Miziaforum's Blog

67 MILIARDÓW DOLARÓW USA – ZAPŁACI POLSKA ŻYDOM – TO PEWNE NA 99% KOMOROWSKI ZAŁATWIŁ A DOWODY Z KANCELARII TAJNEJ WYPAROWAŁY !!

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 17, 2015


Miziaforum's Blog

NIKT NIE DOWIE SIĘ NIGDY O CZYM ROZMAWIAŁ W TRAKCIE ZAGRANICZNYCH PODRÓŻY BRONISŁAW KOMOROWSKI Z POLITYKAMI I PRZYWÓDCAMI INNYCH KRAJÓW 

Z TEGO CO WIADOMO NIEOFICJALNIE NAZAJUTRZ PO OGŁOSZENIU WYNIKÓW WYBORÓW PÓŹNYM WIECZOREM Z KANCELARII PREZYDENTA WYWOŻONO POKAŹNE ILOŚCI DOKUMENTÓW 

DOKUMENTY NAJPRAWDOPODOBNIEJ ZOSTAŁY SPALONE LUB ZNISZCZONE W INNY SPOSÓB

Sprawa wyszła na jaw w czasie audytu prowadzonego w Kancelarii. Posłowie PiS nie kryją oburzenia sytuacją. Jak mówią, nie możemy się dowiedzieć, o czym Bronisław Komorowski rozmawiał z zagranicznymi politykami.

„Trudno uwierzyć w taką nonszalancję” – komentuje Witold Waszczykowski. Dodaje, że „jest to działanie na szkodę państwa” i utrudnia zadanie nowemu prezydentowi, gdyż Andrzej Duda nie wie, o czym dyskutował jego poprzednik i jakie składał zobowiązania.

Do zarzutów odniósł się jeden z najbliższych współpracowników Komorowskiego. Prof. Tomasz Nałęcz powiedział, że „są spotkania, które się dokumentuje i spotkania, po których wiedza pozostaje tylko w głowach uczestników rozmów”.

W czasie swojej kadencji Bronisław Komorowski odbył 109 zagranicznych podróży zagranicznych do 40 krajów.

Więcej na…

View original post 170 słów więcej

Komentarze 3 to “67 MILIARDÓW DOLARÓW USA – ZAPŁACI POLSKA ŻYDOM – TO PEWNE NA 99% KOMOROWSKI ZAŁATWIŁ A DOWODY Z KANCELARII TAJNEJ WYPAROWAŁY !!”

 1. miziaforum said

  PYTANIE KTO UWAŻA ŻE ODCHODZĄCY PREZYDENT MA PRAWO NA PYTANIE NASTĘPCY
  GDZIE SĄ DOKUMENTY SPRAWOZDAWCZE Z TWOICH SPOTKAŃ I GDZIE SĄ PIENIĄDZE Z KANCELARII

  ODPOWIEDZIEĆ … A CHUJ CI DO TEGO .

  p.s i niech wskaże kraj w którym się tak rozstaje z urzędem

  Polubienie

  • bond said

   Co mógł obiecać jako Marszałek Sejmu , już jako prezydent w porozumieniu z przychylnym premierem mógł zrealizować bez problemu .
   A przynajmniej sprawę tak ustawić aby jej realizacja była prosta dla „wierzycieli”

   Polubienie

 2. krab said

  Zobowiązanie do wypłaty żydom odszkodowania, czyli zrobienia kolejnego geszeftu na „głupich polaczkach” zostało podjęte chyba w 2011r na „tajemniczej sesji” części polskich władz w Izraelu. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi, ale powściągliwi w relacjach. Od tej pory różni ludzie z różnych państw i rządów hurtem zaczęli przypominać, że Polska ma zobowiązanie wobec icków, z którego się nie wywiązuje. A przecież oni zobowiązali się do czegoś, co już dawno było uregulowane:

  „Wszystkie polskie rządy w ostatnim 20-leciu borykały się z problemem roszczeń majątkowych środowisk żydowskich, zwłaszcza roszczeń Żydów z USA. Rządzący Polską politycy odnosili się do tych żądań na różne sposoby, ani razu jednak nie słyszałem odpowiedzi, że problem roszczeń został rozwiązany raz na zawsze i to już 50 lat temu. Nie znam wypadku, aby liczący się kierownicy polityki polskiej przywołali jako argument fakt podpisania w dniu 16 lipca 1960 r. traktatu odszkodowawczego zawartego pomiędzy rządem USA a rządem Polski. Układ ten regulował sprawę roszczeń majątkowych instytucji i obywateli amerykańskich od Polski za mienie pozostawione i ocalałe na terenie Państwa Polskiego po II wojnie światowej. O dokumencie tym pod koniec ubiegłego roku przypomniała Myśl Polska i chwała jej za to.! Cytuję za M.P. z dnia 6-13.12.2009 r.: „Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: