Miziaforum's Blog

ZA KILKA DNI GLOBALNY KATAKLIZM ZAKOŃCZY …… NASA nadała mu imię „GODZILLA”

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 16, 2015


ZA KILKANAŚCIE DNI gwałtownym załamaniem pogody…. ROZPOCZNIE SIĘ GLOBALNY ARMAGEDON KLIMATYCZNY PO KTÓRYM ŚWIAT NIE BĘDZIE WYGLĄDAŁ TAK JAK DZISIAJ , BYĆ MOŻE TO GLOBALNE ZJAWISKO DOKONA ZMIAN TRWAŁYCH W KLIMACIE PLANETY ZIEMIA

W ODRÓŻNIENIU OD TEGO CO OBSERWUJEMY ZA OKNEM OD KILKU TYGODNI – KATASTROFALNEJ SUSZY NA SKALĘ KONTYNENTALNĄ ZA KILKA DNI DOTKNĄ POLSKĘ RÓWNIEŻ KATASTROFALNE ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE TAKIE JAK ULEWY GRADOBICIA HURAGANY TORNADA 

zdjęcia satelitarne NASA z roku 1997 gdy wystąpiła anomalia najsilniej w historii i zdjęcie z roku 2015 .. jak widzć skala zjawiska jest około 50 X większa niż w roku 1997

Czym dokładnie jest „El Nino”?

Jego nazwa pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza tyle co „chłopiec”. Wszystko zaczyna się u zachodnich wybrzeży Ameryki Południowej, gdzie przestają wiać wschodnie ciepłe wiatry, zwane pasatami. Powoduje to zahamowanie zjawiska „upwellingu”, czyli pompowania się zimnych wód z dna oceanu ku górze. Zmienia to kierunek przepływu prądów morskich, które przemieszczają się z Oceanii ku Ameryce Południowej.

Potem następuje efekt domina. Jedne masy powietrza wpływają na drugie, w związku z czym pogoda przez cały sezon zaczyna się zmieniać na całym świecie. Zimą „El Nino” najbardziej wpływa na Kanadę i południowo-wschodnią Azję, gdzie robi się nadzwyczaj ciepło. Zimno jest natomiast na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie z kolei zwykle temperatury nawet o tej porze roku są dość wysokie.

TAK NA SERIO TO NIKT NIE JEST W STANIE PRZEWIDZIEĆ JAKIE ZNISZCZENIA WYWOŁAJĄ GLOBALNE MONSTRUALNE ZJAWISKA W/W 

ALE PEWNE JEST ŻE SIŁA NISZCZENIA BĘDZIE NIE MIERZALNA W SKALACH OBOWIĄZUJĄCYCH DZIŚ 

KATAKLIZM JEST NIEUNIKNIONY O CZYM INFORMUJĄ NAJPOWAŻNIEJSZE DZIENNIKI I AGENCJE PRASOWE

https://www.google.pl/search?client=opera&q=NASA+GODZILLA&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=NASA+GODZILLA&start=10

Komentarzy 17 to “ZA KILKA DNI GLOBALNY KATAKLIZM ZAKOŃCZY …… NASA nadała mu imię „GODZILLA””

 1. miziaforum said

  DLA PRZYPOMNIENIA EL NINO Z ROKU 1997 MIAŁO SKUTEK DLA POLSKI NAZWANY POWODZIĄ TYSIĄCLECIA

  Polubienie

  • miziaforum said

   To cyklicznie powtarzające się zjawisko pogodowe na Pacyfiku. Występuje średnio co dwa-siedem lat i trwa od dziewięciu miesięcy do nawet dwóch lat.

   Polubienie

  • miziaforum said

   Jedno z dwóch najpotężniejszych El Niño szalało między latem 1997 roku a wiosną 1998 roku. Szczególnie deszczowe okazało się lato, które w wielu regionach świata przynosiło rekordowe opady deszczu, które powodowały powodzie i odbierały życie tysiącom ludzi.

   W Polsce szczególnie mokry okazał się lipiec. Tak dużych sum opadów nie notowano w tym miesiącu co najmniej od 1974 roku. Na początku miesiąca od południa dotarł mokry niż genueński, który przyniósł kilkudniowe, ulewy nie tylko na południu kraju, lecz także w Czechach, w dorzeczu Odry.

   Bardzo duże sumy opadów w połączeniu z błędną decyzją o gwałtownym spuszczeniu wody ze zbiorników retencyjnych, zaowocowało powodzią na gigantyczną skalę. Nawet gdyby Czesi nie opróżnili swych zbiorników i nie spiętrzyli fali wezbraniowej, nie uniknęlibyśmy powodzi, ponieważ deszcze, które wtedy spadły na region, były porównywalne z tymi z wiosny 2010 roku.

   Obecnie sytuacja zaczyna się powtarzać

   Jeśli prognozy się sprawdzą, to naukowcy potwierdzą, że anomalia ta pojawia się z dużym natężeniem regularnie co około 15 lat, ponieważ dotąd rekordowo zaznaczyła się na przełomie 1982 i 1983 roku oraz 1997 i 1998 roku. Po upływie kolejnych około 15 lat, wypadałaby właśnie teraz.

   Polubienie

   • miziaforum said

    zjawisko to objawia się albo suszą albo powodzią w Polsce zatem susza która trwa teraz to oznaka że el nino oddziaływuje na Polskę już w tej chwili kolejny etap to długotrwałe deszcze które zaskutkuję powodziami

    Polubienie

 2. KnUR1 said

  Nie żebym dupe lizał, ale od kilku dni narzekamy to ciepło. Godzina 12:42 30sc. ale jest jakoś gorąco. Meczy to nas. I w ogólnie bardzo mało opadów jak na tą porę. 4 lata temu jak jebło to cały Bangkok był zalany i to nie na skale powodzi znanych w Polsce

  Polubienie

 3. ppp said

  Zbigniew Stonoga
  2 hrs · Edited ·

  Publikuję zapis mojej rozmowy telefonicznej z Prokuratorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, którą przeprowadziłem wczoraj ok 21.00 dzwoniąc na numer jego telefonu komórkowego.
  Uważam,że prześladowanie mnie oraz moich współpracowników podyktowane jest żądaniem najważniejszych osób w państwie.
  Prokurator Wożniak realizuje polityczne zlecenie zniszczenia śledztwa mogącego wreszcie pociągnąć najważniejszych polityków PO i PiS do odpowiedzialności karnej.
  Jest zlecenie na postawienie mi wyimaginowanych zarzutów.Otrzymuję także wiarygodne informacje o możliwości podrzucenia mi rzeczy które mogłyby mnie zniszczyć.

  Polubienie

 4. ppp said

  Szokujący telefon dyrektor sądu w Katowicach do kierowcy. Z rozmowy wychodzi, że sąd po ujawnieniu przez Pana Zbigniewa Stonogę, informacji na temat tej organizacji, zostaje całkowicie sparaliżowany i nie wie co dalej robić.

  Polubienie

 5. bittix87 said

  POPADA POPADA I PRZESTANIE:) NIECH RZĄD SIĘ MARTWI!!!!

  Polubienie

 6. miziaforum said

  PIERWSZY DOWÓD NA TO ŻE ZACZYNA SIĘ COŚ ZŁEGO JUŻ U NAS

  PIEKŁO NAD GŁOWAMI LUD W BAŁTYKU

  Zachodniopomorskie: Zimna woda w Bałtyku, na wielu plażach zakaz kąpieli
  1 godz. 1 minuta temu
  Na wielu plażach Pomorza Zachodniego zawisły czerwone flagi oznaczające zakaz kąpieli. Powodem są bardzo niskie temperatury wody w Bałtyku, wynoszące nawet 9 stopni Celsjusza.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/zachodniopomorskie/news-zachodniopomorskie-zimna-woda-w-baltyku-na-wielu-plazach-zak,nId,1870908#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: