Miziaforum's Blog

ks.Isakowicz Zaleski blog – Komorowski odmawia spotkania z ofiarami ludobójstwa a spotykam się z synem banderowca

Posted by miziaforum w dniu Lipiec 11, 2013


Nie znam na świecie takich władz państwowych, które jak w Polsce, naigrywałyby z wrogami własnego narodu i tolerowałyby zbrodnie przeciwko własnemu narodowi. Co zmusza prezydenta RP Bronisława Komorowskiego spotykać się w pierwszej kolejności z wrogo nastawionymi do narodu polskiego sympatykami OUN-UPA i Stepana Bandery, a równocześnie bagatelizować ofiary zbrodni banderowskich w Polsce w 70 rocznicę od rozpoczęcia ludobójstwa banderowskiego? Jeśli polski prezydent dba o dobre relacje z narodem ukraińskim, to trzeba jemu przypomnieć, iż większość tego narodu potępia zbrodniczą formację OUN-UPA, która oprócz 200 tys. Polaków zamordowała także i tysięcy Ukraińców. Jak może w świetle tego prezydent wybrany przez większość Polaków w demokratycznych wyborach, omawiać rocznicę tej strasznej zbrodni, dokonanej na narodzie polskim, nie z ofiarami własnego narodu lecz z sympatykami oprawców z obozu neobanderowskiego? Logikę takiego postępowania głowy państwa polskiego niemożliwie zrozumieć z pozycji normalnego Polaka.

Jestem już przyzwyczajony, iż establishment warszawski bagatelizuje odrodzenie banderyzmu na graniczącej z Polską – Ukrainie, bo bezpieczeństwo narodowe nie jest zadaniem pierwszoplanowym obecnego rządu i MSZ. Ale oddawanie preferencji środowisku neobanderowskiemu w Polsce i na Ukrainie wychodzi już poza ramy normalności i przypomina raczej zdradę stanu. Nawet na Ukrainie, gdzie wszystko może się zdarzyć, nie mogę sobie wyobrazić jednanie władz państwowych z wrogami narodu ukraińskiego. A w Polsce prezydent Komorowski zamiast spotkania z chlubą narodu polskiego – generałem Wojska Polskiego Mirosławem Hermaszewskim, który, dzięki Bogu, przeżył pożogę banderowską, spotyka się z potomkiem kata z formacji UPA – Myronem Syczem i omawia z nim, a nie z Hermaszewskim sprawy 70-lecia rzezi banderowskich. A zapowiedziane spotkanie prezydenta Komorowskiego 27 czerwca, przed obchodami Rocznicy w Warszawie, z sympatykiem OUN-UPA i zwierzchnikiem Cerkwi greckokatolickiej na Ukrainie Swiatosławem Szewczukiem trudno zrozumieć z pozycji obywatela polskiego.

W sytuacji, gdy neobanderowskie siły na Ukrainie konsolidują się w obozie antypolskim naokoło neonazistowskiej opcji „Swoboda”, eurodeputowany sympatyk Bandery i Szuchewycza Paweł Kowal apeluje do Polaków, aby ostrożnie podchodzili do zbrodni OUN-UPA, bo mogą tym samym pogorszyć relacje z Ukrainą. Jaką Ukrainą? Banderowską ze Lwowa, która czci zbrodniarzy narodu polskiego spod znaku OUN-UPA?

Polacy nas się boją, jak podczas wojny! – mówią z zadowoleniem młodzi bojówkarze neobanderowskiej „Swobody”. A Goebbels w sukni – deputowana do parlamentu ukraińskiego z ramienia „Swobody” Iryna Farion – znawczyni historii OUN-UPA, już oświadcza na cały głos, iż Polacy powinni oddać Ukrainie tysięcy bezprawnie zagarniętych kw. kilometrów etnicznie ukraińskim ziem.

Wg. „logice” politycznej prezydent RP Komorowski powinien spotkać się w atmosferze przyjacielskiej z deputowaną Farion i porozmawiać z nacjonalistką ukraińską w sprawie etnicznie ukraińskich ziem w polskich granicach.

Ale co robić w sytuacji, gdy polityka zagraniczna państwa polskiego wykreowana przez ministra Radosława Sikorskiego przypomina raczej cyrk, gdzie żonglerka polityczna odgrywa większą rolę niż interesy polityczne III RP. Różnica między polityką a widowiskiem polega tylko na tym, iż za areną cyrkową stoją tylko widzowie, a za resortami państwowymi stoją losy milionów obywateli państwa polskiego.

Dlatego na cały głos jako Polak, mieszkający na Ukrainie, mówię: Pojednaniu z Ukrainą – tak! Pojednaniu z banderowcami – nie!

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów

1 ze 130 000 ofiar rzezi wołyńskiej

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=7824

inne strony ks. zaleskiego związane z tematem stosunku „elyt” III R.P do tej zbrodni

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=7835

więcej art. ks. zaleskiego w moim linku promującym publikacje ks. zaleskiego

https://miziaforum.wordpress.com/dla-katolikow-ostatni-sprawiedliwy/

Komentarzy 20 to “ks.Isakowicz Zaleski blog – Komorowski odmawia spotkania z ofiarami ludobójstwa a spotykam się z synem banderowca”

 1. miziaforum said

  dodam od siebie bo księdzu poprostu niewypada

  CZAS NAJWYŻSZY ŻEBY TYM KRAJEM PRZESTALI ZARZĄDZAĆ CWELE

  CAŁEJ TEJ ELICIE III R.P JA ODMAWIAM PRZYNALEŻNOŚCI DO NARODU POLSKIEGO

  ONI SĄ OBYWATELAMI NASZEGO KRAJU TYLKO W TAKI SPOSÓB JAK TASIEMIEC JEST OBYWATELEM PACJENTA..

  MAM POPROSTU DOŚĆ PRZEMILCZANIA PRZYMYKANIA OCZU NA DOKONYWANE Z PREMEDYTACJĄ ŁAJDACTWA , MAM DOŚĆ OSÓB KTÓRE DLA INTERESIKÓW POLITYCZNYCH SĄ SKŁONNE Z NIMI WSPÓŁPRACOWAĆ – JA SIĘ PYTAM POCO???

  stop acta stop tusk

  Polubienie

  • normalny said

   święte słowa nie może tak być że w chwili nadchodzących świąt narodowych normalny człowiek zaczyna się po prostu bać , co znów wywiną jakiego wstydu narobią komorowscy kwasniewsct wałęsowie i inni nikodemowie dyźmi

   to już zakrawa na lęki podobne jakie ma dziecko alkoholika na wieść ze tatuś idzie do domu…

   Polubienie

  • olek said

   do właściciela tej strony , za nazwanie w sposób obraźliwy prezydenta Rzeczpospolitej tasiemcem składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a ponadto treści tu publikowane są antysemickie i wyraźnie kierowane w celu wywołania nienawiści rasowej

   Polubienie

   • miziaforum said

    tak tak A CO LEKARZ MÓWI dobra rada internista ci już nie pomoze bo to nie lekkie zachwianie równowagi psychicznej SPEC PSYCHIATRA MUSI SIĘ TOBĄ ZAJAC

    Polubienie

   • miziaforum said

    SPRECYZUJE BRONEK JEST TASIEMCEM UZBROJONYM BUHACHA
    ciekaw jestem tresci tego zawiadomienia ale będzie ubaw

    Polubienie

   • Trak said

    Obrażać można kogoś, kto ma honor. Ten osobnik honoru nie ma.
    Podawanie ręki i okazywanie szacunku temu osobnikowi (nie urzędowi) jest ujmą i wstydem dla osoby honorowej i tych, którzy biorą go za reprezentanta.
    Honoru nie ma ten, kto łamie przysięgi, obietnice i kłamie (mimo, że prawo go za to nie ściga).

    Polubienie

    • miziaforum said

     haha jakby był naprawdę herbowy wyzwał bym go na topory pistolety hihi a chama sory hrabia malowany

     Polubienie

     • Trak said

      Niedługo skończy kadencję i będzie taka możliwość.
      Wybór broni należy do niego.
      Wyzwij go na ubitą ziemię, wyślij sekundantów, jak nie da rady, to może być list polecony ze zwrotką.
      Jeśli to hrabia, to się stawi.

      Polubienie

      • miziaforum said

       🙂 WĄTPIĘ HABIA 🙂 – CZYTALIŚCIE JEGO WYPOWIEDZI NA TEMAT SWOJEGO DZIADKA – MÓJ DZIADEK BYŁ PIRATEM NA WOŁDZE-

       RACZEJ NIE NAZWAŁ BYM ROMANTYCZNIE PROCEDERU – UCZESTNICTWA W GRABIERZACH W ZDŁUŻ RZEKI WOŁGA W TOWARZYSTWIE ZREWOLTOWANYCH BLOSZEWICKICH BAND – BIORĄC POD UWAGĘ ŻE OWE PIRACTWO DZIADKA ODBYWAŁO SIĘ W CZASIE REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ

       Polubienie

      • Trak said

       Należy zatem, rozważyć, czy nie przekazać w przyszłości osobników z dzisiejszej obsady sejmu (12,07,2013) w ręce „Swobody”.
       Oczywiście po wcześniejszym odłowieniu.
       Może Ukraińców to chwilowo zaspokoi.

       Polubienie

      • Trak said

       Dzisiejsza postawa posłów nie pozostawia cienia wątpliwości.
       Państwa o nazwie „Polska” nie ma, jest tylko nazwa geograficzna.
       To hańba.

       Polubienie

 2. …”Poliszczuk mówił – to wy, wyznawcy obłąkańczej ideologii Doncowa, jesteście odpowiedzialni za zbrodnie dokonane na Polakach, Żydach, Rosjanach, Czechach, wreszcie na samych Ukraińcach. Mówił głośno, że ofiarą szaleństwa OUN padali masowo uczciwi Ukraińcy i dlatego OUN była także organizacją antyukraińską. Oskarżając OUN, Poliszczuk bronił jednocześnie honoru narodu ukraińskiego. Niestety, jego szlachetne wysiłki nie znajdowały odzewu na Ukrainie zachodniej, ale także w Polsce. Dzisiaj można już powiedzieć, że to właśnie najbardziej bolało Wiktora Poliszczuka.

  Nie był w stanie zrozumieć stanowiska polskich władz wobec problemu banderowskiego ludobójstwa. Gorące uczucia jakim darzyły go środowiska kresowe kontrastowały z chłodem ze strony czynników oficjalnych.”… http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/07/08/rzez-wolynska-poliszczuk-potepic-upa/

  Polubienie

 3. mywaylee said

  Jak może w świetle tego prezydent wybrany przez większość Polaków w demokratycznych wyborach
  hihi głosy liczone na ruskich izraelskiej spolki serwerach jaki on polski ?
  zydoski i tyle w temacie

  Polubienie

 4. miziaforum said

  ilu Ukraińców przyjechało po wojnie do Polski posługując się dokumentami pomordowanych Polaków ????? – a ilu mamy takich potomków we władzach państwowych ????? Pomyślcie ………

  Polubienie

 5. marek said

  Proponuję aby zamiast jednej wioski do spalenia, zbudować dwie, jedną polską, drugą ukraińską – przedzielić je stodołą i za jednym zamachem pokazać, że my też potrafimy mordować Ukraińców i żydów.

  Polubienie

  • miziaforum said

   fakt 12 do 13 tysięcy w ramach akcji odwetowo obronnej

   ALE JAK JA BYM TAM DOWODZIŁ TO ZASTOSOWAŁ BYM STAROTESTAMENTOWĄ ZASADĘ ŻYDOWSKĄ

   OKO ZA OKO ….. CZYLI NIE SPOCZOŁ BYM NA LAURACH NIE WYRÓWNUJĄC DO 200 000 UKRAIŃCÓW

   czym przebiłbym w skuteczności księcia jaremę

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: