Miziaforum's Blog

Rosja , Unia , BÓG !! Nie, kochani nikt was nie wyręczy w sprzątaniu własnego kraju

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 30, 2014


„Rozsądek nakazuje bunt”
Odkąd jesteśmy wolni jesteśmy samotni i bezsilni. Kiedyś nasz świat był pełen zakazów, ale potrafiliśmy wziąć się do kupy by je skutecznie łamać. Strajki były zakazane. Jednak strajkowaliśmy bo nie byliśmy zadowoleni ze sposobu w jaki nami rządzono. Dziś są dozwolone, ale nas ze sobą nawzajem nic już prawie nie łączy. Nie ufamy sobie i nie mamy odwagi przerwać pracy by wymusić podwyżkę, a co dopiero zmianę sposobu rządzenia.
Ci, na górze śmieją się nam w twarz i ciągle powtarzają: Ludzie są zadowoleni. Przecież nikt się nie buntuje. Przeciwnie, powiada zadowolona z siebie władza. Jesteśmy tu z ich wyboru. To, że nie głosowałeś wkurzony polemisto wcale cię nie usprawiedliwia. Cóż z tego, że na kartach wyborczych był tylko wybór między dżumą a cholerą? Dziś przecież każdemu wolno założyć własną partię i na nią głosować.
Kiedy upadła komuna byliśmy zawiedzeni. W miejsce starej władzy nie przyszedł żaden dobry wujek i nie załatwił wszystkich naszych ważnych spraw. Załatwili nas ci co się dopchali do władzy i oni wcale nie byli dobrzy. Udawali “naszych” bo używali nazwy Solidarność i ukradli nam nasze marzenie o wolności, równości, sprawiedliwości. Ukradli przyszłość naszych dzieci. Stało się to co się zwykle dzieje kiedy większość obywateli odwraca się plecami do pollityki, do państwa, do dobra wspólnego. Władzę zdobywają jednostki, dla własnej, osobistej korzyści.
Zanim będziecie znowu bezsilnie narzekać zadajcie sobie proste pytanie: Kiedy ostatni raz byłem na jakimkolwiek zebraniu, komitetu osiedlowego, spółdzielni mieszkaniowej, związku zawodowego czy partii politycznej? Kiedy interesowałem się czymś poza czubkiem własnego nosa?
I to wszystko czego my obywatele, mieszkańcy, pracownicy, nie dopilnowaliśmy, miało dopilnować się samo? Myślicie, że prezes spółdzielni mieszkaniowej tak sam z siebie przestanie was okradać naliczając zawyżone rachunki za ciepło i wodę, skoro na Walne przychodzi tylko jego żelazna gwardia? Sądzicie, że burmistrz czy prezydent miasta przestanie zlecać kolesiom za wasze pieniądze niepotrzebne inwestycje, skoro i tak nie kiwniecie palcem żeby go zmienić?
Są i tacy, którzy zawiedzeni demokracją i panoszącą się korupcją tęsknią za silną władzą, która posprząta, pozamyka i pomści nasze krzywdy. Sęk w tym jednak, że dyktatury, gdzie już nie ma żadnej kontroli obywateli, są jeszcze bardzie skorumpowane od demokracji. Obalony dyktator Indonezji, generał Suharto ukradł mniej więcej tyle pieniędzy swemu krajowi ile wynosi jego zadłużenie zagraniczne czyli jakieś 35 miliardów dolarów.
Nie, kochani nikt was nie wyręczy w sprzątaniu własnego kraju, osiedla, podwórka. Albo zaczniecie się organizować, buntować, walczyć, angażować się politycznie, albo będziecie dalej nędznie wegetować, przestraszeni i zrezygnowani.
Powiecie, żebym dał spokój, że jestem niepoprawnym marzycielem i buntownikiem, a wy macie rodziny na utrzymaniu. No właśnie. Jak wam idzie? Czy wasze dzieci już wyjechały za chlebem, a może dopiero planują? Odłożyliście coś na spokojną starość? W razie czego macie się za co leczyć, czy chcecie odwalić kitę w kolejce do lekarza specjalisty? Polska to już prawie dwudziesta gospodarka świata i naprawdę wierzycie, że musimy tak żyć, bez urlopu, oszczędności, w ciągłym strachu przed windykacją, komornikiem, terminem kolejnej raty czy redukcją?
Oni wam wmówili, że tak być musi. Że idziemy jedynie słuszną drogą. Ale wystarczy się rozejrzeć po Europie, żeby dostrzec, że większość krajów dzieli dochód sprawiedliwiej niż Polska. W tym celu jednak ci, co go wytwarzają czyli my wszyscy musimy mieć większy wpływ na jego podział. A to oznacza aktywność. A czasami bunt. Przyszedł taki moment w życiu naszego społeczeństwa, kiedy bunt społeczny wydaje się najbardziej logicznym i racjonalnym rozwiązaniem. Wiem, że te słowa go nie wywołają. Piszę je więc do tych, którzy chcą wraz ze mną podburzać miliony współobywateli do udziału w demokracji. W tym celu zaczniemy od wyjścia na ulice i policzenia się. Potem ich przegłosujemy. Już wkrótce.

 

CZUJECIE COŚ JESZCZE ???? TO MYŚLCIE I WYCIĄGAJCIE WNIOSKI …

A PRZYJDZIE CZAS ŻE ODWAGA I LOGIKA POKIERUJE WASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ …

TO NIE BAJKA TAK SIĘ STANIE…

Komentarze 2 to “Rosja , Unia , BÓG !! Nie, kochani nikt was nie wyręczy w sprzątaniu własnego kraju”

  1. KnUR1 said

    Polubienie

  2. […] Rosja , Unia , BÓG !! Nie, kochani nikt was nie wyręczy w sprzątaniu własnego kraju […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: