwo Zejdana.

W Bengazi, na wschodzie kraju, władzę dzierży powiązana z Al-Kaidą organizacja Ansar al-Szaria – ta sama, która rok temu przeprowadziła atak na tamtejszy konsulat USA. Zachód kraju opanowany jest przez bojówki związane z plemionami. Jedna z nich w Zintan sądzi syna Kadafiego, Saifa al-Islama, choć premier Zejdan domagał się wydania go władzom centralnym. Z kolei południe kraju kontrolują plemiona berberyjskie i tuareskie, które blokują transport tamtejszej ropy naftowej, domagając się większego udziału w zyskach z jej sprzedaży. Libia w obecnym kształcie jest zlepkiem regionów, które mają niewiele wspólnych interesów. Jedynym sposobem na utrzymanie jej integralności była w przeszłości dyktatura. Taką mało budującą konkluzję trzeba wyciągnąć………

Dla tego właśnie z uwolnionych od „dyktatury” narodów Irak , Libia, Pakistan , i nieudany ratunek Syryjczyków

OTÓŻ CI URATOWANI WŁAŚNIE MASZERUJĄ DO EUROPY …

PO CO ? A ZGADNIJCIE JEŚLI NIE WIECIE TO PROSZĘ CZYTAĆ JESZCZE RAZ CAŁOŚĆ MATERIAŁU W/Z..

 • Libia nie miała żadnych zagranicznych długów, posiadała natomiast rezerwy w wysokości 150 mld dol.

Komentarze 44 to “Dla czego np. Libijczycy pchają się dziś do Europy ? skoro zachód i USA dała im wolność i uwolniła od tyrana …”

 1. miziaforum said

  przypomną że jak usa uwolniła w 1989 R Polaków TO TEŻ PRYSKALI MILIONAMI DO EUROPY … CHMMMMM COĄ JEST WSPÓLNEGO Z TYM AMERYKAŃSKIM UWALNIANIEM ZE CZŁOWIEK CZUJE SIĘ TAK WOLNY ŻE LECI PRZED SIEBIE BYLE DALEJ BYLE DALEJ OD TEJ WOLNOŚĆ

  Polubienie

 2. falkonidas said

  Reblogged this on .

  Polubienie

 3. krab said

  No właśnie, zachód dał im wolność, czyli uwolnił od przywilejów jakie mieli będąc pod rządami „dyktatora”. „Dyktator” przyzwyczaił do zorganizowanego życia i profitów, a kiedy ussmani i spółka dali im dymokrację czyli zabrali profity i orzekli róbta co chceta , to idą tam gdzie im choć namiastkę tego co mieli obiecują, oni inaczej nie umieją żyć.
  A tam na miejscu jeszcze igrzyska sponsorowane przez różne grupy interesów, połączone z wszelkiej maści fanatykami.

  Polubienie

 4. katman said

  Co to za blog ? co to za forum !! wybory w Polsce a tu cisza

  Polubienie

  • miziaforum said

   A kogo w normalnym świecie emocjonują lub obchodzą jakieś wybory które i tak i tak będą sfałszowane – czyli wygra ta partia która pływa w sosie polskiej dymokracji od 26 lat FARSA I TEATRZYK DLA GŁUPKÓW

   MAŁO KTO WOGÓLE ZAUWARZYŁ WAŻNĄ RZECZ ZWIĄZANĄ Z WYBORAMI

   ROZPIERDOLENIE I UZIEMIENIE RUCHÓW NARODOWYCH NA AMENT W PACIERZU

   A TEN SYF WAM SERWOWANY POD NAZWĄ WYBORY TO DLA IMBECYLI . SORY ŻYCIE JEST TWARDE JAK HUJ NAD RANEM I DURNIE I NAIWNIAKI NIE MAJĄ RACJI BYTU – WYBIERAJCIE SOBIE ZATEM SĄ WARZNIEJSZE RZECZY NIŻ JAKIEŚ ZASRANE WYBORY POMIĘDZY KURWAMI A ZŁODZIEJAMI EWĘTUALNIE CWELAMI

   Polubienie

   • miziaforum said

    wynik wyborów podaje wam teraz wygra pis – stronnictwo banderowskie w polsce które zapewni nietykalność peowcom za całokształt tak jak solidarność pzprowcom w roku 1989

    I TYLE

    I BĘDĄ WAS ROLOWAĆ KOLEJNE DŁUGIE LATA ……. TERZ MI ZAGADKA KTO WYGRA „-)

    Polubienie

   • miziaforum said

    O TO JEST WYDARZENIE A NIE JAKIEŚ WYBORY W BANTUSTANIE POLIN !!

    Polubienie

   • Anna said

    „Miziaforum”, zwracam Ci uwagę, że znów masz inny grawatar, niezgodny z adminem tej strony. To podważa Twoją wiarygodność jako Miziaforum bo ja tu tylko komentator Anna a grawatar mam niezmienny od początku mego tu zaistnienia.

    Polubienie

   • Anna said

    Ten tu Miziaforum sugeruje, że nasze wybory parlamentarne nikogo na świecie nie interesują. Zgadza się, świata nie interesują nasze, polskie wybory ale interesują NAS-POLAKÓW i naszego bytu dotyczą.

    Powtarzam – Marsz Na wybory!!!, głosować na kogokolwiek byle nie na PO!

    Polubienie

    • Marysia profesor..Marysia said

     Alez..One bardzo interesuja rozne osrodki wlywu.Od tego kto bedzie rzadzil ..kto przejmie paleczke po pelo , zalezec bedzie dalsze rozgrywanie Europy wschodniej , to jest jej umacnianie jako jednego mocarstwa w projekcie NWO.A ten projekt tez przewiduje wchloniecie w unijne struktury Ukrainy,Bialorusi i Litwy.Tzw. historyczna polityka Pisu swietnie sie wpisuje w program budowy NWO z silna unia europejska pod patronatem NATO.Ta historyczna polityka to udowadnianie przez pis koniecznosci odzyskania tzw. kresow..ale nie z korzyscia dla Polski ,lecz unijnego molocha.To co da wchloniecie Ukrainy w struktury unijne, to odzyskanie majatkow przez rozne oligarchie i tym zalezy,aby pis wygral wybory i przejal wladze celem przyspieszenia procesusu roszerzenia unijnego protektoratu na razie na Ukraine.Pod pretekstem obrony polskiej mniejszosci rzad wa-wski atakuje takze rzady Bialorusi i Litwy,ktore nie palaja checia wejscia do brukselskiego kolchozu.Na ten czas potrzebny jest pis..

     Polubienie

    • mironik said

     http://wspanialarzeczpospolita.pl/2015/05/08/do-zwyklego-czlowieka-wybory/

     Wybory to absurd i śmianie Ci się pełną gębą w twarz mainstreamowych polityków. Dlaczego? Bo demokracja pośrednia TO NIE DEMOKRACJA! To tak jak przyrównać Sprawiedliwość Socjalistyczną do Sprawiedliwości, albo Krzesło Elektryczne do Krzesła. Jest to podobne, ale to NIE to. Rządy w krajach demokratycznych powinny być sprawowane bezpośrednio. I pitolenie, że się nie da, to jest tylko pitolenie. Już od dawna technologia pozwala na przeprowadzanie referendów w KAŻDEJ SPRAWIE! Nie potrzeba płacić politykom pensji, diet, iPadów i utrzymywać ich pięknych sekretarek w minispódniczkach, bo oni muszą coś poklepywać. Możesz już od dawna głosować sam w domu w każdej ustawie (np. przez Internet)! A nie zaraz… nie możesz… a dlaczego? BO TO NIE JEST DEMOKRACJA!

     Demokracja to była w Polsce kiedyś. Miałeś o tym nawet w szkole… ale wspomnieli o tym mimochodem… przy czym o demokracji ateńskiej i amerykańskiej słyszałeś setki razy… Demokracja po polsku nazywa się Wiec (porównaj dzisiejsze słowa: Wieszczyć, Wiedza oraz Wieś – angielskie Veche i niemieckie Vetsche pochodzi od polskiego Wiec) i przetrwała do naszych czasów w Szwajcarii! Tak, w Szwajcarii nie dają się tak robić w trąbę. Tak decyzje podejmuje lud. Warto zaznaczyć, że jeszcze w XX wieku, w mniejszych miejscowościach Wiece były organizowane na rynkach i głosowania odbywały się jawnie przez podniesienie ręki.

     Warto zauważyć, że demokracja bezpośrednia likwiduje całkowicie korupcję (dlatego praktycznie nie ma jej w Szwajcarii), bo skoro każdą decyzję polityka lud może zmienić, to po co dawać w łapę politykowi, skoro i tak lud cofnie przywileje naszej firmie i unieważni przetargi?

     http://wpolityce.pl/polityka/226469-niewaznych-glosow-w-wyborach-bylo-nie-3-ale-az-5-mln-mozna-to-wyliczyc

     Polubienie

   • Anna said

    Zwracam uwagę wszystkich czytających na Listę Nr 16!!! o nich nie informują media, sama nic prawie o nich nie wiem ale są – bezpartyjni.
    Miziaforum też nas nie informuje 😦

    Polubienie

  • AQQ said

   @ Katman
   http://brukowiec.neon24.pl/post/126804,nowa-gwiazda-scierwo-mediow#comment_1236574
   @Marx 8888 00:52:32
   Gwiazda? to raczej kiepski malutki meteoryt. Na bezrybiu i rak rybą… Na lewiźnie wystarczy składnie i bez błędów mówić i już się jest gwiazdą? [z wiki: Adrian Tadeusz Zandberg (ur. 1979 w Aalborg) – polski? historyk, doktor nauk humanistycznych, polityk lewicowy, członek Zarządu Krajowego Partii Razem.
   Jego rodzice wyemigrowali w 1967 do Danii. Do Polski wrócili w latach 80. W latach 90. matka pracowała w kancelarii Senatu RP, a ojciec był przedsiębiorcą. ] Shalom. Widzę, że żyd Zandberg (fonetycznie to „góra piachu”), kolejny człowiek znikąd, staje się celebrytą mediów reżimowych. Miał swoje 5 minut które już debacie rozmienia na drobne (sekundy istnienia).
   Mieszka na Mokotowie, tam gdzie mieszka Ciosek i m.in sędzia Piwnik…Pacuje jako wykładowca na uczelni ojca Barbary Nowackiej, prywatnie w czasie studiów partner Barbary Nowackiej!!!
   Czyli agenturalnie wespół ze swoją kochanicą rozpracowali Millera. Do tego to człowiek żydów Jacka Kuronia, Berele Lewartowa, tak jak żydorumuńska przybłęda Petru, to człowiek żyda Aarona Bucholtza vel Balcerowicza. Nadciąga stare w przebraniu. No i przejrzałem ich program, program Razem jest identyczny jak pomysły i cele UE. Zandberg to Kuroń w przebraniu, to Geremek w przebraniu, to Merkel w przebraniu, to Schultz w przebraniu, to Soros w przebraniu. Czyli rasowy żydobolszewik, jego miejsce jest przy Millerze i byłej partnerce Nowackiej.
   Nowa gwiazda „ścierwo mediów”
   Kula Lis 65 22.10.2015 11:02:10

   Polubienie

   • Anna said

    Zandberg wyskoczył ni stąd ni zowąd niczym sroce spod ogona. Tylko głupi da się nabrać na powidło-mydło. Takimi świństwami chcieli nas karmić żydzi przed wojną
    i obecnie też. To taka rasa, żydowska, „wężowe plemię”.

    Polubienie

 5. AQQ said

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/126818,udzial-w-wyborach-zdradzie-narodu-i-panstwa-polskiego

  Polubienie

  • Anna said

   Czyście rozum postradali???
   Jeśli nie pójdziemy na wybory głosując na kogokolwiek poza PO to PO znów pozostanie u władzy bo jest największą partią polityczną i ma najwięcej głosów, ich wyborcy na pewno się zameldują na wyborach ze swoim poparciem.

   Konkludując – marsz na wybory! i głosować na kogo się Wam podoba byle nie na PO!

   Polubienie

  • krab said

   Akurat w kwestii wyborów jestem odwrotnego zdania niż autor artykułu, pan Dariusz Kosiur. Czasami przez niektórych ludzi przemawia urażone ego i myślę, że w tym przypadku tak jest. Też nawoływał do bojkotu kiedy sam startował z ramienia pis??? Patetycznych apeli, działających na psychikę nikt teraz nie potrzebuje!! Jakoś recepty co robić nie podał, tylko pieprzy głupoty. Każdy z nas doskonale wie, że zmiany są potrzebne natychmiast. Ci którzy dzierżą władzę aktualnie, wysługują się wszystkim sąsiadom dla pieniędzy, synektur i Bóg wie jakich jeszcze powiązań. Oni muszą odejść. Są dwie drogi aby to osiągnąć: kulawe wybory (ale zawsze jest szansa) i opór na ulicach. Spróbujmy póki co osiągnąć to bez rozlewu krwi (zresztą i tak wątpię w taki zryw narodu). Przypomnę po raz któryś, że nie ma dolnej granicy frekwencji poniżej której wybory byłyby nieważne. Możemy w tej chwili jedynie poprzez swój udział zmienić zastarzały beton sejmowy. W wyborach średnio bierze udział ~50% uprawnionych i z tego ~50% przypada na 2 dominujące partie. Ruszmy więc „szanowne ciała” i próbujmy zmienić rozkład sił w parlamencie. 30% tych, którzy nie głosują naprawdę dużo może zdziałać, może powstać prężna opozycja, która popatrzy oficjelom na łapki. Ale wybór należy do nas, tylko później nie walmy w klawiaturę, że jest jak jest !!! bo sami się do tego przyczyniliśmy !!! Ale rozgrzeszanie siebie to też jedna z naszych „cnót” narodowych.
   Zacytuję tu znane powiedzenie ” jak burdel nie przynosi korzyści, to …. zmienia się ku..y a nie firanki „

   Polubienie

   • Anna said

    Zgadzam się z Tobą, to już jest nas dwie, dwie to dwa razy tyle co jedna 🙂 i tak powinno być też przy urnach wyborczych. Musimy pogrzebać PO.
    Łopatologicznie napiszę dla mało kumatych –

    Idziemy wszyscy do wyborów, zagłosować na kogokolwiek poza PO!

    Polubienie

 6. heniu said

  ciekay film o wojnie w syrii

  Polubienie

  • Anna said

   Syrią zajął się Putin i Assad, prawomocny prezydent. Nam nic do tego.
   Kropka.

   Polubienie

   • Anna said

    Moje serce jest za Assadem 🙂 tak ma, a słowa zbędne.

    Polubienie

    • Marysia profesor..Marysia said

     Najlepiej powinni wiedziec sami Syryjczycy,kogo popieraja.Tak sie sklada,ze zafundowano im wojne domowa.Przeciez nic nie stoi na przeszkodzie,aby przerwac te bratobojcza wojne i zapytac w referendum,kogo chca przy wladzy.Czemu im nie pozwola na pokojowe rozwiazanie kwestii prezydentury Assada?.W Egipcie wygralo ” bractwo muzulmanskie” i szybko je odsunieto od wladzy.Nowi wielcy demokraci oglosili na czas obecnych wyborow ” zawieszenie demokracji”,czyli nie dopuszczenie niewygodnych sil zdaniem demokratow do udzialu w wyborach..fajnie.. demokracje mozna sobie zawiesic i odwiesic jak koszule na wieszaku he he.

     Polubienie

     • krab said

      Referendum… Assad nie narodowi syryjskiemu przeszkadza, tylko komuś innemu, a ten w referendum nie mógłby wziąć udziału. Demokracja to najbardziej wyświchtane pojęcie jakim się politycy posługują i ma tyle wspólnego z pierwotnym znaczeniem tego słowa co wyraz „może” i „morze”.

      Polubienie

      • Marysia profesor..Marysia said

       Sama idea nie jest zla.Zle sa wypaczenia i tu zgoda.Dlatego wszystkie ktosie boja sie jak diabel swieconej wody tego narzedzia demokracji,jakim jest referendum.Trudno powiedziec,czy narodowi nie przeszkadza.On moze mowic,majac wladze,ze lud go popiera.Z takim gadaniem bez dowodow namacalnych jest tak samo jak z przewidywanymi slupkami w sondazach..zawsze jest blad i tak sie sklada ,ze ten blad zawsze jest na korzysc pozadanych ..ale..jak by nie brac system partyjny w deokracjach wspolczesnych jest tak skonstruowany,ze czy wygra prawica,czy lewica,czay jakis ozdobnik w postaci centrum to i tak nic sie nie zmienia..bo partie realizuja okreslona doktryne ekonomiczna panstwa i tego nie potrafia pojac..a to proste..jest.

       Polubienie

 7. Anna said

  Ludzie, ludzie jesteście tacy przyziemni aż mi was żal.

  Polubienie

  • Anna said

   Kiedyś, kiedyś, dawno temu i daleko, bardzo daleko od Ziemi, byłam aniołkiem
   i wycierałam ludzkie grzechy, bardzo gorliwie je wycierałam aż mało dziury
   w kartce nie zrobiłam lecz nie tędy droga dla ludzkości. Teraz jestem tu, na Ziemi i nikt już nie wyciera waszych grzechów. To wy przestańcie grzeszyć.

   Polubienie

 8. Anna said

  Szczyt obłudy – orędzie Kopacz
  http://www.wprost.pl/ar/523597/Kopacz-apeluje-o-udzial-w-wyborach-i-przypomina-o-straszliwej-biedzie/

  Przypomina o straszliwej biedzie, do której się przyczyniła.
  Ja też przypominam – o 400 tysiącach zł., które sobie przyznała.

  Polubienie

  • krab said

   Dołożę to:
   52 powody, aby w najbliższych wyborach parlamentarnych nie głosować na Platformę Obywatelską:
   1) Afera taśmowa
   2) Afera hazardowa
   3) Afera wyciągowa
   4) Afera stadionowa
   5) Afera autostradowa
   6) Afera stoczniowa
   7) Afera AmberGold
   8) Afera SKOK-Wołomin (b.WSI)
   9) Afera Elewarru
   10) Afera z informatyzacją MSW (tzw. Infoafera)
   11) Afera z ustawą o rajach podatkowych
   12) Afera z ustawianiem konkursów w NIK
   13) Kompromitacja z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
   14) Kompromitacja z budową elektrowni atomowej (od 6 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
   15) Rezygnacja z suwerennej polityki zagranicznej (kluczowe dla Polski decyzje podejmuje Angela Merkel i eurokraci z Brukseli)
   16) Decyzja o sprowadzeniu do Polski islamskich imigrantów
   17) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
   18) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
   19) Rozrost biurokracji (60 tysięcy nowych etatów)
   20) Przyzwolenie na drenaż kapitału z Polski przez zagraniczne firmy i korporacje
   21) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do ponad 1 bln zł)
   22) Dramatyczny wzrost deficytu budżetowego (z 30 do 54,6 mld zł)
   23) Podniesienie VAT-u na wszystko
   24) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
   25) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
   26) Podniesienie akcyzy na paliwo
   27) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
   28) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
   29) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
   30) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
   31) Przyjęcie podatku „miedziowego”
   32) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
   33) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
   34) Prace nad podatkiem katastralnym
   35) Rekordowa ilość Polaków przebywająca na emigracji (oficjalne dane 2,32 mln osób, nieoficjalne – ponad 3,0 mln)
   36) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
   37) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
   38) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
   39) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
   40) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
   41) Zmielenie w sejmowej niszczarce kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
   42) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
   43) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych (w Sejmie zabrakło kilku głosów)
   44) Próba przyjęcia ACTA (zdławiona dzięki obywatelskiemu oporowi)
   45) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
   46) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
   47) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
   48) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
   49) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów czy PKP Energetyka)
   50) Ograniczenie potencjału militarnego
   51) Kompromitacja z ewakuacją Polaków ze wschodniej Ukrainy
   52) Wszechobecny nepotyzm, kolesiostwo i układy.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: