Miziaforum's Blog

UWAGA WYMIANA I DEWALUACJA ZŁOTÓWEK – NOWE PIENIADZE !!

Posted by miziaforum w dniu Wrzesień 22, 2013


NO TAK TEGO NALEŻAŁO SIĘ SPODZIEWAĆ 

WYMIANA WSZYSTKICH PIENIĘDZY I WPROWADZENIE NOWYCH WZORÓW TO SKOK NA KASĘ WSZYSTKICH POLAKÓW 

BIERUT WYMIENIŁ TEŻ ALE PO WYMIANIE OKAZAŁO SIĘ ŻE KTO MIAŁ MILION ZOSTAŁ Z TYSIĄCEM ZŁOTYCH 

UWAGA MEGA RABUNEK WYCOFYWAĆ KASĘ I KUPOWAĆ ZŁOTO LUB WALUTĘ !!!

CHYBA NIE CHCECIE PRZERABIAĆ LEKCJI JAKIEJ UDZIELIŁ BIERUT WASZYM PRADZIADKOM , DZIATKOM I OJCOM 

ZWRÓĆ UWAGĘ NA WYTŁUSZCZONE NA CZERWONO !!!!!

NBP wprowadza nowe banknoty! 2013-09-21 (11:13)

W nadchodzącym tygodniu Narodowy Bank Polski ujawni nowe wzory banknotów – dowiedziała się Wirtualna Polska. Będziemy nimi płacić od kwietnia 2014 roku. Czy zarząd NBP przygotował niespodziankę, jak wprowadzenie nowych nominałów, przekonamy się za kilka dni.

Wiadomo, że wymiana obejmie wszystkie papierowe pieniądze, które obecnie są w obiegu, ale nie wykluczone, że te o nominale 200 zł trafią do naszych portfeli nieco później niż pozostałe.

Jak mówili już kilka miesięcy temu przedstawiciele banku centralnego, używane przez nas obecnie banknoty mają kilkanaście lat i czas, by pojawiły się nowe, choćby ze względów bezpieczeństwa.

– Wprowadzone 18 lat temu zabezpieczenia funkcjonują bez zarzutu – wyjaśnia Marek Oleś, dyrektor Departamentu Emisyjno-Skarbowego NBP. – Postęp technologiczny wymaga jednak ich modernizacji dla zwiększenia bezpieczeństwa obrotu gotówkowego w kolejnych latach – tłumaczy.

Nowe banknoty prawdopodobnie są już wydrukowane. Ich produkcja rozpoczęła się w tajemnicy kilka miesięcy temu. Z wcześniejszych lakonicznych informacji, które przekazywali przedstawiciele emitenta, można wysnuć wniosek, że główne motywy graficzne prawdopodobnie się nie zmienią. Jednak nowe polskie banknoty na pewno będą miały zmienione oznaczenia i zabezpieczenia, a to nie pozostanie bez wpływu na ich wygląd. Jak dokładnie będą wyglądały, Narodowy Bank Polski ujawni we wtorek.

Pieniądze, którymi dzisiaj się posługujemy, pozostaną w obiegu. Nowe będą stopniowo dodrukowywane w miejsce wycofywanych.

Czy pojawią się nowe nominały, przekonamy się niebawem. Gdy w 1994 roku przygotowywano się do denominacji i emisji nowych pieniędzy, zaprojektowano banknot 500-złotowy z królową Jadwigą na jego przedniej stronie (według wielu najładniejszy z całej serii). Z przeprowadzonych podówczas analiz ekonomicznych wyszło, że nie ma konieczności jego wprowadzenia. Od tamtych badań minęło jednak już prawie 20 lat. Poza tym, gdy w 2002 roku w sklepach na Starym Kontynencie debiutowała waluta europejska, w Brukseli nikt nie miał wątpliwości, by do obiegu wypuścić banknot o nominale 500 euro.

(Wirtualna Polska)

A TERAZ PRZYPOMNIJMY SOBIE JAKIE PIENIĄDZE I W JAK WIELKICH NOMINAŁACH EMITOWAŁA BANKRUTUJĄCA KOMUNA

 

JEŚLI TO NIE SCENARIUSZ BIERUTOWSKI TO JESTEM KSIĘDZEM 

TO CHYBA OSTATNI SKOK GANGU TUSKA A POTEM CIEPŁE WYSPY I DOŻYWOTNIA OCHRONA MOSSADU..

Komentarzy 27 to “UWAGA WYMIANA I DEWALUACJA ZŁOTÓWEK – NOWE PIENIADZE !!”

 1. Elsa said

  No ti się robi mega interesująco. Tylko jestem ciekawa, która waluta będzie bezpieczna – szwajcarska?

  Polubienie

  • miziaforum said

   NA RAZIE EURO DO PUKI NIEMCY JEJ UŻYWAJĄ !!!
   ====================
   JAKIŚ ROK TEMU PISAŁEM ARTA I ZAMIEŚCIŁEM WZÓR TEJ 500 – wszystkim było do śmiechu wtedy ..

   ps. niemiec oni mają już dawno wydrukowane i zmagazynowane noje mark reich

   Polubienie

 2. miziaforum said

  PYTANIE DO DYSKUSJI CZY TUSK BIORĄC POD UWAGĘ JAK WYDYMAŁ I OKRADŁ NARÓD W SPRAWIE STOCZNI , KRADZIERZ PIENIĘDZY Z OFE ORAZ UDZIAŁ W ZŁODZIEJSTWIE AMBER GOLD

  JEST ZDOLNY OKRAŚĆ POLAKÓW PRZEZ DEWALUACJE I WYMIANE WSZYSTKICH BANKNOTÓW NA INNE WZORY WAŻNE ???

  PYTANIE CZY MU WIERZYCIE ŻE TO TYLKO POTO ABY BYŁO ŁADNIEJ W PORTFELU

  Polubienie

 3. miziaforum said

  nie dziwne patrz info z
  Marek Oleś z NBP wyjaśnia, że trzeba podnieść poziom zabezpieczeń, bo fałszerze dysponują coraz bardziej nowoczesną technologią. Przypomina, że polskie banknoty nie były modernizowane od prawie 18 lat.
  http://wiadomosci.radiozet.pl/Gospodarka/Wiadomosci/Dostaniemy-nowe-pieniadze

  I INFO Z

  Wprowadzone 18 lat temu zabezpieczenia funkcjonują bez zarzutu – wyjaśnia Marek Oleś, dyrektor Departamentu Emisyjno-Skarbowego NBP.
  http://finanse.wp.pl/kat,1033767,title,NBP-wprowadzi-nowe-banknoty,wid,16007080,wiadomosc.html?ticaid=1115a8&_ticrsn=5

  TEN SAM KOLEŚ OLEŚ Z NBP A 2 RÓŻNE SPRZECZNE OPINIE – nie dziwne ?

  Polubienie

  • miziaforum said

   trochę historii Z TYM PRZEWAŁEM ..

   Nowe banknoty wydrukowano w Szwecji, Czechosłowacji i na Węgrzech. Przechowywano je w strzeżonych magazynach wojskowych.

   28 października 1950 roku władze ogłosiły reformę walutową. Nowy złoty wchodził do obiegu dwa dni później. Wymiana pieniędzy była długo i w ścisłej tajemnicy przygotowywanym „skokiem na kasę”.

   Ściśle tajne

   Oszczędności w „starych złotych” traciły aż dwie trzecie swojej wartości. Czas na wymianę zaskórniaków był bardzo krótki – kończył się 8 listopada. Władze – z rozmysłem – przygotowały za mało punktów wymiany. Szczególnie brakowało ich w małych ośrodkach miejskich i na wsiach.

   „Reforma” była objęta ścisłą tajemnicą. Nowe banknoty wydrukowano w Szwecji, Czechosłowacji i na Węgrzech. Nosiły datę 1 lipca 1948 roku i były przechowywane strzeżonych magazynach wojskowych. 28 października w Sejmie pojawił się premier Józef Cyrankiewicz z wicepremierami i ministrami. Nie zabrakło nawet marszałka Konstantego Rokossowskiego. Posłowie zostali odcięci od świata, nie mogli opuścić gmachu sejmowego, telefony milczały. Plan reformy walutowej przedstawił minister finansów Konstanty Dąbrowski.

   Złodziejska wymiana

   „Nowy złoty” zastępujący „starego”, wprowadzonego dekretem PKWN 27 sierpnia 1944 roku, miał mieć wartość 0,222169 grama czystego złota. Był równy jednemu rublowi oraz jednej czwartej dolara. Operacja wymiany rozpoczynała się 30 października. Podczas wypłacania pensji pracownicy dostawali za każde 100 starych zł – 3 nowe zł. W taki też sposób były przeliczane ceny w handlu. Oszczędności wymieniane w punktach wymiany i w bankach były liczone inaczej. Za każde 100 starych zł wypłacano 1 nowego złotego.

   Kara śmierci za dolary

   Rząd tłumaczył, że wprowadzając reformę chce pozbawić pieniędzy kapitalistów, prywaciarzy i spekulantów. Do walki przeciw nim przygotował dodatkowy oręż. Była to ustawa o zakazie posiadani walut obcych, złotych monet, złota i platyny oraz o zaostrzeniu kar za niektóre przestępstwa dewizowe z 28 października 1950 roku.
   Na jej mocy każdy obywatel, który posiadał dewizy, złoto lub platynę musiał je odsprzedać państwu po cenach urzędowych. Jeżeli tego nie zrobił i nadal – bez zezwolenia Komisji Dewizowej – je przechowywał, groziła mu kara więzienia. Za nielegalny obrót tymi walorami przywidziane było dożywocie, a nawet kara śmierci. Handel walutą lub złotem został uznany przez Sąd Najwyższy w 1952 roku za zbrodnię.

   Świerczewski na banknotach

   Reforma wprowadziła do obiegu po raz pierwszy po wojnie bilon. Do tej pory w użyciu były jedynie banknoty. Nowe pieniądze papierowe miały nominały: 2, 5, 10, 20, 100 i 500 zł. Zdobiły je wizerunki ludzi pracy. Np. na pięćdziesięciozłotówce widniał rybak, a na setce – górnicy. Nowe banknoty zaprojektował znany malarz i litograf prof. Wacław Borowski, twórca banknotów przedwojennych. Pieniądze z 1950 roku funkcjonowały do lat 70. Wówczas zaczęły je zastępować nowe wzory z tzw. serii „wielkich Polaków”. Na pierwszym banknocie znalazł się Tadeusz Kościuszko. Było to 500 zł datowane na 16 grudnia 1974 roku. Potem przyszła kolej na Ludwika Waryńskiego i Karola Świerczewskiego. Pieniądze te przetrwały do kolejnej reformy w 1995 roku.

   Polubienie

 4. w said

  powiedz bo nie zrozumialem. to np te obecne to ich nie bedzie czy tylko wchodzi dodatkowy nominal

  Polubienie

  • w said

   aha zapomnialem. bo wtedy jak byla denominacja to 4 zera w lewo. ale teraz to chyba nie

   Polubienie

  • miziaforum said

   CZYTAJ W ART TAM JEST ORGINALNA INFO AGENCYJNA

   Polubienie

   • w said

    no tak ale tam pisza ze wymienia wszystkie w obiegu. ale ja rozumiem ze wymienia mi stare 200 na nowe i dalej mam 200.

    Polubienie

    • miziaforum said

     🙂 BA JA W TV NA WŁASNE OCZY I USZY SŁYSZAŁEM I WIDZIAŁEM JAK TUSK MÓWIŁ W SPRAWIE STOCZNI – MAMY INWESTORA KTÓRY WPŁACIŁ WADIUM !!!!

     ZA 3 DNI OKAZAŁO SIĘ ZE NIGDY NIE BYŁO ZADNEGO INWESTORA Z KATARU .. BA I ŻEKOME WADIUM MILIARDOWE TEŻ WYPAROWAŁO

     Polubienie

     • miziaforum said

      A W SPRAWIE AMBERGOLD NA WŁASNE USZY W TV SŁYSZAŁEM ZE TUSK NIEMA Z TYM NIC WSPÓLNEGO ANI JEGO RODZINA ZA 3 DNI TV PODAŁO JÓZEF BĄK TO SYN DONALDA TUSKA PRACUJACY W AMBERGOLD…

      Polubienie

     • w said

      ale mizia no prosze cie zrozum mnie. jeszcze raz. to nowy nominal czy denominacja. wtedy pamietasz bylo 4 zera w lewo. na ale chleb kosztowal 20000 to potem 2 zl, a wyplaty byly w mln a potem np 3 tys. i powstaly groszowe monety. no to wlasciwie nic sie nie zmienilo. bo proporcjonalnie „mniej” zarabialismy ale tak samo obcieto ceny. wiem ze rozumiesz. dlatego sie pytam bo nie wiem: kolejny banknot czy denominacja. no bo jak wchodzi tylko 500 zl to nic to chyba nie znaczy. nie wiem

      Polubienie

      • miziaforum said

       NO PRZECIERZ TAM PISZE JAK BYK ŻE 500 WPROWADZĄ NOWE A RESZTA DOTYCHCZASOWYCH DO WYMIANY BEDĄ WYGLĄDAŁY INNACZEJ ???? ALE JAK ???

       WAŻNE ŻE STARE STANĄ SIĘ NIE WAŻNE

       A POZATYM SMIERDZI ŻE Z 100 ZŁ ZROBIĄ 10 ZŁ

       CZY DA SIĘ NA TYM ZROBIĆ INTERES ŻYCIA DLA TYCH CO WIEDZIELI WCZEŚNIEJ JAK NAJBARDZIEJ

       Polubienie

      • miziaforum said

       DODAM TYLKO TYLE ZE COŚ ŚMIERDZI TAK NAGLE WYMIENIAĆ I NOWE WZORY WPROWADZAĆ ???????????

       JA MAM W LOYD.S I DB WSZYSTKO I NIE MUSZĘ SIĘ MARTWIĆ CO ROSTOWSKI Z TUSKIEM WYMYŚLILI TYM RAZEM

       Polubienie

      • mironik said

       A tam się nie zmieniło, jak miałeś na książeczce mieszkaniowej np. z 15tysięcy to ci się nagle zrobiło 15 złotych na pół litra, ale za to można było dostać jakąś dopłatę jakbyś sie chciał budować.

       Polubienie

 5. Trak said

  Jaja kobyły milioner z radością tę informację przyjmuję.
  Znowu nim będę.

  Polubienie

 6. w said

  o wlasnie o to mi chodzilo. a to stare straca waznosc. a powiedz mi jeszcze czemu uwazasz ze smierdzi ze ze 100 zrobia 10 i do kiedy te stare trzeba wymienic. a poza tym to jak stare wymienia i dostane nowe no to nic sie nie zmienia. a ta sprawa 100 – 10 to oddzielny interes. co ty na to

  Polubienie

 7. AQQ said

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14436482,Polskie_Inwestycje_Rozwojowe__nie_ma_projektow__jest.html

  Fukuszimy made in Poland tez nie ma i nie będzie a kasiore trzepią.

  Polubienie

 8. vik said

  ot taka ciekawostka 🙂
  Izrael będzie pierwszym na świecie państwem”bez gotówki”

  no to niedługo obudzimy sie z rekom nie tylko w nocniku ale i z chipem

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/09/23/izrael-bedzie-pierwszym-na-swiecie-panstwembez-gotowki/
  http://tnij.org/0nk0

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: